Полуниця Ельвіра (супер рання) | Fragaria ananassa Elvira | Клубника Эльвира (супер ранняя)

Модель: 1580
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Полуниця Ельвіра (супер рання)

Fragaria ananassa Elvira

Клубника Эльвира (супер ранняя)


Синоніми: рання Полуниця Ельвіра, рання Полуниця Ольвіра.

Походження / історія: полуницю нерідко називають садовою суницею, але насправді це два різних види. А повна її назва - полуниця садова. І може рости вона не тільки в садах, але і в лісі. Ще Гіппократ згадував у своїх роботах корисні властивості цієї рослини. Назва «полуниця» походить від давньоруського слова «клуб», що означає клубок. Батьківщиною куща вважається Східна Азія, звідки вона розсіялася по всьому світу. Легенда свідчить, що ще в 16 столітті офіцер Фрезье привіз з Америки суничний кущ, який був посаджений в ботанічному саду Франції і майже 200 років просто лише цвів. І нарешті, в 1766 р в колекції Антуана Дюшена відбулося історичне випадкове запилення його пилком з суниці віргінської. Ось так і з'явилася знатна нам полуниця. Сорт Ельвіра був виведений голландськими селекціонерами для промислового використання, садівники також із задоволенням вирощують цей сорт на своїх дачних і присадибних ділянках.

Опис: полуниця Ельвіра - ранньостиглий, напіврозкидистий, морозостійкий сорт, з розтягнутим плодоносінням. Кущ середніх розмірів, що формує розкидисту крону з великими листками. Ягоди з глянсовою шкіркою насичено-червоного кольору і соковитою щільною м'якоттю, солодкі на смак, без кислинки і мають суничний аромат. Перевагою даного сорту є дуже ранній термін дозрівання, щільність плодів і стійкість до різних захворювань. Полуниця Ельвіра стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: приземкуваті, середньо розлогі, кулясті кущі.

Висота / діаметр: виростає полуниця висотою близько 20 - 30 см.

Цвітіння: кущ випускає до 10 квітконосів з великими, білими, двостатевими квітами. Плодоношення інтенсивне і розтягнуте, тому потребує регулярних і частих зборів.

Листя: мають середні розміри, зеленого кольору з смарагдовим відливом.

Плоди: плодоношення починається з кінця травня і до середини червня. Ягоди конічної форми, яскраво-червоного кольору, великі, з сильним глянцевим блиском і не глибоко зануреними в м'якоть жовтим і червоним насінням, масою в середньому 25-30 г. М'якоть у полуниці дуже ароматна, щільна, але ніжна і соковита, солодка. Кислинки практично не відчувається.

Ставлення до світла: обираючи місце для посадки, слід пам'ятати про те, що цей сорт не дуже добре почувається при постійному попаданні прямих сонячних променів. На сонячних ділянках сухим влітку полуниця може в'янути і сохнути на спеці.

Вид ґрунту: не вимогливий до місця посадки, але краще буде рости і плодоносити на родючих і багатих гумусом ґрунтах. Застосування: рання полуниця Ельвіра добре підходить і для вживання як в свіжому вигляді так і для заморозки, і для приготування напоїв, переробки на джем, варення. Ягоди добре переносять транспортування і зберігання, завдяки чому сорт придатний для комерційного вирощування.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити полуницю Ельвіра в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Від 0 грн

Посадка: висаджувати кущі на ділянці потрібно на відстані не ближче 30 см один від одного в ряду. З шириною міжрядь не менше 30 см. Можна також висаджувати кущі в ряду на відстані 40 см один від одного і з шириною міжрядь в 25 см. перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули. Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.

Полив: відносно посухостійка, короткі періоди без вологи кущі переживуть, а ось довгострокова посуха позначиться згубно на здоров'я і врожайності кущів.

Обрізка: що стосується повної обрізки кущів, це доводиться робити в разі пошкодження їх різними грибковими хворобами. У нормальному ж випадку досить позбавити кущик від всієї маси зростаючих в сторони вусів, залишивши лише деякі для розмноження. Найпоширеніший варіант - обрізка на початку серпня, коли рослина вже не плодоносить. При цьому краще вибрати сухий день, без яскравого сонця і без дощу, запланувавши обрізку на ранок або на вечір.

Хвороби і шкідники: полуниця Ельвіра дуже стійка до різних захворювань грибкового характеру, до того ж ця невразливість поширюється як на кореневу систему і зелену масу, так і на плоди. Звичайно, профілактика все ж вкрай бажана. Необроблені рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою,антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Полуниця Ельвіра (супер рання)

Fragaria ananassa Elvira

Клубника Эльвира (супер ранняя)


Синоніми: рання Полуниця Ельвіра, рання Полуниця Ольвіра.

Походження / історія: полуницю нерідко називають садовою суницею, але насправді це два різних види. А повна її назва - полуниця садова. І може рости вона не тільки в садах, але і в лісі. Ще Гіппократ згадував у своїх роботах корисні властивості цієї рослини. Назва «полуниця» походить від давньоруського слова «клуб», що означає клубок. Батьківщиною куща вважається Східна Азія, звідки вона розсіялася по всьому світу. Легенда свідчить, що ще в 16 столітті офіцер Фрезье привіз з Америки суничний кущ, який був посаджений в ботанічному саду Франції і майже 200 років просто лише цвів. І нарешті, в 1766 р в колекції Антуана Дюшена відбулося історичне випадкове запилення його пилком з суниці віргінської. Ось так і з'явилася знатна нам полуниця. Сорт Ельвіра був виведений голландськими селекціонерами для промислового використання, садівники також із задоволенням вирощують цей сорт на своїх дачних і присадибних ділянках.

Опис: полуниця Ельвіра - ранньостиглий, напіврозкидистий, морозостійкий сорт, з розтягнутим плодоносінням. Кущ середніх розмірів, що формує розкидисту крону з великими листками. Ягоди з глянсовою шкіркою насичено-червоного кольору і соковитою щільною м'якоттю, солодкі на смак, без кислинки і мають суничний аромат. Перевагою даного сорту є дуже ранній термін дозрівання, щільність плодів і стійкість до різних захворювань. Полуниця Ельвіра стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: приземкуваті, середньо розлогі, кулясті кущі.

Висота / діаметр: виростає полуниця висотою близько 20 - 30 см.

Цвітіння: кущ випускає до 10 квітконосів з великими, білими, двостатевими квітами. Плодоношення інтенсивне і розтягнуте, тому потребує регулярних і частих зборів.

Листя: мають середні розміри, зеленого кольору з смарагдовим відливом.

Плоди: плодоношення починається з кінця травня і до середини червня. Ягоди конічної форми, яскраво-червоного кольору, великі, з сильним глянцевим блиском і не глибоко зануреними в м'якоть жовтим і червоним насінням, масою в середньому 25-30 г. М'якоть у полуниці дуже ароматна, щільна, але ніжна і соковита, солодка. Кислинки практично не відчувається.

Ставлення до світла: обираючи місце для посадки, слід пам'ятати про те, що цей сорт не дуже добре почувається при постійному попаданні прямих сонячних променів. На сонячних ділянках сухим влітку полуниця може в'янути і сохнути на спеці.

Вид ґрунту: не вимогливий до місця посадки, але краще буде рости і плодоносити на родючих і багатих гумусом ґрунтах. Застосування: рання полуниця Ельвіра добре підходить і для вживання як в свіжому вигляді так і для заморозки, і для приготування напоїв, переробки на джем, варення. Ягоди добре переносять транспортування і зберігання, завдяки чому сорт придатний для комерційного вирощування.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити полуницю Ельвіра в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: висаджувати кущі на ділянці потрібно на відстані не ближче 30 см один від одного в ряду. З шириною міжрядь не менше 30 см. Можна також висаджувати кущі в ряду на відстані 40 см один від одного і з шириною міжрядь в 25 см. перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули. Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.

Полив: відносно посухостійка, короткі періоди без вологи кущі переживуть, а ось довгострокова посуха позначиться згубно на здоров'я і врожайності кущів.

Обрізка: що стосується повної обрізки кущів, це доводиться робити в разі пошкодження їх різними грибковими хворобами. У нормальному ж випадку досить позбавити кущик від всієї маси зростаючих в сторони вусів, залишивши лише деякі для розмноження. Найпоширеніший варіант - обрізка на початку серпня, коли рослина вже не плодоносить. При цьому краще вибрати сухий день, без яскравого сонця і без дощу, запланувавши обрізку на ранок або на вечір.

Хвороби і шкідники: полуниця Ельвіра дуже стійка до різних захворювань грибкового характеру, до того ж ця невразливість поширюється як на кореневу систему і зелену масу, так і на плоди. Звичайно, профілактика все ж вкрай бажана. Необроблені рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою,антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Видова назва плодового куща Полуниця;
Запилення рослини Самозапильна;
Плоди Великі;
Сезон плодоношення Ранній;
Смакові якості Солодкі;
Тип рослини Плодовий кущ;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 0,2-0,5м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Полуниця Ельвіра (супер рання) | Fragaria ananassa Elvira | Клубника Эльвира (супер ранняя)