Фундуки
Фундук звичайний (Corylus avellana) – фундук є окультуреною формою ліщини звичайної. Стародавня латинська назва Corylus вказує на різноманітність або різні види. "Avellana" вказує на походження цього виду фундука з римського міста Авелліно (Avella) в Італії, де століттями одомашнювали і селекціонували дикі види. Ліщиною горіх назвали в колисці слов'янства - Київської Русі, тому що широке листя формою нагадує рибу лящ.
Сорти, які мають пурпурове листя краще садити на сонце, в тіні вони втрачають своє забарвлення. Зона морозостійкості 5 – вся територія України (5-7 зони).
Фундук (Corylus avellana) є двостатевою рослиною, що означає, що існують окремі чоловічі та жіночі рослини. Запилення відбувається за допомогою повітряних сережок, оскільки фундук переважно полігамнофільний, і його пилок розноситься вітром. Таким чином, для запилення жіночих квіток фундука потрібна наявність чоловічих квітів у близькому оточенні.
Запилити жіночі квітки фундука вітри можуть на досить великі відстані. Тому важливо мати на увазі, що відстань між чоловічими та жіночими кущами фундука може впливати на врожайність. Зазвичай рекомендується садити кущі фундука у групах чи рядах для забезпечення кращого запилення.
Чоловічі сорти запилювачі: Вебба Коб 'Webb's Prize Cob', Косфорд, Галле, Барселонський, Ламберта.
Ціна штамбованих та переукорінених у контейнері фундуків в Україні в 2 рази нижча за європейські. Європейська якість промислового фундуку вирощеного в Україні. Один доглянутий кущ фундуку в Україні може давати урожай до 25 кг – 3-4 відра. Стандартний промисловий сад 1 га (400 кущів) із схемою посадки приблизно 5 на 5м (25м/кв на один горіх) дає 3 тонни врожаю. Рядкова посадка вздовж паркану – відстань між кущами 3-5м. Надаємо консультації із супроводом для клієнтів, що закладають промислові сади фундуку та волоського горіха. Для промислових садів забезпечуємо посадковим матеріалом у промислових кількостях та оптових цінах.
В Україні популярні такі сорти фундуку: Барселонський, Варшавський Червоний, Каталонський, Вебба Цінний Коб, Трапезунд, Галле, Ламберта, Косфорд, Сирена, Род Зеллернут, Трапезундський.