Півонія деревовидна | Пион древовидный | Paeonia suffruticosa

Модель: 326
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 190 грн

Півонія деревовидна

Пион древовидный

Paeonia suffruticosa

 


Сучасним різноманіттям сортів деревовидних півоній ми зобов'язані давнім зусиллям китайських селекціонерів і великій любові народу до цих квітів. Різноманітність насправді величезна. Під час панування імперії переважали сорти деревовидних півоній з особливо великими і густо-махровими квітками. Про них згадувалося в поезії як квіти з тисячею пелюсток.

Селекція деревовидних півоній велася не тільки на території Китаю. Японські сорти деревовидних півоній рідко мають ароматні квітки, вони прості і напівмахрові, за формою нагадують дуже великі чаші. Крім того, кущі півонії японської селекції вищі, ніж у їх китайських родичів.

Існує велика група сортів деревовидних півоній півкущових з різновиду rockii. Ці півонії родом з високогірних областей, тому виведені на їх основі сорти добре переносять як холод, так і спеку. Сортові деревовидні півонії напівкущові rockii виростають у висоту до 2 м і до самої землі суцільно вкриті листям. Їх чудові великі квітки діаметром 20 см і більше мають відмінні ознаки - темні оксамитові плями в підставі. Менш пишні немахрові квітки мають природні форми видових деревовидних півоній - Делавьє і жовта. Отримані від них в результаті селекції сорти рясно цвітуть навесні протягом місяця і через деякий час утворюють ще кілька квіток. З 70-х років асортимент був поповнений півоніями з групи Itoh. Вони отримані селекціонерами в результаті схрещування деревовидних півоній з трав'янистими, мають великі квіти, але відрізняються компактною формою росту. Крім того, півонії Itoh надзвичайно витривалі. Навіть якщо їх пошкоджує мороз, навесні вони відростають знову. При виборі сорту важливо поряд із зовнішнім виглядом півонії звертати увагу і на витривалість, і на те, коли настає тривале (двотижневе) цвітіння.

Півонії, менші за розміром, можна комбінувати з декоративними трав'янистими багаторічниками. Природні форми деревовидних півоній не втрачають своєї привабливості і в живоплотах. Дотримуйтеся наступного принципу: чим більше і яскравіше квітки у півоній, тим вдумливіше ви повинні підбирати їм рослини-супутники. Інакше загальна картина буде здаватися занадто химерною. Завдяки великій різноманітності забарвлень і форм деревовидних півоній можна висаджувати в самих різних садах. Ці квіти допоможуть оформити сад в стилі бароко, в японському стилі, а також в стилі кантрі. Ці надзвичайно вдячні рослина здатні прожити більше ста років.

Вирощування деревовидних півоній

При виборі місця для розміщення півоній слід віддати перевагу сонячним, ділянкам. Півонії переносять легку тінь, але в сильно затінених місцях не цвітуть. Тому не рекомендується висаджувати їх поблизу дерев, великих кущів і споруд. Найкраще зростає на суглинкових окультурених грунтах. Півонії не переносять сирих заболочених місць. На піщаних грунтах необхідно вносити дернову землю, перегній, торф. Величина ями залежить від розміру кореневої системи. Посадочні ями повинні мати глибину і ширину не менше 60-70 см і відстань одна від одної 0,8-1,2м. Готують їх заздалегідь.

Перед посадкою в яму вносять кісткову муку (80-100 г), або гранульований суперфосфат (40-50 г), 60-100 г калійних солей. Заповнюють яму на 2/3 родючою сумішшю з перегною, торфу і, верхнього шару землі. Якщо грунт кислий, то вносять 200-300 г вапна, або одне відро перегною, 150 г нітромофоски і дві літрові банки деревної золи. Глибока або занадто дрібна посадка - одна з причин слабкого цвітіння куща.

Висаджують півонії так, щоб бруньки були не нижче рівня грунту. У центрі посадкової ями, засипаній добре перемішаною поживною сумішшю, роблять горбок, на якому розправляють коріння саджанця. Землю обережно ущільнюють. Після посадки рослина має міцно сидіти в землі, не піддаючись висмикуванню. Після поливу коріння півонії поглиблюються і займають нормальне положення, при якому над бруньками залишається 2-3 см землі. Півонії, посаджені на глинистому ґрунті, взимку можуть бути «вичавлені» з землі. Тому їх слід злегка підгорнути або прикрити торфом, листям. Навесні це укриття зняти. Кращим строком посадки і ділення кущів півоній є друга половина серпня - перша половина вересня. Можна ділити і садити рослини навесні, але бажано до 1 травня, щоб не поламати молоді пагони. Кожен садівник, який має на своїй ділянці півонії або бажає зайнятися цією культурою, повинен чітко уявляти собі всілякі способи розмноження півоній - діленням куща, кореневими і стебловими живцями, відводками, зеленими живцями з «п'ятою», брунькове відновлення і насінням. Розподіл куща, як і пересадка, є дуже відповідальним прийомом, так як воно впливає на час цвітіння рослин. Неправильний розподіл, як і неправильна посадка, можуть затримати цвітіння на 3 роки і більше.

Розподіл куща зазвичай починають з обрізки стебел на висоті 15-20 см. Потім приступають до викопування куща. Це робиться обережно, тому що коріння рослин дуже тендітне. У 3-5 річних рослин коріння заглиблюються в землю на 50-80 см, в ширину розростаються на 60-90 см. Крім стовщених запасаючих коренів, є довге коріння, яке проникає в землю ще глибше. Спочатку обкопують рослину дещо далі від кореневої шийки, а потім виймають ком з двох сторін садовими вилами. З вийнятих кореневищ землю обтрушують або змивають і приступають до поділу. При цьому кожна посадкова одиниця, отримана в результаті поділу куща повинна мати 3-5 бруньок і достатню кількість коренів. Для поділу треба використовувати природні перемички між частинами кореневища і намагатися якомога менше завдавати ушкоджень (порізів). Хворе коріння слід обрізати, а місця зрізів присипати товченим деревним вугіллям. Рослини перед посадкою обов'язково продезінфікувати 1% розчином мідного купоросу. Ще краще приготувати бовтанку сметаноподібної консистенції зі свіжого коров'яку, глини і землі і додати на відро 100 г мідного купоросу, розведеного невеликою кількістю води.

Розмножують півонії і відводками - китайський спосіб. Рано навесні молодий зростаючий пагін пропускають в отвір на дні горщика. У міру зростання пагін в горщик підсипають землю, підтримуючи її у вологому стані. Протягом літа пагін вкорінюється, а в кінці серпня - вересні його обрізають під горщиком і висаджують в грунт.

Насіннєве розмноження півоній застосовується в селекційній роботі з метою отримання нових сортів. Насіння дозріває в серпні - вересні.

Їх висівають відразу після збору. Сходи з'являються через рік.

Догляд за деревовидною півонією

Догляд за рослинами півоній відрізняється від багатьох інших культур. Характерною особливістю їх є наявність другого періоду інтенсивного зростання, що настає після цвітіння. Півонії від інших культур відрізняються найвищою інтенсивністю споживання азоту і калію. У початковий період росту рослини засвоюють велику кількість азоту, а починаючи з фази бутонізації, зростає інтенсивність засвоєння фосфору і калію і триває до кінця вегетації. У фазі цвітіння півонії засвоюють максимальну кількість азоту, фосфору і калію. Отже, їх треба підгодовувати протягом усього періоду вегетації. У перший рік життя рослини в основному потребують азотного харчування. Після посадки, перед зимою, півонії підгортають землею або присипають торфом на 10-12 см. Рано навесні рослини звільняють від укриття. Грунт підтримують у пухкому стані. Рихлять обережно, щоб не пошкодити коріння. Навколо рослини (в радіусі 50 см) глибина розпушування не повинна перевищувати 5 см. Два рази на місяць кущі рясно поливають. Особливо необхідний полив на початку літа (під час зростання бутонів і формування квіток) і в кінці, коли формуються ростові і квіткові бруньки. Першу підгодівлю проводять в середині травня розчином коров'яку (не менше 1 відра розчину на кущ з додаванням 60 г суперфосфату і 30 г хлористого калію). Замість цього можна внести 1 відро перегною і закрити його пухкою землею. Восени, після обрізки листя, під кожен кущ вносять 200 г кісткового борошна і 300 г деревної золи і ретельно закладають в грунт.

Півоніями обсаджують доріжки та алеї садів і парків. Дуже красиві смуги півоній, підібраних за кольором так, щоб їх забарвлення постійно посилювалася. На початку садять білі, потім - ніжно-рожеві, рожеві, темно-рожеві, світло-червоні, червоні, темно-червоні або бордові півонії. При цьому підбирають сорти, які квітнуть одночасно.

 

Купити Півонію деревовидну Paeonia Suffruticosa в Києві за низькими цінами і отримати консультацію можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше: посадка, полив, догляд, добриво, захист, мульчування, стрижка - з фотографіями в розділі "Посадка, догляд".

Від 190 грн

Півонія деревовидна

Пион древовидный

Paeonia suffruticosa

 


Сучасним різноманіттям сортів деревовидних півоній ми зобов'язані давнім зусиллям китайських селекціонерів і великій любові народу до цих квітів. Різноманітність насправді величезна. Під час панування імперії переважали сорти деревовидних півоній з особливо великими і густо-махровими квітками. Про них згадувалося в поезії як квіти з тисячею пелюсток.

Селекція деревовидних півоній велася не тільки на території Китаю. Японські сорти деревовидних півоній рідко мають ароматні квітки, вони прості і напівмахрові, за формою нагадують дуже великі чаші. Крім того, кущі півонії японської селекції вищі, ніж у їх китайських родичів.

Існує велика група сортів деревовидних півоній півкущових з різновиду rockii. Ці півонії родом з високогірних областей, тому виведені на їх основі сорти добре переносять як холод, так і спеку. Сортові деревовидні півонії напівкущові rockii виростають у висоту до 2 м і до самої землі суцільно вкриті листям. Їх чудові великі квітки діаметром 20 см і більше мають відмінні ознаки - темні оксамитові плями в підставі. Менш пишні немахрові квітки мають природні форми видових деревовидних півоній - Делавьє і жовта. Отримані від них в результаті селекції сорти рясно цвітуть навесні протягом місяця і через деякий час утворюють ще кілька квіток. З 70-х років асортимент був поповнений півоніями з групи Itoh. Вони отримані селекціонерами в результаті схрещування деревовидних півоній з трав'янистими, мають великі квіти, але відрізняються компактною формою росту. Крім того, півонії Itoh надзвичайно витривалі. Навіть якщо їх пошкоджує мороз, навесні вони відростають знову. При виборі сорту важливо поряд із зовнішнім виглядом півонії звертати увагу і на витривалість, і на те, коли настає тривале (двотижневе) цвітіння.

Півонії, менші за розміром, можна комбінувати з декоративними трав'янистими багаторічниками. Природні форми деревовидних півоній не втрачають своєї привабливості і в живоплотах. Дотримуйтеся наступного принципу: чим більше і яскравіше квітки у півоній, тим вдумливіше ви повинні підбирати їм рослини-супутники. Інакше загальна картина буде здаватися занадто химерною. Завдяки великій різноманітності забарвлень і форм деревовидних півоній можна висаджувати в самих різних садах. Ці квіти допоможуть оформити сад в стилі бароко, в японському стилі, а також в стилі кантрі. Ці надзвичайно вдячні рослина здатні прожити більше ста років.

Вирощування деревовидних півоній

При виборі місця для розміщення півоній слід віддати перевагу сонячним, ділянкам. Півонії переносять легку тінь, але в сильно затінених місцях не цвітуть. Тому не рекомендується висаджувати їх поблизу дерев, великих кущів і споруд. Найкраще зростає на суглинкових окультурених грунтах. Півонії не переносять сирих заболочених місць. На піщаних грунтах необхідно вносити дернову землю, перегній, торф. Величина ями залежить від розміру кореневої системи. Посадочні ями повинні мати глибину і ширину не менше 60-70 см і відстань одна від одної 0,8-1,2м. Готують їх заздалегідь.

Перед посадкою в яму вносять кісткову муку (80-100 г), або гранульований суперфосфат (40-50 г), 60-100 г калійних солей. Заповнюють яму на 2/3 родючою сумішшю з перегною, торфу і, верхнього шару землі. Якщо грунт кислий, то вносять 200-300 г вапна, або одне відро перегною, 150 г нітромофоски і дві літрові банки деревної золи. Глибока або занадто дрібна посадка - одна з причин слабкого цвітіння куща.

Висаджують півонії так, щоб бруньки були не нижче рівня грунту. У центрі посадкової ями, засипаній добре перемішаною поживною сумішшю, роблять горбок, на якому розправляють коріння саджанця. Землю обережно ущільнюють. Після посадки рослина має міцно сидіти в землі, не піддаючись висмикуванню. Після поливу коріння півонії поглиблюються і займають нормальне положення, при якому над бруньками залишається 2-3 см землі. Півонії, посаджені на глинистому ґрунті, взимку можуть бути «вичавлені» з землі. Тому їх слід злегка підгорнути або прикрити торфом, листям. Навесні це укриття зняти. Кращим строком посадки і ділення кущів півоній є друга половина серпня - перша половина вересня. Можна ділити і садити рослини навесні, але бажано до 1 травня, щоб не поламати молоді пагони. Кожен садівник, який має на своїй ділянці півонії або бажає зайнятися цією культурою, повинен чітко уявляти собі всілякі способи розмноження півоній - діленням куща, кореневими і стебловими живцями, відводками, зеленими живцями з «п'ятою», брунькове відновлення і насінням. Розподіл куща, як і пересадка, є дуже відповідальним прийомом, так як воно впливає на час цвітіння рослин. Неправильний розподіл, як і неправильна посадка, можуть затримати цвітіння на 3 роки і більше.

Розподіл куща зазвичай починають з обрізки стебел на висоті 15-20 см. Потім приступають до викопування куща. Це робиться обережно, тому що коріння рослин дуже тендітне. У 3-5 річних рослин коріння заглиблюються в землю на 50-80 см, в ширину розростаються на 60-90 см. Крім стовщених запасаючих коренів, є довге коріння, яке проникає в землю ще глибше. Спочатку обкопують рослину дещо далі від кореневої шийки, а потім виймають ком з двох сторін садовими вилами. З вийнятих кореневищ землю обтрушують або змивають і приступають до поділу. При цьому кожна посадкова одиниця, отримана в результаті поділу куща повинна мати 3-5 бруньок і достатню кількість коренів. Для поділу треба використовувати природні перемички між частинами кореневища і намагатися якомога менше завдавати ушкоджень (порізів). Хворе коріння слід обрізати, а місця зрізів присипати товченим деревним вугіллям. Рослини перед посадкою обов'язково продезінфікувати 1% розчином мідного купоросу. Ще краще приготувати бовтанку сметаноподібної консистенції зі свіжого коров'яку, глини і землі і додати на відро 100 г мідного купоросу, розведеного невеликою кількістю води.

Розмножують півонії і відводками - китайський спосіб. Рано навесні молодий зростаючий пагін пропускають в отвір на дні горщика. У міру зростання пагін в горщик підсипають землю, підтримуючи її у вологому стані. Протягом літа пагін вкорінюється, а в кінці серпня - вересні його обрізають під горщиком і висаджують в грунт.

Насіннєве розмноження півоній застосовується в селекційній роботі з метою отримання нових сортів. Насіння дозріває в серпні - вересні.

Їх висівають відразу після збору. Сходи з'являються через рік.

Догляд за деревовидною півонією

Догляд за рослинами півоній відрізняється від багатьох інших культур. Характерною особливістю їх є наявність другого періоду інтенсивного зростання, що настає після цвітіння. Півонії від інших культур відрізняються найвищою інтенсивністю споживання азоту і калію. У початковий період росту рослини засвоюють велику кількість азоту, а починаючи з фази бутонізації, зростає інтенсивність засвоєння фосфору і калію і триває до кінця вегетації. У фазі цвітіння півонії засвоюють максимальну кількість азоту, фосфору і калію. Отже, їх треба підгодовувати протягом усього періоду вегетації. У перший рік життя рослини в основному потребують азотного харчування. Після посадки, перед зимою, півонії підгортають землею або присипають торфом на 10-12 см. Рано навесні рослини звільняють від укриття. Грунт підтримують у пухкому стані. Рихлять обережно, щоб не пошкодити коріння. Навколо рослини (в радіусі 50 см) глибина розпушування не повинна перевищувати 5 см. Два рази на місяць кущі рясно поливають. Особливо необхідний полив на початку літа (під час зростання бутонів і формування квіток) і в кінці, коли формуються ростові і квіткові бруньки. Першу підгодівлю проводять в середині травня розчином коров'яку (не менше 1 відра розчину на кущ з додаванням 60 г суперфосфату і 30 г хлористого калію). Замість цього можна внести 1 відро перегною і закрити його пухкою землею. Восени, після обрізки листя, під кожен кущ вносять 200 г кісткового борошна і 300 г деревної золи і ретельно закладають в грунт.

Півоніями обсаджують доріжки та алеї садів і парків. Дуже красиві смуги півоній, підібраних за кольором так, щоб їх забарвлення постійно посилювалася. На початку садять білі, потім - ніжно-рожеві, рожеві, темно-рожеві, світло-червоні, червоні, темно-червоні або бордові півонії. При цьому підбирають сорти, які квітнуть одночасно.

 

Купити Півонію деревовидну Paeonia Suffruticosa в Києві за низькими цінами і отримати консультацію можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше: посадка, полив, догляд, добриво, захист, мульчування, стрижка - з фотографіями в розділі "Посадка, догляд".

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі;
Форма росту Розлогі; Кулясті;
Висота рослини 1,5-3м;
Діаметр дорослої рослини 1,5-2м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Зелений;
Колір квітів Білий; Пурпуровий; Червоний; Рожевий;
Декоративні квіти Квітучі рослини; Тривале цвітіння;
Період цвітіння Травень; Червень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Східні сади; Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Середній (1-2м);
Особливості рослини Ароматичні рослини;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь;
Потреба у догляді Низька;
Потреба укриття на зиму Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Півонія деревовидна | Пион древовидный | Paeonia suffruticosa