Фундук звичайний Трапезунд | Фундук обычный Трапезунд | Corylus avellana Trebizond

Модель: 1725
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Фундук звичайний Трапезунд

Фундук обычный Трапезунд

Corylus avellana Trebizond

 

Синоніми: Трапезунд, Трапезунда.

Запилювачі: любий інший сорт.

Походження / історія: на території Бахчисарайського району у Великому каньйоні Криму зберігся унікальний сорт фундука «Трапезунд». За одними даними повідомляється, що даний сорт був завезений засновниками князівства Феодора, які були вихідцями з міста Трапезунд. За іншими джерелами, даний сорт на територію гірського Криму потрапив за указом Менглі Герай Хана I з міста Трабзон, що в сучасній Туреччині.

Опис сорту: Високоврожайний, швидкозростаючий сорт Грузинської селекції. Фундук сорту Трапезунд, відповідає світовому стандарту - горіх округлої форми з блискучою темно-коричневою шкаралупою, вмістом жирів до 72%. Вага горіха коливається від 2,5-2,9 гр. У супліддя 2-6 шт. горіхів, середня врожайність становить 22,4 ц / га, максимальна - 37,6 ц / га. Кущ сильнорослий, трохи розлогий, висота - 5 м, діаметр - 4,8 м. Дозрівають горіхи в серпні.

Швидкість зростання / сила росту: кущі інтенсивно ростуть в молодому віці, помірно - в період плодоношення.

Листя: великі, насиченого зеленого кольору, восени набувають яскравий рум'янець.

Квітки: маленькі, короткі, сірувато-зелені, під час цвітіння сіро-жовті, досить багато, розташовані на коротких пагонах по 2-4 в кисті. Цвітіння в кінці березня - початку квітня. Під час цвітіння, чоловічі сережки витримують заморозки до 6С, жіночі суцвіття до -9С.

Час цвітіння: Цвіте в лютому - на початку квітня. Першими розквітають жіночі квітки.

Плоди: розміщені зазвичай в кистях по 3-5шт в основному на верхівках пагонів, але нерідко зав'язується і поодинці, мають округлу форму і темну коричневу шкаралупу з легким глянцем. Ядро велике, серцеподібної форми, не завжди повністю заповнює оболонку в посушливі роки. Має оригінальний злегка терпкий з присмаком мигдальний смак, ядро ​​соковите, смачне (дегустаційна оцінка 4,1 бала), покрите білою оболонкою з павутиною коричневих волокон. Оболонка легко відділяється від ядра при бланшировці. При тривалому зберіганні ядро ​​зменшується в розмірах.

Ставлення до світла / інсоляція: надає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затінені. Не страждає від сильних вітрів і посухи.

Ґрунт: легкі, слабокислі, нейтральні ґрунти з рівнем кислотності рН 5,8-6,5, не виносить близького залягання ґрунтових вод.

Переваги: ​​досить стійкий до моніліозу. Середньо чутливий до горіхового довгоносика і до брунькового кліща.

Морозостійкість: Морозостійкість - 32С˚

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Фундук звичайний Трапезунд в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Від 0 грн

Посадка: щоб Фундук Трапезунд добре ріс, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30 см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо 4-6 кг перегною (НЕ ГНОЮ), заповнюємо родючою землею, притоптуючи. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більший родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька парафій. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом.

Вид ґрунту: як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостного гною, або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Рекомендуємо також мульчування зеленим гноєм. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління. Всі сорти фундука нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа.

Полив: при посадці фундука Трапезунд незалежно від погоди, рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води під кожен кущ. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом в нижньому шарі і корою в верхньому. Полив необхідно повторити через 5-7 днів. Перший рік ґрунт під саджанцем не повинен пересихати.

Обрізка: природна форма фундука Трапезунда - кущ. Але його можна ростити і у вигляді дерева. Тоді необхідно регулярно вирізати всі прикореневі пагони. Цю роботу необхідно робити і при вирощуванні фундука в формі куща, щоб не допустити надлишку густоти крони. Фундук любить сонце, а при занадто густій кроні плодоносять тільки освітлені сонцем гілки. Рекомендуємо обмежити кількість скелетних гілок до 7-9 шт.

Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися вусанем, вільховим листоїдом, горіховим довгоносиком, бруньковим кліщем. Струшуванням можна видалити багатьох жуків, яких разом з опалим горіхами слід знищувати. Ще за горіхами полюють білки, миші, горіховки і дятли. Також фундук може пошкоджуватися борошнистою росою.

Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Дуже важливо захистити Вашу рослину від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди Вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. Навесні, перед виходом горіхового довгоносика, протруюють ґрунт інсектицидом. У фазі розпускання листя (коли починається яйцекладка жуків) - для боротьби з горіховим довгоносиком, горіховим вусанем, вільховим листоїдом, кліщами, гусеницею, а також проти борошнистої роси рослину обприскують фунгіцидами У фазі росту плоду (горішок) - проти вільхового листоїду, попелиці, кліщів, гусениці, горіхового довгоносика і горіхового вусаня, а також борошнистої роси і плямистості листя застосовують Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцид + інсектицид. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. У фазі росту плоду (перед дозріванням) - горіхового вусаня, попелиці, і проти хвороб: борошнистої роси і плямистості застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Скор, бордоською рідиною, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актарою або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байер), Антихрущ. Водночас частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту). Подібні обробки потрібно повторювати кожні 40-50 днів. Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: в період до або після квітнення для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності.Норма витрати робочого розчину: молодий кущ - 0,3 л, кущ середнього віку - 0,5 -0,7 л, кущ з великою кроною - більше 0,7 л.

Фундук звичайний Трапезунд

Фундук обычный Трапезунд

Corylus avellana Trebizond

 

Синоніми: Трапезунд, Трапезунда.

Запилювачі: любий інший сорт.

Походження / історія: на території Бахчисарайського району у Великому каньйоні Криму зберігся унікальний сорт фундука «Трапезунд». За одними даними повідомляється, що даний сорт був завезений засновниками князівства Феодора, які були вихідцями з міста Трапезунд. За іншими джерелами, даний сорт на територію гірського Криму потрапив за указом Менглі Герай Хана I з міста Трабзон, що в сучасній Туреччині.

Опис сорту: Високоврожайний, швидкозростаючий сорт Грузинської селекції. Фундук сорту Трапезунд, відповідає світовому стандарту - горіх округлої форми з блискучою темно-коричневою шкаралупою, вмістом жирів до 72%. Вага горіха коливається від 2,5-2,9 гр. У супліддя 2-6 шт. горіхів, середня врожайність становить 22,4 ц / га, максимальна - 37,6 ц / га. Кущ сильнорослий, трохи розлогий, висота - 5 м, діаметр - 4,8 м. Дозрівають горіхи в серпні.

Швидкість зростання / сила росту: кущі інтенсивно ростуть в молодому віці, помірно - в період плодоношення.

Листя: великі, насиченого зеленого кольору, восени набувають яскравий рум'янець.

Квітки: маленькі, короткі, сірувато-зелені, під час цвітіння сіро-жовті, досить багато, розташовані на коротких пагонах по 2-4 в кисті. Цвітіння в кінці березня - початку квітня. Під час цвітіння, чоловічі сережки витримують заморозки до 6С, жіночі суцвіття до -9С.

Час цвітіння: Цвіте в лютому - на початку квітня. Першими розквітають жіночі квітки.

Плоди: розміщені зазвичай в кистях по 3-5шт в основному на верхівках пагонів, але нерідко зав'язується і поодинці, мають округлу форму і темну коричневу шкаралупу з легким глянцем. Ядро велике, серцеподібної форми, не завжди повністю заповнює оболонку в посушливі роки. Має оригінальний злегка терпкий з присмаком мигдальний смак, ядро ​​соковите, смачне (дегустаційна оцінка 4,1 бала), покрите білою оболонкою з павутиною коричневих волокон. Оболонка легко відділяється від ядра при бланшировці. При тривалому зберіганні ядро ​​зменшується в розмірах.

Ставлення до світла / інсоляція: надає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затінені. Не страждає від сильних вітрів і посухи.

Ґрунт: легкі, слабокислі, нейтральні ґрунти з рівнем кислотності рН 5,8-6,5, не виносить близького залягання ґрунтових вод.

Переваги: ​​досить стійкий до моніліозу. Середньо чутливий до горіхового довгоносика і до брунькового кліща.

Морозостійкість: Морозостійкість - 32С˚

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Фундук звичайний Трапезунд в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

Посадка: щоб Фундук Трапезунд добре ріс, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30 см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо 4-6 кг перегною (НЕ ГНОЮ), заповнюємо родючою землею, притоптуючи. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більший родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька парафій. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом.

Вид ґрунту: як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостного гною, або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Рекомендуємо також мульчування зеленим гноєм. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління. Всі сорти фундука нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа.

Полив: при посадці фундука Трапезунд незалежно від погоди, рясно поливають з розрахунку 3-5 відер води під кожен кущ. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом в нижньому шарі і корою в верхньому. Полив необхідно повторити через 5-7 днів. Перший рік ґрунт під саджанцем не повинен пересихати.

Обрізка: природна форма фундука Трапезунда - кущ. Але його можна ростити і у вигляді дерева. Тоді необхідно регулярно вирізати всі прикореневі пагони. Цю роботу необхідно робити і при вирощуванні фундука в формі куща, щоб не допустити надлишку густоти крони. Фундук любить сонце, а при занадто густій кроні плодоносять тільки освітлені сонцем гілки. Рекомендуємо обмежити кількість скелетних гілок до 7-9 шт.

Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися вусанем, вільховим листоїдом, горіховим довгоносиком, бруньковим кліщем. Струшуванням можна видалити багатьох жуків, яких разом з опалим горіхами слід знищувати. Ще за горіхами полюють білки, миші, горіховки і дятли. Також фундук може пошкоджуватися борошнистою росою.

Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Дуже важливо захистити Вашу рослину від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди Вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. Навесні, перед виходом горіхового довгоносика, протруюють ґрунт інсектицидом. У фазі розпускання листя (коли починається яйцекладка жуків) - для боротьби з горіховим довгоносиком, горіховим вусанем, вільховим листоїдом, кліщами, гусеницею, а також проти борошнистої роси рослину обприскують фунгіцидами У фазі росту плоду (горішок) - проти вільхового листоїду, попелиці, кліщів, гусениці, горіхового довгоносика і горіхового вусаня, а також борошнистої роси і плямистості листя застосовують Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцид + інсектицид. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. У фазі росту плоду (перед дозріванням) - горіхового вусаня, попелиці, і проти хвороб: борошнистої роси і плямистості застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Скор, бордоською рідиною, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актарою або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байер), Антихрущ. Водночас частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту). Подібні обробки потрібно повторювати кожні 40-50 днів. Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: в період до або після квітнення для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності.Норма витрати робочого розчину: молодий кущ - 0,3 л, кущ середнього віку - 0,5 -0,7 л, кущ з великою кроною - більше 0,7 л.

Читати більше

Характеристики

Видова назва Горіхів Фундук/Ліщина;
Висота дорослих рослин 3-7м;
Запилення рослини Потребує запилювача;
Плоди Середні; Тривале зберігання;
Смакові якості Солодкі;
Тип рослини Горіх;
Форма рослини Розлога;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Фундук звичайний Трапезунд | Фундук обычный Трапезунд | Corylus avellana Trebizond