Яблуня декоративна Гніздоподібна | Malus domestica Nest | Яблоня декоративная Гнездовидная

Модель: 1323
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Яблуня декоративна Гніздоподібна


Malus domestica Nest


Яблоня декоративная Гнездовидная


Синоніми: Яблуня райська гніздоподібна, Райка гніздоподібна.

Опис: Яблуня гніздоподібна невелике, декоративне дерево з гніздоподібною формою крони, на штамбі заввишки 0.8-1 м з зеленим листям, і рожевими квітками, які під час цвітіння, ніби килимком, вкривають все деревце, а згодом з'являються маленькі декоративні, червоні плоди, які дозрівають у вересні. Яблуня гніздоподібна стане гарним доповненням Вашого саду.

Форма: Має гніздоподібну форму крони.

Розмір: Досягає висоти 2 м. і 2 м. в діаметрі. Річний приріст у висоту 20 см.

Листя: яйцеподібне, зеленого кольору.

Цвітіння: рясне в травні. Квіти прості, рожеві, мають приємний аромат.

Плоди: численні, маленькі, декоративні, червоні, кругленькі, солодкі яблучка. Дозрівають в середині вересня.

Ставлення до світла: Світлолюбна.

Вид ґрунту: Яблуня до ґрунту не вимоглива, полюбляє рости на нормальних садових ґрунтах, пухких, досить зволожених. Не витримує застою вологи і засоленості. Надає перевагу рясному поливу, але витримує короткочасну посуху.

Застосування: Вирощують Яблуню гніздоподібна як в декоративних цілях завдяки красивим рожевим квітам і червоним плодам так і для вживання в свіжому вигляді. З плодів цієї яблуні виходить дивовижне варення і желе - смачне і гарне. Заготовлені цілими райські яблучка - ідеальний акомпанемент до м'яса, наприклад, до свинини і птиці. Виростає така яблунька невисокою, тому бажано посадити її ближче до місця відпочинку, щоб завжди була на виду. Крім того яблуньки своїм рясним цвітінням приваблюють бджіл і вважаються хорошими обпилювачами. Якщо в саду є хоч одне дерево райки, то урожай на інших яблунях гарантований. Рекомендується для одиночних або групових посадок в парках, садах і скверах. Може вирощуватися в складі великих ландшафтних композицій з дерев і кущів.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 – абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Крима (6a - 7b).

Купити Яблуню гніздоподібну в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".

Від 0 грн

Посадка: щоб яблуня гніздоподібна добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні речовини (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо.

Ґрунт: на занадто бідних і сухих ґрунтах цвіте погано, перевага надається родючим зволоженим ґрунтам. На бідних піщаних ґрунтах (Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий «перепрілий» органічний гумус, отриманий з органічних відходів з саду і кухні, компосту або гною. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Хробачки самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію вічного двигуна. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок марнотратників життя і починати сортувати відходи, піклуючись про майбутні покоління. Робимо пристовбурне коло з бортиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо декілька разів. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Відмінно приживаються рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя).

Полив: необхідно регулярно поливати Яблуню гніздоподібну не допускаючи пересихання землі - приблизно 3 рази за сезон в посушливі періоди по 3-5 (10л) відер на дерево. При близькому заляганні ґрунтових вод норми поливу коригуються.

Обрізка: на наступний рік після посадки, перед початком вегетації, необхідно виконати формуючу обрізку (занадто густа крона і підмерзлі за зиму гілки вимагають регулярного і своєчасного проріджування), але при обрізанні будьте обережні, щоб не видалити гілки з плодовими утвореннями. В іншому випадку обсяг майбутнього врожаю значно скоротиться. Деревця без гілок обрізаємо на 20см вище планованого розгалуження. У розгалужених дерев провідник укорочуємо, а гілки розташовані занадто низько - видаляємо цілком.

Хвороби: сорт гніздоподібної яблуні стійкий до парші, але потребує захисту від бурої плямистості, та борошнистої роси яблуні, нею уражаються листя, стебла та бутони рослини.

Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Без хімічного захисту якісний ріст рослин в перші роки життя практично неможливо. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») для захисту від яблуневого квіткоїда, брунькового довгоносика, зимуючої стадії збудників таких хвороб, як парша, борошниста роса і плодова гниль, застосовують бакові суміші препаратів Актара + Хорус. Наступне обприскування проводять сумішшю препаратів Енжіо + Хорус в фазі висування бутонів - рожевий бутон. Ця обробка захищає дерева від яблуневого квіткоїда, листокруток, п'ядуна зимового, попелиць, Мідяниці і проти комплексу збудників хвороб: парші, борошнистої роси, альтернаріозу, плодової гнилі. У зоні степу в Україні для боротьби з плодовими кліщами в бакові суміші додають Тіовіт Джет. У фазі опадання пелюсток - після цвітіння для одночасної боротьби з яблуневим пильщиком, листовійкою (зокрема яблуневою плодожеркою), личинками-мандрівницями каліфорнійської щитівки, попелицею, мідяницею, молями, з хворобами (наприклад парша, борошниста роса, альтернаріоз) застосовують бакові суміші препаратів Актара або Енжіо® + Матч® або Проклейм® і додають Скор®. Під час тривалих дощових періодів і при рясних росах додають препарат Хорус. Орієнтовні терміни боротьби з першим поколінням яблуневої плодожерки - початок цвітіння білої акації або після закінчення цвітіння пізніх сортів яблунь. Обприскування від гусениць наступних поколінь яблуневої плодожерки припадають на 30-35-й день після попереднього. Сорти, чутливі до ураження борошнистою росою, обприскують сумішшю препаратів Актара® + Проклейм® і Топаз, а якщо є загроза розвитку парші, додають ще Хорус.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного ґрунтового шкідника ніж хрущ. З середини квітня, побачивши першого хруща, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Анти хрущ. При цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня - 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші, і другі повинні одразу знищуватися.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Яблуня декоративна Гніздоподібна


Malus domestica Nest


Яблоня декоративная Гнездовидная


Синоніми: Яблуня райська гніздоподібна, Райка гніздоподібна.

Опис: Яблуня гніздоподібна невелике, декоративне дерево з гніздоподібною формою крони, на штамбі заввишки 0.8-1 м з зеленим листям, і рожевими квітками, які під час цвітіння, ніби килимком, вкривають все деревце, а згодом з'являються маленькі декоративні, червоні плоди, які дозрівають у вересні. Яблуня гніздоподібна стане гарним доповненням Вашого саду.

Форма: Має гніздоподібну форму крони.

Розмір: Досягає висоти 2 м. і 2 м. в діаметрі. Річний приріст у висоту 20 см.

Листя: яйцеподібне, зеленого кольору.

Цвітіння: рясне в травні. Квіти прості, рожеві, мають приємний аромат.

Плоди: численні, маленькі, декоративні, червоні, кругленькі, солодкі яблучка. Дозрівають в середині вересня.

Ставлення до світла: Світлолюбна.

Вид ґрунту: Яблуня до ґрунту не вимоглива, полюбляє рости на нормальних садових ґрунтах, пухких, досить зволожених. Не витримує застою вологи і засоленості. Надає перевагу рясному поливу, але витримує короткочасну посуху.

Застосування: Вирощують Яблуню гніздоподібна як в декоративних цілях завдяки красивим рожевим квітам і червоним плодам так і для вживання в свіжому вигляді. З плодів цієї яблуні виходить дивовижне варення і желе - смачне і гарне. Заготовлені цілими райські яблучка - ідеальний акомпанемент до м'яса, наприклад, до свинини і птиці. Виростає така яблунька невисокою, тому бажано посадити її ближче до місця відпочинку, щоб завжди була на виду. Крім того яблуньки своїм рясним цвітінням приваблюють бджіл і вважаються хорошими обпилювачами. Якщо в саду є хоч одне дерево райки, то урожай на інших яблунях гарантований. Рекомендується для одиночних або групових посадок в парках, садах і скверах. Може вирощуватися в складі великих ландшафтних композицій з дерев і кущів.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 – абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Крима (6a - 7b).

Купити Яблуню гніздоподібну в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - з фото в розділі "Посадка, догляд".

Посадка: щоб яблуня гніздоподібна добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні речовини (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо.

Ґрунт: на занадто бідних і сухих ґрунтах цвіте погано, перевага надається родючим зволоженим ґрунтам. На бідних піщаних ґрунтах (Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий «перепрілий» органічний гумус, отриманий з органічних відходів з саду і кухні, компосту або гною. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Хробачки самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію вічного двигуна. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок марнотратників життя і починати сортувати відходи, піклуючись про майбутні покоління. Робимо пристовбурне коло з бортиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо декілька разів. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Відмінно приживаються рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя).

Полив: необхідно регулярно поливати Яблуню гніздоподібну не допускаючи пересихання землі - приблизно 3 рази за сезон в посушливі періоди по 3-5 (10л) відер на дерево. При близькому заляганні ґрунтових вод норми поливу коригуються.

Обрізка: на наступний рік після посадки, перед початком вегетації, необхідно виконати формуючу обрізку (занадто густа крона і підмерзлі за зиму гілки вимагають регулярного і своєчасного проріджування), але при обрізанні будьте обережні, щоб не видалити гілки з плодовими утвореннями. В іншому випадку обсяг майбутнього врожаю значно скоротиться. Деревця без гілок обрізаємо на 20см вище планованого розгалуження. У розгалужених дерев провідник укорочуємо, а гілки розташовані занадто низько - видаляємо цілком.

Хвороби: сорт гніздоподібної яблуні стійкий до парші, але потребує захисту від бурої плямистості, та борошнистої роси яблуні, нею уражаються листя, стебла та бутони рослини.

Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Без хімічного захисту якісний ріст рослин в перші роки життя практично неможливо. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») для захисту від яблуневого квіткоїда, брунькового довгоносика, зимуючої стадії збудників таких хвороб, як парша, борошниста роса і плодова гниль, застосовують бакові суміші препаратів Актара + Хорус. Наступне обприскування проводять сумішшю препаратів Енжіо + Хорус в фазі висування бутонів - рожевий бутон. Ця обробка захищає дерева від яблуневого квіткоїда, листокруток, п'ядуна зимового, попелиць, Мідяниці і проти комплексу збудників хвороб: парші, борошнистої роси, альтернаріозу, плодової гнилі. У зоні степу в Україні для боротьби з плодовими кліщами в бакові суміші додають Тіовіт Джет. У фазі опадання пелюсток - після цвітіння для одночасної боротьби з яблуневим пильщиком, листовійкою (зокрема яблуневою плодожеркою), личинками-мандрівницями каліфорнійської щитівки, попелицею, мідяницею, молями, з хворобами (наприклад парша, борошниста роса, альтернаріоз) застосовують бакові суміші препаратів Актара або Енжіо® + Матч® або Проклейм® і додають Скор®. Під час тривалих дощових періодів і при рясних росах додають препарат Хорус. Орієнтовні терміни боротьби з першим поколінням яблуневої плодожерки - початок цвітіння білої акації або після закінчення цвітіння пізніх сортів яблунь. Обприскування від гусениць наступних поколінь яблуневої плодожерки припадають на 30-35-й день після попереднього. Сорти, чутливі до ураження борошнистою росою, обприскують сумішшю препаратів Актара® + Проклейм® і Топаз, а якщо є загроза розвитку парші, додають ще Хорус.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного ґрунтового шкідника ніж хрущ. З середини квітня, побачивши першого хруща, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Анти хрущ. При цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня - 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші, і другі повинні одразу знищуватися.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше
Характеристики
Тип рослини Дерева;
Форма росту Одностовбурні дерева; Щеплені на штамбі; Гніздовидні;
Висота рослини 1,5-3м;
Діаметр дорослої рослини 1,5-2м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Жовтий;
Колір квітів Рожевий;
Декоративні квіти Квітучі рослини;
Період цвітіння Травень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Надмірна загазованість та міські умови;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Акценти / солітери;
Особливості рослини Медонос; Їстівні плоди;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Яблуня декоративна Гніздоподібна | Malus domestica Nest | Яблоня декоративная Гнездовидная