Горіх волоський Кодрене | Орех грецкий Кодрене | Juglans regia Codrene

Модель: 1139
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Горіх волоський Кодрене щеплений


Juglans regia Codrene


Орех грецкий Кодрене привитой


Синоніми: Горіх грецький Кодрене, Горіх волоський Кодрене, Царський горіх Кодрене, Горіх сорт Кодрене, Горіх грецький Кодрене, Горіх волоський Кодрене, Королівський горіх Кодрене, Грецький горіх сорту Кодрене, Juglans regia Codrene. З ростом споживання і цін на волоський горіх, в Україні розцвіли оголошення про продаж диво - горіхів з відповідними назвами, типу «Велетень», «Ідеал», «Гігант». Продавці розповідають про історію цих сортів, що вони з холодних гір, і т.д., але коли ви попросите показати їх маму і тата в плодоносному стані, виникають проблеми. Прохання надати документи, що гарантують сорт, сприймається як особиста образа. Відповідь: «Я дорого купив насіння, мені сказали, що це Ідеал, де купив, не скажу». Всім фахівцям - горіховодам, давно відомо, що для промислових посадок волоського горіха весь світ використовує тільки щеплені сорти, тому що тільки такий спосіб розмноження дає 100% відповідності материнському селекційному примірнику. У покупця резонно виникне питання: «Чому раніше мій дід 50 років тому в Київській області посадив сіянець горіха, що дав відмінний урожай без щеплення і не замерзав ніколи ?!». Вся проблема в тому, що, коли ви висіваєте, навіть з унікально плодоносного дерева, 30 насінин, за статистикою ТІЛЬКИ 2 з них будуть плодоносити 70% від врожаю від прищепленого сортового примірника. Промислова схема / правильна посадка - волоського горіха - це 10м на 8м мінімум. Це означає, що якщо у вас невелика садова ділянка, ви не «розженетеся» з кількістю саджанців, і «горіховий сад» у вас ніколи не вийде, тому що горіх вимагає не менше 100 кв. м площі! Тому кращі плодоносні екземпляри ми знаходимо в українських і молдавських селах у людей похилого віку, де багато місця і світла. Ви можете піти по шляху підбору саджанця з базару або інтернету, не забувайте, що результат визначається кілограмами ПЛОДІВ З ДЕРЕВА, і вам, врешті-решт, потрібні горіхи, але ніяк не дике дерево. Але секрет в тому, що зрозумієте це ви тільки через 4-6 років очікування плодоношення. В даний час 90% садівників-любителів України і невдалого СНД грають в цю «дурну російську рулетку», до кінця днів своїх, мріючи про 20 кг не колотого горіха з дерева, а для цивілізованого світу це давно стало реальністю. Правильно підібрані латеральні щеплені сорти на 4 рік гарантовано дадуть від 300 до 500 горіхів, а на 5-6 рік - 1300-1400шт.

Запилювачі: одними з кращих запилювачів для Juglans regia Codrene є волоські горіхи сортів Кишинівський, Реча, Argeşan, Добренко 57.4%, Velniţa, Чернівецький 2, Клішківскій.

Опис сорту: сильноросле, самоплідне прищеплене дерево зі змішаним типом плодоношення і стабільно високою врожайністю. Плодоносить у віці 3 - 4 років. Сорт горіха волоського Кодрене відрізняється від інших сортів високою зимостійкістю і морозостійкістю, що, не дивлячись на пізніші строки квітнення, робить його прийнятним для вирощування в найбільш екстремальних кліматичних умовах.

Форма: сильноросле дерево з вузько пірамідальною формою крони.

Розмір: залежить від формування, якщо дерево не формувати, воно може досягти у висоту до 20м. при діаметрі крони близько 5м.

Швидкість зростання / сила росту: сильноросле в молодому віці дерево, в період плодоношення швидкість росту уповільнюється.

Пагони: коричневого кольору, біля основи - сіруваті. Кут відходження скелетних гілок дорівнює 45 градусів і менше (див. Фото).

Листя: довгастої форми з рівним краєм листа, зеленого, матового забарвлення.

Квітки: жіночі та чоловічі квітки, квітнуть одночасно.

Тип цвітіння: гомогамія.

Час цвітіння: В українському кліматі горіх волоський Кодрене починає цвітіння в квітні і закінчує в травні.

Плоди: горіхи великого розміру (більше 17 г), дозрівають пізно. Ядро білого кольору, відмінно заповнює внутрішню частину плодів і становить понад 50% від їх маси. Мають золотисто-жовту шкірку ядра.

Тип плодоношення: змішаний, поєднання латеральних і апікальних бруньок дорівнює 50/50%.

Період плодоношення: Горіх сорту Кодрене плодоносить в середині жовтня.

Ставлення до світла: рекомендуються сонячні, освітлені зі всіх сторін місця, може рости і на пів затінених місцях. Виносить повну тінь.

Ставлення до вологи: до поливу не примхливий.

Переваги: у порівнянні з численними сіяними сортами волоського горіха сорт Кодрене - відмінно зарекомендував себе, добре витримуючи будь-які погодні умови і високою стабільною врожайністю. За один продуктивний рік врожайність становить близько 3,5 - 4 т / га.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6а - при належному догляді абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Juglan sregia Codrene в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Від 0 грн

Походження / історія: горіх - південна, теплолюбна рослина, яка, за тисячоліття просування на північ України, адаптувалася і формувалася, для достатнього і стабільного зростання на північній межі ареалу. Місце походження волоського горіха - Іранське нагір'я і територія давньої Персії, в якій мінусові температури, взагалі не спостерігалися. Завдяки працям вчених селекціонерів Цуркануі П., Команічаі Г., Жаданав М., Затоковий Ф.С., Кочу В., пошукам ентузіастів поціновувачів України і Молдови, на сьогоднішній день ми володіємо великим асортиментом сортів і форм горіха волоського, які схильні рости і давати високостабільні врожаї під час зимових заморозків навіть в умовах півночі і сходу України.

Регіональні особливості: у зв'язку з наявністю на півночі і сході України зони ризикового землеробства, вирощування волоського горіха в промислових масштабах проблематичне. Це пов'язано з періодичними підмерзаннями не здерев'янілих пагонів, збільшенням пікових літніх температур поверхні ґрунту, недоліком природної вологи і північними суховіями на відкритих полях. Але в умовах Вашого саду всі ці проблеми елементарно вирішуються поливом, мульчуванням, добривами, і наявністю рукотворних перешкод для суховіїв у вигляді будь-яких будівель (будинки, паркани). У північних областях України, в тому числі і Київської області, наші клієнти збирають врожаї волоського горіха не нижче середземноморських. А Чернівецька, Закарпатська, Львівська області традиційно благодатні для вирощування південних і молдавських сортів. Просто потрібне бажання! Дуже перспективні для промислового горіха регіони Південного і Північного Кавказу, тимчасово окупованого Росією. До захоплення кремлівською імперією ці регіони здавна були великими гравцями на світовому горіховому ринку.

Вид ґрунту: волоський горіх сорту Кодрене потребує підвищеної вимоги до ґрунту. Поширена думка, що він росте і плодоносить на будь-яких ґрунтах без особливого догляду, є не зовсім вірним. Для довговічного саду з високою продуктивністю і потенційною врожайністю 2,54 тонни з гектара, потрібен добре гумусований чорнозем, з кислотною реакцією (Ph-) в межах 6 - 7,5. Слабокислі з реакцією Ph - 5-5,5 придатні для посадки волоського горіха, після проведення комплексу агромеліоративних робіт по зниженню кислотності ґрунту. Недоречно садити саджанець на території, де залягання ґрунтових вод знаходиться менше 2 метрів, це призведе до підтоплення ділянки і поганого впливу на розвиток молодого деревця. Допустима глибина повинна становити від 2 (як мінімум) до 3м. Що б знизити ймовірність пошкодження однорічних молодих пагонів заморозками - не слід закладати сад близько підстав схилів, в долинах, місцях, де скупчується холодне повітря.

Застосування: горіх волоський - це дивовижний дар природи, який містить комплекс поживних дієтичних лікувально-профілактичних речовин і вітамінів. Волоський горіх і продукти його переробки входять до складу загальновідомих і елітних ласощів. Відомо, що якщо у годувальниці мало молока, вона повинна щодня з'їдати ядра 5-ти горіхів і 15 гр. меду. В результаті і молоко з'явиться, і малюк буде ситий і спокійний. Граціозність Французів увійшла в приказку. Загальновідомо, що французький сніданок, це ядра 3 - 5-ти горіхів і чашка кави без цукру. Юглон,який міститься в його ядрі і зелених плодах є потужним і безпечним джерелом йоду, життєво необхідного елементу, що забезпечує роботу щитовидної залози та імунної системи людського організму в цілому, а для регіонів Білорусі та України, які постраждали від чорнобильської катастрофи, особливо. Великий фітосанітарний вплив горіхового дерева. Під покровом горіха легко дихається астматикам, немає мух і комарів. Екстракт з кори зеленого горіха і листя служить стійким і екологічно чистим барвником. Ніколи не викидайте шкаралупу від горіхів і насіння в сміття! Використовуйте лушпиння як мульчу для поліпшення структури ґрунту.

Посадка: особливих вимог немає. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Багаторічна практика показує, що кращі результати дає осіння посадка саду. При посадці восени, за зимовий період, ґрунт встигає осісти, обжати коріння, які до початку вегетації, встигають прижитися, проте з будь-якого правила, є винятки, в посушливі роки, ґрунт, на зразок великого щебеню. І якщо, до моменту посадки, не пройдуть потужні дощі, садити не можна, ви ризикуєте частково або повністю втратити саджанці. Будь-які поливи - безрезультатні, вода йде в «щебінь» і коріння швидко обсихає. У такі роки ґрунт, готують з осені, а посадку проводять в березні або квітні. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа.

Обрізка: проводиться обрізка перед початком вегетації. Це сприяє появі молодих пагонів. Під обрізанням мається на увазі видалення сухих і пошкоджених гілок.

Догляд: потребує поливу, видалення бур'янів, поверхневої і санітарної стрижки, обприскування крони.

Хвороби і шкідники: одним з шкідливих комах визнаний американський білий метелик, личинки якого селяться на листках і молодих пагонах, з часом розходяться по всьому дереву. Попелиця, яка селиться на нижній частині листа, завдає значної шкоди, згодом листя починає згортатися і опадати. Також грецький горіх пошкоджується заболонником і горіховою плодожеркою. Що б захистити дерево від того чи іншого шкідника слід обприскувати крону інсектицидом комбінованої, контактної або ж кишкової дії. Головне визначити шкідника (діагноз) для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослин. Необроблені рослини можуть вражатися бактеріальним опіком, бурою плямистістю листя, бактеріозом. Ці хвороби можуть виникати через бідність ґрунту, близького залягання ґрунтових вод, надлишку вологи, нестачі світла, вкрай рідко через пізні весняні заморозки. Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радомил Голд). Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і підібрати препарати, які допоможуть в захисті рослини. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: необроблену рослину може пошкоджувати совка. У порівнянні з ненажерливою личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився в самого небезпечного шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ. Водночас частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку. Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більш 3л.

Горіх волоський Кодрене щеплений


Juglans regia Codrene


Орех грецкий Кодрене привитой


Синоніми: Горіх грецький Кодрене, Горіх волоський Кодрене, Царський горіх Кодрене, Горіх сорт Кодрене, Горіх грецький Кодрене, Горіх волоський Кодрене, Королівський горіх Кодрене, Грецький горіх сорту Кодрене, Juglans regia Codrene. З ростом споживання і цін на волоський горіх, в Україні розцвіли оголошення про продаж диво - горіхів з відповідними назвами, типу «Велетень», «Ідеал», «Гігант». Продавці розповідають про історію цих сортів, що вони з холодних гір, і т.д., але коли ви попросите показати їх маму і тата в плодоносному стані, виникають проблеми. Прохання надати документи, що гарантують сорт, сприймається як особиста образа. Відповідь: «Я дорого купив насіння, мені сказали, що це Ідеал, де купив, не скажу». Всім фахівцям - горіховодам, давно відомо, що для промислових посадок волоського горіха весь світ використовує тільки щеплені сорти, тому що тільки такий спосіб розмноження дає 100% відповідності материнському селекційному примірнику. У покупця резонно виникне питання: «Чому раніше мій дід 50 років тому в Київській області посадив сіянець горіха, що дав відмінний урожай без щеплення і не замерзав ніколи ?!». Вся проблема в тому, що, коли ви висіваєте, навіть з унікально плодоносного дерева, 30 насінин, за статистикою ТІЛЬКИ 2 з них будуть плодоносити 70% від врожаю від прищепленого сортового примірника. Промислова схема / правильна посадка - волоського горіха - це 10м на 8м мінімум. Це означає, що якщо у вас невелика садова ділянка, ви не «розженетеся» з кількістю саджанців, і «горіховий сад» у вас ніколи не вийде, тому що горіх вимагає не менше 100 кв. м площі! Тому кращі плодоносні екземпляри ми знаходимо в українських і молдавських селах у людей похилого віку, де багато місця і світла. Ви можете піти по шляху підбору саджанця з базару або інтернету, не забувайте, що результат визначається кілограмами ПЛОДІВ З ДЕРЕВА, і вам, врешті-решт, потрібні горіхи, але ніяк не дике дерево. Але секрет в тому, що зрозумієте це ви тільки через 4-6 років очікування плодоношення. В даний час 90% садівників-любителів України і невдалого СНД грають в цю «дурну російську рулетку», до кінця днів своїх, мріючи про 20 кг не колотого горіха з дерева, а для цивілізованого світу це давно стало реальністю. Правильно підібрані латеральні щеплені сорти на 4 рік гарантовано дадуть від 300 до 500 горіхів, а на 5-6 рік - 1300-1400шт.

Запилювачі: одними з кращих запилювачів для Juglans regia Codrene є волоські горіхи сортів Кишинівський, Реча, Argeşan, Добренко 57.4%, Velniţa, Чернівецький 2, Клішківскій.

Опис сорту: сильноросле, самоплідне прищеплене дерево зі змішаним типом плодоношення і стабільно високою врожайністю. Плодоносить у віці 3 - 4 років. Сорт горіха волоського Кодрене відрізняється від інших сортів високою зимостійкістю і морозостійкістю, що, не дивлячись на пізніші строки квітнення, робить його прийнятним для вирощування в найбільш екстремальних кліматичних умовах.

Форма: сильноросле дерево з вузько пірамідальною формою крони.

Розмір: залежить від формування, якщо дерево не формувати, воно може досягти у висоту до 20м. при діаметрі крони близько 5м.

Швидкість зростання / сила росту: сильноросле в молодому віці дерево, в період плодоношення швидкість росту уповільнюється.

Пагони: коричневого кольору, біля основи - сіруваті. Кут відходження скелетних гілок дорівнює 45 градусів і менше (див. Фото).

Листя: довгастої форми з рівним краєм листа, зеленого, матового забарвлення.

Квітки: жіночі та чоловічі квітки, квітнуть одночасно.

Тип цвітіння: гомогамія.

Час цвітіння: В українському кліматі горіх волоський Кодрене починає цвітіння в квітні і закінчує в травні.

Плоди: горіхи великого розміру (більше 17 г), дозрівають пізно. Ядро білого кольору, відмінно заповнює внутрішню частину плодів і становить понад 50% від їх маси. Мають золотисто-жовту шкірку ядра.

Тип плодоношення: змішаний, поєднання латеральних і апікальних бруньок дорівнює 50/50%.

Період плодоношення: Горіх сорту Кодрене плодоносить в середині жовтня.

Ставлення до світла: рекомендуються сонячні, освітлені зі всіх сторін місця, може рости і на пів затінених місцях. Виносить повну тінь.

Ставлення до вологи: до поливу не примхливий.

Переваги: у порівнянні з численними сіяними сортами волоського горіха сорт Кодрене - відмінно зарекомендував себе, добре витримуючи будь-які погодні умови і високою стабільною врожайністю. За один продуктивний рік врожайність становить близько 3,5 - 4 т / га.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6а - при належному догляді абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Juglan sregia Codrene в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Походження / історія: горіх - південна, теплолюбна рослина, яка, за тисячоліття просування на північ України, адаптувалася і формувалася, для достатнього і стабільного зростання на північній межі ареалу. Місце походження волоського горіха - Іранське нагір'я і територія давньої Персії, в якій мінусові температури, взагалі не спостерігалися. Завдяки працям вчених селекціонерів Цуркануі П., Команічаі Г., Жаданав М., Затоковий Ф.С., Кочу В., пошукам ентузіастів поціновувачів України і Молдови, на сьогоднішній день ми володіємо великим асортиментом сортів і форм горіха волоського, які схильні рости і давати високостабільні врожаї під час зимових заморозків навіть в умовах півночі і сходу України.

Регіональні особливості: у зв'язку з наявністю на півночі і сході України зони ризикового землеробства, вирощування волоського горіха в промислових масштабах проблематичне. Це пов'язано з періодичними підмерзаннями не здерев'янілих пагонів, збільшенням пікових літніх температур поверхні ґрунту, недоліком природної вологи і північними суховіями на відкритих полях. Але в умовах Вашого саду всі ці проблеми елементарно вирішуються поливом, мульчуванням, добривами, і наявністю рукотворних перешкод для суховіїв у вигляді будь-яких будівель (будинки, паркани). У північних областях України, в тому числі і Київської області, наші клієнти збирають врожаї волоського горіха не нижче середземноморських. А Чернівецька, Закарпатська, Львівська області традиційно благодатні для вирощування південних і молдавських сортів. Просто потрібне бажання! Дуже перспективні для промислового горіха регіони Південного і Північного Кавказу, тимчасово окупованого Росією. До захоплення кремлівською імперією ці регіони здавна були великими гравцями на світовому горіховому ринку.

Вид ґрунту: волоський горіх сорту Кодрене потребує підвищеної вимоги до ґрунту. Поширена думка, що він росте і плодоносить на будь-яких ґрунтах без особливого догляду, є не зовсім вірним. Для довговічного саду з високою продуктивністю і потенційною врожайністю 2,54 тонни з гектара, потрібен добре гумусований чорнозем, з кислотною реакцією (Ph-) в межах 6 - 7,5. Слабокислі з реакцією Ph - 5-5,5 придатні для посадки волоського горіха, після проведення комплексу агромеліоративних робіт по зниженню кислотності ґрунту. Недоречно садити саджанець на території, де залягання ґрунтових вод знаходиться менше 2 метрів, це призведе до підтоплення ділянки і поганого впливу на розвиток молодого деревця. Допустима глибина повинна становити від 2 (як мінімум) до 3м. Що б знизити ймовірність пошкодження однорічних молодих пагонів заморозками - не слід закладати сад близько підстав схилів, в долинах, місцях, де скупчується холодне повітря.

Застосування: горіх волоський - це дивовижний дар природи, який містить комплекс поживних дієтичних лікувально-профілактичних речовин і вітамінів. Волоський горіх і продукти його переробки входять до складу загальновідомих і елітних ласощів. Відомо, що якщо у годувальниці мало молока, вона повинна щодня з'їдати ядра 5-ти горіхів і 15 гр. меду. В результаті і молоко з'явиться, і малюк буде ситий і спокійний. Граціозність Французів увійшла в приказку. Загальновідомо, що французький сніданок, це ядра 3 - 5-ти горіхів і чашка кави без цукру. Юглон,який міститься в його ядрі і зелених плодах є потужним і безпечним джерелом йоду, життєво необхідного елементу, що забезпечує роботу щитовидної залози та імунної системи людського організму в цілому, а для регіонів Білорусі та України, які постраждали від чорнобильської катастрофи, особливо. Великий фітосанітарний вплив горіхового дерева. Під покровом горіха легко дихається астматикам, немає мух і комарів. Екстракт з кори зеленого горіха і листя служить стійким і екологічно чистим барвником. Ніколи не викидайте шкаралупу від горіхів і насіння в сміття! Використовуйте лушпиння як мульчу для поліпшення структури ґрунту.

Посадка: особливих вимог немає. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Багаторічна практика показує, що кращі результати дає осіння посадка саду. При посадці восени, за зимовий період, ґрунт встигає осісти, обжати коріння, які до початку вегетації, встигають прижитися, проте з будь-якого правила, є винятки, в посушливі роки, ґрунт, на зразок великого щебеню. І якщо, до моменту посадки, не пройдуть потужні дощі, садити не можна, ви ризикуєте частково або повністю втратити саджанці. Будь-які поливи - безрезультатні, вода йде в «щебінь» і коріння швидко обсихає. У такі роки ґрунт, готують з осені, а посадку проводять в березні або квітні. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа.

Обрізка: проводиться обрізка перед початком вегетації. Це сприяє появі молодих пагонів. Під обрізанням мається на увазі видалення сухих і пошкоджених гілок.

Догляд: потребує поливу, видалення бур'янів, поверхневої і санітарної стрижки, обприскування крони.

Хвороби і шкідники: одним з шкідливих комах визнаний американський білий метелик, личинки якого селяться на листках і молодих пагонах, з часом розходяться по всьому дереву. Попелиця, яка селиться на нижній частині листа, завдає значної шкоди, згодом листя починає згортатися і опадати. Також грецький горіх пошкоджується заболонником і горіховою плодожеркою. Що б захистити дерево від того чи іншого шкідника слід обприскувати крону інсектицидом комбінованої, контактної або ж кишкової дії. Головне визначити шкідника (діагноз) для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослин. Необроблені рослини можуть вражатися бактеріальним опіком, бурою плямистістю листя, бактеріозом. Ці хвороби можуть виникати через бідність ґрунту, близького залягання ґрунтових вод, надлишку вологи, нестачі світла, вкрай рідко через пізні весняні заморозки. Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радомил Голд). Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і підібрати препарати, які допоможуть в захисті рослини. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: необроблену рослину може пошкоджувати совка. У порівнянні з ненажерливою личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився в самого небезпечного шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ. Водночас частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку. Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більш 3л.

Читати більше
Характеристики
Видова назва Горіхів Горіх грецький/волоський;
Висота дорослих рослин 7-15м;
Запилення рослини Самозапильна; Потребує запилювача;
Плоди Великі; Тривале зберігання;
Смакові якості Солодкі;
Тип рослини Горіх;
Форма рослини Розлога;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Горіх волоський Кодрене | Орех грецкий Кодрене | Juglans regia Codrene