Яблуня домашня
Яблуня домашня (Malus domestica) – одомашнене дерево.
Потрібна ретельна увага до обрізки, особливо протягом перших п'яти років, щоб основні гілки були добре розподілені вздовж стовбура, з метою запобігання розвитку слабких проміжин, які можуть зламатися під великим навантаженням плодів. Для дерев необхідно дотримуватися суворого режиму обприскування для захисту від шкідників та хвороб.
Яблуні українських сортів повністю морозостійкі та витримують температуру до -40 °С.
Весь світ п'є сік із українських яблук.
Яблуко – цінна харчова культура, незамінна частина здорового раціону сучасної людини. При переробці яблука можна отримати не тільки сік прямого віджиму, а й соковий концентрат, пюре, натуральну ароматичну речовину, пектин, пудру і навіть спирт.
Яблука вирощують в Україні багато століть. Проте ринок сортових фруктів почав формуватися лише на початку ХХ ст. Найбільші світові виробники напоїв, таких як Pepsico, Coca Cola, Nestle віддають перевагу соковим концентратам з українських яблук через їхню кислотність та унікальну насиченість нутрієнтами.
В Україні вже понад 20 років працює надзвичайно успішна державна програма підтримки приватного садівництва. Завдяки цій програмі українські фрукти, починаючи з 2010 року, витіснили абсолютно весь імпорт. Україна на сьогоднішній день є найпривабливішим ринком для інвестицій у галузі фруктового виробництва. Українські фрукти та ягоди експортується до понад 50 країн світу.
Після нападу в Україну російських нацистів у 2014 році в зоні військових дій опинився один із історичних регіонів, які виробляють саджанці плодових дерев та кущів – Бахмут Донецької області України. Московські неонацисти окрім знищення всього живого – людей, тварин, міст, сіл, хуторів, ферм, знищили понад сто виробників, що десятиліттями розмножують плодові дерева. Цілі династії селян були вбиті, або розорені московськими орками. Родові маєтки розсадників у Ягідному, Хромовому, Кліщівці зруйновані та розорені путінськими неофашистами. Москальські солдати вкрали все, аж до унітазів та дитячих іграшок. Земля на десятиліття понівечена кацапськими снарядами, частина яких ніколи, традиційно, не вибухала і навіки залишиться в українській землі.
Після повномасштабного вторгнення рашистів у 22 році Євросоюз додатково відкрив багато грантів для підтримки українських фермерів, особливо фруктової галузі.