Груша Pyrus
Груша (Pyrus) – традиційні для України листопадні дерева середнього розміру, часто з високою вузькою кроною. Листя просте, зелене, блискуче. Квітки білі, рідко із жовтим або рожевим відтінком. Плоди ростуть на довгих черешках і дозрівають до золотаво-жовтого кольору із солодкою зернистою м'якоттю.
Для грушевого саду дуже бажана тепла обстановка з глибоким, міцним і добре дренованим ґрунтом. Рослина морозостійка, витримує температуру від -25 °C до -40 °C. Літні та осінні груші слід збирати до їх повного дозрівання; в іншому випадку вони зазвичай не зберігатимуться більше кількох днів.
При вирощуванні саджанців груш на одному або сусідніх ділянках з ялівцем козацьким (є проміжним господарем іржі груші) ялівець і груша заражаються спорами іржі. Захворювання сильно знижує врожайність. Для того, щоб груші залишалися здоровими та радували хорошим урожаєм, рослини потрібно регулярно для профілактики обробляти комплексними сезонними комплектами захисту рослин, або не садити поряд з ялівцем козацьким.
У промислових масштабах груші вживають свіжими, консервованими, у вигляді соку та іноді сушать для традиційного українського узвару. Сік також можна використовувати в желе та джемах, зазвичай у поєднанні з іншими фруктами чи ягодами. Груші найменш алергенні з усіх фруктів.