Троянда чайно-гібридна Глорія Дей | Роза чайно-гибридная Глория Дей | Rose Hybrid Tea and Climbing Gloria Dei

Модель: 1483
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 80 грн

Троянда чайно-гібридна Глорія Дей

Роза чайно-гибридная Глория Дей

Rose Hybrid Tea and Climbing Gloria Dei


Синоніми: Мадам Мейланд, Мадам Мейян, Глорія Дейл, Глорія Деї, Gioia («Радість»), Peace («Мир»). 

Походження / історія: троянда Глорія Дей має досить цікаву історію виникнення. Саджанці для гібридизації сорту були доставлені до Франції з Америки. З 800 сіянців селекціонерами Френсісом і Антуаном Мейяном (син і батько) були відібрані лише 50 екземплярів. З цих 50 зразків Френсіс залишив лише одну махрову квітку з надзвичайним забарвленням. Так в 1935 році почалася історія найвідомішої троянди ХХ століття. Вперше був випущений кольоровий каталог, в який сорт був внесений під робочою назвою 3-35-40. У червні 1939 року в сімейному розпліднику «Meilland» було організовано зустріч провідних селекціонерів світу, після якої живці троянди Глорія Дей з'явилися в розплідниках США, Італії та Німеччини. Друга світова війна перервала зв'язки між країнами, чим і продиктована поява кількох назв цього сорту: Gioia («Радість / Захват») - Італія, Peace («Мир») - США, Gloria Dei («Слава Господу») - Німеччина і Mine A. Meilland («Мадам Мейян» на честь матері Френсіса) - Франція. У 1945 році на Першій асамблеї ООН в Сан-Франциско главі кожної делегації подарували по квітці «Глорія Дей», як символ миру та злагоди. Троянда неодноразово займала призові місця на престижних міжнародних конкурсах і виставках. До сих пір вона залишається еталоном чайно-гібридної троянди. 

Форма: гіллястий, не густий кущ компактної форми.

Висота / діаметр: висота - 100-120 см, ширина - 80-90 см.

Швидкість зростання / сила росту: сильнорослий кущ.

Пагони: міцні, товсті, прямостоячі, рідко покриті великими гострими шипами.

Листя: листки великі, шкірясті, темно-зелені, глянцеві.

Квіти: красивої чашоподібної форми, в діаметрі бутони, що розпустилися, 10-16 см, висота близько 6 см, середня кількість пелюсток - 35-45 штук. Квітка махрова, лимонно-жовтого забарвлення з рожевою облямівкою. По мірі розпускання, під впливом сонячних променів колір змінюється на ніжно-кремовий з чіткою малиновою окантовкою. Насиченість медово-фруктового аромату залежить від умов вирощування.

Час цвітіння: зацвітає троянда пізніше в порівнянні з іншими сортами - в середині червня або на початку липня.

Коренева система: глибока, розгалужена.

Ставлення до світла / інсоляція: чайно-гібридні троянди люблять сонячне світло.

Вологість: не витримує застою води. Потребує регулярного помірного поливу ґрунту.

Вид ґрунту: головна вимога до ґрунту - це легкість і насиченість киснем. Найкраще підійдуть слабокислі ґрунти, багаті органікою, які добре вбирають вологу.

Переваги: ​​неймовірно красиві великі махрові бутони; невелика кількість шипів спрощує використання квітів під зріз; повторне цвітіння; стійкість до грибкових захворювань; не боїться дощу.

Застосування: троянда Peace має приголомшливий ефект як солітер на тлі газону або будь-якої будови. Кущ прекрасно поєднується з іншими рослинами, створюючи чудові ландшафтні композиції. Підходить для посадки невисоких компактних квітучих огорож.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 – за належного догляду абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Криму (6a - 7b).

Купити Троянду чайно-гібридну Глорія Дей в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд» ↓↓↓


Від 80 грн

Посадка: місце для посадки чайно-гібридної троянди має бути сонячним і захищеним від протягу. Кущ не виносить близького залягання ґрунтових вод (відстань не менше одного метра). Викопуємо яму глибиною не менше 30 см і діаметром близько 60 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. Дно ями необхідно розпушити і додати органічне добриво. Не зайвим буде дренаж з гравію і крупнозернистого піску шаром 2-3 см. Якщо ґрунти дуже легкі, можна використовувати субстрат з великою кількістю глини, гумусу, компосту або перегною (20-30%), для того щоб затримувати вологу. Заливаємо яму водою і чекаємо поки вона повністю вбереться. Далі обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляного кома. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями насипаємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і добре розправляємо зволожені корені. Кореневу шийку заглиблюємо на 3-5 см для кращого формування додаткових коренів, і відповідно молодих прикореневих пагонів. Засипаємо ямку родючою землею, злегка притоптуємо. Для поліпшення збору дощової води за допомогою земляного валу формуємо пристовбурні кола. Рясно поливаємо (10-12 л води на один кущ), щоб земля в достатній мірі просочилася вологою. Через 5-7 днів полив слід повторити. Таким чином земляний ком зберігає вологу і з'єднується з іншим ґрунтом. Щоб не допустити перегріву кореневої системи та з метою збереження вологи мульчуємо пристовбурні кола.

Відстань при посадці між кущами має бути не менше 50 см.

Полив: троянда Мадам Мейян потребує достатньої кількості вологи (10-12 л води під кожен кущ раз на тиждень). У суху і дуже спекотну погоду поливають частіше (двічі на тиждень). Вода повинна бути не холодною, дощовою або відстояною. До кінця серпня полив припиняють.

Обрізка: обрізка троянд може бути короткою (сильна), середньою (помірна) і довгою (слабка). При короткій обрізці на пагонах залишають по 2-4 бруньки (найчастіше застосовується навесні після висадки і для омолодження кущів). Середня обрізка - залишають 6-8 бруньок (для раннього цвітіння та великих квітів). При довгій обрізці укорочують лише верхівки.

Чайно-гібридні троянди квітують на пагонах поточного року, тому невід'ємна частина догляду за кущом – це щорічна коротка або помірна обрізка. Повноцінну обрізку чайно-гібридних троянд найкраще проводити рано навесні, коли бруньки вже прокинулися (їх розмір стає 0,5-0,8 см). Пагони обрізають на висоті 10-20 см над землею. Також видаляють хворі, сухі і слабкі гілки. Влітку зрізають відцвілі та зів'ялі суцвіття. Зріз роблять над 2-3 брунькою від квітки. Осіння обрізка носить санітарний характер: проріджують крону, позбавляються від засохлих, хворих, пошкоджених пагонів, а також від молодих і невизрівших. Щоб уникнути глибокого промерзання гілок, сильно обрізати їх в зиму не варто. Омолоджувальна обрізка проводиться раз в 4-5 років. В цьому випадку вирізаються всі старі пагони.

Укриття на зиму: на зиму чайно-гібридні троянди утеплюють методом підгортання на висоту 25-30 см торфом або садовою землею (див. фото). Іноді (в разі дуже низьких температур і безсніжної зими) кущ зверху прикривають сухими листям, ялиновими гілками або агроволокном.

Хвороби і шкідники: необроблені рослини можуть вражатися такими хворобами, як чорна плямистість, борошниста роса, сіра цвіль. Шкідники троянди: павутинний кліщ, трояндова щитівка, трояндова листовійка, зелена трояндова тля.

Добриво / захист: для гарного росту і розвитку кущ потребує регулярного підживлення. Азотні добрива використовуємо перед цвітінням, органічні і мінеральні - під час, фосфорні та калійні - після. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній з компостованого гною, або компост з кухонних і садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, велика частина Київської області). Органіка явно покращує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно пора відмовитися від згубних радянських уявлень про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як роблять це в Європі, тим самим виявляючи турботу про своє майбутнє.

Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейського якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку.

Щоб захистити рослини від різних хвороб і шкідників важливо своєчасно обробляти їх відповідними фунгіцидами та інсектицидами.

Ґрунтові шкідники: в наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ (рос. – майський жук). Крону куща треба захистити, обробивши її Актарою або іншим препаратом, в складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.

Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Троянда чайно-гібридна Глорія Дей

Роза чайно-гибридная Глория Дей

Rose Hybrid Tea and Climbing Gloria Dei


Синоніми: Мадам Мейланд, Мадам Мейян, Глорія Дейл, Глорія Деї, Gioia («Радість»), Peace («Мир»). 

Походження / історія: троянда Глорія Дей має досить цікаву історію виникнення. Саджанці для гібридизації сорту були доставлені до Франції з Америки. З 800 сіянців селекціонерами Френсісом і Антуаном Мейяном (син і батько) були відібрані лише 50 екземплярів. З цих 50 зразків Френсіс залишив лише одну махрову квітку з надзвичайним забарвленням. Так в 1935 році почалася історія найвідомішої троянди ХХ століття. Вперше був випущений кольоровий каталог, в який сорт був внесений під робочою назвою 3-35-40. У червні 1939 року в сімейному розпліднику «Meilland» було організовано зустріч провідних селекціонерів світу, після якої живці троянди Глорія Дей з'явилися в розплідниках США, Італії та Німеччини. Друга світова війна перервала зв'язки між країнами, чим і продиктована поява кількох назв цього сорту: Gioia («Радість / Захват») - Італія, Peace («Мир») - США, Gloria Dei («Слава Господу») - Німеччина і Mine A. Meilland («Мадам Мейян» на честь матері Френсіса) - Франція. У 1945 році на Першій асамблеї ООН в Сан-Франциско главі кожної делегації подарували по квітці «Глорія Дей», як символ миру та злагоди. Троянда неодноразово займала призові місця на престижних міжнародних конкурсах і виставках. До сих пір вона залишається еталоном чайно-гібридної троянди. 

Форма: гіллястий, не густий кущ компактної форми.

Висота / діаметр: висота - 100-120 см, ширина - 80-90 см.

Швидкість зростання / сила росту: сильнорослий кущ.

Пагони: міцні, товсті, прямостоячі, рідко покриті великими гострими шипами.

Листя: листки великі, шкірясті, темно-зелені, глянцеві.

Квіти: красивої чашоподібної форми, в діаметрі бутони, що розпустилися, 10-16 см, висота близько 6 см, середня кількість пелюсток - 35-45 штук. Квітка махрова, лимонно-жовтого забарвлення з рожевою облямівкою. По мірі розпускання, під впливом сонячних променів колір змінюється на ніжно-кремовий з чіткою малиновою окантовкою. Насиченість медово-фруктового аромату залежить від умов вирощування.

Час цвітіння: зацвітає троянда пізніше в порівнянні з іншими сортами - в середині червня або на початку липня.

Коренева система: глибока, розгалужена.

Ставлення до світла / інсоляція: чайно-гібридні троянди люблять сонячне світло.

Вологість: не витримує застою води. Потребує регулярного помірного поливу ґрунту.

Вид ґрунту: головна вимога до ґрунту - це легкість і насиченість киснем. Найкраще підійдуть слабокислі ґрунти, багаті органікою, які добре вбирають вологу.

Переваги: ​​неймовірно красиві великі махрові бутони; невелика кількість шипів спрощує використання квітів під зріз; повторне цвітіння; стійкість до грибкових захворювань; не боїться дощу.

Застосування: троянда Peace має приголомшливий ефект як солітер на тлі газону або будь-якої будови. Кущ прекрасно поєднується з іншими рослинами, створюючи чудові ландшафтні композиції. Підходить для посадки невисоких компактних квітучих огорож.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 – за належного догляду абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Криму (6a - 7b).

Купити Троянду чайно-гібридну Глорія Дей в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд» ↓↓↓


Посадка: місце для посадки чайно-гібридної троянди має бути сонячним і захищеним від протягу. Кущ не виносить близького залягання ґрунтових вод (відстань не менше одного метра). Викопуємо яму глибиною не менше 30 см і діаметром близько 60 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. Дно ями необхідно розпушити і додати органічне добриво. Не зайвим буде дренаж з гравію і крупнозернистого піску шаром 2-3 см. Якщо ґрунти дуже легкі, можна використовувати субстрат з великою кількістю глини, гумусу, компосту або перегною (20-30%), для того щоб затримувати вологу. Заливаємо яму водою і чекаємо поки вона повністю вбереться. Далі обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляного кома. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями насипаємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і добре розправляємо зволожені корені. Кореневу шийку заглиблюємо на 3-5 см для кращого формування додаткових коренів, і відповідно молодих прикореневих пагонів. Засипаємо ямку родючою землею, злегка притоптуємо. Для поліпшення збору дощової води за допомогою земляного валу формуємо пристовбурні кола. Рясно поливаємо (10-12 л води на один кущ), щоб земля в достатній мірі просочилася вологою. Через 5-7 днів полив слід повторити. Таким чином земляний ком зберігає вологу і з'єднується з іншим ґрунтом. Щоб не допустити перегріву кореневої системи та з метою збереження вологи мульчуємо пристовбурні кола.

Відстань при посадці між кущами має бути не менше 50 см.

Полив: троянда Мадам Мейян потребує достатньої кількості вологи (10-12 л води під кожен кущ раз на тиждень). У суху і дуже спекотну погоду поливають частіше (двічі на тиждень). Вода повинна бути не холодною, дощовою або відстояною. До кінця серпня полив припиняють.

Обрізка: обрізка троянд може бути короткою (сильна), середньою (помірна) і довгою (слабка). При короткій обрізці на пагонах залишають по 2-4 бруньки (найчастіше застосовується навесні після висадки і для омолодження кущів). Середня обрізка - залишають 6-8 бруньок (для раннього цвітіння та великих квітів). При довгій обрізці укорочують лише верхівки.

Чайно-гібридні троянди квітують на пагонах поточного року, тому невід'ємна частина догляду за кущом – це щорічна коротка або помірна обрізка. Повноцінну обрізку чайно-гібридних троянд найкраще проводити рано навесні, коли бруньки вже прокинулися (їх розмір стає 0,5-0,8 см). Пагони обрізають на висоті 10-20 см над землею. Також видаляють хворі, сухі і слабкі гілки. Влітку зрізають відцвілі та зів'ялі суцвіття. Зріз роблять над 2-3 брунькою від квітки. Осіння обрізка носить санітарний характер: проріджують крону, позбавляються від засохлих, хворих, пошкоджених пагонів, а також від молодих і невизрівших. Щоб уникнути глибокого промерзання гілок, сильно обрізати їх в зиму не варто. Омолоджувальна обрізка проводиться раз в 4-5 років. В цьому випадку вирізаються всі старі пагони.

Укриття на зиму: на зиму чайно-гібридні троянди утеплюють методом підгортання на висоту 25-30 см торфом або садовою землею (див. фото). Іноді (в разі дуже низьких температур і безсніжної зими) кущ зверху прикривають сухими листям, ялиновими гілками або агроволокном.

Хвороби і шкідники: необроблені рослини можуть вражатися такими хворобами, як чорна плямистість, борошниста роса, сіра цвіль. Шкідники троянди: павутинний кліщ, трояндова щитівка, трояндова листовійка, зелена трояндова тля.

Добриво / захист: для гарного росту і розвитку кущ потребує регулярного підживлення. Азотні добрива використовуємо перед цвітінням, органічні і мінеральні - під час, фосфорні та калійні - після. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній з компостованого гною, або компост з кухонних і садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, велика частина Київської області). Органіка явно покращує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно пора відмовитися від згубних радянських уявлень про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як роблять це в Європі, тим самим виявляючи турботу про своє майбутнє.

Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейського якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку.

Щоб захистити рослини від різних хвороб і шкідників важливо своєчасно обробляти їх відповідними фунгіцидами та інсектицидами.

Ґрунтові шкідники: в наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ (рос. – майський жук). Крону куща треба захистити, обробивши її Актарою або іншим препаратом, в складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.

Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Групи і класи троянд Чайно-гібридні;
Особливості цвітіння Тривале цвітіння;
Тип рослини Кущі;
Висота рослини 1-1,5м;
Діаметр дорослої рослини 0,7-1м;
Колір квітів Малиновий; Рожевий; Жовтий; Комбінований (більше двох кольорів);
Період цвітіння Липень; Серпень; Вересень; Жовтень;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Середній (1-2м);
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Троянда чайно-гібридна Глорія Дей | Роза чайно-гибридная Глория Дей | Rose Hybrid Tea and Climbing Gloria Dei