Гортензія волотиста Сільвер Долар | Гортензия метельчатая Сильвер Доллар | Hydrangea paniculata Silver Dollar

Модель: 1454
Акція
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 135 грн
Є в наявності

Гортензія волотиста Сільвер Долар (біла)

Гортензия метельчатая Сильвер Доллар (белая)

Hydrangea paniculata Silver Dollar (white)

 

Синоніми: Гортензія Срібний долар.

Походження / історія: був виведений в 1990 році Петером Звейненбургом. Сорт «Сільвер долар» виграв премію Королівського садівницького товариства «За заслуги в саду» в 2009 році, випередивши 40 інших учасників завдяки його прекрасній продуктивності.

Опис: гортензія Сільвер Долар - ефектний швидко зростаючий, квітучий кущ з величезними суцвіттями-волотями. Смарагдово-зелене листя прекрасно підкреслює білизну конусоподібних суцвіть, які до осені стають рожевими.

Аромат, зміна забарвлення в процесі цвітіння, висока стійкість до морозів - ось чому цей кущ завойовував симпатію у квітникарів. Оживляючи все навколо своєю вишуканою красою, гортензія впишеться в будь-яку садову ділянку.

Гортензія Silver Dollar стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: пишний, розлогий кущ з округлою кроною.

Висота / діаметр: заввишки близько 1,5-2 м, але іноді може вирости і до 3 м, при діаметрі 2 м.

Швидкість зростання: швидко зростаючий кущ.

Листя: гортензія Сільвер Долар має овальне, яскраво-зелене листя, з зубчиками по краях.

Цвітіння: цвіте з липня по вересень-жовтень. На початку цвітіння конусоподібні суцвіття гортензії Сільвер Долар легкі, напівпрозорі, білого або зеленуватого кольору. Але в середині літа вони перетворюються на грона мереживних, кремово-білих щільних квіток, що знаходяться вертикально на сильних стеблах. Восени проявляється рожевий відтінок.

Мають приємний, ніжний аромат.

Пагони: має міцні, прямостоячі, які не потребують підв'язки під час цвітіння пагони. Кора рослини має темно коричневий колір, на молодих пагонах вона - гладка, на старіших - лущиться і відшаровується.

Коренева система: гортензія Silver Dollar має поверхневу кореневу систему, не любить пересихання. Це особливо важливо, якщо вона зростає на сонячних ділянках або на піщаних ґрунтах.

Ставлення до світла: краще росте в півтіні, так як на сонці квітки втрачають свій яскравий колір.

Вид ґрунту: саджанець потребує вологих, родючих, багатих, дренованих ґрунтів із слабокислою реакцією.

Застосування: гортензію садять групами, не менш ефектно вона виглядає в солітерних посадках, і в якості квітучої огорожі. Поруч з кущем можна вирощувати низькорослі квіти, з подібною кольоровою гамою - білого, рожевого або світло бузкового забарвлень. Така композиція прикрасить будь-який сад, крім того, квіти своєю тінню будуть перешкоджати випаровуванню вологи. Волоті даної гортензії також підходять для зрізання і як сухоцвіт для флористики.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б). Зимостійкість висока, так як цвіте на пагонах поточного року.

 

Купити Гортензію метельчату Сільвер Долар в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
0,5-3л 10-15см 10-15см 135 грн
-
+
15-20см 10-15см 180 грн
-
+
10л 60-70см 40-50см
Акція
400 грн
-
+
40-60см 25-35см 240 грн
-
+
Від 135 грн

Посадка: гортензія невибаглива до ґрунту, однак, вапняні ґрунти їй не підходять. Купити саджанці гортензії до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Доцільна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (червоний, білий, молодий) торф, бажано сфагнумовий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Ровенська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку потрібно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому близькому лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники  традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт).

Садять гортензію на відстані не менше 2 м один від одного. На одному місці без пересадки рослина може рости 10 і більше років.

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3гр на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол).

Гортензія Сільвер Долар з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив.

Полив: гортензія Silver Dollar потребує частих і рясних поливів. У літню спеку рослину поливають щодня або через день великими порціями води - по 2-3 відра на кущ, в залежності від розміру.

Щоб волога випаровувалася не так швидко, ґрунт під гортензією метельчатою мульчують сосновою корою, хвоєю, стружками або тирсою.

Поливи проводять вранці або ввечері, воду ллють під корінь так, щоб вона не потрапила на листя і суцвіття.

Обрізка: гортензія потребує щорічної весняної обрізки, при якій видаляють хворі та підмерзлі гілки. Укриття на зиму не потрібне. Крім того, обрізка необхідна для проріджування, видаляють пагони що ростуть усередину куща. Решту обрізають на третину для появи додаткових пагонів і суцвіть на них.

Омолоджуючу обрізку проводять в тому випадку, якщо рослині багато років, і старі пагони не дають якісних суцвіть. При такій обрізці восени зрізують всі гілки, і вкривають коріння на зиму. Навесні з них виростають нові, міцні пагони з декоративними суцвіттями.

Догляд: полягає в поливі рослини, особливо в спекотні періоди, мульчуванні ґрунту, стрижці.

Позакоренева обробка: обробляти гортензію можна по листу в вечірню безвітряну погоду ХЕЛАТОМ заліза в сумішах з позакореневою органікою, 1 раз в тиждень з квітня по вересень, міняємо формули в залежності від сезону обробки: навесні - азотні, влітку - фосфорні, восени - калійні.

Шкідники і хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем і щитівкою, борошнистою росою, зеленою листовійкою, плодовою попелицею, некрозом гілок і стовбурів, антракнозом (плямистість листя), на лужних ґрунтах гортензія страждає хлорозом. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садовод за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Гортензія волотиста Сільвер Долар (біла)

Гортензия метельчатая Сильвер Доллар (белая)

Hydrangea paniculata Silver Dollar (white)

 

Синоніми: Гортензія Срібний долар.

Походження / історія: був виведений в 1990 році Петером Звейненбургом. Сорт «Сільвер долар» виграв премію Королівського садівницького товариства «За заслуги в саду» в 2009 році, випередивши 40 інших учасників завдяки його прекрасній продуктивності.

Опис: гортензія Сільвер Долар - ефектний швидко зростаючий, квітучий кущ з величезними суцвіттями-волотями. Смарагдово-зелене листя прекрасно підкреслює білизну конусоподібних суцвіть, які до осені стають рожевими.

Аромат, зміна забарвлення в процесі цвітіння, висока стійкість до морозів - ось чому цей кущ завойовував симпатію у квітникарів. Оживляючи все навколо своєю вишуканою красою, гортензія впишеться в будь-яку садову ділянку.

Гортензія Silver Dollar стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: пишний, розлогий кущ з округлою кроною.

Висота / діаметр: заввишки близько 1,5-2 м, але іноді може вирости і до 3 м, при діаметрі 2 м.

Швидкість зростання: швидко зростаючий кущ.

Листя: гортензія Сільвер Долар має овальне, яскраво-зелене листя, з зубчиками по краях.

Цвітіння: цвіте з липня по вересень-жовтень. На початку цвітіння конусоподібні суцвіття гортензії Сільвер Долар легкі, напівпрозорі, білого або зеленуватого кольору. Але в середині літа вони перетворюються на грона мереживних, кремово-білих щільних квіток, що знаходяться вертикально на сильних стеблах. Восени проявляється рожевий відтінок.

Мають приємний, ніжний аромат.

Пагони: має міцні, прямостоячі, які не потребують підв'язки під час цвітіння пагони. Кора рослини має темно коричневий колір, на молодих пагонах вона - гладка, на старіших - лущиться і відшаровується.

Коренева система: гортензія Silver Dollar має поверхневу кореневу систему, не любить пересихання. Це особливо важливо, якщо вона зростає на сонячних ділянках або на піщаних ґрунтах.

Ставлення до світла: краще росте в півтіні, так як на сонці квітки втрачають свій яскравий колір.

Вид ґрунту: саджанець потребує вологих, родючих, багатих, дренованих ґрунтів із слабокислою реакцією.

Застосування: гортензію садять групами, не менш ефектно вона виглядає в солітерних посадках, і в якості квітучої огорожі. Поруч з кущем можна вирощувати низькорослі квіти, з подібною кольоровою гамою - білого, рожевого або світло бузкового забарвлень. Така композиція прикрасить будь-який сад, крім того, квіти своєю тінню будуть перешкоджати випаровуванню вологи. Волоті даної гортензії також підходять для зрізання і як сухоцвіт для флористики.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б). Зимостійкість висока, так як цвіте на пагонах поточного року.

 

Купити Гортензію метельчату Сільвер Долар в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: гортензія невибаглива до ґрунту, однак, вапняні ґрунти їй не підходять. Купити саджанці гортензії до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Доцільна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (червоний, білий, молодий) торф, бажано сфагнумовий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Ровенська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку потрібно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому близькому лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники  традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт).

Садять гортензію на відстані не менше 2 м один від одного. На одному місці без пересадки рослина може рости 10 і більше років.

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3гр на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол).

Гортензія Сільвер Долар з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив.

Полив: гортензія Silver Dollar потребує частих і рясних поливів. У літню спеку рослину поливають щодня або через день великими порціями води - по 2-3 відра на кущ, в залежності від розміру.

Щоб волога випаровувалася не так швидко, ґрунт під гортензією метельчатою мульчують сосновою корою, хвоєю, стружками або тирсою.

Поливи проводять вранці або ввечері, воду ллють під корінь так, щоб вона не потрапила на листя і суцвіття.

Обрізка: гортензія потребує щорічної весняної обрізки, при якій видаляють хворі та підмерзлі гілки. Укриття на зиму не потрібне. Крім того, обрізка необхідна для проріджування, видаляють пагони що ростуть усередину куща. Решту обрізають на третину для появи додаткових пагонів і суцвіть на них.

Омолоджуючу обрізку проводять в тому випадку, якщо рослині багато років, і старі пагони не дають якісних суцвіть. При такій обрізці восени зрізують всі гілки, і вкривають коріння на зиму. Навесні з них виростають нові, міцні пагони з декоративними суцвіттями.

Догляд: полягає в поливі рослини, особливо в спекотні періоди, мульчуванні ґрунту, стрижці.

Позакоренева обробка: обробляти гортензію можна по листу в вечірню безвітряну погоду ХЕЛАТОМ заліза в сумішах з позакореневою органікою, 1 раз в тиждень з квітня по вересень, міняємо формули в залежності від сезону обробки: навесні - азотні, влітку - фосфорні, восени - калійні.

Шкідники і хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем і щитівкою, борошнистою росою, зеленою листовійкою, плодовою попелицею, некрозом гілок і стовбурів, антракнозом (плямистість листя), на лужних ґрунтах гортензія страждає хлорозом. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садовод за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі;
Форма росту Розлогі; Кулясті;
Висота рослини 1,5-3м;
Діаметр дорослої рослини 1,5-2м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Темно-зелений;
Колір крони восени Жовтий;
Колір квітів Білий;
Декоративні квіти Квітучі рослини; Тривале цвітіння;
Період цвітіння Липень; Серпень; Вересень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Регулярний полив;
Умови навколишнього середовища Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Природні пейзажні парки; Східні сади; Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Середній (1-2м);
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Гортензія волотиста Сільвер Долар | Гортензия метельчатая Сильвер Доллар | Hydrangea paniculata Silver Dollar