Тис ягідний Фастігіата Робуста | Тис ягодный Фастигиата Робуста | Taxus baccata Fastigiata Robusta

Модель: 183
Акція
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 150 грн
Є в наявності

Тис ягідний Фастігіата Робуста
 
Тис ягодный Фастигиата Робуста
 
Taxus baccata Fastigiata Robusta

 

Синоніми: Тис європейський Фастігіата Робуста.

Походження / історія: тис має низку своєрідних, непояснених особливостей.

Його стовбур, по досягненні 400-500-річного віку, стає пустотілим зсередини, хоча дерево продовжує зростати. На стовбурі можуть з'являтися повітряні корені, утворюючи новий стовбур. Навіть пошкоджене блискавкою, або з якоїсь причини позбавившись частини стовбура, воно може утворити новий стовбур і, омолодившись таким чином, продовжити своє життя.

У стародавніх кельтів тис був символом безсмертя, а пустотілі стовбури вважалися брамою в Інший Світ. Ці дерева з темно-зеленою хвоєю і химерно переплетеними стовбурами вважалися у друїдів священними, там ховали королів і проводили ритуальні обряди.

Через свою міцну і практично «вічну» деревину, яка має сильні бактерицидні властивості (вбиває навіть ті мікроорганізми, що є в повітрі), тис ягідний був майже повністю знищений людиною. Будинок, в якому балки на стелі були зроблені з тиса, надійно захищав від хвороботворних інфекцій, в епоху масових епідемій.

Деревині тиса не страшна вода - метал у воді приходить в непридатність раніше, ніж тис. У Східній Англії та Ірландії в торф'яних болотах знаходили стовбури тисів, що пролежали там сотні років, і після просушування виготовляли з них меблі.

В часи вікінгів з тиса робили цвяхи, що застосовувалися при будівництві судів.

Опис: тис ягідний Фастігіата Робуста - вічнозелений, строго вертикальний великий кущ зі стрункою щільною, кроною і густо розташованими, мало розгалуженими гілками з великою кількістю коротких пагонів.

Фастігіата Робуста відноситься до морозостійких сортів, але в ранньовесняний період, коли світить яскраве сонце, а ґрунт ще не відтанув, у молодих рослин можливий опік хвої. У січні-лютому, рослину необхідно "притінити" ялиновим гіллям або агроволокном. Зняти укриття можна після того, як відтане ґрунт. Зробити це краще в похмурий, безвітряний день.

На відміну від тиса Fastigiata зростає швидше.

Тис ягідний Фастігіата Робуста стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Висота / діаметр: розмір дорослої рослини досягає 4 - 5 м заввишки і 2,5 м в діаметрі. У наших широтах (зона 4 - 5) у весняний період непритінена рослина може отримати опіки хвої. У 10 річному віці зазвичай досягає до 3 м при ширині крони 0,8-1,2 м.

Швидкість зростання: річний приріст 15 см.

Плоди: тис відноситься до дводомних рослин, тобто має жіночі та чоловічі форми. На жіночих рослинах утворюються численні яскраво-червоні ягоди-кістянки, довжиною 6-7 мм і шириною 3,5 мм. М'ясиста соковита м'якоть, солодкувата і їстівна, не отруйна, а ось тверде насіння або аріллус в ній є отруйним. Плоди тримаються на гілочках до пізньої осені.

Хвоя: має приплющену голчасту хвою, розташовану радіально, широку, вигнуту вниз, зеленого кольору.

Пагони: тонкі, червоно-коричневі, на старих стеблах сіро-коричневі, лускаті.

Коренева система: у тиса Фастігіата Робуста дуже глибока, розгалужена, щільна волокниста коренева система.

Ставлення до світла: рослина добре росте як на сонячних, так і в тінистих ділянках. Найбільш тіньовитривала з усіх хвойних порід рослина.

Вид ґрунту: тис Fastigiata Robusta краще розвивається на вологих, багатих поживними речовинами, вапняних ґрунтах, але може рости навіть на помірно сухих, бідних, слабокислих ґрунтах, не переносить сильно кислих ґрунтів.

Бажаний дренаж, оскільки рослина погано переносить надлишок вологи.

Застосування: чудово виглядає як жива огорожа, бонсай, в одиночних і групових посадках. Прекрасно переносить будь-яку формувальну стрижку, але нерідко вирощують без стороннього втручання. Також тис ягідний використовується в гомеопатії для виготовлення ліків. Їх виробляють з настоянки свіжої хвої тиса, заготовленої після дозрівання плодів.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6б - при належному догляді абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

 

Купити Тис ягідний Фастігіата Робуста в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

 

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
0,5-3л 15-20см 5-10см 150 грн
-
+
40-60см 10-15см
Акція
300 грн
-
+
35л 60-80см 20-25см 1050 грн
-
+
ком20кг 60-80см 20-25см 900 грн
-
+
ком25кг 80-100см 25-30см 1300 грн
-
+
45л 100-120см 30-35см 2100 грн
-
+
ком30кг 100-120см 30-35см 1800 грн
-
+
Від 150 грн

Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини, відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д.

Полив: в перші два-три роки після посадки потрібно щомісяця поливати (не менше 10 л під рослину), а після поливу - мульчувати пристовбурні кола тирсою, перегноєм, корою шаром 5-8 см.

Обрізка: добре переносить стрижку.

Обрізку проводять на початку квітня, до того, як на рослинах почнуть розпускатися бруньки.

Догляд: полягає в поливі, розпушуванні ґрунту, видаленні бур'янів. Молоді саджанці необхідно на зиму вкривати, а навесні захищати від сонячних опіків.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрат робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку – 2 - 3 л, дерево з великою кроною - більш 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Хвороби і шкідники: необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем, тисовою галицею і тисовою псевдощитівкою. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

 

Тис ягідний Фастігіата Робуста
 
Тис ягодный Фастигиата Робуста
 
Taxus baccata Fastigiata Robusta

 

Синоніми: Тис європейський Фастігіата Робуста.

Походження / історія: тис має низку своєрідних, непояснених особливостей.

Його стовбур, по досягненні 400-500-річного віку, стає пустотілим зсередини, хоча дерево продовжує зростати. На стовбурі можуть з'являтися повітряні корені, утворюючи новий стовбур. Навіть пошкоджене блискавкою, або з якоїсь причини позбавившись частини стовбура, воно може утворити новий стовбур і, омолодившись таким чином, продовжити своє життя.

У стародавніх кельтів тис був символом безсмертя, а пустотілі стовбури вважалися брамою в Інший Світ. Ці дерева з темно-зеленою хвоєю і химерно переплетеними стовбурами вважалися у друїдів священними, там ховали королів і проводили ритуальні обряди.

Через свою міцну і практично «вічну» деревину, яка має сильні бактерицидні властивості (вбиває навіть ті мікроорганізми, що є в повітрі), тис ягідний був майже повністю знищений людиною. Будинок, в якому балки на стелі були зроблені з тиса, надійно захищав від хвороботворних інфекцій, в епоху масових епідемій.

Деревині тиса не страшна вода - метал у воді приходить в непридатність раніше, ніж тис. У Східній Англії та Ірландії в торф'яних болотах знаходили стовбури тисів, що пролежали там сотні років, і після просушування виготовляли з них меблі.

В часи вікінгів з тиса робили цвяхи, що застосовувалися при будівництві судів.

Опис: тис ягідний Фастігіата Робуста - вічнозелений, строго вертикальний великий кущ зі стрункою щільною, кроною і густо розташованими, мало розгалуженими гілками з великою кількістю коротких пагонів.

Фастігіата Робуста відноситься до морозостійких сортів, але в ранньовесняний період, коли світить яскраве сонце, а ґрунт ще не відтанув, у молодих рослин можливий опік хвої. У січні-лютому, рослину необхідно "притінити" ялиновим гіллям або агроволокном. Зняти укриття можна після того, як відтане ґрунт. Зробити це краще в похмурий, безвітряний день.

На відміну від тиса Fastigiata зростає швидше.

Тис ягідний Фастігіата Робуста стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Висота / діаметр: розмір дорослої рослини досягає 4 - 5 м заввишки і 2,5 м в діаметрі. У наших широтах (зона 4 - 5) у весняний період непритінена рослина може отримати опіки хвої. У 10 річному віці зазвичай досягає до 3 м при ширині крони 0,8-1,2 м.

Швидкість зростання: річний приріст 15 см.

Плоди: тис відноситься до дводомних рослин, тобто має жіночі та чоловічі форми. На жіночих рослинах утворюються численні яскраво-червоні ягоди-кістянки, довжиною 6-7 мм і шириною 3,5 мм. М'ясиста соковита м'якоть, солодкувата і їстівна, не отруйна, а ось тверде насіння або аріллус в ній є отруйним. Плоди тримаються на гілочках до пізньої осені.

Хвоя: має приплющену голчасту хвою, розташовану радіально, широку, вигнуту вниз, зеленого кольору.

Пагони: тонкі, червоно-коричневі, на старих стеблах сіро-коричневі, лускаті.

Коренева система: у тиса Фастігіата Робуста дуже глибока, розгалужена, щільна волокниста коренева система.

Ставлення до світла: рослина добре росте як на сонячних, так і в тінистих ділянках. Найбільш тіньовитривала з усіх хвойних порід рослина.

Вид ґрунту: тис Fastigiata Robusta краще розвивається на вологих, багатих поживними речовинами, вапняних ґрунтах, але може рости навіть на помірно сухих, бідних, слабокислих ґрунтах, не переносить сильно кислих ґрунтів.

Бажаний дренаж, оскільки рослина погано переносить надлишок вологи.

Застосування: чудово виглядає як жива огорожа, бонсай, в одиночних і групових посадках. Прекрасно переносить будь-яку формувальну стрижку, але нерідко вирощують без стороннього втручання. Також тис ягідний використовується в гомеопатії для виготовлення ліків. Їх виробляють з настоянки свіжої хвої тиса, заготовленої після дозрівання плодів.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6б - при належному догляді абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

 

Купити Тис ягідний Фастігіата Робуста в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

 

Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини, відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д.

Полив: в перші два-три роки після посадки потрібно щомісяця поливати (не менше 10 л під рослину), а після поливу - мульчувати пристовбурні кола тирсою, перегноєм, корою шаром 5-8 см.

Обрізка: добре переносить стрижку.

Обрізку проводять на початку квітня, до того, як на рослинах почнуть розпускатися бруньки.

Догляд: полягає в поливі, розпушуванні ґрунту, видаленні бур'янів. Молоді саджанці необхідно на зиму вкривати, а навесні захищати від сонячних опіків.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрат робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку – 2 - 3 л, дерево з великою кроною - більш 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Хвороби і шкідники: необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем, тисовою галицею і тисовою псевдощитівкою. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

 

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі; Вічнозелені;
Форма росту Колоновидні;
Висота рослини 3-7м;
Діаметр дорослої рослини 0,5-1м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Темно-зелений;
Колір крони восени Темно-зелений;
Світло Сонце; Тінь; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі; Рослини для стримування вітру; Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Акценти / солітери; Природні пейзажні парки; Сади каменів/альпінарії/;
Рослина для живоплоту Високий /стіна (2-5м);
Особливості рослини Зимова декоративність плодів; Корм для пташок взимку; Отруйні плоди;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька; Середня;
Потреба укриття на зиму Укриття тіньовою сіткою вічнозелених з 15 лютого до 1 квітня;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Тис ягідний Фастігіата Робуста | Тис ягодный Фастигиата Робуста | Taxus baccata Fastigiata Robusta