Полуниця Альба (супер рання) | Fragaria Alba | Клубника Альба (супер ран

Модель: 1578
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Полуниця Альба (супер рання)

Fragaria Alba

Клубника Альба (супер ранняя)

 

Синоніми: суниця Альба, лісова суниця Альба, альпійська суниця Альба.

Походження / історія: полуницю нерідко називають садовою суницею, але насправді це два різних види. А повна її назва - полуниця садова. І може рости вона не тільки в садах, але і в лісі. Ще Гіппократ згадував у своїх роботах про корисні властивості цієї рослини. Назва «полуниця» походить від старорусського слова «клуб», що означає клубок. Батьківщиною куща вважається Східна Азія, звідки вона розсіялася по всьому світу. Легенда свідчить, що ще в 16 столітті офіцер Фрезье привіз з Америки суничний кущ, який був посаджений в ботанічному саду Франції і майже 200 років просто лише цвів. І нарешті, в 1766 р в колекції Антуана Дюшена відбулося історичне випадкове запилення його пилком з суниці віргінської. Ось так і з'явилася знатна нам полуниця. Полуниця Альба була виведена італійськими селекціонерами під керівництвом однієї з найпопулярніших компаній Італії та поширена була на ринках Європи з 2003 року.

Опис: полуниця Альба - дуже ранній, високоврожайний сорт з соковитими, яскраво-червоними, подовженими і солодкими плодами. Перевагою даного сорту є збереження ваги і розміру протягом всього терміну плодоношення і стійкість до різних захворювань. Полуниця Альба стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: приземкуваті кущики, середньо розлогі, кулясті.

Висота / діаметр: виростає полуниця кущем висотою близько 20 - 30 см.

Цвітіння: триває близько 2 тижнів, починаючи з другої половини квітня і до травня. Потужні, подовжені грона п'яти пелюсткових білих квітів при дозріванні плодів починають опускатися.

Листя: середні або великі, трьох пелюсткові, яскраво-зелені розетки з яйцевидними зубчастими листочками.

Плоди: мають правильну, злегка витягнуту, форму, досить великі (до 25-30 г), іноді навіть більше. Яскраво-червона шкіра має неповторний, соковито-солодкий смак. Перший урожай можна отримати вже до середини травня.

Коренева система: мочкувате коріння і кореневище, яке є підземним стеблом.

Ставлення до світла: для посадки краще обирати сонячні ділянки, може рости і в півтіні, при цьому врожайність плодів може знизитися.

Вид ґрунту: добре росте і розвивається на родючому, вологому, але добре дренованому лужному ґрунті. Також може рости і кислих.

Застосування: ягоди щільні, великі і відмінно підійдуть як для застосування в свіжому вигляді, так і для консервування. Вживання полуниці нормалізує тиск і позитивно впливає на серцево-судинну систему. Містить вітаміни групи С, за рахунок чого зміцнюється імунітет і відновлюються сполучні тканини, містить вітаміни групи Е, які служать сповільнювачем старіння і профілактикою онкологічних захворювань, також містить фолієву кислоту, яка зміцнює судини.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити полуницю Альба в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Від 0 грн

Посадка: кущі полуниці швидко розростаються, тому загущувати посадку не можна. Висаджують на відстані 50 см один від одного. При стрічковій посадці відстань між кущами має становити 20-30 см, а міжряддя - 70-80 см. Перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.

Весна - літо NPK+ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) – більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули.

Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів. Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації.

Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.

Полив: потрібно проводити тільки в міру висихання ґрунту, уникати перезволоження ґрунту або, навпаки, його пересихання. Безвідповідальний підхід до поливу полуниці може стати причиною зараження грибковими та інфекційними захворюваннями.

Обрізка: що стосується повної обрізки кущів, це доводиться робити в разі пошкодження їх різними грибковими хворобами. У нормальному ж випадку досить позбавити кущик від всієї маси зростаючих в сторони вусів, залишивши лише деякі для розмноження. Найпоширеніший варіант - обрізка на початку серпня, коли рослина вже не плодоносить. При цьому краще обрати сухий день, без яскравого сонця і без дощу, запланувавши обрізку на ранок або на вечір.

Догляд: коли вже зібрали врожай, потрібно видалити старі і пошкоджені листи рослини, залишивши тільки здорові і свіжі.

Хвороби і шкідники: полуниця рідко пошкоджується хворобами і добре їм протистоїть. Одними з небагатьох шкідників для неї можуть бути такі, як тля або слимаки, виноградні довгоносики, а з захворювань, коренева гниль або плямистість. Через це профілактичних заходів потрібно обов'язково дотримуватися. Необроблені рослини можуть пошкодитися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина). Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Полуниця Альба (супер рання)

Fragaria Alba

Клубника Альба (супер ранняя)

 

Синоніми: суниця Альба, лісова суниця Альба, альпійська суниця Альба.

Походження / історія: полуницю нерідко називають садовою суницею, але насправді це два різних види. А повна її назва - полуниця садова. І може рости вона не тільки в садах, але і в лісі. Ще Гіппократ згадував у своїх роботах про корисні властивості цієї рослини. Назва «полуниця» походить від старорусського слова «клуб», що означає клубок. Батьківщиною куща вважається Східна Азія, звідки вона розсіялася по всьому світу. Легенда свідчить, що ще в 16 столітті офіцер Фрезье привіз з Америки суничний кущ, який був посаджений в ботанічному саду Франції і майже 200 років просто лише цвів. І нарешті, в 1766 р в колекції Антуана Дюшена відбулося історичне випадкове запилення його пилком з суниці віргінської. Ось так і з'явилася знатна нам полуниця. Полуниця Альба була виведена італійськими селекціонерами під керівництвом однієї з найпопулярніших компаній Італії та поширена була на ринках Європи з 2003 року.

Опис: полуниця Альба - дуже ранній, високоврожайний сорт з соковитими, яскраво-червоними, подовженими і солодкими плодами. Перевагою даного сорту є збереження ваги і розміру протягом всього терміну плодоношення і стійкість до різних захворювань. Полуниця Альба стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: приземкуваті кущики, середньо розлогі, кулясті.

Висота / діаметр: виростає полуниця кущем висотою близько 20 - 30 см.

Цвітіння: триває близько 2 тижнів, починаючи з другої половини квітня і до травня. Потужні, подовжені грона п'яти пелюсткових білих квітів при дозріванні плодів починають опускатися.

Листя: середні або великі, трьох пелюсткові, яскраво-зелені розетки з яйцевидними зубчастими листочками.

Плоди: мають правильну, злегка витягнуту, форму, досить великі (до 25-30 г), іноді навіть більше. Яскраво-червона шкіра має неповторний, соковито-солодкий смак. Перший урожай можна отримати вже до середини травня.

Коренева система: мочкувате коріння і кореневище, яке є підземним стеблом.

Ставлення до світла: для посадки краще обирати сонячні ділянки, може рости і в півтіні, при цьому врожайність плодів може знизитися.

Вид ґрунту: добре росте і розвивається на родючому, вологому, але добре дренованому лужному ґрунті. Також може рости і кислих.

Застосування: ягоди щільні, великі і відмінно підійдуть як для застосування в свіжому вигляді, так і для консервування. Вживання полуниці нормалізує тиск і позитивно впливає на серцево-судинну систему. Містить вітаміни групи С, за рахунок чого зміцнюється імунітет і відновлюються сполучні тканини, містить вітаміни групи Е, які служать сповільнювачем старіння і профілактикою онкологічних захворювань, також містить фолієву кислоту, яка зміцнює судини.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити полуницю Альба в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: кущі полуниці швидко розростаються, тому загущувати посадку не можна. Висаджують на відстані 50 см один від одного. При стрічковій посадці відстань між кущами має становити 20-30 см, а міжряддя - 70-80 см. Перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.

Весна - літо NPK+ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) – більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули.

Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів. Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації.

Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.

Полив: потрібно проводити тільки в міру висихання ґрунту, уникати перезволоження ґрунту або, навпаки, його пересихання. Безвідповідальний підхід до поливу полуниці може стати причиною зараження грибковими та інфекційними захворюваннями.

Обрізка: що стосується повної обрізки кущів, це доводиться робити в разі пошкодження їх різними грибковими хворобами. У нормальному ж випадку досить позбавити кущик від всієї маси зростаючих в сторони вусів, залишивши лише деякі для розмноження. Найпоширеніший варіант - обрізка на початку серпня, коли рослина вже не плодоносить. При цьому краще обрати сухий день, без яскравого сонця і без дощу, запланувавши обрізку на ранок або на вечір.

Догляд: коли вже зібрали врожай, потрібно видалити старі і пошкоджені листи рослини, залишивши тільки здорові і свіжі.

Хвороби і шкідники: полуниця рідко пошкоджується хворобами і добре їм протистоїть. Одними з небагатьох шкідників для неї можуть бути такі, як тля або слимаки, виноградні довгоносики, а з захворювань, коренева гниль або плямистість. Через це профілактичних заходів потрібно обов'язково дотримуватися. Необроблені рослини можуть пошкодитися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина). Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Видова назва плодового куща Полуниця;
Запилення рослини Самозапильна;
Плоди Великі;
Сезон плодоношення Ранній;
Смакові якості Солодкі;
Тип рослини Плодовий кущ;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 0,2-0,5м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Полуниця Альба (супер рання) | Fragaria Alba | Клубника Альба (супер ран