Мульча

МульчаМульча подрібненої по різних фракціях соснової кори є одним із найуніверсальніших засобів захисту рослин у саду. Мульча соснової кори – універсальний засіб захисту рослин у саду. Захищає стовбурове коло від бур'янів. Влітку охолоджує ґрунт, зберігає вологу та зменшує потребу в поливі. Взимку як термос зігріє коріння теплом землі. Органічна мульча гарантовано покращить стан ґрунту з часом, оскільки він розкладається.

Мульча буває:

  • неорганічна – гравій, галька, різні покривні матеріали (агротканина, геотекстиль).

  • органічна - мульча з природних матеріалів (тирса, тріска, стружка, кора дерев, листя, хвоя, перегній, сіно, скошена трава, горіхова шкаралупа, хвойний опад).

Використання різних видів мульчі для дерев у саду має переваги та недоліки. Нижче наведено загальні характеристики кількох типів мульчі:

Мульча з соснової кори:

Переваги: Легка, добре розкладається, знижує рівень PH – підвищує кислотність ґрунту, запобігає росту бур'янів, дешева.

Може швидко висохнути, може змінювати кислотність ґрунту (що може бути непридатним для деяких рослин), може бути менш стійкою до розкладання.

Дубова мульча:

Недоліки: абсолютно не підходить для мульчування рослин через наявність у її хімічному складі дубильних речовин, які тисячоліттями використовувалися в Україні як консервант харчових продуктів. Зверніть увагу, що під великим старим дубом у лісі рослини практично відсутні або ослаблені. Більш дорога, важка, збирання дубової кори завдає більших екологічних збитків через дефіцит дуба в наших лісах.

Тріска сосни звичайної:

Переваги: добре тримає вологу, надає ґрунту тепло, запобігає росту бур'янів, естетично приваблива. Розкладається довше за кору.

Недоліки: потребує регулярного оновлення забарвлення, синтетичні та природні фарби вицвітають, особливо на півдні України, лише за рік – два. Використовувані для фарбування тріски пігменти та барвники неминуче потрапляють у ґрунт, може бути важким для видалення під час обробітку ґрунту.

Галька та гравій:

Переваги: довготривала, надає хороший дренаж, захищає від бур'янів, виглядає сучасно та естетично.

Недоліки:

Термічний фактор: пропускає тепло влітку, взимку холод, порівняно з іншими видами мульчі. Галька та гравій можуть гріти ґрунт у сонячний день. Це може призвести до перегріву кореневої системи рослин, особливо влітку або за умов високих температур.

Трудомісткість роботи та дорожнеча матеріалів: під декоративним каменем, за правилами мульчування, має бути агротканина або агроволокно високої щільності. Оброблене декоративне каміння дуже дороге і важке. У зв'язку з тим, що камінь не розчиняється у ґрунті, з часом, або при реконструкції саду, каміння переміщується у ґрунт, що ускладнює його обробіток надалі. Камені можуть перешкоджати при висадженні рослин або прополюванні.

Недолік та дисбаланс органічних речовин: гравій та галька не мають органічних речовин, які можуть розкладатися та додавати поживні речовини у ґрунт. Органічна мульча, така як кора або солома, корисніша для ґрунту, оскільки вона розкладається і на постійній основі покращує структуру ґрунту.

Затемнення грунту: гравій може призводити до повного затемнення грунту, що може впливати на ріст деяких рослин, що особливо вимагають більше світла.

Дихання, культивація, кисень: ґрунт під декоративним камінням дуже погано віддає вологу, для південних степових регіонів це плюс. Але коли влітку ґрунт перезволожений надлишковими атмосферними або автоматичними поливами, волога не встигає випаровуватися, кисень не надходить, культивація неможлива, у верхньому шарі ґрунту створюються ідеальні умови для хвороботворних біологічно активних мікробів та мікроорганізмів. Коріння гниє і пошкоджується грибковими хворобами.

Вибір типу мульчі залежить від конкретних вимог вашого саду, типу ґрунту, типу рослин та естетичних уподобань. Комбінування різних видів мульчі може бути ефективним підходом, дозволяючи поєднувати переваги різних матеріалів.Кора 0,5-1 см (пил)   Повна назва: Кора хвойна 0,5-1 см. Упаковка: пакет до 8 кг, довжина 70 см ширина 35/20 см Деревна кора широко використовується в ландшафтному дизайні. Це екологічний матеріал, використання якого корисно впливає на грунт, що робить її чудовим добривом. Використання кор..
Немає відгуків
Від 55 грн
Кора 1-2 см Повна назва: Кора хвойна 1-2 см. Упаковка: пакет до 8 кг, довжина 70 см ширина 35/20 см Деревна кора широко використовується в ландшафтному дизайні. Це екологічний матеріал, використання якого корисно впливає на грунт, що робить її чудовим добривом. Використання кори в ландшафтному ди..
Немає відгуків
Від 95 грн
Кора 3-5 см   Повна назва: Кора хвойна 3-5 см. Упаковка: пакет до 8 кг, довжина 70 см, ширина 35/20 см. Деревна кора широко використовується в ландшафтному дизайні. Це екологічний матеріал, використання якого корисно впливає на грунт, що робить її чудовим добривом. Використання кори в ланд..
Немає відгуків
Від 155 грн
Кора 5-6 см   Повна назва: Кора хвойна 5-6 см. Упаковка: пакет до 8 кг, довжина 70 см, ширина 35/20 см Деревна кора широко використовується в ландшафтному дизайні. Це екологічний матеріал, використання якого корисно впливає на грунт, що робить її чудовим добривом. Використання кори в ландш..
Немає відгуків
Від 170 грн
Кора 2-3 см   Повна назва: Кора хвойна 2-3 см Упаковка: пакет до 8 кг, довжина 70 см ширина 35/20 см Деревна кора широко використовується в ландшафтному дизайні. Це екологічний матеріал, використання якого корисно впливає на грунт, що робить її чудовим добривом. Використання кори в ландшафтному..
Немає відгуків
Від 0 грн
Показано з 1 по 5 із 5 (всіх 1 сторінок)