Агрус Колобок (середній) | Крыжовник Колобок (средний) | Ribes uva-crispa Bun

Модель: 928
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 70 грн

Аґрус Колобок (середній)

Крыжовник Колобок (средний)

Ribes uva-crispa Bun

Gooseberry Bun


Синоніми: північний виноград, садовий фінік.

Запилювачі: самозапильний сорт.

Походження / історія: батьківщиною аґрусу вважається Північна Європа. З давніх часів він вирощувався і використовувався як виноробна культура. Його навіть називають «північним виноградом». Завдяки багатому складу вітамінів і великим плодам, аґрус став дуже популярною рослиною серед українських садівників-любителів. Сорт аґрусу Колобок виведений в 1977 році ВСТІСП шляхом схрещування сортів Зміна та Рожевий-2.

Опис сорту: аґрус Колобок - високоврожайний сорт з великими плодами темно-червоного кольору.

Форма: сильнорослий кущ розлогої форми з дуже нахиленими гілками.

Розмір: висота рослини досягає близько 1 м.

Швидкість зростання / сила росту: інтенсивно в молодому віці, помірно - в період плодоношення.

Пагони: довгі, дуже зігнутої форми, зеленого кольору, покриті рідкісними шипами, розташованими перпендикулярно. На жаль, немає пристойних сортів аґрусу без шипів.

Листя: зелені, середніх і великих розмірів, гладкі на дотик.

Квітки: середніх розмірів, світло-зеленого кольору з рожевим обідком.

Час цвітіння: в кінці квітня - середині травня.

Плоди: в кінці липня аґрус Колобок порадує гарними, великими (4-8г), соковитими плодами округло-овальної форми, темно-червоного кольору, гладкими, покритими восковим нальотом (див.фото). При досягненні зрілості вони не обсипаються з куща. М'якоть аґрусу приємного кисло-солодкого смаку. Насіння середніх розмірів, в ягоді близько 20шт. Аґрус Колобок - культура скороплідна - на 2-3 рік вже вступає в плодоношення, швидко нарощуючи урожай. Він може рости і плодоносити на одному місці більше 30 років.

Ставлення до світла / інсоляція: світлолюбна рослина, середньо зимостійкий сорт - негативно реагує на чергування відлиг і морозів, в суворі зими підмерзає, але швидко відновлюється.

Ставлення до вологи: аґрус Ribes uva-crispa Bun є порівняно посухостійкою і помірно вимогливою до вологи культурою.

Вид ґрунту: як і всі інші рослини, відмінно реагує на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий перепрілий органічний гумус, отриманий з органічних відходів з саду і кухні, компосту або гною. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Черви самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію вічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Пора позбуватися паршивих радянських звичок марнотратників життя і починати сортувати відходи, піклуючись про майбутні покоління. Аґрус краще росте в родючому, вологому і добре дренованому ґрунті, не виносить близького залягання ґрунтових вод. Добре росте на глинистих, суглинних, супіщаних і піщаних ґрунтах, але не переносить кислі, холодні ґрунти.

Переваги: ​​з ягід аґрусу виходить прекрасне вино, варення, компот, повидло, мармелад, желе, пастила, морозиво. Також дуже смачні пудинги, пироги, кисіль, квас з аґрусом. А також супи, запіканки, соуси, каші, начинка для млинців і найрізноманітніші закуски - це далеко не повний перелік страв, до складу яких входить ця чудова ягода. Її консервують, маринують, солять. Цінний аґрус і як ранній медонос. Застосовується він як в медицині, так і в косметології.

Кліматична зона / зона морозостійкості: - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Крим (6a - 7b).

Купити Аґрус Колобок в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фото. ↓↓↓


Від 70 грн

Посадка: щоб аґрус Колобок добре ріс, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова / садова земля). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з зеленим гноєм або додавання компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляний ком (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більш родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола, для природного збору дощової води і рясно заливаємо декілька разів.

Всі сорти аґрусу нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових дерев. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Також у карликових груш на зиму пристовбурні круги обов'язково утеплюють мульчею із соломи, перегною або тирси шаром 10-15 см. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопці з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Також можна купити саджанці з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які за відгуками клієнтів відмінно приживаються.

Полив: при посадці аґрус (незалежно від погоди) рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води під кожен кущ і мульчують (кора, перегній, солома). Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту і знаходяться постійно у вологому стані.

Обрізка: єдиним недолік аґрусу сорту Колобок - схильність до загущення крони. Дуже важливим фактом в догляді за аґрусом є своєчасна обрізка. На першому році життя саджанця залишають 4-5 сильних гілок, скорочуючи їх так, щоб на кожній залишилося лише по 4-5 бруньок. У наступні роки додають ще по 2-3 пагони. У загальній кількості у дорослого куща має бути 18-20 добре розвинених гілок різного віку. Однорічні пагони не обрізають, тому що в їх верхній частині знаходяться плодоносні бруньки, що забезпечують урожай наступного року. Дуже важливо! Обрізку плодових рослин проводять в основному навесні, до цвітіння, коли мине загроза заморозків. Але з аґрусом інша справа, тому що він «оживає» раніше за інших. Ще сніг повністю зійти не встигає, а на аґрусі вже прокидаються бруньки. Як варіант - обрізати аґрус восени, після листопаду. І головне правило - обрізати гілку над внутрішньою брунькою, щоб дати стимул росту нових пагонів.

Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися такими шкідниками: кліщ нирковий, пильщик, галиця, тля, а також хворобами: борошниста роса, іржа.

Добриво / захист: висаджені рослини слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік добриво азотом зводимо до мінімуму. Хорошому розвитку кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити вашу рослину від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У період набрякання бруньок: проти ниркового кліща необхідно провести механічне видалення пошкоджених кліщем бруньок. У фазі розпускання бруньок - початок цвітіння (викидання квітконосів): від попелиці, пильщика, галиці, а також борошнистої роси застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Топаз. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Кінець цвітіння: від брунькового кліща, попелиці, пильщика, галиці, борошнистої роси застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Тіовіт Джет. Зростання ягід: від попелиці, кліща, стекляниці, а також хвороб: борошнистої роси, іржі слід вживати Актеллік + Топаз за 20 днів після попереднього обприскування. Бакова суміш фунгіцидів та інсектицидів. Після збору ягід: проти попелиці, кліща, а також іржі застосовують Актеллік + Топаз. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Листопад-грудень місяці: вирізування і спалювання старих, пошкоджених стекляницею стебел.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника, ніж хрущ. З середини квітня, побачивши першого хруща ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актара або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара (діюча речовина - 240 г / л тіаметоксаму; 250 г / кг тіаметоксаму). Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників і українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші, і другі повинні оперативно знищуватися.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Аґрус Колобок (середній)

Крыжовник Колобок (средний)

Ribes uva-crispa Bun

Gooseberry Bun


Синоніми: північний виноград, садовий фінік.

Запилювачі: самозапильний сорт.

Походження / історія: батьківщиною аґрусу вважається Північна Європа. З давніх часів він вирощувався і використовувався як виноробна культура. Його навіть називають «північним виноградом». Завдяки багатому складу вітамінів і великим плодам, аґрус став дуже популярною рослиною серед українських садівників-любителів. Сорт аґрусу Колобок виведений в 1977 році ВСТІСП шляхом схрещування сортів Зміна та Рожевий-2.

Опис сорту: аґрус Колобок - високоврожайний сорт з великими плодами темно-червоного кольору.

Форма: сильнорослий кущ розлогої форми з дуже нахиленими гілками.

Розмір: висота рослини досягає близько 1 м.

Швидкість зростання / сила росту: інтенсивно в молодому віці, помірно - в період плодоношення.

Пагони: довгі, дуже зігнутої форми, зеленого кольору, покриті рідкісними шипами, розташованими перпендикулярно. На жаль, немає пристойних сортів аґрусу без шипів.

Листя: зелені, середніх і великих розмірів, гладкі на дотик.

Квітки: середніх розмірів, світло-зеленого кольору з рожевим обідком.

Час цвітіння: в кінці квітня - середині травня.

Плоди: в кінці липня аґрус Колобок порадує гарними, великими (4-8г), соковитими плодами округло-овальної форми, темно-червоного кольору, гладкими, покритими восковим нальотом (див.фото). При досягненні зрілості вони не обсипаються з куща. М'якоть аґрусу приємного кисло-солодкого смаку. Насіння середніх розмірів, в ягоді близько 20шт. Аґрус Колобок - культура скороплідна - на 2-3 рік вже вступає в плодоношення, швидко нарощуючи урожай. Він може рости і плодоносити на одному місці більше 30 років.

Ставлення до світла / інсоляція: світлолюбна рослина, середньо зимостійкий сорт - негативно реагує на чергування відлиг і морозів, в суворі зими підмерзає, але швидко відновлюється.

Ставлення до вологи: аґрус Ribes uva-crispa Bun є порівняно посухостійкою і помірно вимогливою до вологи культурою.

Вид ґрунту: як і всі інші рослини, відмінно реагує на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий перепрілий органічний гумус, отриманий з органічних відходів з саду і кухні, компосту або гною. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Черви самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію вічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Пора позбуватися паршивих радянських звичок марнотратників життя і починати сортувати відходи, піклуючись про майбутні покоління. Аґрус краще росте в родючому, вологому і добре дренованому ґрунті, не виносить близького залягання ґрунтових вод. Добре росте на глинистих, суглинних, супіщаних і піщаних ґрунтах, але не переносить кислі, холодні ґрунти.

Переваги: ​​з ягід аґрусу виходить прекрасне вино, варення, компот, повидло, мармелад, желе, пастила, морозиво. Також дуже смачні пудинги, пироги, кисіль, квас з аґрусом. А також супи, запіканки, соуси, каші, начинка для млинців і найрізноманітніші закуски - це далеко не повний перелік страв, до складу яких входить ця чудова ягода. Її консервують, маринують, солять. Цінний аґрус і як ранній медонос. Застосовується він як в медицині, так і в косметології.

Кліматична зона / зона морозостійкості: - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Крим (6a - 7b).

Купити Аґрус Колобок в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фото. ↓↓↓


Посадка: щоб аґрус Колобок добре ріс, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова / садова земля). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з зеленим гноєм або додавання компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляний ком (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більш родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола, для природного збору дощової води і рясно заливаємо декілька разів.

Всі сорти аґрусу нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових дерев. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Також у карликових груш на зиму пристовбурні круги обов'язково утеплюють мульчею із соломи, перегною або тирси шаром 10-15 см. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопці з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Також можна купити саджанці з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які за відгуками клієнтів відмінно приживаються.

Полив: при посадці аґрус (незалежно від погоди) рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води під кожен кущ і мульчують (кора, перегній, солома). Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту і знаходяться постійно у вологому стані.

Обрізка: єдиним недолік аґрусу сорту Колобок - схильність до загущення крони. Дуже важливим фактом в догляді за аґрусом є своєчасна обрізка. На першому році життя саджанця залишають 4-5 сильних гілок, скорочуючи їх так, щоб на кожній залишилося лише по 4-5 бруньок. У наступні роки додають ще по 2-3 пагони. У загальній кількості у дорослого куща має бути 18-20 добре розвинених гілок різного віку. Однорічні пагони не обрізають, тому що в їх верхній частині знаходяться плодоносні бруньки, що забезпечують урожай наступного року. Дуже важливо! Обрізку плодових рослин проводять в основному навесні, до цвітіння, коли мине загроза заморозків. Але з аґрусом інша справа, тому що він «оживає» раніше за інших. Ще сніг повністю зійти не встигає, а на аґрусі вже прокидаються бруньки. Як варіант - обрізати аґрус восени, після листопаду. І головне правило - обрізати гілку над внутрішньою брунькою, щоб дати стимул росту нових пагонів.

Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися такими шкідниками: кліщ нирковий, пильщик, галиця, тля, а також хворобами: борошниста роса, іржа.

Добриво / захист: висаджені рослини слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік добриво азотом зводимо до мінімуму. Хорошому розвитку кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити вашу рослину від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У період набрякання бруньок: проти ниркового кліща необхідно провести механічне видалення пошкоджених кліщем бруньок. У фазі розпускання бруньок - початок цвітіння (викидання квітконосів): від попелиці, пильщика, галиці, а також борошнистої роси застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Топаз. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Кінець цвітіння: від брунькового кліща, попелиці, пильщика, галиці, борошнистої роси застосовують Актеллік, Енжіо або Актара + Тіовіт Джет. Зростання ягід: від попелиці, кліща, стекляниці, а також хвороб: борошнистої роси, іржі слід вживати Актеллік + Топаз за 20 днів після попереднього обприскування. Бакова суміш фунгіцидів та інсектицидів. Після збору ягід: проти попелиці, кліща, а також іржі застосовують Актеллік + Топаз. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Листопад-грудень місяці: вирізування і спалювання старих, пошкоджених стекляницею стебел.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника, ніж хрущ. З середини квітня, побачивши першого хруща ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актара або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара (діюча речовина - 240 г / л тіаметоксаму; 250 г / кг тіаметоксаму). Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників і українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші, і другі повинні оперативно знищуватися.

Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва плодового куща Аґрус;
Запилення рослини Самозапильна;
Сезон плодоношення Середній;
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодовий кущ;
Форма рослини Розлога;
Висота рослини 1-1,5м;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Агрус Колобок (середній) | Крыжовник Колобок (средний) | Ribes uva-crispa Bun