Ялівець лежачий Бонін Айслс / Бонін Іслес (штамб) | Juniperus procumbens Bonin Isles (shtamb) | Можжевельник лежачий Бонин Айслс / Бонин Ислес (штамб)

Модель: 1897
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 3100 грн
Є в наявності

Ялівець лежачий Бонін Айслс / Бонін Іслес (штамб)

Juniperus procumbens Bonin Isles (shtamb)

Можжевельник лежачий Бонин Айслс / Бонин Ислес (штамб)

 

Синоніми: Ялівець лежачий Бонін Айлз.

Походження / історія: Назва ялівцю лежачого Бонін Айслс походить від однойменної назви островів Бонін в Тихому океані (Японія), де він і росте в дикій природі. Створюючи повзучі килими на скелях, ялівець лежачий покриває численні гірські вершини. У культуру як декоративну рослину був введений в 1843 році в Голландії.

Опис сорту / властивості: Кущ з твердими, сильно прилеглими до землі густими пагонами, вкритими короткими серповидно вигнутими голками. Бонін Айслс дуже схожий на сорт Нана, але відрізняється швидшим зростанням і кольором хвої (див.фото).

Швидкість зростання / розмір: висота залежить від висоти щеплення, і 1,5 м в діаметрі.

Кора: Бордово-коричнева.

Хвоя: Голчаста, в мутовках по 3, сизо-блакитного кольору, довжиною 6-8 мм, серповидно вигнута, знизу опукла. Хвоя здалеку нагадує очиток, але величезна перевага ялівцю в його сталості круглий рік.

Ставлення до світла / інсоляція: Juniperus Bonin Isles (shtamb) теплолюбний, добре розвивається на сонці, витримує легку півтінь.

Ставлення до вологи: Посухостійкий.

Вид ґрунту: Добре росте на всіх видах родючих підкислених ґрунтів.

Застосування: Ялівець Бонін Іслес на штамбі прекрасно впишеться в ландшафт невеликих присадибних ділянок. Він прекрасно підходить для багатьох стилів дизайну саду: китайського саду, японського саду, голландського саду, саду в стилі модерн, гравійного саду. Має чудовий вигляд як солітер, саду хвойних рослин, вересковом саду. Неперевершено виглядає в саду мохів. Фітонциди, що виділяються ялівцями, згубно діють на мікробів, а ефірні масла стимулюють захисні властивості організму. Безумовно, ялівець лежачий Бонін Іслес стане прикрасою будь-якого саду.

Кислотність: pH 4,5-5,8 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - надає перевагу кислим ґрунтам.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 - при певному догляді абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Ялівець лежачий Бонін Айслс в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин Проксіма - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Штамб: Вік: Ціна: Кількість:
20л 90-110см 40-50см 80-90см 3100 грн
-
+
Від 3100 грн

Який вигляд мають штамбові хвойні: Хвойні дерева, що ростуть на високому (50 см - 2 м) прямому стовбурі, називаються стандартними штамбами. Саме під цією назвою їх можна знайти в продажу в садових центрах або в Інтернеті. Асортимент зростає з кожним роком, оскільки селекціонери намагаються створити нові хвойні дерева на стовбурі з усе нових і нових видів і різновидів на різній висоті. І попит на такі рослини постійно зростає.

Декоративні рослини, щеплені на штамб, створюються шляхом щеплення відібраного сорту з цікавими декоративними цінностями на іншу рослину, яка слугує підщепою. Просто в цьому випадку місце щеплення знаходиться не над землею, а у верхній частині стовбура, утвореної підщепою. Завдяки цьому виходить характерний штамб, що нагадує мініатюрне деревце.

Штамби з високим стовбуром і складною кроною були отримані практично від усіх найпопулярніших хвойних порід (смереки (Picea), ялиці (Abies), модрини (Larix), кипарисів (Cupressus), кипарисовиків (Chamaecyparis), сосен (Pínus), ялівцю (Juníperus), туй (Thuja), та ін.). Проте все ж на ринку переважають ялиці та ялівці.

Штамбові хвойні рослини можуть проявляти набагато більшу стійкість до різних чинників, включно з, наприклад, морозом, забрудненням повітря або несприятливими ґрунтовими умовами.

Ще одна велика перевага - можливість вирощування в контейнерах і розміщувати навіть на балконі. Звичайно, тут потрібно приділяти їм набагато більше уваги, ніж у відкритому ґрунті.

Посадка: Особливих вимог в посадці будь-якої хвойної рослини немає. Всі рослини, придбані в розпліднику Проксіма, забезпечені сучасними пролонгованими (довгограючі) добривами та можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи та після посадки гарантовано приживається. Ялівець лежачий Бонін Айлз, як і всі хвойники, любить кислий ґрунт. Для підкислення ґрунту традиційно українські садівники використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських Таганців. На бідних піщаних ґрунтах Полісся, в тому числі та Київської області, рекомендуємо застосовувати перепрілий відстояний органічний гумус, отриманий з гною або компосту. Органіка змінює структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Черви самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію. Якщо Ви навчитеся її підтримувати, то забудете про дорогі мінеральні добрива назавжди.

Догляд: Потребує полив, видалення бур'янів, санітарну стрижку, обприскування крони, кореневого і позакореневого підживлення. Щоб крона зберігала привабливий зовнішній вигляд, важливо регулярно зрізати молоді пагони, які змінюють характерну для штамба форму. Це ті гілки, які пробиваються поверх плакучою кроною або виступають за межі круглої форми. При належному освітленні число таких варіантів не повинно бути більше ніж 5-10% від загальної маси. В цілому суть обрізки полягає в тому, щоб видаляти відмерлі, хворі, старі гілки або ті пагони, які в небажаному напрямку. Необхідно періодично підрізати та верхню частину пагонів, щоб вони краще гілкувалися.

Підготовка рослин на штамбі до зими: Штамб досить чутливий до сильних морозів. Навколо коренів споруджують горбок з землі. Пагони прищепленої частини зрізують до 15-20 см, і вкривають агроволокном або мішковиною. Штамб також необхідно обмотати в кілька разів і закріпити укривний матеріал широкими смужками тканини. Вкривають їх по-різному: Оскільки найслабше місце у хвойних - місце щеплення, то його необхідно укрити матеріалом і обв'язати мотузками. В цьому випадку рослина без проблем переживе зиму. Ще однією проблемою може бути обламування крони штамба через велику кількість снігу, що скупчився на ній. Щоб цього уникнути, по периметру можна поставити металеві стрижні та натягнути сітку. Весь сніг буде накопичуватися на її поверхні. Невеликі крони штамбових можна повністю обмотати покривним матеріалом. Пам'ятайте, що вкривати в основному потрібно молоді рослини, надалі вони зможуть зимувати з мінімальним захистом.

Підживлення: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Me (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними. Регулярні позакореневі обробки мінеральними та органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro, Плантафол, Мегафол і т.д.

Хвороби та шкідники: У спекотну посушливу погоду хвойні рослини піддаються атаці павутинного кліща, в результаті якої хвоя починає жовтіти. Головне визначити шкідника (поставити діагноз) для того, щоб правильно вибрати засіб захисту рослин. Необроблені рослини можуть уражатися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Навесні та повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і підібрати препарати, які допоможуть в захисті рослини. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їх людські «ватяні» родичі - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі та лізуть в чужі сади. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: Необроблена рослина може пошкоджуватися совкою. У порівнянні з ненажерливою ​​личинкою хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. В останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився в найбільш небезпечного шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30 см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого летючого жука, терміново обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні та підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Актара 1 г на 1 л полив під корінь по 30-100 грам під рослину в залежності від розміру.

Ялівець лежачий Бонін Айслс / Бонін Іслес (штамб)

Juniperus procumbens Bonin Isles (shtamb)

Можжевельник лежачий Бонин Айслс / Бонин Ислес (штамб)

 

Синоніми: Ялівець лежачий Бонін Айлз.

Походження / історія: Назва ялівцю лежачого Бонін Айслс походить від однойменної назви островів Бонін в Тихому океані (Японія), де він і росте в дикій природі. Створюючи повзучі килими на скелях, ялівець лежачий покриває численні гірські вершини. У культуру як декоративну рослину був введений в 1843 році в Голландії.

Опис сорту / властивості: Кущ з твердими, сильно прилеглими до землі густими пагонами, вкритими короткими серповидно вигнутими голками. Бонін Айслс дуже схожий на сорт Нана, але відрізняється швидшим зростанням і кольором хвої (див.фото).

Швидкість зростання / розмір: висота залежить від висоти щеплення, і 1,5 м в діаметрі.

Кора: Бордово-коричнева.

Хвоя: Голчаста, в мутовках по 3, сизо-блакитного кольору, довжиною 6-8 мм, серповидно вигнута, знизу опукла. Хвоя здалеку нагадує очиток, але величезна перевага ялівцю в його сталості круглий рік.

Ставлення до світла / інсоляція: Juniperus Bonin Isles (shtamb) теплолюбний, добре розвивається на сонці, витримує легку півтінь.

Ставлення до вологи: Посухостійкий.

Вид ґрунту: Добре росте на всіх видах родючих підкислених ґрунтів.

Застосування: Ялівець Бонін Іслес на штамбі прекрасно впишеться в ландшафт невеликих присадибних ділянок. Він прекрасно підходить для багатьох стилів дизайну саду: китайського саду, японського саду, голландського саду, саду в стилі модерн, гравійного саду. Має чудовий вигляд як солітер, саду хвойних рослин, вересковом саду. Неперевершено виглядає в саду мохів. Фітонциди, що виділяються ялівцями, згубно діють на мікробів, а ефірні масла стимулюють захисні властивості організму. Безумовно, ялівець лежачий Бонін Іслес стане прикрасою будь-якого саду.

Кислотність: pH 4,5-5,8 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - надає перевагу кислим ґрунтам.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 - при певному догляді абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Ялівець лежачий Бонін Айслс в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин Проксіма - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Який вигляд мають штамбові хвойні: Хвойні дерева, що ростуть на високому (50 см - 2 м) прямому стовбурі, називаються стандартними штамбами. Саме під цією назвою їх можна знайти в продажу в садових центрах або в Інтернеті. Асортимент зростає з кожним роком, оскільки селекціонери намагаються створити нові хвойні дерева на стовбурі з усе нових і нових видів і різновидів на різній висоті. І попит на такі рослини постійно зростає.

Декоративні рослини, щеплені на штамб, створюються шляхом щеплення відібраного сорту з цікавими декоративними цінностями на іншу рослину, яка слугує підщепою. Просто в цьому випадку місце щеплення знаходиться не над землею, а у верхній частині стовбура, утвореної підщепою. Завдяки цьому виходить характерний штамб, що нагадує мініатюрне деревце.

Штамби з високим стовбуром і складною кроною були отримані практично від усіх найпопулярніших хвойних порід (смереки (Picea), ялиці (Abies), модрини (Larix), кипарисів (Cupressus), кипарисовиків (Chamaecyparis), сосен (Pínus), ялівцю (Juníperus), туй (Thuja), та ін.). Проте все ж на ринку переважають ялиці та ялівці.

Штамбові хвойні рослини можуть проявляти набагато більшу стійкість до різних чинників, включно з, наприклад, морозом, забрудненням повітря або несприятливими ґрунтовими умовами.

Ще одна велика перевага - можливість вирощування в контейнерах і розміщувати навіть на балконі. Звичайно, тут потрібно приділяти їм набагато більше уваги, ніж у відкритому ґрунті.

Посадка: Особливих вимог в посадці будь-якої хвойної рослини немає. Всі рослини, придбані в розпліднику Проксіма, забезпечені сучасними пролонгованими (довгограючі) добривами та можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи та після посадки гарантовано приживається. Ялівець лежачий Бонін Айлз, як і всі хвойники, любить кислий ґрунт. Для підкислення ґрунту традиційно українські садівники використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських Таганців. На бідних піщаних ґрунтах Полісся, в тому числі та Київської області, рекомендуємо застосовувати перепрілий відстояний органічний гумус, отриманий з гною або компосту. Органіка змінює структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Черви самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію. Якщо Ви навчитеся її підтримувати, то забудете про дорогі мінеральні добрива назавжди.

Догляд: Потребує полив, видалення бур'янів, санітарну стрижку, обприскування крони, кореневого і позакореневого підживлення. Щоб крона зберігала привабливий зовнішній вигляд, важливо регулярно зрізати молоді пагони, які змінюють характерну для штамба форму. Це ті гілки, які пробиваються поверх плакучою кроною або виступають за межі круглої форми. При належному освітленні число таких варіантів не повинно бути більше ніж 5-10% від загальної маси. В цілому суть обрізки полягає в тому, щоб видаляти відмерлі, хворі, старі гілки або ті пагони, які в небажаному напрямку. Необхідно періодично підрізати та верхню частину пагонів, щоб вони краще гілкувалися.

Підготовка рослин на штамбі до зими: Штамб досить чутливий до сильних морозів. Навколо коренів споруджують горбок з землі. Пагони прищепленої частини зрізують до 15-20 см, і вкривають агроволокном або мішковиною. Штамб також необхідно обмотати в кілька разів і закріпити укривний матеріал широкими смужками тканини. Вкривають їх по-різному: Оскільки найслабше місце у хвойних - місце щеплення, то його необхідно укрити матеріалом і обв'язати мотузками. В цьому випадку рослина без проблем переживе зиму. Ще однією проблемою може бути обламування крони штамба через велику кількість снігу, що скупчився на ній. Щоб цього уникнути, по периметру можна поставити металеві стрижні та натягнути сітку. Весь сніг буде накопичуватися на її поверхні. Невеликі крони штамбових можна повністю обмотати покривним матеріалом. Пам'ятайте, що вкривати в основному потрібно молоді рослини, надалі вони зможуть зимувати з мінімальним захистом.

Підживлення: Біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Me (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними. Регулярні позакореневі обробки мінеральними та органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro, Плантафол, Мегафол і т.д.

Хвороби та шкідники: У спекотну посушливу погоду хвойні рослини піддаються атаці павутинного кліща, в результаті якої хвоя починає жовтіти. Головне визначити шкідника (поставити діагноз) для того, щоб правильно вибрати засіб захисту рослин. Необроблені рослини можуть уражатися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Навесні та повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і підібрати препарати, які допоможуть в захисті рослини. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їх людські «ватяні» родичі - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі та лізуть в чужі сади. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: Необроблена рослина може пошкоджуватися совкою. У порівнянні з ненажерливою ​​личинкою хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. В останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився в найбільш небезпечного шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30 см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого летючого жука, терміново обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні та підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Актара 1 г на 1 л полив під корінь по 30-100 грам під рослину в залежності від розміру.

Читати більше
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки