Барбарис Тунберга Ред Чіф
Барбарис Тунберга Ред Чиф
Berberis Thunbergii Red Chief
Синоніми: Барбарис Тунберга Ред Шеф.
Форма: Листопадний, рихлий кущ з добре розгалуженою кроною, розлогої форми, висотою 2-3 м. Основні гілки вертикальні, бічні пагони широко відхилені. Кущ має гострі колючки і красиве листя. Оригінальне забарвлення вузького, довгастого, злегка вигнутого по центру, листя темно-пурпурного (сливового) кольору виділяє барбарис Ред Чіф серед безлічі інших рослин і робить його одним з найпопулярніших і бажаних барбарисів в приватних колекціях і садах.
Розмір: висотою і шириною 2-3 м.
Пагони: червоні, пізніше темно-червоні, з поодинокими шипами, як у всіх барбарисів тунберга. Ранньою весною проводиться санітарна обрізка старих пагонів.
Листя: еліптичне, блискуче, темно-пурпурного (сливового) забарвлення. В кінці осені набуває червоного, помаранчевого і золотистого кольору.
Вид квітів: прості, лимонно-жовті квіти, які ховаються серед листя в середині весни, після чого прикрашають барбарис яскраво-червоними плодами, які висять на голих гілочках всю зиму.
Час цвітіння: в березні-квітні жовтими квітками, зібраними в суцвіття по кілька штук.
Плоди: коралово-червоні, еліптичні, діаметром до 1 см., Дозрівають у вересні-жовтні і тримаються навіть взимку.
Коріння: добре розгалужена поверхнева коренева система, але окремі корені глибокі, з великою кількістю тонких коренів.
Ставлення до світла / інсоляція: світлолюбний, але виносить невелике затінення.
Вологість: помірно вологий ґрунт.
Вид ґрунту: кислий або слабо лужний ґрунт, віддає перевагу свіжим місцям, невимогливий, посухо- і жаростійкий.
Шкідники: найбільш небезпечна барбарисова тля, за лічені дні вона може перетворити чарівні листочки в висохлі стислі грудочки. Щоб захистити кущі від цього шкідника, навесні проводять профілактичне обприскування інсектицидами. Фахівець зможе визначити шкідника для того, щоб правильно вибрати методи і засоби боротьби для захисту рослини. Бажані профілактичні обробки фунгіцидами. Профілактика і лікування - навесні і повторно влітку проводять обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників і українців з колорадськими жуками, які, як і їх людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. Актара 1гр на 1 л полив під корінь по 30-100 грам під рослину в залежності від розміру.