Шавлія лікарська Варієгата | Шалфей лекарственный Вариегата | Salvia officinalis Variegata

Модель: 1518
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Шавлія лікарська Варієгата
 
Шалфей лекарственный Вариегата
 
Salvia officinalis Variegata

 

Синоніми: сальвія Варієгата, шавлія строкатолиста Варієгата.

Походження / історія: назва рослини походить від латинського слова "salvare", яке означає "рятувати, оберігати". Згадка про шавлію зустрічається у Плінія, з чого можна зробити висновок, що рослини використовувалися ще в Римській імперії і, можливо, поширилися по Європі римлянами. Наступні офіційні свідоцтва відносяться до раннього середньовіччя: тоді шавлія лікарська була широко поширена в монастирських садах. Ченці культивували шавлію як спецію і цілющу рослину, якою лікували буквально все - від застуд до отруєнь. Декоративні види сальвій потрапили в Європу набагато пізніше, в епоху «мисливців за рослинами» і буму декоративного садівництва, що почався у XVIII столітті. Теплолюбні шавлії, що походять з теплих регіонів, вирощують в якості окультурених рослин.

Листя шавлії зверху покрите залозками, що містять ефірне масло, завдяки чому його здавна використовували в медицині, зокрема для полоскань, в парфумерії, а також в кулінарії в якості спеції.

Опис: шавлія Варієгата - незвичайна, невибаглива, чудова рослина з довгим зеленим листям і нерівномірно забарвленими кремово-жовтими краями. На початку літа іноді з'являються колоски з лавандово-фіолетовими квітками, які мають приємний, терпкий пряно-трав'яний аромат. Від інших сортів відрізняється строкатим, неоднорідним забарвленням листя.

Шавлія лікарський Варієгата стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактна, округла.

Висота / діаметр: шавлія виростає приблизно до 45-60 см заввишки і таким же діаметром.

Швидкість зростання: швидкоросла рослина.

Цвітіння: в червні - липні іноді над листям підносяться колосовидні суцвіття з лавандово-фіолетовими квітками.

Листя: духмяне, супротивне, черешкове, цілісне, видовжено-яйцевидне, довжиною до 8 см, і має гіркувато-пряний смак.

Пагони: рослина має гіллясті, внизу здерев'янілі стебла, у верхній частині - трав'янисті, чотиригранні.

Коренева система: складається з добре розгалуженого кореня, з великою кількістю дрібних мочкуватих корінців.

Ставлення до світла: для посадки шавлії бажано обирати сонячні, світлі ділянки. Може виносити легку півтінь.

Вид ґрунту: краще росте і розвивається на родючих, суглинних, добре дренованих ґрунтах, багатих азотом.

Застосування: застосовується шавлія в альпінаріях, як прикраса для квітників, низьких бордюрів, для посадки в контейнерах. Рослина має декоративні, кулінарні, лікарські властивості. В медицині використовують свіже і висушене листя.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютна морозостійкість на всій території України.

 

Купити Шавлію лікарську Варієгата в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Від 0 грн

Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини, відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 гр на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами.

Полив: шавлія відноситься до посухостійких культур, але в посушливі періоди потребує поливу.

Обрізка: рослина потребує санітарної та формувальної стрижки. При зів'яненні прикореневого листя рослина може сильно витягуватися і втрачати декоративність, тому її необхідно обрізати. Ця операція стимулює інтенсивне зростання нових бічних пагонів, завдяки чому формується більш пишний кущ. Сухі колоски після цвітіння також обрізають.

Догляд: обрізка, полив і внесення добрив - процедури, яких потребує шавлія. У перший час після висадки шавлії в ґрунт її обрізати не можна. Це робиться на другий рік для поновлення рослини.

Рослина добре переносить посуху, але це позначається на зелені. Не отримуючи вологи деякий період, листя напівкуща стане жорстким.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см.

Хвороби і шкідники: рослина мало схильна до різноманітних хвороб. Причиною поганого стану кущика може бути неправильний догляд.

Необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем, слимаками і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Шавлія лікарська Варієгата
 
Шалфей лекарственный Вариегата
 
Salvia officinalis Variegata

 

Синоніми: сальвія Варієгата, шавлія строкатолиста Варієгата.

Походження / історія: назва рослини походить від латинського слова "salvare", яке означає "рятувати, оберігати". Згадка про шавлію зустрічається у Плінія, з чого можна зробити висновок, що рослини використовувалися ще в Римській імперії і, можливо, поширилися по Європі римлянами. Наступні офіційні свідоцтва відносяться до раннього середньовіччя: тоді шавлія лікарська була широко поширена в монастирських садах. Ченці культивували шавлію як спецію і цілющу рослину, якою лікували буквально все - від застуд до отруєнь. Декоративні види сальвій потрапили в Європу набагато пізніше, в епоху «мисливців за рослинами» і буму декоративного садівництва, що почався у XVIII столітті. Теплолюбні шавлії, що походять з теплих регіонів, вирощують в якості окультурених рослин.

Листя шавлії зверху покрите залозками, що містять ефірне масло, завдяки чому його здавна використовували в медицині, зокрема для полоскань, в парфумерії, а також в кулінарії в якості спеції.

Опис: шавлія Варієгата - незвичайна, невибаглива, чудова рослина з довгим зеленим листям і нерівномірно забарвленими кремово-жовтими краями. На початку літа іноді з'являються колоски з лавандово-фіолетовими квітками, які мають приємний, терпкий пряно-трав'яний аромат. Від інших сортів відрізняється строкатим, неоднорідним забарвленням листя.

Шавлія лікарський Варієгата стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактна, округла.

Висота / діаметр: шавлія виростає приблизно до 45-60 см заввишки і таким же діаметром.

Швидкість зростання: швидкоросла рослина.

Цвітіння: в червні - липні іноді над листям підносяться колосовидні суцвіття з лавандово-фіолетовими квітками.

Листя: духмяне, супротивне, черешкове, цілісне, видовжено-яйцевидне, довжиною до 8 см, і має гіркувато-пряний смак.

Пагони: рослина має гіллясті, внизу здерев'янілі стебла, у верхній частині - трав'янисті, чотиригранні.

Коренева система: складається з добре розгалуженого кореня, з великою кількістю дрібних мочкуватих корінців.

Ставлення до світла: для посадки шавлії бажано обирати сонячні, світлі ділянки. Може виносити легку півтінь.

Вид ґрунту: краще росте і розвивається на родючих, суглинних, добре дренованих ґрунтах, багатих азотом.

Застосування: застосовується шавлія в альпінаріях, як прикраса для квітників, низьких бордюрів, для посадки в контейнерах. Рослина має декоративні, кулінарні, лікарські властивості. В медицині використовують свіже і висушене листя.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютна морозостійкість на всій території України.

 

Купити Шавлію лікарську Варієгата в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини, відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 гр на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами.

Полив: шавлія відноситься до посухостійких культур, але в посушливі періоди потребує поливу.

Обрізка: рослина потребує санітарної та формувальної стрижки. При зів'яненні прикореневого листя рослина може сильно витягуватися і втрачати декоративність, тому її необхідно обрізати. Ця операція стимулює інтенсивне зростання нових бічних пагонів, завдяки чому формується більш пишний кущ. Сухі колоски після цвітіння також обрізають.

Догляд: обрізка, полив і внесення добрив - процедури, яких потребує шавлія. У перший час після висадки шавлії в ґрунт її обрізати не можна. Це робиться на другий рік для поновлення рослини.

Рослина добре переносить посуху, але це позначається на зелені. Не отримуючи вологи деякий період, листя напівкуща стане жорстким.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см.

Хвороби і шкідники: рослина мало схильна до різноманітних хвороб. Причиною поганого стану кущика може бути неправильний догляд.

Необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем, слимаками і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі;
Форма росту Розлогі;
Висота рослини 0,5-1м;
Діаметр дорослої рослини 0,2-0,5м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло;
Колір крони Варієгатне листя (світлі вставки);
Колір крони восени Варієгатне листя (світлі вставки);
Колір квітів Фіолетовий;
Декоративні квіти Квітучі рослини;
Період цвітіння Червень; Липень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Сухі степи і луки півдня України; Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Природні пейзажні парки;
Особливості рослини Декоративність листя; Ароматичні рослини; Пряні для вашої кухні;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Шавлія лікарська Варієгата | Шалфей лекарственный Вариегата | Salvia officinalis Variegata