Бузок звичайний Прімроуз | Сирень обыкновенная Примроуз | Syringa vulgaris Primrose

Модель: 1292
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 190 грн

Бузок звичайний Прімроуз


Сирень обыкновенная Примроуз


Syringa vulgaris Primrose


Lilac Primrose

 


З досвіду розсадника Проксіма бузок Прімроуз в умовах українського клімату не набуває інтенсивного жовтого кольору. Квіти у бузку Прімроуз стають яскраво жовтими лише на ділянках з особливими грунтовими умовами.

 

Синоніми: Бузок Жовте Чудо.

Походження / історія: Знайомі нам усім з дитинства кущі бузку, що виділяють під час цвітіння неймовірні пахощі по всьому саду, користуються заслуженою любов'ю і визнанням у садівників вже протягом багатьох віків. Ще з XVI століття вона росте в садах і зараз вже важко собі уявити сад без запашного куща бузку, що зацвітає ранньою весною. Yellow Wonder - в перекладі з англійської «Жовте Чудо» - ще одна назва цього надзвичайно красивого бузку сорту Примроуз. Будучи єдиним в світі жовтим бузком, він своєю неповторною красою полонить серця багатьох садівників світу, а особливо колекціонерів-любителів рідкісних експонатів природи. Бузок Примроуз голландського походження, відомий ще з 1949 року, був удостоєний Королівським товариством содівництва Англії нагороди за якість та сертифікатом першого класу від Королівського товариства садівників і ботаніків Голландії. І ось цей красень Примроуз в нашому розсаднику PROXIMA серед безлічі новинок 2018 року, і він безсумнівно додасть нотку чарівності Вашому саду!

Опис сорту: красивий рясноквітучий ранньою весною кущ з великими суцвіттями унікального пастельно-жовтого забарвлення.

Форма: деревовидний кущ середнього розміру з розлогими вертикально-зростаючими гілками (див. фото).

Розмір: доросла рослина досягає висоти близько 3м і 3,5м в діаметрі.

Швидкість зростання / сила росту: середня, щороку рослина додає у зрості на 20-30см.

Пагони: деревовидні, густо покриті листям.

Листя: серцевидної форми, подовжено-округлі, темно-зеленого кольору, щільні, матові, довжиною до 5-12 см, розташовані супротивно. Цікавий факт: листя бузку раніше всіх рослин зеленіють в саду і залишаються зеленими найдовше.

Квітки: спершу крихітні пуп'янки зеленувато-жовтого кольору розкриваються квіточками розміром до 1,5 см пастельно-жовтих тонів, хоча і простої форми, але своєю багаточисельністю вони утворюють ароматні мітловидні суцвіття довжиною 15-20 см, що складаються з 2-4 пар , які повністю покривають кущ, виростаючи до 30 см. Особливо жовтий бузок стає помітним на тлі темних або блакитних квітучих бузків.

Час цвітіння: Syringa vulgaris Primrose - сорт середнього строку цвітіння, цвіте з травня і до середини червня.

Плоди: невеликі коробочки подовженої форми з насінням.

Корінь: глибокий, широко-розгалужений.

Відношення до світла / інсоляція: місце посадки для бузку краще вибрати досить освітлене або злегка затінене, захищене від сильних вітрів парканом або будівлями.

Полив: бузок сорту Примроуз краще росте на досить вологих і свіжих грунтах, добре дренованих, без заболоченності.

Вид грунту: Бузок Примроуз добре росте на бідних піщаних ґрунтах, але для нього краще дреновані суглинки з високим вмістом гумусу і мінімальної кислотністю.

Застосування: використовуючи різні сорти бузку можна продовжити загальну тривалість цвітіння бузкових садів до 2 місяців і більше. А ошатні зрізані суцвіття мають урочистий вигляд у флористичних композиціях. Завдяки пишності куща бузку, його красивим серцеподібним листочкам, тривалому цвітінню сорт Примроуз заслуговує широкого застосування на присадибних ділянках, в міських садах і парках, алеях. Бузок ще й чудовий медонос, що привертає своїм ароматом бджіл в сад, що вельми важливо для запилення інших рослин. Здавна в народній медицині славився бузок своїми лікувальними властивостями, а в парфумерній промисловості використовується ароматне масло з квіток бузку. Красивоквітучий ранньою весною кущ бузку Примроуз допоможе Вам реалізувати безліч ідей по перетворенню Вашої садової ділянки в «справжній Едем».

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).


Купити Бузок звичайний Прімроуз в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату PROXIMA.

Всі наші бузки розмножені вегетативно, що гарантує відповідність вказаному сорту.


↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓

Від 190 грн

Посадка: Щоб бузок добре ріс, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова / садові земля). Коренева шийка посадженої рослини повинна бути вище рівня грунту на 3-4см. Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага купівлі рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" грунтів і "запускає" природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати плодові рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і почати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: В посушливу погоду бузок потребує регулярного поливу.

Обрізка: Відразу ж після цвітіння рекомендуємо видалити сухі суцвіття - в цьому полягає секрет пишних суцвіть в наступному році. Навесні слід проводити формуючу обрізку, видаляючи слабкі, що ростуть усередину крони пагони. Також формуванням можна легко надати бузку штамбову форму.

Догляд: Ні в якому разі не допускати заростання / задернения пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника.

Мінеральні добрива: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3г на 1кг уявного кому збалансовані NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотні, влітку - фосфорні, серпень-вересень - калійні. Необхідно проводити регулярні позакореневі обробки мінеральними і органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д. З комплексних мінеральних добрив прийнятними до розгляду тільки ті, що не містять хлору. Використовують їх часто у позакореневих підгодівлях - при обприскуванні листя. Вони помітно активізують біохімічні процеси, що протікають в рослинах, зокрема збільшують кількість великих бутонів в суцвіттях.

Хвороби і шкідники: Через надмірну сухість, кущ може бути вражений борошнистою росою, антракнозом (плямистість листя), фітофторозом. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д). Також бузок може бути підданий атаці попелиці, бузкової молі-пістрявки, бузкового брунькового кліща, щитівки або павутинного кліща, в результаті якого його листя починає згортатися. Головне визначити шкідника (поставити діагноз) для того, щоб правильно вибрати засіб захисту рослин. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи і засоби захисту рослин. Уражені листки необхідно обрізати і спалити. При пошкодженні рослини кліщами і листогризучими комахами, потрібно провести обробку будь-яким з дозволених інсектицидів - Конфідор, Актара та інші. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські аккупанти «колоради», знищивши все на окупованій території, вони лізуть в чужі здорові сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Грунтові шкідники: На сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук), совка. З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів.

Бузок звичайний Прімроуз


Сирень обыкновенная Примроуз


Syringa vulgaris Primrose


Lilac Primrose

 


З досвіду розсадника Проксіма бузок Прімроуз в умовах українського клімату не набуває інтенсивного жовтого кольору. Квіти у бузку Прімроуз стають яскраво жовтими лише на ділянках з особливими грунтовими умовами.

 

Синоніми: Бузок Жовте Чудо.

Походження / історія: Знайомі нам усім з дитинства кущі бузку, що виділяють під час цвітіння неймовірні пахощі по всьому саду, користуються заслуженою любов'ю і визнанням у садівників вже протягом багатьох віків. Ще з XVI століття вона росте в садах і зараз вже важко собі уявити сад без запашного куща бузку, що зацвітає ранньою весною. Yellow Wonder - в перекладі з англійської «Жовте Чудо» - ще одна назва цього надзвичайно красивого бузку сорту Примроуз. Будучи єдиним в світі жовтим бузком, він своєю неповторною красою полонить серця багатьох садівників світу, а особливо колекціонерів-любителів рідкісних експонатів природи. Бузок Примроуз голландського походження, відомий ще з 1949 року, був удостоєний Королівським товариством содівництва Англії нагороди за якість та сертифікатом першого класу від Королівського товариства садівників і ботаніків Голландії. І ось цей красень Примроуз в нашому розсаднику PROXIMA серед безлічі новинок 2018 року, і він безсумнівно додасть нотку чарівності Вашому саду!

Опис сорту: красивий рясноквітучий ранньою весною кущ з великими суцвіттями унікального пастельно-жовтого забарвлення.

Форма: деревовидний кущ середнього розміру з розлогими вертикально-зростаючими гілками (див. фото).

Розмір: доросла рослина досягає висоти близько 3м і 3,5м в діаметрі.

Швидкість зростання / сила росту: середня, щороку рослина додає у зрості на 20-30см.

Пагони: деревовидні, густо покриті листям.

Листя: серцевидної форми, подовжено-округлі, темно-зеленого кольору, щільні, матові, довжиною до 5-12 см, розташовані супротивно. Цікавий факт: листя бузку раніше всіх рослин зеленіють в саду і залишаються зеленими найдовше.

Квітки: спершу крихітні пуп'янки зеленувато-жовтого кольору розкриваються квіточками розміром до 1,5 см пастельно-жовтих тонів, хоча і простої форми, але своєю багаточисельністю вони утворюють ароматні мітловидні суцвіття довжиною 15-20 см, що складаються з 2-4 пар , які повністю покривають кущ, виростаючи до 30 см. Особливо жовтий бузок стає помітним на тлі темних або блакитних квітучих бузків.

Час цвітіння: Syringa vulgaris Primrose - сорт середнього строку цвітіння, цвіте з травня і до середини червня.

Плоди: невеликі коробочки подовженої форми з насінням.

Корінь: глибокий, широко-розгалужений.

Відношення до світла / інсоляція: місце посадки для бузку краще вибрати досить освітлене або злегка затінене, захищене від сильних вітрів парканом або будівлями.

Полив: бузок сорту Примроуз краще росте на досить вологих і свіжих грунтах, добре дренованих, без заболоченності.

Вид грунту: Бузок Примроуз добре росте на бідних піщаних ґрунтах, але для нього краще дреновані суглинки з високим вмістом гумусу і мінімальної кислотністю.

Застосування: використовуючи різні сорти бузку можна продовжити загальну тривалість цвітіння бузкових садів до 2 місяців і більше. А ошатні зрізані суцвіття мають урочистий вигляд у флористичних композиціях. Завдяки пишності куща бузку, його красивим серцеподібним листочкам, тривалому цвітінню сорт Примроуз заслуговує широкого застосування на присадибних ділянках, в міських садах і парках, алеях. Бузок ще й чудовий медонос, що привертає своїм ароматом бджіл в сад, що вельми важливо для запилення інших рослин. Здавна в народній медицині славився бузок своїми лікувальними властивостями, а в парфумерній промисловості використовується ароматне масло з квіток бузку. Красивоквітучий ранньою весною кущ бузку Примроуз допоможе Вам реалізувати безліч ідей по перетворенню Вашої садової ділянки в «справжній Едем».

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).


Купити Бузок звичайний Прімроуз в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату PROXIMA.

Всі наші бузки розмножені вегетативно, що гарантує відповідність вказаному сорту.


↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓

Посадка: Щоб бузок добре ріс, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова / садові земля). Коренева шийка посадженої рослини повинна бути вище рівня грунту на 3-4см. Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага купівлі рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" грунтів і "запускає" природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати плодові рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і почати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: В посушливу погоду бузок потребує регулярного поливу.

Обрізка: Відразу ж після цвітіння рекомендуємо видалити сухі суцвіття - в цьому полягає секрет пишних суцвіть в наступному році. Навесні слід проводити формуючу обрізку, видаляючи слабкі, що ростуть усередину крони пагони. Також формуванням можна легко надати бузку штамбову форму.

Догляд: Ні в якому разі не допускати заростання / задернения пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника.

Мінеральні добрива: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3г на 1кг уявного кому збалансовані NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотні, влітку - фосфорні, серпень-вересень - калійні. Необхідно проводити регулярні позакореневі обробки мінеральними і органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д. З комплексних мінеральних добрив прийнятними до розгляду тільки ті, що не містять хлору. Використовують їх часто у позакореневих підгодівлях - при обприскуванні листя. Вони помітно активізують біохімічні процеси, що протікають в рослинах, зокрема збільшують кількість великих бутонів в суцвіттях.

Хвороби і шкідники: Через надмірну сухість, кущ може бути вражений борошнистою росою, антракнозом (плямистість листя), фітофторозом. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д). Також бузок може бути підданий атаці попелиці, бузкової молі-пістрявки, бузкового брунькового кліща, щитівки або павутинного кліща, в результаті якого його листя починає згортатися. Головне визначити шкідника (поставити діагноз) для того, щоб правильно вибрати засіб захисту рослин. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи і засоби захисту рослин. Уражені листки необхідно обрізати і спалити. При пошкодженні рослини кліщами і листогризучими комахами, потрібно провести обробку будь-яким з дозволених інсектицидів - Конфідор, Актара та інші. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські аккупанти «колоради», знищивши все на окупованій території, вони лізуть в чужі здорові сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Грунтові шкідники: На сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук), совка. З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів.

Читати більше
Характеристики
Тип рослини Дерева; Кущі;
Форма росту Розлогі; Кулясті;
Висота рослини 3-7м;
Діаметр дорослої рослини 3-5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Зелений;
Колір квітів Білий; Жовтий;
Декоративні квіти Квітучі рослини;
Період цвітіння Травень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі; Рослини для стримування вітру;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Алейні дерева для міст і ЖК; Природні пейзажні парки; Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Високий /стіна (2-5м);
Особливості рослини Ароматичні рослини;
Сезон декоративності Весна;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Бузок звичайний Прімроуз | Сирень обыкновенная Примроуз | Syringa vulgaris Primrose