Жимолость камчатська / їстівна Бореал Біст | Lonicera caerulea `Boreal Beast` | Жимолость камчатская / съедобная Бореал Бист
Жимолость камчатська / їстівна Бореал Біст
Lonicera caerulea `Boreal Beast`
Жимолость камчатская / съедобная Бореал Бист
Запилення: сорт самобезплідний, потребує перехресного запилення з іншими сортами, такими як Boreal Beauty, Boreal Blizzard або Aurora.
Походження / історія: Жимолость камчатська - дуже морозостійка рослина, в природі росте на торф`яних і мерзлотних ґрунтах Камчатки, в Магаданській області, на Сахаліні, Курильських островах, Арктичного і Східного Сибіру. Сорт `Boreal Beast` виведений в Університеті Саскачевану в Канаді.
Опис сорту: Жимолость Бореал Біст - це пізньостиглий сорт канадської селекції. Ягоди великі, овальної форми, з інтенсивним синім кольором. Смак солодкий з легкою кислинкою. Кущ компактний, з вертикальним габітусом, що полегшує збір врожаю. Жимолость є виключно довголітньою і витривалою рослиною (кущі можуть рости і плодоносити на одному місці десятки років). Починає плодоносити на 2-3 рік після посадки. Плоди добре переносять транспортування, після заморожування смак практично не змінюється.
Форма: сильно гіллястий листопадний кущ з кулястою кроною. Кущ компактний, з вертикальним габітусом.
Розмір: висота дорослої рослини жимолості становить близько 1,5 м, а ширина - до 2 м. Висота дорослої рослини 1.0 - 1.5 м.
Швидкість зростання: за сезон активного росту молодий приріст становить близько 50 см.
Пагони: на відміну від більшості сортів, молоді пагони жимолості часто покриті грубими волосками і позбавлені антоціанового забарвлення, з віком стають коричнево-бурі. Завдяки щорічній появі стеблової порослі забезпечується довговічність куща.
Листя: темно-зелені, еліптичні з загостреними кінчиками, супротивні, довжиною 4-7 см і 3 см шириною. Молоде листя густо опушене (див. фото).
Квітки: Жимолость має досить великі блідо-жовті дзвіночки квіти, розташовані попарно.
Час цвітіння: з квітня по травень.
Плоди: Ягоди `Boreal Beast` великі, овальної форми, з інтенсивним синім кольором. Ягоди великі, масою 3 - 3,9 г, довгастої форми.
Смак ягід: Смак ягід `Boreal Beast` солодкий з легкою кислинкою. Смак плодів десертний, кисло-солодкий.
Врожайність: Середня врожайність з 5-річного куща – 3,4 кг, максимальна – 6,5 кг. Урожайність висока.
Термін дозрівання ягід: середній, подовжений в прохолодну погоду. Термін дозрівання пізній. Ягоди добре тримаються на гілках (до 1,5 місяця), знімаються легко. Зазвичай урожай збирають у два етапи.
Ставлення до світла: надають перевагу добре освітленим місцям, можуть виносити незначне затінення та навіть під пологом дерев.
Ставлення до вологи: надає перевагу зволоженому, добре дренованому ґрунту. Жимолость полюбляє постійний помірний полив, особливо в період вегетації.
Вид ґрунту: рослини успішно ростуть і плодоносять на легких (піщаних і супіщаних), кислих, добре дренованих ґрунтах. Вміст гумусу в мінеральних ґрунтах повинен становити не менше 3,5%. Ґрунт повинен бути вологоємним, але без застою води.
Застосування: жимолость перевершує багато популярних культур за вмістом вітамінів і різних біологічно активних речовин. Ягоди жимолості вживаються в замороженому і сушеному вигляді, а також свіжому вигляді як десерт. З них виходить смачний і поживний делікатесний сік, варення, джеми, компоти, напої. Ідеально підходять плоди жимолості для заморозки. Продукти з жимолості мають цілющі властивості: виводять радіоактивні речовини з організму, зміцнюють імунітет. Також це відомий засіб для поліпшення пам`яті. Сік з ягід цінується як антибактеріальний засіб. Настої квіток і листя використовують як дезинфікуючий і протизапальний засіб. Також плоди жимолості використовуються як загально зміцнюючий і відновлюючий сили засіб. Дуже широко використовують ягоди в розвантажувальні дні, вони рекомендовані в дієтичному харчуванні.
Кислотність ґрунту: рН 4,5-6 - рослина ацидофіл (кальцефоб) - любляча кислий ґрунт.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 3 - абсолютна морозостійкість на всій території України. Морозостійкість до -45°C.
Купити Жимолость камчатська / їстівна Бореал Біст в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
→
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Додатково: | Ціна: | Кількість: |
0,5-3л | 15-20см | 10-15см | 2 |
NEW
|
105 грн |
- + |
Посадка: для посадки жимолості виберіть місце з добре дренованим ґрунтом. Викопайте посадкову яму, вдвічі більшу за ком рослини, додайте компост або перегній для покращення родючості ґрунту. Встановіть рослину на тій самій глибині, на якій вона росла в контейнері, акуратно заповніть яму ґрунтом, утрамбуйте його навколо коренів і рясно полийте. Рекомендується зробити мульчування навколо основи рослини для збереження вологи, контролю бур`янів та захисту коренів.
Догляд: полив, підживлення, обрізка.
Обрізка: обрізають жимолость ранньою весною перед набуханням бруньок, або восени після листопаду. Видаляють пошкоджені, а також що лежать на землі гілки, потім вирізають старі гілки і верхні частини гілок, що не дають сильних приростів. Видаляють тонкі, загущуючи центр куща розгалужені пагони, навіть якщо на них є численні квіткові бруньки. Верхівки молодих пагонів, на яких знаходиться максимальна кількість квіткових бруньок, не видаляють.
Полив: відразу після посадки добре полийте рослину, щоб усунути повітряні кишені та забезпечити контакт коренів з ґрунтом і важливо забезпечити регулярний полив протягом перших кількох тижнів після посадки. Жимолость стійка до посухи після вкорінення, але протягом перших кількох років після посадки потребує регулярного поливу, особливо у спекотні та сухі періоди. Пізніше полив можна зменшити, особливо якщо клімат у вашій місцевості достатньо вологий.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули. Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев`яніти до перших морозів. Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1 грам, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє).
Хвороби і шкідники: у спекотну посушливу погоду жимолость може пошкодитися попелицею або павутинним кліщем, в результаті чого її листя починає згортатися. Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Головне визначити шкідника (діагноз) для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкодитися антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати.
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі імідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція з використання з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо.
Захист від бур`янів: для знищення однорічних та багаторічних бур`янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур`янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Жимолость камчатська / їстівна Бореал Біст
Lonicera caerulea `Boreal Beast`
Жимолость камчатская / съедобная Бореал Бист
Запилення: сорт самобезплідний, потребує перехресного запилення з іншими сортами, такими як Boreal Beauty, Boreal Blizzard або Aurora.
Походження / історія: Жимолость камчатська - дуже морозостійка рослина, в природі росте на торф`яних і мерзлотних ґрунтах Камчатки, в Магаданській області, на Сахаліні, Курильських островах, Арктичного і Східного Сибіру. Сорт `Boreal Beast` виведений в Університеті Саскачевану в Канаді.
Опис сорту: Жимолость Бореал Біст - це пізньостиглий сорт канадської селекції. Ягоди великі, овальної форми, з інтенсивним синім кольором. Смак солодкий з легкою кислинкою. Кущ компактний, з вертикальним габітусом, що полегшує збір врожаю. Жимолость є виключно довголітньою і витривалою рослиною (кущі можуть рости і плодоносити на одному місці десятки років). Починає плодоносити на 2-3 рік після посадки. Плоди добре переносять транспортування, після заморожування смак практично не змінюється.
...Характеристики |
|
Видова назва плодового куща | Жимолость; |
Висота дорослих рослин | 1-1,5м; |
Запилення рослини | Потребує запилювача; |
Плоди | Великі; |
Сезон плодоношення | Середній; |
Смакові якості | Солодкі; |
Тип рослини | Плодовий кущ; |
Форма рослини | Розлога; |
Кліматична зона України | 4 зона (34,4°С-28,9°С); |
Жимолость камчатська / їстівна Бореал Біст | Lonicera caerulea `Boreal Beast` | Жимолость камчатская / съедобная Бореал Бист