Ялиця кавказька Амболурі / Тлугі | Пихта кавказская Амболури / Тлуги | Abies nordmanniana Ambolouri / Tlugi

Модель: 105
Акція
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 360 грн
Є в наявності

Ялиця кавказька Амболурі / Тлугі

Пихта  кавказская Амболури / Тлуги

Abies nordmanniana Ambolouri / Tlugi

 

Опис: ялиця кавказька Амболурі - декоративний і більш компактний сорт ялиці кавказької. Дерево регулярної ширококонічної форми росте на Кавказі і північному сході Туреччини.

Дуже гарне і компактне дерево з об'ємною формою крони, а також яскраво вираженим ароматом. Її гілки акуратно опускаються рядами, що нагадують сходинки. Ялиця кавказька Ambolouri_Tlugi відноситься до вічнозелених рослин, зростаючих із середньою швидкістю. Так, до десяти років ялиця виростає до чотирьохметрової висоти. При цьому діаметр крони складає 1,5-2 м. Дорослі дерева здатні виростати до 20 м. Крім цього, кавказька ялиця вважається довгожителем, тому що може дожити до 500 років.

Ялиця Нордмана Ambolouri - світлолюбна рослина, яка добре себе почуває в умовах українського клімату. Краще росте на добре освітлених місцях з легкою півтінню. Для її посадки рекомендується обирати зволожені, слабокислі і родючі ґрунти.

Ялиця кавказька Амболурі / Тлугі стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: дерево ширококонічної форми.

Висота / діаметр: в 10 років досягає 4 м висоти при діаметрі крони 1,5-2 м. У 30 років висота складає більш 10 м.

Швидкість зростання: середньо зростаюче дерево.

Довговічність: живе до 500 років.

Шишки: ялиця кавказька Амболурі має великі, сидячі, до 20 см завдовжки і до 4,5-5 см ширини, яйцевидно-довгасті, циліндричні шишки. Спочатку вони блідо-зелені, в основному білі від рясних випотів смоли. Зрілі шишки темно-коричневого кольору і покриті смолою.

На відміну від інших хвойних шишки в ялиці ростуть вгору.

Хвоя: ялиця кавказька Тлугі має коротку, плоску, темно-зелену хвою довжиною всього 2-4 см та 1,5- 2 см шириною, нижня частина з двома білими смужками. Гілки укладені поверхово, регулярно.

Кора: у молодих пагонів світло-коричнева або жовта, блискуча кора, пізніше стає сірою. У старих дерев вона розсічена на плитки або пластинки, з невеликими тріщинами і еліптичними слідами від опалих сучків. Ближче до землі стає сіро-бурою.

Коренева система: у ялиці стрижнева, потужна коренева система, яка йде на велику глибину.

Ставлення до світла: ялицю бажано садити в півтіні.

Кислотність: рослина ацидофіл (кальцефоб) - надає перевагу кислому ґрунту.

Вид ґрунту: потребує добре дренованого, родючого і вологого ґрунту, але без застою води.

Застосування: Амболурі дуже гарне декоративне дерево з чітким пірамідальним силуетом, чудово підходить для одиночних посадок. Прекрасна в алеях парків, підходить для створення живих стін. Підходить для великих садів, міських насаджень.

Її деревина не містить смолистих речовин, тому з неї роблять музичні інструменти і будують кораблі. Кора ялиці - сировина для цінного бальзаму, а з хвої отримують ароматичні речовини, з яких готують мило та парфуми. Смола ялиці - антисептик, що застосовується в народній медицині для змазування ран, порізів, саден і виразок. Її широко використовували в лікувальних цілях: лікували бронхіти, кашель, біль у горлі і навіть туберкульоз та рак.

Кліматична зона / морозостійкість: 6b - при належному догляді абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б), до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

 

Купити Ялицю кавказьку Амболурі / Тлугі в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
30-35см 20-30см
Акція
360 грн
-
+
Від 360 грн

Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Доцільна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (червоний, білий, молодий) торф, бажано сфагнумовий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Ровенська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку потрібно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому близькому лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники  традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт).

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д.

Полив: потребує помірного поливу.

Обрізка: потребує санітарної стрижки (поламані, засохлі гілки), проводиться ранньою весною. Так як рослина сама по собі формує правильну форму крони, то формуюча обрізка не потрібна.

Догляд: з кінця лютого до кінця березня в сонячні дні необхідно вигрібати сніг з внутрішньої частини або затінювати білим матеріалом для того, щоб не допустити утворення крижаної / сніжної оптичної лінзи, яка за кілька сонячних днів може випалити внутрішню частину крони. Якщо лід закріпився у внутрішній частині і не руйнується без пошкодження хвої - обсипте лінзу чорною землею або низинним чорним торфом - в перший сонячний день лід розтане без опіку рослини.

Також ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Кращому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом, а зверху корою.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрат робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку – 2 - 3 л, дерево з великою кроною - більш 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Шкідники і хвороби: необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридомил Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садовод за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Ялиця кавказька Амболурі / Тлугі

Пихта  кавказская Амболури / Тлуги

Abies nordmanniana Ambolouri / Tlugi

 

Опис: ялиця кавказька Амболурі - декоративний і більш компактний сорт ялиці кавказької. Дерево регулярної ширококонічної форми росте на Кавказі і північному сході Туреччини.

Дуже гарне і компактне дерево з об'ємною формою крони, а також яскраво вираженим ароматом. Її гілки акуратно опускаються рядами, що нагадують сходинки. Ялиця кавказька Ambolouri_Tlugi відноситься до вічнозелених рослин, зростаючих із середньою швидкістю. Так, до десяти років ялиця виростає до чотирьохметрової висоти. При цьому діаметр крони складає 1,5-2 м. Дорослі дерева здатні виростати до 20 м. Крім цього, кавказька ялиця вважається довгожителем, тому що може дожити до 500 років.

Ялиця Нордмана Ambolouri - світлолюбна рослина, яка добре себе почуває в умовах українського клімату. Краще росте на добре освітлених місцях з легкою півтінню. Для її посадки рекомендується обирати зволожені, слабокислі і родючі ґрунти.

Ялиця кавказька Амболурі / Тлугі стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: дерево ширококонічної форми.

Висота / діаметр: в 10 років досягає 4 м висоти при діаметрі крони 1,5-2 м. У 30 років висота складає більш 10 м.

Швидкість зростання: середньо зростаюче дерево.

Довговічність: живе до 500 років.

Шишки: ялиця кавказька Амболурі має великі, сидячі, до 20 см завдовжки і до 4,5-5 см ширини, яйцевидно-довгасті, циліндричні шишки. Спочатку вони блідо-зелені, в основному білі від рясних випотів смоли. Зрілі шишки темно-коричневого кольору і покриті смолою.

На відміну від інших хвойних шишки в ялиці ростуть вгору.

Хвоя: ялиця кавказька Тлугі має коротку, плоску, темно-зелену хвою довжиною всього 2-4 см та 1,5- 2 см шириною, нижня частина з двома білими смужками. Гілки укладені поверхово, регулярно.

Кора: у молодих пагонів світло-коричнева або жовта, блискуча кора, пізніше стає сірою. У старих дерев вона розсічена на плитки або пластинки, з невеликими тріщинами і еліптичними слідами від опалих сучків. Ближче до землі стає сіро-бурою.

Коренева система: у ялиці стрижнева, потужна коренева система, яка йде на велику глибину.

Ставлення до світла: ялицю бажано садити в півтіні.

Кислотність: рослина ацидофіл (кальцефоб) - надає перевагу кислому ґрунту.

Вид ґрунту: потребує добре дренованого, родючого і вологого ґрунту, але без застою води.

Застосування: Амболурі дуже гарне декоративне дерево з чітким пірамідальним силуетом, чудово підходить для одиночних посадок. Прекрасна в алеях парків, підходить для створення живих стін. Підходить для великих садів, міських насаджень.

Її деревина не містить смолистих речовин, тому з неї роблять музичні інструменти і будують кораблі. Кора ялиці - сировина для цінного бальзаму, а з хвої отримують ароматичні речовини, з яких готують мило та парфуми. Смола ялиці - антисептик, що застосовується в народній медицині для змазування ран, порізів, саден і виразок. Її широко використовували в лікувальних цілях: лікували бронхіти, кашель, біль у горлі і навіть туберкульоз та рак.

Кліматична зона / морозостійкість: 6b - при належному догляді абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б), до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

 

Купити Ялицю кавказьку Амболурі / Тлугі в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Доцільна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (червоний, білий, молодий) торф, бажано сфагнумовий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Ровенська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку потрібно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому близькому лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники  традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт).

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д.

Полив: потребує помірного поливу.

Обрізка: потребує санітарної стрижки (поламані, засохлі гілки), проводиться ранньою весною. Так як рослина сама по собі формує правильну форму крони, то формуюча обрізка не потрібна.

Догляд: з кінця лютого до кінця березня в сонячні дні необхідно вигрібати сніг з внутрішньої частини або затінювати білим матеріалом для того, щоб не допустити утворення крижаної / сніжної оптичної лінзи, яка за кілька сонячних днів може випалити внутрішню частину крони. Якщо лід закріпився у внутрішній частині і не руйнується без пошкодження хвої - обсипте лінзу чорною землею або низинним чорним торфом - в перший сонячний день лід розтане без опіку рослини.

Також ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Кращому розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом, а зверху корою.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрат робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку – 2 - 3 л, дерево з великою кроною - більш 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Шкідники і хвороби: необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридомил Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садовод за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Дерева; Вічнозелені;
Форма росту Пірамідальні та конусовидні;
Висота рослини 7-15м;
Діаметр дорослої рослини 3-5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Темно-зелений;
Колір крони восени Темно-зелений;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Потребує захисту від вітру; Рослини для стримування вітру;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С) центр, захід і півд;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Природні пейзажні парки; Акценти / солітери;
Особливості рослини Ароматичні рослини;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Ялиця кавказька Амболурі / Тлугі | Пихта кавказская Амболури / Тлуги | Abies nordmanniana Ambolouri / Tlugi