Абрикос Поліський крупноплідний (середній) | Абрикос Полесский крупноплодный (средний) | Prunus armeniaca Poleskiy krupnoplodniy

Модель: 1246
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Абрикос Поліський крупноплідний (середній)

Абрикос Полесский крупноплодный (средний)

Prunus armeniaca Poleskiy krupnoplodniy

Apricot tree Poleskiy krupnoplodniy


Синоніми: жовтосливник, Морель, Жердель, вірменське яблуко, Абрикос Китаївський.

Запилювачі: Сорт абрикосу Поліський крупноплідний є частково самоплідним, тобто при сусідстві абрикосів таких сортів як, наприклад, Ананасовий або Золотий Ювілей плодоношення значно збільшується в кілька разів.

Походження / історія: У різних країнах світу цей фрукт в перекладі звучить як «зігрітий сонцем», «сонячний плід», «ранній», «скороплідних» і все тому, що в жарких країнах абрикос дозріває набагато раніше персика та інших фруктів. Він дарує енергію і силу людському організму. Сорт Поліський крупноплідний з'явився завдяки праці українського селекціонера А.Л.Денисюк в Інституті садівництва в 1964 році при схрещуванні сортів Поліський урожайний і елітна форма 4345. Спочатку сорт був названий «Китаївський» (5528).

Опис сорту: Поліський крупноплідний - швидкоплідне дерево з великими (близько 55г) помаранчевого кольору плодами і яскравим рум'янцем. Сорт щеплений на підщепі Абрикос, що наділило рослину відсутністю зайвої порослі, зимостійкістю і посухостійкістю, а плоди такого абрикоса будуть солодкими і соковитими. Також така підщепа дає можливість вирощувати абрикос на більш важких із зайвою засоленністю грунтах.

Форма: дерево з кулястою формою крони і розлогими гілками і безліччю вертикально зростаючих однорічних пагонів.

Розмір: доросле дерево досягає 4-5м висоти і стільки ж в діаметрі.

Швидкість зростання / сила росту: сильноросле дерево з інтенсивною силою росту в молодому віці і більш помірним розвитком в період плодоношення.

Листя: серцеподібної форми з відтягнутою верхівкою, довжиною 6-9см, дрібнозубчасті по краях, гладкі, розташовані на довгих черенках темно-червоного кольору.

Квітки: біло-рожеві, сидячі на гілках, великого розміру (близько 4 см в діаметрі).

Час цвітіння: ще до появи листя, в березні-квітні місяці, вважається первоцвітом з плодових дерев.

Плоди: круглої або навіть яйцевидної форми, трохи сплюснуті з боків з вираженим кисло-солодким смаком, жовто-оранжевого кольору, присутній легкий рум'янець. Плоди великого розміру - в середньому 55 г, але бувають і до 70-80 г. Трохи ущільнена, але соковита м'якоть золотисто-жовтого кольору ніжна, ароматна. Невеликого розміру кісточка довгастої форми і її легко можна відокремити від м'якоті. Плоди своєї зрілості досягають у другій половині липня, - це на 10-12 днів раніше сорту Червонощокий. Середній урожай абрикоса Apricot tree Poleskiy krupnoplodniy становить близько 56 кг з дерева, що вважається досить хорошим показником для абрикосу.

Відношення до світла / інсоляція: Абрикосове дерево краще росте і плодоносить на сильно освітленому, теплому місці, переносить сильні вітри і посуху.

Грунт: будь-які, навіть важкі солоні грунти, бажано без перенасичення вологою.

Переваги: ​​Абрикос Poleskiy krupnoplodniy відрізняється підвищеною стійкістю цвітіння до весняних повторних заморозків, скороплідністю (вже на 3-4 рік після висадки саджанця), високою зимостійкістю стовбура і репродуктивних бруньок. Цінується сорт за стабільно високий урожай плодів. При тривалій дощовій погоді плоди не розтріскуються. Абрикоси в основному вживають в свіжому вигляді, а також в приготуванні консервації на зиму: компоти, соки, джем. Часто використовують абрикос і в кондитерському виробництві: пастила, мармелад, желе і смачна начинка для випічки і цукерок. У народній медицині особливо відзначають цілющі властивості абрикосових листя, плодів (свіжих і сушених), насіння (ядро кісточки) і абрикосова камідь.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Абрикос Поліський крупноплідний в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями.

↓↓↓ Більше інформації про даний рослині можна знайти під фото ↓↓↓ 


Від 0 грн

Посадка: щоб Абрикос Поліський крупноплідний добре розвивався і ріс, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений: звільнений від бур'янів, особливо багаторічних. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнеру, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притопчуємо. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька заходів.

Грунти: витривала рослина, засухо- і жаростійка, до грунту абрикос невимогливий, віддає перевагу родючим помірно вологим ґрунтам. На бідних піщаних ґрунтах (Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий перепрілий органічний гумус, отриманий з органічних відходів з саду і кухні, компосту або гною. Органіка поліпшує структуру "легких" грунтів і "запускає" природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію вічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Пора позбуватися від паршивих радянських звичок марнотратників життя і починати сортувати відходи, піклуючись про майбутні покоління. Всі сорти абрикосу нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см.

Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортної плодовки. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок грунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага купівлі рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку.

Полив: Абрикос не любить надлишку вологи. Тому за сезон потрібно зробити кілька рясних поливів. Перший з них проводиться в середині весни. Другий полив необхідний в травні (найбільш активний ріст пагонів). Третій полив абрикосового саджанця повинен проводитися за два тижні до початку дозрівання плодів (початок або середина липня). Останній раз полив абрикоса в пізній осінній період, розраховуючи на 1 кв. м близько 6 відер води. Правильний полив абрикосового дерева передбачає поставку води по спеціальним кільцевим борознам, сформованим навколо дерева. Слід врахувати, що діаметр кілець повинен бути наполовину меншим діаметра абрикосової крони. При близькому заляганні грунтових вод норми поливу коригуються.

Обрізка: При обрізці слід пам'ятати, що абрикос плодоносить на торішніх однорічних приростах і букетний гілочках. Варто відзначити, що сорту властиво давати рясний вторинний приріст на верхніх бруньках, тому треба щорічно проводити профілактичні обрізання для проріджування крони. Грамотною обрізкою можна регулювати врожайність дерева, розмір плодів, цукристість, а також позбавити його від хвороб. При посадці гілки молодого саджанця абрикоса обрізають на третину. Це сприяє швидкій закладці крони. Обрізку абрикоса слід проводити щорічно до розпускання бруньок, приблизно в квітні місяці. Необхідно щорічно проріджувати крону дерева, це сприяє збільшенню врожаю і запобігає появі хвороб і шкідників. З молодих пагонів слід залишати тільки сильні і прямостоячі, а криві і слабкі слід видаляти. Формуйте крислату і добре освітлену крону. Саме тому обрізайте гілки, що ростуть вертикально вгору, даючи місце розвиватися боковим гілкам, але не більше ¼ від загальної маси гілок.

Хвороби: Незважаючи на те, що цей сорт стійкий до більшості захворювань, він схильний до інфекцій плямистості і моніліозу. Особливо страждають дерева від цих захворювань навесні і в першій половині літа при наявності рясних дощів, туманів, а також при значному загущенні крони. Тому треба уважно стежити за станом листя і обробити відповідними препаратами при перших же ознаках захворювання.

Добриво / захист: Висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік добриво азотом зводимо до мінімуму.

Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, попелиці, а також проти такої хвороби як моніліальний опік слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - проти моніліального опіку, гномоніоза застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Хорус + Скор. У фазі росту плода (горішок) - проти східної плодожерка, попелиці, молі, а також хвороб: молініоз, гнромоніоз застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Обробку проводять через 7-8 днів після попередньої. У фазі росту плода (перед дозріванням) - проти попелиці, східній плодожерки і плямистості листя застосовують Енжіо або Актеллік. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої.

Після збирання врожаю проти попелиці і хвороб: плодова гниль, Моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Хорус + Скор + Карате Зеон, знімають і знищують муміфіковані плоди. Обробку проводять через 18-24 дня після збору врожаю баковою сумішшю. У жовтні-листопаді проти довгоносика, пильщика, кліща і хвороб: плямистості листя, клястероспоріоза слід зробити окопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внесення добрив.

Грунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук). З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші і другі повинні оперативно знищуватися.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Абрикос Поліський крупноплідний (середній)

Абрикос Полесский крупноплодный (средний)

Prunus armeniaca Poleskiy krupnoplodniy

Apricot tree Poleskiy krupnoplodniy


Синоніми: жовтосливник, Морель, Жердель, вірменське яблуко, Абрикос Китаївський.

Запилювачі: Сорт абрикосу Поліський крупноплідний є частково самоплідним, тобто при сусідстві абрикосів таких сортів як, наприклад, Ананасовий або Золотий Ювілей плодоношення значно збільшується в кілька разів.

Походження / історія: У різних країнах світу цей фрукт в перекладі звучить як «зігрітий сонцем», «сонячний плід», «ранній», «скороплідних» і все тому, що в жарких країнах абрикос дозріває набагато раніше персика та інших фруктів. Він дарує енергію і силу людському організму. Сорт Поліський крупноплідний з'явився завдяки праці українського селекціонера А.Л.Денисюк в Інституті садівництва в 1964 році при схрещуванні сортів Поліський урожайний і елітна форма 4345. Спочатку сорт був названий «Китаївський» (5528).

Опис сорту: Поліський крупноплідний - швидкоплідне дерево з великими (близько 55г) помаранчевого кольору плодами і яскравим рум'янцем. Сорт щеплений на підщепі Абрикос, що наділило рослину відсутністю зайвої порослі, зимостійкістю і посухостійкістю, а плоди такого абрикоса будуть солодкими і соковитими. Також така підщепа дає можливість вирощувати абрикос на більш важких із зайвою засоленністю грунтах.

Форма: дерево з кулястою формою крони і розлогими гілками і безліччю вертикально зростаючих однорічних пагонів.

Розмір: доросле дерево досягає 4-5м висоти і стільки ж в діаметрі.

Швидкість зростання / сила росту: сильноросле дерево з інтенсивною силою росту в молодому віці і більш помірним розвитком в період плодоношення.

Листя: серцеподібної форми з відтягнутою верхівкою, довжиною 6-9см, дрібнозубчасті по краях, гладкі, розташовані на довгих черенках темно-червоного кольору.

Квітки: біло-рожеві, сидячі на гілках, великого розміру (близько 4 см в діаметрі).

Час цвітіння: ще до появи листя, в березні-квітні місяці, вважається первоцвітом з плодових дерев.

Плоди: круглої або навіть яйцевидної форми, трохи сплюснуті з боків з вираженим кисло-солодким смаком, жовто-оранжевого кольору, присутній легкий рум'янець. Плоди великого розміру - в середньому 55 г, але бувають і до 70-80 г. Трохи ущільнена, але соковита м'якоть золотисто-жовтого кольору ніжна, ароматна. Невеликого розміру кісточка довгастої форми і її легко можна відокремити від м'якоті. Плоди своєї зрілості досягають у другій половині липня, - це на 10-12 днів раніше сорту Червонощокий. Середній урожай абрикоса Apricot tree Poleskiy krupnoplodniy становить близько 56 кг з дерева, що вважається досить хорошим показником для абрикосу.

Відношення до світла / інсоляція: Абрикосове дерево краще росте і плодоносить на сильно освітленому, теплому місці, переносить сильні вітри і посуху.

Грунт: будь-які, навіть важкі солоні грунти, бажано без перенасичення вологою.

Переваги: ​​Абрикос Poleskiy krupnoplodniy відрізняється підвищеною стійкістю цвітіння до весняних повторних заморозків, скороплідністю (вже на 3-4 рік після висадки саджанця), високою зимостійкістю стовбура і репродуктивних бруньок. Цінується сорт за стабільно високий урожай плодів. При тривалій дощовій погоді плоди не розтріскуються. Абрикоси в основному вживають в свіжому вигляді, а також в приготуванні консервації на зиму: компоти, соки, джем. Часто використовують абрикос і в кондитерському виробництві: пастила, мармелад, желе і смачна начинка для випічки і цукерок. У народній медицині особливо відзначають цілющі властивості абрикосових листя, плодів (свіжих і сушених), насіння (ядро кісточки) і абрикосова камідь.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Абрикос Поліський крупноплідний в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями.

↓↓↓ Більше інформації про даний рослині можна знайти під фото ↓↓↓ 


Посадка: щоб Абрикос Поліський крупноплідний добре розвивався і ріс, грунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений: звільнений від бур'янів, особливо багаторічних. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнеру, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притопчуємо. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька заходів.

Грунти: витривала рослина, засухо- і жаростійка, до грунту абрикос невимогливий, віддає перевагу родючим помірно вологим ґрунтам. На бідних піщаних ґрунтах (Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий перепрілий органічний гумус, отриманий з органічних відходів з саду і кухні, компосту або гною. Органіка поліпшує структуру "легких" грунтів і "запускає" природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію вічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Пора позбуватися від паршивих радянських звичок марнотратників життя і починати сортувати відходи, піклуючись про майбутні покоління. Всі сорти абрикосу нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см.

Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортної плодовки. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок грунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага купівлі рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку.

Полив: Абрикос не любить надлишку вологи. Тому за сезон потрібно зробити кілька рясних поливів. Перший з них проводиться в середині весни. Другий полив необхідний в травні (найбільш активний ріст пагонів). Третій полив абрикосового саджанця повинен проводитися за два тижні до початку дозрівання плодів (початок або середина липня). Останній раз полив абрикоса в пізній осінній період, розраховуючи на 1 кв. м близько 6 відер води. Правильний полив абрикосового дерева передбачає поставку води по спеціальним кільцевим борознам, сформованим навколо дерева. Слід врахувати, що діаметр кілець повинен бути наполовину меншим діаметра абрикосової крони. При близькому заляганні грунтових вод норми поливу коригуються.

Обрізка: При обрізці слід пам'ятати, що абрикос плодоносить на торішніх однорічних приростах і букетний гілочках. Варто відзначити, що сорту властиво давати рясний вторинний приріст на верхніх бруньках, тому треба щорічно проводити профілактичні обрізання для проріджування крони. Грамотною обрізкою можна регулювати врожайність дерева, розмір плодів, цукристість, а також позбавити його від хвороб. При посадці гілки молодого саджанця абрикоса обрізають на третину. Це сприяє швидкій закладці крони. Обрізку абрикоса слід проводити щорічно до розпускання бруньок, приблизно в квітні місяці. Необхідно щорічно проріджувати крону дерева, це сприяє збільшенню врожаю і запобігає появі хвороб і шкідників. З молодих пагонів слід залишати тільки сильні і прямостоячі, а криві і слабкі слід видаляти. Формуйте крислату і добре освітлену крону. Саме тому обрізайте гілки, що ростуть вертикально вгору, даючи місце розвиватися боковим гілкам, але не більше ¼ від загальної маси гілок.

Хвороби: Незважаючи на те, що цей сорт стійкий до більшості захворювань, він схильний до інфекцій плямистості і моніліозу. Особливо страждають дерева від цих захворювань навесні і в першій половині літа при наявності рясних дощів, туманів, а також при значному загущенні крони. Тому треба уважно стежити за станом листя і обробити відповідними препаратами при перших же ознаках захворювання.

Добриво / захист: Висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік добриво азотом зводимо до мінімуму.

Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, попелиці, а також проти такої хвороби як моніліальний опік слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - проти моніліального опіку, гномоніоза застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Хорус + Скор. У фазі росту плода (горішок) - проти східної плодожерка, попелиці, молі, а також хвороб: молініоз, гнромоніоз застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Обробку проводять через 7-8 днів після попередньої. У фазі росту плода (перед дозріванням) - проти попелиці, східній плодожерки і плямистості листя застосовують Енжіо або Актеллік. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої.

Після збирання врожаю проти попелиці і хвороб: плодова гниль, Моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Хорус + Скор + Карате Зеон, знімають і знищують муміфіковані плоди. Обробку проводять через 18-24 дня після збору врожаю баковою сумішшю. У жовтні-листопаді проти довгоносика, пильщика, кліща і хвороб: плямистості листя, клястероспоріоза слід зробити окопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внесення добрив.

Грунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук). З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші і другі повинні оперативно знищуватися.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва дерева Абрикос;
Запилення рослини Самозапильна;
Плоди Великі;
Сезон плодоношення Середній;
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодове дерево;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 3-7м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Абрикос Поліський крупноплідний (середній) | Абрикос Полесский крупноплодный (средний) | Prunus armeniaca Poleskiy krupnoplodniy