Ялиця Abies

Ялиця Abies

Ялиця (Abies) - велике вічнозелене хвойне дерево з рівномірно-пірамідальною кроною і рівним стовбуром. Хвоя у більшості видів плоска, з верхнього боку глянцева темно-зелена, з нижнього - з білими продиховими смужками.  У деяких видів, особливо у тих, що ростуть у горах, хвоя сріблясто-сіра або сіро-блакитна. Шишки поодинокі прямостоячі, на наш погляд, найдекоративніші серед усіх хвойних: від яйцевидно-довгастих до циліндричних. Після дозрівання шишки кришаться, відпускаючи насіння на землю - дрібні крилаті "горішки".

Світлолюбна, в затінених місцях і в загущених посадках ялиця малодекоративна. Віддає перевагу родючим суглинним слабокислим ґрунтам, можуть розвиватися на пухких супіщаних ґрунтах. 

Усі види холодостійкі, але морозостійкість у видів різна. 

В умовах українського клімату без проблем ростуть кавказька / нордмана, бальзамічна, біла, гірська, корейська, одноколірна, фразера.  Шляхетна, високоросла та іспанська вважаються південними і теплолюбними, але абсолютно прийнятними для Бессарабії, Закарпаття та південного берега українського Криму. У садах і парках ялиці висаджують як елітні солітерні екземпляри, створюють з них мальовничі групи і гаї заднього плану. Карликові сорти, що повільно ростуть, мають гарний вигляд у міксбордерах і кам'янистих садах.
Ялиця бальзамічна Нана Пихта бальзамическая Нана Abies balsamea Nana Форма: симпатичний карликовий подушковидний кущ округлої форми. Розлогі гілки розташовані дуже густо, щільні, ростуть горизонтально. Крона конусоподібна, густа, заокруглена, низько опущена діаметром 2-2,5 м. Швидкість росту:..
Від 555 грн
Ялиця біла | Пихта белая | Abies alba
Акція
Ялиця біла Пихта белая Abies alba   Синоніми: ялиця європейська, ялиця гребінчаста, срібляста ялиця, ялиця/ялинка в горщику на Новий рік. Ареал: гори Карпати, Центральна і Південна Європа. Походження / історія: латинська назва роду - «Abies» - походить від індогерманського слова «abh», в..
Немає відгуків
Від 150 грн
Ялиця кавказька Амболурі / Тлугі | Пихта кавказская Амболури / Тлуги | Abies nordmanniana Ambolouri / Tlugi
Акція
Ялиця кавказька Амболурі / Тлугі Пихта  кавказская Амболури / Тлуги Abies nordmanniana Ambolouri / Tlugi   Опис: ялиця кавказька Амболурі - декоративний і більш компактний сорт ялиці кавказької. Дерево регулярної ширококонічної форми росте на Кавказі і північному сході Туреччини. Дуже гарне і к..
Немає відгуків
Від 360 грн
Ялиця корейська Пихта корейская Abies koreana Опис: це повільноростуче вічнозелене дерево до 12 м заввишки, з ширококонусовидною кроною. Досягає у віці 30 років 3-4 м висоти. Щорічний приріст у кліматичних умовах України становить 10-30 см на рік. Чудова ідея придбати ялицю корейську, як ялинку..
Від 150 грн
Ялиця Нордмана / кавказька | Пихта Нордмана / кавказская | Abies nordmanniana
Акція
Ялиця Нордмана / кавказька Пихта Нордмана / кавказская Abies Nordmanniana Синоніми: Нордманська ялиця, різдвяна ялинка. Походження / Історія: росте в горах на південь і схід від Чорного моря, в Туреччині, Грузії та на Кавказі. Зустрічається на висотах 900-2200 м у горах з опадами понад 1000 мм..
Від 140 грн
Ялиця одноколірна / Ялиця каліфорнійська Пихта одноцветная / Пихта калифорнийская Abies concolor   Форма: вічнозелене високе, швидкоростуче дуже декоративне хвойне дерево вузько-конусоподібна крона. Гілки розташовані мутовчато і горизонтально. Розмір: у віці 30 років досягає близько 10-12м ви..
Від 2100 грн
Ялиця Фразера | Пихта Фразера | Abies fraseri
Акція
Ялиця Фразера / Фрейзера Пихта Фразера / Фрейзера Abies Fraseri Опис: Дивовижно красива, струнка, дуже густа і яскраво-зелена ялиця. І не дарма це дерево частіше, ніж будь-які інші, вибирають в якості офіційної різдвяної ялинки президента США в Білому Домі. Її сильні гілки злегка підняті вгору..
Від 195 грн
Ялиця бальзамічна Пихта бальзамическая Abies balsamea   Синоніми: абіас бальзама. Ареал: поширена в Північній Америці де часто росте поблизу водойм в низовинах. Походження / історія: етимологічно слово Abies походить від стародавньої латинської назви ялиці. Слова ялина і ялиця виводять з інд..
Немає відгуків
Від 290 грн
Ялиця бальзамічна Пікколо Пихта бальзамическая Пикколо Abies balsamea Piccolo   Походження / історія: У природі Abies balsamea займає великі території Північної Америки. Свою назву бальзамічні ялицеві дерева отримали через властивість виділяти насичений специфічний хвойний аромат. Тривалість жит..
Немає відгуків
Від 332 грн
Ялиця біла Пірамідальна Abies alba Pyramidalis Пихта белая Пирамидальная  Форма: крона колоновидна, з віком набуває вузько колоновидну форму, пізніше утворює конус. Густо розташовані, вертикальні гілки з темно-зеленими яскравими голками. Дерево висотою до 15 метрів. Річний приріст у См..
Немає відгуків
Від 0 грн
Ялиця гірська Компакта | Пихта горная Компакта | Abies lasiocarpa Compacta
Уцінка
Ялиця гірська Компакта Пихта горная Компакта Abies lasiocarpa Compacta   Синоніми: Ялиця ласіокарпа, Ялиця субальпійська. Форма: широко конічної форми, карликовий сорт, з короткими жорсткими гілками. Одна з кращих декоративних форм. Швидкість росту: росте повільно, особливо в молодості в..
Від 363 грн
Ялиця корейська Блауер Пфіф Abies koreana Blauer Pfiff Пихта корейская Блауэр Пфиф  Форма: широко конічна, має густе розгалуження. Форма крони кеглевидна.  Швидкість зростання: зростає повільно. Щорічний приріст 10 см. У 10 років досягає висоти 1-1,5 м, з діаметром крони близько..
Немає відгуків
Від 0 грн
Ялиця корейська Бріліант / Брілант Пихта корейская Бриллиант / Бриллант Abies koreana Brilliant Форма: Карликова, подушковидна, компактна форма. Висотою 20-50 см. Завжди виглядає незвично в порівнянні з численними кулястими сортами хвойних. Швидкість росту: 3-4 см в рік. До 10-ти років в..
Немає відгуків
Від 150 грн
Ялиця корейська Когоутс Айсбрейкер Пихта корейская Когоутс Айсбрейкер Abies koreana Kohouts Icebreaker   Синоніми: Ялиця корейська Когоут Айсбрекер. Походження / історія: Ялиця Когоутс Айсбрейкер - вишуканий карликовий сорт ялиці корейської, виведений в Німеччині вченим Йоргом Кохоутемом...
Немає відгуків
Від 0 грн
Ялиця корейська Люмінетта Abies koreana Luminetta (Abies koreana Aurea) Пихта корейская Люминетта    Форма: карликовий сорт нерегулярної конусоподібної форми. Швидкість зростання: зростає повільно. Щорічний приріст 10 см. У 10 років досягає висоти 1-1,5 м, з діаметром крони бл..
Від 0 грн
Показано з 1 по 15 із 20 (всіх 2 сторінок)