Шовковиця біла Чорна Баронеса

Модель: 1396
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 165 грн
Є в наявності

Шовковиця біла Чорна Баронесса

Шелковица белая Черная Баронесса   

Morus  alba Chorna Baronessa


Синоніми: шовковиця чорна баронеса, Тутове дерево, Морва, шовковиця чорна.
Запилювачі: сорт самозапилюється.
Походження / історія: шовковиця по лат.Morus - рід рослин з сімейства лат.Moraceae, в природі поширені в зонах з помірним і субтропічним кліматом в країнах Азії, Північної Америки, Африки. Тривалість життя складає 200-500 років. Сорт Чорна Баронеса була отримана в результаті експериментів селекціонерів колишнього радянського союзу, це чорноплідний сорт шовковиці білої.
Підщепа: сіянці шовковиці
Форма: дерево з густою округлою кроною у формі шатра.
Розмір: максимально досягає 12-15 м.
Швидкість зростання / сила росту: в ранньому віці саджанці ростуть інтенсивніше і рівномірніше в період плодоношення.
Листя: широкоовальної форми з гострою верхівкою, біля основи має серцеобразний виріз, края зубчасті, блискучі зеленого кольору.
Квітки: однодомна рослина, є обидва види квіток як чоловічого так і жіночого типу - це дрібні квіточки у вигляді колосовидних суцвіть і білі квіти-сережки з тичинками. Час цвітіння квітень-травень.
Важливо знати: шовковиця може бути дводомної або однодомних, плоди зав'язуються в жіночих квітках, чоловічі служать для запилення. Якщо рослина дводомна, то на одних деревах квітки чоловічого типу, а на інших - жіночого, тоді для плодоношення повинні рости поряд обидва рослини. У однодомних шовковиці на одному дереві є обидва види квіток, і пара йому не потрібна. Сучасні плодові сорти шовковиці в більшості, однодомні, тобто самозапильні. Чоловічі дерева частіше використовують для озеленення, так як вони ростуть швидше і мають більші листя.
Плоди: довжиною близько 3-3.5 см, чорно-фіолетового забарвлення з багатим солодким смаком і приємним слабким ароматом. Назва шовковиці на латині звучить «Morus alba», що означає «шовковиця біла», але «біла» не пов'язане з забарвленням плодів, а лише з кольором кори гілок.
Плодоношення: настає на 3-4рік, період дозрівання плодів припадає на червень-липень, серед сімейства тутових Чорна баронесса вважається раннім сортом. Все дерево обсипане гронами, врожаї багаті, до 100 кг за сезон.
Ставлення до світла / інсоляція: шовковиця віддає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затіненні. Не страждає від сильних вітрів і посухи.
Грунт: до грунту не вимоглива, на легких ґрунтах формує добре розвинену кореневу систему, зміцнює грунт. Може виростати на засолених грунтах, що зовсім не відображається на якості плодів. Шовковиця не переносить заболоченості грунтів, поливу потребує лише  до 4-5 років.
Опис переваг: морозостійкий сорт, може витримати навіть короткочасне зниження температури до -30 ° С. Шовковиця Чорна Баронеса невибаглива, добре росте навіть в несприятливих міських умовах. Плоди тутового дерева містять багатий набір корисних речовин і мікроелементів, які допомагають організму боротися з віковими проявами і ризиками захворювань, мають омолоджуючий ефект, їх використовують в приготуванні соків, компотів, варення, пастили.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Шовковицю Чорна Баронеса в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.
↓↓↓ Більше інформації про цю рослину можна знайти під фото ↓↓↓

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
г.к. 180-200см 10-20см 165 грн
-
+
Від 165 грн

Посадка: щоб шовковиця біла Чорна Баронесса добре росла, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, багатий на поживні елементи. Для поліпшення фізико-хімічного складу грунту рекомендується переорювання з зеленим гноєм або додавання компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляний ком (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптують. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більше родючий шар, тим менше доведеться вносити хв. добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька разів. Всі плодові саджанці нашого інтернет-магазину зроблені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. В садовому центрі PROXIMA не продається імпортної плодовкі. Рослини з голим коренем приживаються тільки (ранньою весною чи піздньою осінню без листя).
Полив: шовковицю, що не плодоносить, необхідно регулярно поливати не допускаючи пересихання землі - приблизно 5 раз за сезон, в посушливі періоди (по 3-5 (10л) відер) на дерево. Недолік вологи відіб'ється на зростанні пагонів, відповідно, і на майбутній урожай. Починаючи з кінця липня полив припиняється, щоб шовковиця готувалася до зими. Норми за кількістю відер для плодоносних дерев такі ж, але полив повинен проводитися на наступних етапах: під час цвітіння, перед червневим утворенням зав'язі, за 2 чи 3 тижні до повного дозрівання плодів. При близькому заляганні грунтових вод, норми поливу коригуються.
Обрізка: формуючу обрізку необхідно виконати на наступний рік після посадки, перед початком вегетації, (занадто густа крона, підмерзлі за зиму гілки вимагають регулярного та своєчасного проріджування). При обрізанні будьте обережні, щоб не видалити гілки з плодовими утвореннями. В іншому випадку обсяг майбутнього врожаю значно скоротиться. Деревця без гілок обрізаємо на 20см вище планованого розгалуження. У розгалужених дерев провідник укорочуємо, а гілки розташовані занадто низько - видаляємо цілком.
Хвороби: шовковичне дерево стійке до бурої плямистості, але потребує захисту проти парші та борошнистої роси.
Добриво / догляд: Висаджену шовковицю білу рекомендуємо підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня, друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, то на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік добриво азотом зводимо до мінімуму. Доброму розвитку сприяє мульчування перегноєм або компостом.
Захист: без хімічного захисту якісний ріст рослин в перші роки життя практично неможливий. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») для захисту від квіткоїда, брунькових довгоносиків, зимуючої стадії збудників таких хвороб, як парша, борошниста роса і плодова гниль, застосовують бакові суміші препаратів Актара + Хорус. Наступне оприскування проводять сумішшю препаратів Енжіо + Хорус в фазі висування бутонів. Ця обробка захищає дерева від квіткоїда, листокруток, п'ядуна зимового, попелиць, Мідяниці і проти комплексу збудників хвороб: парші, борошнистої роси, альтернаріозу, плодової гнилі. У зоні Степу в Україні для боротьби з плодовими кліщами в бакових сумішах додають Тіовіт Джет. У фазі після цвітіння для одночасної боротьби з пильщиком, листовійки, личинками-мандрівницями каліфорнійської щитівки, попелиць, Мідяниці, молями, з хворобами (наприклад парша, борошниста роса, альтернаріоз) застосовують бакові суміші препаратів Актара або Енжіо + Матч або Проклейм і додають Швидкість. Під час тривалих дощових періодів і при рясних росах додають препарат Хорус.
Орієнтовні терміни боротьби з першим поколінням плодожерки - початок цвітіння білої акації або після закінчення цвітіння пізніх сортів яблунь. Обприскування проти гусениць наступних поколінь плодожерки припадають на 30-35-й день після попереднього. Сорти, чутливі до ураження борошнистою росою, обприскують сумішшю препаратів Актара + Проклейм і Топаз, а якщо є загроза розвитку парші, додають ще Хорус.
Грунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні небезпечний грунтовий шкідник – майскій жук (хрущ). З середини квітня, побачивши першого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою, або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Наприклад - війна садівників і українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватні» однофамільци - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші і другі повинні оперативно знищуватися.
Захист від бур'янів: в період до, або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Шовковиця біла Чорна Баронесса

Шелковица белая Черная Баронесса   

Morus  alba Chorna Baronessa


Синоніми: шовковиця чорна баронеса, Тутове дерево, Морва, шовковиця чорна.
Запилювачі: сорт самозапилюється.
Походження / історія: шовковиця по лат.Morus - рід рослин з сімейства лат.Moraceae, в природі поширені в зонах з помірним і субтропічним кліматом в країнах Азії, Північної Америки, Африки. Тривалість життя складає 200-500 років. Сорт Чорна Баронеса була отримана в результаті експериментів селекціонерів колишнього радянського союзу, це чорноплідний сорт шовковиці білої.
Підщепа: сіянці шовковиці
Форма: дерево з густою округлою кроною у формі шатра.
Розмір: максимально досягає 12-15 м.
Швидкість зростання / сила росту: в ранньому віці саджанці ростуть інтенсивніше і рівномірніше в період плодоношення.
Листя: широкоовальної форми з гострою верхівкою, біля основи має серцеобразний виріз, края зубчасті, блискучі зеленого кольору.
Квітки: однодомна рослина, є обидва види квіток як чоловічого так і жіночого типу - це дрібні квіточки у вигляді колосовидних суцвіть і білі квіти-сережки з тичинками. Час цвітіння квітень-травень.
Важливо знати: шовковиця може бути дводомної або однодомних, плоди зав'язуються в жіночих квітках, чоловічі служать для запилення. Якщо рослина дводомна, то на одних деревах квітки чоловічого типу, а на інших - жіночого, тоді для плодоношення повинні рости поряд обидва рослини. У однодомних шовковиці на одному дереві є обидва види квіток, і пара йому не потрібна. Сучасні плодові сорти шовковиці в більшості, однодомні, тобто самозапильні. Чоловічі дерева частіше використовують для озеленення, так як вони ростуть швидше і мають більші листя.
Плоди: довжиною близько 3-3.5 см, чорно-фіолетового забарвлення з багатим солодким смаком і приємним слабким ароматом. Назва шовковиці на латині звучить «Morus alba», що означає «шовковиця біла», але «біла» не пов'язане з забарвленням плодів, а лише з кольором кори гілок.
Плодоношення: настає на 3-4рік, період дозрівання плодів припадає на червень-липень, серед сімейства тутових Чорна баронесса вважається раннім сортом. Все дерево обсипане гронами, врожаї багаті, до 100 кг за сезон.
Ставлення до світла / інсоляція: шовковиця віддає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затіненні. Не страждає від сильних вітрів і посухи.
Грунт: до грунту не вимоглива, на легких ґрунтах формує добре розвинену кореневу систему, зміцнює грунт. Може виростати на засолених грунтах, що зовсім не відображається на якості плодів. Шовковиця не переносить заболоченості грунтів, поливу потребує лише  до 4-5 років.
Опис переваг: морозостійкий сорт, може витримати навіть короткочасне зниження температури до -30 ° С. Шовковиця Чорна Баронеса невибаглива, добре росте навіть в несприятливих міських умовах. Плоди тутового дерева містять багатий набір корисних речовин і мікроелементів, які допомагають організму боротися з віковими проявами і ризиками захворювань, мають омолоджуючий ефект, їх використовують в приготуванні соків, компотів, варення, пастили.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Шовковицю Чорна Баронеса в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.
↓↓↓ Більше інформації про цю рослину можна знайти під фото ↓↓↓

Посадка: щоб шовковиця біла Чорна Баронесса добре росла, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, багатий на поживні елементи. Для поліпшення фізико-хімічного складу грунту рекомендується переорювання з зеленим гноєм або додавання компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляний ком (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптують. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більше родючий шар, тим менше доведеться вносити хв. добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька разів. Всі плодові саджанці нашого інтернет-магазину зроблені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. В садовому центрі PROXIMA не продається імпортної плодовкі. Рослини з голим коренем приживаються тільки (ранньою весною чи піздньою осінню без листя).
Полив: шовковицю, що не плодоносить, необхідно регулярно поливати не допускаючи пересихання землі - приблизно 5 раз за сезон, в посушливі періоди (по 3-5 (10л) відер) на дерево. Недолік вологи відіб'ється на зростанні пагонів, відповідно, і на майбутній урожай. Починаючи з кінця липня полив припиняється, щоб шовковиця готувалася до зими. Норми за кількістю відер для плодоносних дерев такі ж, але полив повинен проводитися на наступних етапах: під час цвітіння, перед червневим утворенням зав'язі, за 2 чи 3 тижні до повного дозрівання плодів. При близькому заляганні грунтових вод, норми поливу коригуються.
Обрізка: формуючу обрізку необхідно виконати на наступний рік після посадки, перед початком вегетації, (занадто густа крона, підмерзлі за зиму гілки вимагають регулярного та своєчасного проріджування). При обрізанні будьте обережні, щоб не видалити гілки з плодовими утвореннями. В іншому випадку обсяг майбутнього врожаю значно скоротиться. Деревця без гілок обрізаємо на 20см вище планованого розгалуження. У розгалужених дерев провідник укорочуємо, а гілки розташовані занадто низько - видаляємо цілком.
Хвороби: шовковичне дерево стійке до бурої плямистості, але потребує захисту проти парші та борошнистої роси.
Добриво / догляд: Висаджену шовковицю білу рекомендуємо підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня, друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, то на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік добриво азотом зводимо до мінімуму. Доброму розвитку сприяє мульчування перегноєм або компостом.
Захист: без хімічного захисту якісний ріст рослин в перші роки життя практично неможливий. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») для захисту від квіткоїда, брунькових довгоносиків, зимуючої стадії збудників таких хвороб, як парша, борошниста роса і плодова гниль, застосовують бакові суміші препаратів Актара + Хорус. Наступне оприскування проводять сумішшю препаратів Енжіо + Хорус в фазі висування бутонів. Ця обробка захищає дерева від квіткоїда, листокруток, п'ядуна зимового, попелиць, Мідяниці і проти комплексу збудників хвороб: парші, борошнистої роси, альтернаріозу, плодової гнилі. У зоні Степу в Україні для боротьби з плодовими кліщами в бакових сумішах додають Тіовіт Джет. У фазі після цвітіння для одночасної боротьби з пильщиком, листовійки, личинками-мандрівницями каліфорнійської щитівки, попелиць, Мідяниці, молями, з хворобами (наприклад парша, борошниста роса, альтернаріоз) застосовують бакові суміші препаратів Актара або Енжіо + Матч або Проклейм і додають Швидкість. Під час тривалих дощових періодів і при рясних росах додають препарат Хорус.
Орієнтовні терміни боротьби з першим поколінням плодожерки - початок цвітіння білої акації або після закінчення цвітіння пізніх сортів яблунь. Обприскування проти гусениць наступних поколінь плодожерки припадають на 30-35-й день після попереднього. Сорти, чутливі до ураження борошнистою росою, обприскують сумішшю препаратів Актара + Проклейм і Топаз, а якщо є загроза розвитку парші, додають ще Хорус.
Грунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні небезпечний грунтовий шкідник – майскій жук (хрущ). З середини квітня, побачивши першого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою, або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Наприклад - війна садівників і українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватні» однофамільци - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші і другі повинні оперативно знищуватися.
Захист від бур'янів: в період до, або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва дерева Шовковиця;
Запилення рослини Самозапильна;
Плоди Середні;
Смакові якості Солодкі;
Тип рослини Плодове дерево;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 7-15м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки