Сосна піренейська | Сосна пиренейская | Pinus uncinata

Модель: 368
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 67 грн

Сосна гірська піренейська

Pinus uncinata

Сосна горная пиренейская


Синоніми: гачкувата сосна, сосна гірська гачкувата.

Походження / історія: рinus uncinata була описана в 1805 році Луї-Флоран-Марселем Раймондом і широко відома як швейцарська гірська сосна або гірська сосна. Назва виду uncinata (гачкувате вістря) отримала через виражені шипи на насіннєвих шишках. Виростає на заболочених територіях, в Польщі в основному на верхових і перехідних болотах. Зустрічається в основному в Піренеях і Західних Альпах, на висоті 1000-2300 м над рівнем моря. Єдине низинне положення цієї сосни (190 м над рівнем моря) - заповідник «Торфовіско-під-Веглінец».

Опис: Сосна гірська піренейська є однією з різновидів сосни гірської, з ажурною кроною, темно-зеленою хвоєю зі зростаючими вгору пагонами і сягаюча у висоту до 15 - 20 м. Відмінною рисою Pinus uncinata є наявність центрального стовбура. Сосна гірська піренейська стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: дерево з конічною формою.

Висота / діаметр: досягає до 20 м заввишки до 8 м в діаметрі.

Швидкість зростання: для цієї сосни характерний досить швидкий ріст.

Шишки: спочатку фіолетові, але в міру дозрівання стають блискучими, темно-коричневими, асиметричними, довжиною до 4-6 см, з опуклими пластинками з виразним виступом. Власне і тому Pinus uncinata і отримала свою назву - сосна гачкувата.

Хвоя: у сосни піренейської зібрана в пучки по 2 шт, коротка по 3-4 см, досить товста і жорстка, яскраво-зелена, часто з сіруватим відтінком, зберігається на рослині до 4-9 років.

Кора: від попелясто-сіро-коричневого до чорно-сірого кольору, з характерним розщепленням кутових лускатих пластин.

Коренева система: в залежності від ґрунтової родючості і механічного складу формується або поверхневою, або глибокою кореневою системою.

Ставлення до світла: може рости як на сонячних ділянках, так і в півтіні.

Вид ґрунту: невимоглива до ґрунту, росте на будь-яких добре дренованих ґрунтах, від кислих до лужних.

Застосування: ця рослина відмінно підходить для міських зелених насаджень, зокрема для парків і міських садів, для присадибних ділянок, особливо оформлених в сучасному стилі.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити сосну гірську піренейську в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Від 67 грн

Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.

Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули.

Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.

Полив: поливати сосну необхідно тільки поки вона вкорінюється. Досить полити її 1-2 рази на тиждень протягом 15-20 хвилин. Через два місяці, коли дерево вкорениться, його можна вже не поливати. Сосна почуває себе прекрасно, коли живиться атмосферними опадами.

Обрізка: спеціальної обрізки не потрібно. Ріст пагонів можна уповільнити, а крону зробити більш густою шляхом обрізки частини (1/3 свічки) річних приростів.

Хвороби і шкідники: необроблена рослина може пошкодитися борошнистою росою, зеленою листовійкою, плодовою чехліковою міллю, некрозом гілок і стовбурів, личинкою хруща і совкою в ґрунті, кліщами (побачити які можна лише за допомогою лупи), туєвою попелицею, короїдом, жуками-довгоносиками. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Сосна гірська піренейська

Pinus uncinata

Сосна горная пиренейская


Синоніми: гачкувата сосна, сосна гірська гачкувата.

Походження / історія: рinus uncinata була описана в 1805 році Луї-Флоран-Марселем Раймондом і широко відома як швейцарська гірська сосна або гірська сосна. Назва виду uncinata (гачкувате вістря) отримала через виражені шипи на насіннєвих шишках. Виростає на заболочених територіях, в Польщі в основному на верхових і перехідних болотах. Зустрічається в основному в Піренеях і Західних Альпах, на висоті 1000-2300 м над рівнем моря. Єдине низинне положення цієї сосни (190 м над рівнем моря) - заповідник «Торфовіско-під-Веглінец».

Опис: Сосна гірська піренейська є однією з різновидів сосни гірської, з ажурною кроною, темно-зеленою хвоєю зі зростаючими вгору пагонами і сягаюча у висоту до 15 - 20 м. Відмінною рисою Pinus uncinata є наявність центрального стовбура. Сосна гірська піренейська стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: дерево з конічною формою.

Висота / діаметр: досягає до 20 м заввишки до 8 м в діаметрі.

Швидкість зростання: для цієї сосни характерний досить швидкий ріст.

Шишки: спочатку фіолетові, але в міру дозрівання стають блискучими, темно-коричневими, асиметричними, довжиною до 4-6 см, з опуклими пластинками з виразним виступом. Власне і тому Pinus uncinata і отримала свою назву - сосна гачкувата.

Хвоя: у сосни піренейської зібрана в пучки по 2 шт, коротка по 3-4 см, досить товста і жорстка, яскраво-зелена, часто з сіруватим відтінком, зберігається на рослині до 4-9 років.

Кора: від попелясто-сіро-коричневого до чорно-сірого кольору, з характерним розщепленням кутових лускатих пластин.

Коренева система: в залежності від ґрунтової родючості і механічного складу формується або поверхневою, або глибокою кореневою системою.

Ставлення до світла: може рости як на сонячних ділянках, так і в півтіні.

Вид ґрунту: невимоглива до ґрунту, росте на будь-яких добре дренованих ґрунтах, від кислих до лужних.

Застосування: ця рослина відмінно підходить для міських зелених насаджень, зокрема для парків і міських садів, для присадибних ділянок, особливо оформлених в сучасному стилі.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити сосну гірську піренейську в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.

Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули.

Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.

Полив: поливати сосну необхідно тільки поки вона вкорінюється. Досить полити її 1-2 рази на тиждень протягом 15-20 хвилин. Через два місяці, коли дерево вкорениться, його можна вже не поливати. Сосна почуває себе прекрасно, коли живиться атмосферними опадами.

Обрізка: спеціальної обрізки не потрібно. Ріст пагонів можна уповільнити, а крону зробити більш густою шляхом обрізки частини (1/3 свічки) річних приростів.

Хвороби і шкідники: необроблена рослина може пошкодитися борошнистою росою, зеленою листовійкою, плодовою чехліковою міллю, некрозом гілок і стовбурів, личинкою хруща і совкою в ґрунті, кліщами (побачити які можна лише за допомогою лупи), туєвою попелицею, короїдом, жуками-довгоносиками. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше
Характеристики
Тип рослини Дерева; Вічнозелені;
Форма росту Пірамідальні та конусовидні;
Висота рослини 15-20м;
Діаметр дорослої рослини 5-8м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло; Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Темно-зелений; Сизий;
Колір крони восени Темно-зелений; Сизий;
Світло Сонце;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Сухі степи і луки; Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Берег моря; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі; Рослини для стримування вітру;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Природні пейзажні парки; Акценти / солітери;
Особливості рослини Ароматичні рослини;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька; Середня;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Сосна піренейська | Сосна пиренейская | Pinus uncinata