Лілійник гібридний Мері Тодд | Лилейник гибридный Мэри Тодд | Hemerocallis hybrida Mary Todd

Модель: 1511
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Лілійник гібридний Мері Тодд

Лилейник гибридный Мэри Тодд

Hemerocallis hybrida Mary Todd


Синоніми: Красоднев, Гемерокалліс.

Ареал: батьківщиною лілійника гібридного вважається Східна Азія.

Походження / історія: власникам великих садів слід садити якомога більше лілійників - так в 1688 році написав відомий китайський автор Чен Хо Су, який поклав початок захопленню цими квітами, яке триває більше трьох століть. Перші письмові згадки про лілійник відносяться до третього тисячоліття до н.е., коли великий китайський філософ Конфуцій запропонував використовувати лілійник рудий як ліки від туги. Починаючи з четвертого століття нашої ери лісові лілійники застосовувалися як лікувальні рослини в Японії і Китаї, і грали все більш важливу роль в східній культурі. Hemerocallis походить від грецьких слів 'hemera' - день і 'kallos' - краса, що пов'язано з короткостроковістю цвітіння більшості видів, кожна квітка зазвичай цвіте один день. "Квітка, яка помирає вночі, щоб розпуститися зі сходом сонця, яку поети називають денним лілійником або лілійник на день", - через 400 років як Джон Джерард написав ці слова, а квітка лілійник, як і раніше, полонить погляди своєю красою. Наполегливими працями численних ентузіастів ця непомітна рослина перетворилася в розкішну красуню, чарівність якої породжує побожне почуття. Втілившись в тисячі культурних сортів, вона як і раніше вабить до себе відданих шанувальників, чиє захоплення часом межує з хворобливою пристрастю. Лілійник по праву став квіткою 21-го століття.

Опис: лілійник Мері Тодд - великоквітковий багаторічник, який може досягати в висоту 70 см. Має прикореневе, вузьке, мечоподібне, вигнуте, довге, яскраво-зелене листя, яке нагадує струмені фонтану, а також з красивими, великими, лійкоподібними, гофрованими, жовтими квітками, які мають ніжний та приємний аромат і є головною перевагою цієї рослини. Відрізняється від лілійника Стелла де Оро більшим розміром куща та квітів.

Лілійник Мері Тодд стане перлиною Вашої домашньої колекції декоративних рослин!

Форма: красиво квітуча, багаторічна, трав'яниста рослина, розлогої форми (див. фото).

Розмір: висота дорослої рослини 60-70 см.

Швидкість зростання / сила росту: при гарному догляді швидко розростається.

Листя: довге, прикореневе, мечовидне, вигнуте, яскраво-зелене.

Квітки: великі, до 10-15 см в діаметрі, запашні, жовтого кольору з світлою полосою по центру, гофровані, мають витончену лійкоподібну форму.

Час цвітіння: лілійник Мері Тодд рясно квітне з липня по серпень.

Коренева система: мичкувата, м'ясиста.

Світло: лілійник відмінно себе почуває на сонці.

Волога: саджанці лілійника Мері Тод полюбляють помірний полив.

Ґрунт: лілійник гарно росте та розвивається на легкому, родючому, дренованому ґрунті.

Застосування: ця декоративна, листяна рослина з великими квітами здатна додати нових фарб і доповнити сад будь-якого стилю, зробити більш витонченою та привабливою будь-яку композицію. Прекрасно поєднується з іншими декоративними рослинами, травами і багаторічниками. Дуже добре підходить для оформлення другого ряду квітника, міксбордерів, альпінаріїв, рокаріїв, для декорування берегів водойми, а також зачаровує своєю красою в одиночних посадках.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 3 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Лілійник Мері Тодд в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Від 0 грн

Посадка: для того щоб лілійник Мері Тодд добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий, гумусовий, темний луговий/садовий ґрунт). Добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень-навіть у самі спекотні дні літа.

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Лілійник з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно покращує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: лілійники не люблять частих, особливо поверхневих поливів. Їх поливають тільки при тривалій сухій погоді під корінь, як слід насичуючи ґрунт. Не можна, щоб краплі води потрапляли на квітку, це викликає пошкодження ніжних пелюсток.

Обрізка: квіткові пагони зрізають після закінчення цвітіння. У сиру погоду намоклі квіти не опадають самі, їх треба обламувати або зрізати. Під зиму зрізують всю надземну частину, залишаючи тільки молоде листя. Так як листя лілійника гинуть після перших заморозків, то зазвичай їх зрізають ще до заморозків (розмоклі відмерлі листя різати дуже важко).

Догляд: потребує помірного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Доброму розвитку кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм, компостом, а зверху корою.

Хвороби і шкідники: для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника (діагноз). Необроблені рослини можуть пошкоджуватися трипсами, попелицею, а також лілійники іноді страждають від грибкових захворювань: фузаріозу, бактеріозу, іржі. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридомил Голд і т.д). Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молодий кущ – 0,3 л, кущ середнього віку – 0,3-0,5 л, кущ з великою кроною - більше 0,7 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Лілійник гібридний Мері Тодд

Лилейник гибридный Мэри Тодд

Hemerocallis hybrida Mary Todd


Синоніми: Красоднев, Гемерокалліс.

Ареал: батьківщиною лілійника гібридного вважається Східна Азія.

Походження / історія: власникам великих садів слід садити якомога більше лілійників - так в 1688 році написав відомий китайський автор Чен Хо Су, який поклав початок захопленню цими квітами, яке триває більше трьох століть. Перші письмові згадки про лілійник відносяться до третього тисячоліття до н.е., коли великий китайський філософ Конфуцій запропонував використовувати лілійник рудий як ліки від туги. Починаючи з четвертого століття нашої ери лісові лілійники застосовувалися як лікувальні рослини в Японії і Китаї, і грали все більш важливу роль в східній культурі. Hemerocallis походить від грецьких слів 'hemera' - день і 'kallos' - краса, що пов'язано з короткостроковістю цвітіння більшості видів, кожна квітка зазвичай цвіте один день. "Квітка, яка помирає вночі, щоб розпуститися зі сходом сонця, яку поети називають денним лілійником або лілійник на день", - через 400 років як Джон Джерард написав ці слова, а квітка лілійник, як і раніше, полонить погляди своєю красою. Наполегливими працями численних ентузіастів ця непомітна рослина перетворилася в розкішну красуню, чарівність якої породжує побожне почуття. Втілившись в тисячі культурних сортів, вона як і раніше вабить до себе відданих шанувальників, чиє захоплення часом межує з хворобливою пристрастю. Лілійник по праву став квіткою 21-го століття.

Опис: лілійник Мері Тодд - великоквітковий багаторічник, який може досягати в висоту 70 см. Має прикореневе, вузьке, мечоподібне, вигнуте, довге, яскраво-зелене листя, яке нагадує струмені фонтану, а також з красивими, великими, лійкоподібними, гофрованими, жовтими квітками, які мають ніжний та приємний аромат і є головною перевагою цієї рослини. Відрізняється від лілійника Стелла де Оро більшим розміром куща та квітів.

Лілійник Мері Тодд стане перлиною Вашої домашньої колекції декоративних рослин!

Форма: красиво квітуча, багаторічна, трав'яниста рослина, розлогої форми (див. фото).

Розмір: висота дорослої рослини 60-70 см.

Швидкість зростання / сила росту: при гарному догляді швидко розростається.

Листя: довге, прикореневе, мечовидне, вигнуте, яскраво-зелене.

Квітки: великі, до 10-15 см в діаметрі, запашні, жовтого кольору з світлою полосою по центру, гофровані, мають витончену лійкоподібну форму.

Час цвітіння: лілійник Мері Тодд рясно квітне з липня по серпень.

Коренева система: мичкувата, м'ясиста.

Світло: лілійник відмінно себе почуває на сонці.

Волога: саджанці лілійника Мері Тод полюбляють помірний полив.

Ґрунт: лілійник гарно росте та розвивається на легкому, родючому, дренованому ґрунті.

Застосування: ця декоративна, листяна рослина з великими квітами здатна додати нових фарб і доповнити сад будь-якого стилю, зробити більш витонченою та привабливою будь-яку композицію. Прекрасно поєднується з іншими декоративними рослинами, травами і багаторічниками. Дуже добре підходить для оформлення другого ряду квітника, міксбордерів, альпінаріїв, рокаріїв, для декорування берегів водойми, а також зачаровує своєю красою в одиночних посадках.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 3 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Лілійник Мері Тодд в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: для того щоб лілійник Мері Тодд добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий, гумусовий, темний луговий/садовий ґрунт). Добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень-навіть у самі спекотні дні літа.

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Лілійник з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно покращує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: лілійники не люблять частих, особливо поверхневих поливів. Їх поливають тільки при тривалій сухій погоді під корінь, як слід насичуючи ґрунт. Не можна, щоб краплі води потрапляли на квітку, це викликає пошкодження ніжних пелюсток.

Обрізка: квіткові пагони зрізають після закінчення цвітіння. У сиру погоду намоклі квіти не опадають самі, їх треба обламувати або зрізати. Під зиму зрізують всю надземну частину, залишаючи тільки молоде листя. Так як листя лілійника гинуть після перших заморозків, то зазвичай їх зрізають ще до заморозків (розмоклі відмерлі листя різати дуже важко).

Догляд: потребує помірного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Доброму розвитку кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм, компостом, а зверху корою.

Хвороби і шкідники: для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника (діагноз). Необроблені рослини можуть пошкоджуватися трипсами, попелицею, а також лілійники іноді страждають від грибкових захворювань: фузаріозу, бактеріозу, іржі. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридомил Голд і т.д). Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.

Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молодий кущ – 0,3 л, кущ середнього віку – 0,3-0,5 л, кущ з великою кроною - більше 0,7 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі;
Форма росту Розлогі;
Висота рослини 0,5-1м;
Діаметр дорослої рослини 0,5-1м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Зелений;
Колір квітів Жовтий;
Декоративні квіти Квітучі рослини;
Період цвітіння Червень; Липень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Берег прісної водойми; Надмірна загазованість та міські умови; Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 3 зона;
Кислотність грунту / РН Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Природні пейзажні парки; Малодоглядні природні сади “нова хвиля”;
Рослина для живоплоту Низький (0,5-1м);
Особливості рослини Медонос;
Сезон декоративності Весна; Літо;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Лілійник гібридний Мері Тодд | Лилейник гибридный Мэри Тодд | Hemerocallis hybrida Mary Todd