Яблуня домашня Мутсу (зимова) | Яблоня домашняя Мутсу (зимняя) | Malus domestica Mutsu
Яблуня домашня Мутсу (зимова)
Яблоня домашняя Мутсу (зимняя)
Malus domestica Mutsu
Apple tree Mutsu
Синоніми: Муцу.
Запилювачі: Гала, Голден Делішес, Чемпіон, Айдарет, Алва, Бребурн, Глостер, Катя, Спартан, Мелрозе, Еверест, Джеймс Грів, Лодел, Мелроуз, Ред Делішес, Професор Шпрінгер.
Походження / історія: сорт Мутсу виведений був японською селекцією шляхом схрещування сортів Індо і Делішес в 1930 році. Любителям жовтих яблук присвячується! Зимовий сорт яблук Мутсу - високоросле дерево, але завдяки тому, що має підщепу мм-106, стає більш доступним в догляді. Має густу, широку, розкидисту крону, округлої і часто казаноподібної форми. На території України яблуня Муцу росте повсюдно і за відгуками є одним з найулюбленіших сортів яблук завдяки відмінним смаковим якостям і хорошому зберіганню.
Форма: крона густа, широкопірамідальної, плоскоокруглої або розлогої форми, зі звисаючими гілками.
Розмір: доросла рослина досягає 2,5-3,5м у висоту.
Швидкість зростання / сила росту: дерева інтенсивно ростуть в молодому віці, помірно - в період плодоношення.
Листя: насичено темно-зелені, знизу густо опушені. За формою довгасті або подовжено-яйцеподібні, з загостреним або з заокругленою основою і явно вираженим кінчиком. Іноді злегка закручені за годинниковою стрілкою, з крупно хвилястими двояко зубчастими краями.
Квітки: середніх розмірів, білі, блюдцевидної форми. Сорт частково самобезплідний і тому потребує запилювачів.
Час цвітіння: яблуня домашня цвіте в середньопізні терміни.
Плоди: яблука дуже привабливі яскраво жовтого кольору. Плоди середні і великі, масою 160-220 г., жовтувато-зелені, з численними білими і рідко чорними точками. М'якоть біла з ніжним кремовим відтінком під шкіркою у стиглих плодів, щільна середньозерниста, дуже соковита, ароматна, гармонійного кисло-солодкого смаку. Починає плодоносити на 5-6 рік. Плоди знімають в кінці серпня і зберігають 3-4,5 місяці, а в холодильнику до травня.
Ставлення до світла / інсоляція: Яблуня Mutsu віддає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затіненні. За відгуками, не страждає від сильних вітрів і посухи.
Ґрунт: сорт не вимогливий, любить легкий родючий вологий ґрунт. Не любить близького залягання ґрунтових вод. Посухостійкий, може переносити тривалу повітряну посуху спекотного літа.
Переваги: добре пристосовується до різних умов вирощування. Висока врожайність, регулярність плодоношення і товарність плодів. Зимові плоди використовують переважно для вживання в свіжому вигляді і для виготовлення соків. Тут же слід вказати на ряд вітамінів, мінералів, корисних речовин, що містяться в яблуках цього виду і сприяють зміцненню імунітету, зниженню ризику простудних захворювань.
Морозостійкість: зимостійкість підвищена.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5В - абсолютно вся територія України, від Закарпаття до Луганська та Крим.
Купити Яблуню домашню Мутсу в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA. Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями.
↓↓↓ Більше інформації про дану рослину можна знайти під фото ↓↓↓
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Ціна: | Кількість: |
г.к. | 160-180см | 10-20см | 1р | 90 грн |
- + |
Посадка: щоб яблуня Мутсу добре росла, ґрунт перед посадкою повинний бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова / садова земля). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з зеленим гноєм або додавання компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослина з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляний ком (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більш родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола, для природного збору дощової води і рясно заливаємо декілька разів.
Вид ґрунту: на занадто бідних і сухих ґрунтах цвіте погано. Віддає перевагу родючим помірно вологим ґрунтам. На бідних піщаних ґрунтах (Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий «перепрілий» органічний гумус, отриманий з органічних відходів з саду і кухні, компосту або гною. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Черви самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію вічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок марнотратників життя, і починати сортувати відходи, піклуючись про майбутні покоління. Всі сорти яблунь нашого інтернет-магазину зроблені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопці з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Відмінно приживаються рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя).
Полив: необхідно регулярно поливати яблуню Mutsu, яка ще не плодоносить, не допускаючи пересихання землі - приблизно 5 раз за сезон в посушливі періоди по 3-5шт (10л) відер на дерево. Нестача вологи негативно впливає на зростання пагонів, відповідно, і на майбутній урожай. Починаючи з кінця липня полив припиняється, щоб яблуня готувалася до зими. Норми за кількістю відер для плодоносних дерев такі ж, але полив повинен проводитися на наступних етапах: під час цвітіння, перед червневим формуванням зав'язі, за 2 чи 3 тижні до повного дозрівання яблук. При близькому заляганні ґрунтових вод норми поливу коригуються.
Обрізка: на наступний рік після посадки, перед початком вегетації, необхідно виконати формуючу обрізку (занадто густа крона і підмерзлі за зиму гілки вимагають регулярного і своєчасного проріджування), але при обрізанні будьте обережні, щоб не видалити гілки з плодовими утвореннями. В іншому випадку обсяг майбутнього врожаю значно скоротиться. Деревця без гілок обрізаємо на 20см вище планованого розгалуження. У розгалужених дерев провідник укорочуємо, а гілки розташовані занадто низько - видаляємо цілком.
Хвороби: стійкість середня до таких захворювань як борошниста роса і парша.
Добриво / догляд: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму.
Захист: без хімічного захисту якісний ріст рослин в перші роки життя практично неможливий. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») для захисту від яблуневого квіткоїда, брунькових довгоносиків, зимуючої стадії збудників таких хвороб, як парша, борошниста роса і плодова гниль, застосовують бакові суміші препаратів Актара + Хорус. Наступне обприскування проводять сумішшю препаратів Енжіо + Хорус в фазі висування бутонів - рожевий бутон. Ця обробка захищає дерева від яблуневого квіткоїда, листокруток, попелиць, мідяниці і проти комплексу збудників хвороб: парші, борошнистої роси, альтернаріозу, плодової гнилі. У зоні Степу в Україні для боротьби з плодовими кліщами в бакових сумішах додають Тіовіт Джет. У фазі опадання пелюсток - після цвітіння для одночасної боротьби з яблуневим пильщиком, листовійками (зокрема яблуневою плодожеркою), личинками-мандрівницями каліфорнійської щитівки, попелицею, мідяницею, молями, з хворобами (наприклад парша, борошниста роса, альтернаріоз) застосовують бакові суміші препаратів Актара або Енжіо® + Матч® або Проклейм® і додають Скор®. Під час тривалих дощових періодів і при рясних росах додають препарат Хорус. Орієнтовні терміни боротьби з першим поколінням яблуневої плодожерки - початок цвітіння білої акації або після закінчення цвітіння пізніх сортів яблунь. Обприскування проти гусениць наступних поколінь яблуневої плодожерки припадають на 30-35-й день після попереднього. Сорти, чутливі до ураження борошнистою росою, обприскують сумішшю препаратів Актара® + Проклейм® і Топаз, а якщо є загроза розвитку парші, додають ще Хорус.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ. З середини квітня, побачивши першого хруща ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актара або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара (діюча речовина - 240 г / л тіаметоксаму; 250 г / кг тіаметоксаму). Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників і українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші, і другі повинні оперативно знищуватися.
Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.
Яблуня домашня Мутсу (зимова)
Яблоня домашняя Мутсу (зимняя)
Malus domestica Mutsu
Apple tree Mutsu
Синоніми: Муцу.
Запилювачі: Гала, Голден Делішес, Чемпіон, Айдарет, Алва, Бребурн, Глостер, Катя, Спартан, Мелрозе, Еверест, Джеймс Грів, Лодел, Мелроуз, Ред Делішес, Професор Шпрінгер.
Походження / історія: сорт Мутсу виведений був японською селекцією шляхом схрещування сортів Індо і Делішес в 1930 році. Любителям жовтих яблук присвячується! Зимовий сорт яблук Мутсу - високоросле дерево, але завдяки тому, що має підщепу мм-106, стає більш доступним в догляді. Має густу, широку, розкидисту крону, округлої і часто казаноподібної форми. На території України яблуня Муцу росте повсюдно і за відгуками є одним з найулюбленіших сортів яблук завдяки відмінним смаковим якостям і хорошому зберіганню.
Форма: крона густа, широкопірамідальної, плоскоокруглої або розлогої форми, зі звисаючими гілками.
...Характеристики |
|
Видова назва дерева | Яблуня; |
Запилення рослини | Потребує запилювача; |
Плоди | Середні; Тривале зберігання; |
Сезон плодоношення | Пізній; |
Смакові якості | Кисло-солодкі; |
Тип рослини | Плодове дерево; |
Форма рослини | Розлога; |
Висота рослини | 3-7м; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
Яблуня домашня Мутсу (зимова) | Яблоня домашняя Мутсу (зимняя) | Malus domestica Mutsu