Туя західна Смарагд Вітбонт | Туя западная Смарагд Витбонт | Thuja occidentalis Smaragd Witbont

Модель: 963
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Туя західна Смарагд Вітбонт

Туя западная Смарагд Витбонт

Thuja occidentalis Smaragd Witbont 

Синоніми: Туя західна Смарагд Вітбонд.

Походження / історія: Батьківщина туї західної - територія Північної Америки та Східної Азії. Іонізуючи і очищаючи повітря, туя приносять людству велику користь. Новий сорт туї Смарагд Вітбонт - ефектна декоративна рослина - є мутацією сорту туї західної Смарагд.

Опис сорту / переваги: Туя західна Смарагд Вітбонт, на відміну від свого прабатька Смарагда, привертає увагу поєднанням щільної, конусподібної крони і яскравою свіжостю хвої смарагдового кольору з біло-кремовими кінчиками. Ця рослина стане родзинкою вашої домашньої колекції декоративних рослин.

Форма: Правильна, конусоподібна, щільна, компактна, конічна з вертикальними густо-розташованими гілками (див.фото).

Розмір: Висота дорослої рослини близько 2,5-3м і 1м в діаметрі.

Швидкість росту / сила росту: ріст повілний, приріст молодих рослин близько 15см в рік. До 10 років досягає висоти 100-170см.

Гілки: Густі, щільно прилягають до стовбура, кінчики спрямовані вгору. Кора Сіро-коричневого кольору.

Корінь: Поверхневий, мичкуватий.

Хвоя: Густа, ніжна, луската, глянцева з біло-кремовими кінчиками навесні, до осені вони стають світло-зеленими. На зиму хвоя НЕ буріє.

Плоди: Шишок на дереві не багато вони довгасто-яйцеподібної форми, довжиною близько 1 см, коричневі.

Ставлення до світла / інсоляція: Віддає перевагу сонячним місцям, витримує легку півтінь. У тіні контрастність хвої блідне.

Ставлення до вологи: Віддає перевагу добре дренированим, вологим грунтам. Для нормального розвитку Туї Смарагд Вітбонт не можна допускати пересихання грунту.

Вид грунту / грунту: Родючі суглинки, багаті поживними речовинами ґрунти, кислі або слабо лужні, без вапна.

Застосування: Завдяки своєму ефектному забарвленю хвої, туя Смарагд Вітбонт прекрасно виглядає в одиночних посадках як солітер на газоні, а також у групових посадках, живоплоті. Чудово виглядає в контейнерах на балконах і терасах. Вона прекрасно піддається стрижці для бонсай. Туя Смарагд Вітбонд стане прикрасою різних композицій, квітників, фасадів, кам'янистих садів, садів в японському стилі. Як і всі хвойні рослини, має яскраво виражену протимікробну дію. Летючі фітонциди, що виробляються туями, сприяють зміцненню здоров'я.

Кислотність: рН 5-7 - рослина ацідофіл (кальцефоб) - любить кислий грунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Тую західну Смарагд Вітбонт в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСИМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Від 0 грн

Посадка: Після посадки бажано мульчувати і регулярно прополювати / культивувати. У перший рік після посадки більшість рослин любить вечірнє дощування крони теплою водою 17-30оС. Купити саджанці бажано в пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами (рослина не викопується, коренева система не пошкоджується), після посадки вони гарантовано приживаються. Найголовніше в посадці туї західної - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагнумовий торф з показником рН не вище 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кисла природа грунту - велика рідкість. Тому лужні грунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування пристовбурного кола рослини подрібненої корою сосни звичайної та хвойного гілля, зібраної в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислої реакції. Для підкислення грунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських Таганців.

Мінеральні добрива: Туя західна - вічнозелена рослина, не змінює кольору крони круглий рік. Восени і взимку рослини побуріють (суміш помаранчевого і коричневого) у недоглянутих рослин це явище проявляється сильніше, але туя сорту Смарагд Вітбонт є винятком - її хвоя НЕ буріє. Добриво - NPK навесні - більше азоту, влітку можна стандартний набір 20.20.20 (типу недорогий нітроамофоски) або формула 18.11.18. Восени бажано давати комплекс з підвищеним калієм (осіннє добриво) з весни до осені не забуваємо про мікроелементи і позакореневу обробку. На піщаних Київських грунтах (Полісся) і півночі Київської області рекомендуємо застосовувати органічний гумус каліфорнійського хробака, перепрілий НЕ МЕНШ 2-3 роки гній або компост. Органіка змінює структуру легких грунтів і «запускає» природний вічний двигун грунтових бактерій. Туя з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з гною. Органіка значно поліпшить структуру «легких» грунтів і «запускає» вічний природний двигун грунтових бактерій. Внаслідок чого черви від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчившись його «обслуговувати», ми забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: Розпушування грунту, мульчування корою, не допускати пересихання грунту.

Обрізка: Без стрижки виростає гарна туя з яскравим забарвленням з формою дорожнього конуса. В Україні 90% туй Smaragd Witbont використовуються для створення живоплотів (правильна для живоплоту відстань посадки - 70-100 см). Якщо їх не стригти, то через 3-4 роки виникає загущеність і в наслідок цтого рослина буріє. Це явище вразило більшість відповідальних і дорогих огорож. Причина - неправильна стрижка. Якщо ми хочемо отримати витончений живопліт і бачити в ньому неодмінно тую Смарагд Вітбонт, то очікувана (проектована) товщина стіни повинна зменшиться, від природних (для Смарагда) 100см, до 50-60см. Цього ми добиваємося за допомогою регулярної вертикальної стрижки. З періодичністю IVb-VII (кінець березня і початок липня). Секрет полягає в тому, що вертикальній стрижці необхідно піддавати всі сторони рослини. Іншими словами, пірамідальна рослина формується в колоновидну. При цьому зменшується зелена маса в нижній частині, хвоинки перестають стикатися, склеюватися і гнити (зопрівати). Збільшення кількість світла на одиницю об'єму крони зменшує частину рослини в якій слабшає фотосинтез. Чим менший вік рослини, яку почали формувати, тим легше досягти мети. Як результат - тонка стіна, що вражає уяву сусідів і гостей. Після обрізки необхідно підживити тую, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірний ріст нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: Догляд за туями Смарагд Вітбонт простий - щорічне мульчування пристовбурних кіл, не допускати пересихання кореневої системи і ущільнення грунту. Ні в якому разі не допускати заростання (задернения) пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника.

Хвороби і шкідники: Трахеомікозное в'янення (фузаріоз), іржа, всихання гілок, альтернаріоз, буре шютте (бура снігова пліснява хвойних порід), нектріоз кори гілок. Лікування і профілактика - обробка фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д) або по дідівському - дворазова обробка препаратами із вмістом міді. Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але це не дешево. Як правило, за допомогою інтернету сучасний садівник може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи і засоби захисту рослин. Необроблені рослини можуть вражатися павутинним кліщем, мінуючою міллю, тля, щитівкою. Профілактика і лікування - навесні і повторно влітку проводять обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножився і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників-українців з колорадськими жуками, які, як і їх людські «ватяні» однофомільци - кремлівські окупанти «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі вони лізуть в чужі сади.

Грунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ, совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) НЕГАЙНО обробляємо крону Актара або будь-який з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ. При цьому частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище грунту). Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів.

Туя західна Смарагд Вітбонт

Туя западная Смарагд Витбонт

Thuja occidentalis Smaragd Witbont 

Синоніми: Туя західна Смарагд Вітбонд.

Походження / історія: Батьківщина туї західної - територія Північної Америки та Східної Азії. Іонізуючи і очищаючи повітря, туя приносять людству велику користь. Новий сорт туї Смарагд Вітбонт - ефектна декоративна рослина - є мутацією сорту туї західної Смарагд.

Опис сорту / переваги: Туя західна Смарагд Вітбонт, на відміну від свого прабатька Смарагда, привертає увагу поєднанням щільної, конусподібної крони і яскравою свіжостю хвої смарагдового кольору з біло-кремовими кінчиками. Ця рослина стане родзинкою вашої домашньої колекції декоративних рослин.

Форма: Правильна, конусоподібна, щільна, компактна, конічна з вертикальними густо-розташованими гілками (див.фото).

Розмір: Висота дорослої рослини близько 2,5-3м і 1м в діаметрі.

Швидкість росту / сила росту: ріст повілний, приріст молодих рослин близько 15см в рік. До 10 років досягає висоти 100-170см.

Гілки: Густі, щільно прилягають до стовбура, кінчики спрямовані вгору. Кора Сіро-коричневого кольору.

Корінь: Поверхневий, мичкуватий.

Хвоя: Густа, ніжна, луската, глянцева з біло-кремовими кінчиками навесні, до осені вони стають світло-зеленими. На зиму хвоя НЕ буріє.

Плоди: Шишок на дереві не багато вони довгасто-яйцеподібної форми, довжиною близько 1 см, коричневі.

Ставлення до світла / інсоляція: Віддає перевагу сонячним місцям, витримує легку півтінь. У тіні контрастність хвої блідне.

Ставлення до вологи: Віддає перевагу добре дренированим, вологим грунтам. Для нормального розвитку Туї Смарагд Вітбонт не можна допускати пересихання грунту.

Вид грунту / грунту: Родючі суглинки, багаті поживними речовинами ґрунти, кислі або слабо лужні, без вапна.

Застосування: Завдяки своєму ефектному забарвленю хвої, туя Смарагд Вітбонт прекрасно виглядає в одиночних посадках як солітер на газоні, а також у групових посадках, живоплоті. Чудово виглядає в контейнерах на балконах і терасах. Вона прекрасно піддається стрижці для бонсай. Туя Смарагд Вітбонд стане прикрасою різних композицій, квітників, фасадів, кам'янистих садів, садів в японському стилі. Як і всі хвойні рослини, має яскраво виражену протимікробну дію. Летючі фітонциди, що виробляються туями, сприяють зміцненню здоров'я.

Кислотність: рН 5-7 - рослина ацідофіл (кальцефоб) - любить кислий грунт.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Тую західну Смарагд Вітбонт в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСИМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: Після посадки бажано мульчувати і регулярно прополювати / культивувати. У перший рік після посадки більшість рослин любить вечірнє дощування крони теплою водою 17-30оС. Купити саджанці бажано в пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами (рослина не викопується, коренева система не пошкоджується), після посадки вони гарантовано приживаються. Найголовніше в посадці туї західної - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагнумовий торф з показником рН не вище 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кисла природа грунту - велика рідкість. Тому лужні грунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування пристовбурного кола рослини подрібненої корою сосни звичайної та хвойного гілля, зібраної в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислої реакції. Для підкислення грунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських Таганців.

Мінеральні добрива: Туя західна - вічнозелена рослина, не змінює кольору крони круглий рік. Восени і взимку рослини побуріють (суміш помаранчевого і коричневого) у недоглянутих рослин це явище проявляється сильніше, але туя сорту Смарагд Вітбонт є винятком - її хвоя НЕ буріє. Добриво - NPK навесні - більше азоту, влітку можна стандартний набір 20.20.20 (типу недорогий нітроамофоски) або формула 18.11.18. Восени бажано давати комплекс з підвищеним калієм (осіннє добриво) з весни до осені не забуваємо про мікроелементи і позакореневу обробку. На піщаних Київських грунтах (Полісся) і півночі Київської області рекомендуємо застосовувати органічний гумус каліфорнійського хробака, перепрілий НЕ МЕНШ 2-3 роки гній або компост. Органіка змінює структуру легких грунтів і «запускає» природний вічний двигун грунтових бактерій. Туя з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з гною. Органіка значно поліпшить структуру «легких» грунтів і «запускає» вічний природний двигун грунтових бактерій. Внаслідок чого черви від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчившись його «обслуговувати», ми забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: Розпушування грунту, мульчування корою, не допускати пересихання грунту.

Обрізка: Без стрижки виростає гарна туя з яскравим забарвленням з формою дорожнього конуса. В Україні 90% туй Smaragd Witbont використовуються для створення живоплотів (правильна для живоплоту відстань посадки - 70-100 см). Якщо їх не стригти, то через 3-4 роки виникає загущеність і в наслідок цтого рослина буріє. Це явище вразило більшість відповідальних і дорогих огорож. Причина - неправильна стрижка. Якщо ми хочемо отримати витончений живопліт і бачити в ньому неодмінно тую Смарагд Вітбонт, то очікувана (проектована) товщина стіни повинна зменшиться, від природних (для Смарагда) 100см, до 50-60см. Цього ми добиваємося за допомогою регулярної вертикальної стрижки. З періодичністю IVb-VII (кінець березня і початок липня). Секрет полягає в тому, що вертикальній стрижці необхідно піддавати всі сторони рослини. Іншими словами, пірамідальна рослина формується в колоновидну. При цьому зменшується зелена маса в нижній частині, хвоинки перестають стикатися, склеюватися і гнити (зопрівати). Збільшення кількість світла на одиницю об'єму крони зменшує частину рослини в якій слабшає фотосинтез. Чим менший вік рослини, яку почали формувати, тим легше досягти мети. Як результат - тонка стіна, що вражає уяву сусідів і гостей. Після обрізки необхідно підживити тую, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірний ріст нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: Догляд за туями Смарагд Вітбонт простий - щорічне мульчування пристовбурних кіл, не допускати пересихання кореневої системи і ущільнення грунту. Ні в якому разі не допускати заростання (задернения) пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка початківця садівника.

Хвороби і шкідники: Трахеомікозное в'янення (фузаріоз), іржа, всихання гілок, альтернаріоз, буре шютте (бура снігова пліснява хвойних порід), нектріоз кори гілок. Лікування і профілактика - обробка фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д) або по дідівському - дворазова обробка препаратами із вмістом міді. Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але це не дешево. Як правило, за допомогою інтернету сучасний садівник може самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи і засоби захисту рослин. Необроблені рослини можуть вражатися павутинним кліщем, мінуючою міллю, тля, щитівкою. Профілактика і лікування - навесні і повторно влітку проводять обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножився і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників-українців з колорадськими жуками, які, як і їх людські «ватяні» однофомільци - кремлівські окупанти «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі вони лізуть в чужі сади.

Грунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ, совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) НЕГАЙНО обробляємо крону Актара або будь-який з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ. При цьому частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище грунту). Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Дерева; Вічнозелені;
Форма росту Колоновидні; Пірамідальні та конусовидні;
Висота рослини 3-7м;
Діаметр дорослої рослини 1-1,5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Зелений;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Берег прісної водойми; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі; Рослини для стримування вітру;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Рослина для живоплоту Високий /стіна (2-5м);
Особливості рослини Ароматичні рослини;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Туя західна Смарагд Вітбонт | Туя западная Смарагд Витбонт | Thuja occidentalis Smaragd Witbont