Абрикос Ананасний Цюрупинський | Абрикос Ананасовый Цюрупинский | Prunus armeniaca Ananasnyy Tsyurupynskyy
Абрикос Ананасовий Цюрупинський
Абрикос Ананасный Цюрупинский
Prunus armeniaca Ananasnyy Tsyurupyns'kyy
Синоніми: жовтослівник, мореля, морель,жерделя, вірменське яблуко.
Запилювачі: сорт самоплідний, але як показує практика наявність поруч інших абрикосових дерев, а також слив, персика, терну і аличі збільшує врожайність приблизно на третину.
Походження / історія: абрикос Ананасовий Цюрупинський був виведений в Державному Нікітському ботанічному саду К. Ф. Костіною шляхом відбору сіянців Ананасового в Цюрупинському районі Херсонської області. Звідси абрикос і отримав свою назву.
Опис сорту: Абрикос Ананасовий Цюрупинський - середньоросле дерево, досягає висоти близько 3,5-4 м. Плоди цього сорту жовто-помаранчеві з яскравим рум'янцем (див.фото), солодкі, ароматні. Кісточка невелика, легко відділяється від м'якоті. Починає плодоносити на 3-4 рік, стабільний рясний урожай дає на 4-5 рік після посадки. Даний сорт плодових дерев потребує грамотної та ретельної формуючої обрізки. Досвідчені садівники рекомендують віддати перевагу розріджено-ярусній кроні. В результаті сильного загущення крони абрикосового дерева відбувається перевантаження рослини урожаєм, а також зниження показників закладки квіткових бруньок і ослаблення плодоношення. Сорт не володіє достатньою засухоустійкістю і вимагає ретельного режиму поливів.
Форма: крона дерева округла і широка, не надто загущена.
Розмір: досягає висоти близько 3,5-4 м, діаметр корони близько 2-4 м.
Швидкість зростання / сила росту: середньоросле дерево.
Листя: середнього розміру, у формі сердечка з витягнутою верхівкою, зелені, зазубрені до верху, розташовуються на довгих темно-червоних черешках.
Квітки: ніжні біло-рожеві квітки на коротких плодоніжках.
Час цвітіння: відносно пізні терміни цвітіння.
Плоди: плоди абрикоса округло-овальні, вагою близько 40-50 грам, жовто-оранжеві з яскравим рум'янцем (див.фото). М'якоть світло-помаранчева, соковита, має кисло-солодкий смак і приємний аромат. Кісточка невелика, легко відділяється. Дозрівають плоди в другій половині липня.
Ставлення до світла / інсоляція: на добре освітленому місці абрикос краще плодоносить, плоди швидше досягають своєї зрілості, а молодий саджанець краще розвивається і росте.
Ґрунт: найбільше підходить чорнозем, сірозем або суглинок.
Переваги: абрикос Ананасовий Цюрупинський відрізняється не занадто загущеною кроною, має підвищену зимостійкість. Самоплідний, не вимагає запилювачів. Характеризується невибагливістю до ґрунтів, стійкістю до моніліозу і клястероспоріозу. Сорт столовий, застосування плодів універсальне - як в свіжому вигляді, так і для приготування компотів, соків, джемів, варення.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 –за належного догляду абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Крим (6a - 7b).
Купити Абрикос Ананасовий Цюрупинський в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фотографіями.
↓↓↓Більше інформації продану рослину можна знайти під фото ↓↓↓
Посадка: щоб Абрикос Ананасовий Цюрупинський добре розвивався і ріс, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений: звільнений від бур'янів, особливо багаторічних. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо в кілька парафій.
Ґрунт: найбільше підходить чорнозем, сірозем або суглинок.На бідних піщаних ґрунтах (Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий перепрілий органічний гумус, отриманий з органічних відходів з саду і кухні, компосту або гною. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Черви самі від сусідів до вас мігрують і запускають ланцюгову реакцію вічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Пора позбуватися від паршивих радянських звичок марнотратників життя і починати сортувати відходи, піклуючись про майбутні покоління.У занадто вологомуґрунті коріння почне гнити (ґрунтові води не повинні підходити до поверхні ближче, ніж на 1,5-2 метра). За кислотністю ґрунт повинен бути нейтральним або слаболужним.
Полив: Абрикос PineappleTsyurupinskiy не володіє достатньою засухостійкістю і вимагає ретельного режиму поливу.Тому за сезон потрібно зробити кілька рясних поливів. Перший з них проводиться в середині весни. Другий полив необхідний в травні (найбільш активний ріст пагонів). Третій полив абрикосового саджанця повинен проводитися за два тижні до початку дозрівання плодів (початок або середина липня). Останній раз полив абрикоса в пізній осінній період, розраховуючи на 1 кв. м близько 6 відер води. Правильний полив абрикосового дерева передбачає поставку води за спеціальними кільцевими борознами, сформованими навколо дерева. Слід врахувати, що діаметр кілець повинен бути наполовину менше діаметра абрикосовоїкрони. При близькому заляганні ґрунтових вод норми поливу коригуються.
Обрізка: деревам сорту Ананасовий Цюрупинський необхідна ретельна формуча обрізка. При сильному загущенні крони рослини перевантажуються врожаєм, знижується закладка квіткових бруньок, послаблюється плодоношення. Найкраща форма крони – розріджено- двохярусна.При обрізанні слід пам'ятати, що абрикос плодоносить на торішніх однорічних приростах і букетних гілочках. Варто відзначити, що сорту властиво давати рясний вторинний приріст на верхніх бруньках, тому треба щорічно проводити профілактичні обрізання для проріджування крони. Грамотним обрізанням можна регулювати врожайність дерева, розмір плодів, цукристість, а також позбавити його від хвороб. При посадці гілки молодого саджанця абрикоса обрізають на третину. Це сприяє швидкій закладці крони. Обрізку абрикоса слід проводити щорічно до розпускання бруньок, приблизно в квітні місяці. Необхідно щорічно проріджувати крону дерева, це сприяє збільшенню врожаю і запобігає появі хвороб і шкідників. З молодих пагонів слід залишати тільки сильні і прямостоячі, а криві і слабкі слід видаляти. Формуйте крислату і добре освітлену крону. Саме тому обрізайте гілки, що ростуть вертикально вгору, даючи місце розвиватися боковим гілкам, але не більше ¼ від загальної маси гілок.
Хвороби: сортстійкий до моніліозу і клястероспоріозу. Але є інші грибкові та вірусні захворювання: сіра гниль, гриб Валса, бактеріальна плямистість, сливова віспа, стрічкова мозаїка, вірусне в'янення. Тому треба уважно стежити за станом листя і обробити відповідними препаратами при перших же ознаках захворювання.
Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрювання азотом зводимо до мінімуму.
Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, попелиці, а також проти такої хвороби як моніліальний опік слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - проти моніліального опіку, гномоніоза застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Хорус + Швидкість. У фазі росту плода (горішок) - від східної плодожерки, попелиці, молі, а також хвороб: молініоз, гнромоніоз застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. Бакова суміш фунгіцидів і інсектицидів. Обробку проводять через 7-8 днів після попередньої. У фазі росту плода (перед дозріванням) - проти попелиці, східної плодожерки і плямистості листя застосовують Енжіо або Актеллік. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. Після збирання врожаю проти попелиці і хвороб: плодова гниль, моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Хорус + Швидкість + Карате Зеон, знімають і знищують муміфіковані плоди. Обробку проводять через 18-24 дня після збору врожаю баковою сумішшю. У жовтні-листопаді проти довгоносика, пильщика, кліща і хвороб: плямистості листя, клястероспоріоза слід зробити обкопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внести добриво.
Всі сорти абрикосу нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см.
Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортної плодовки. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок грунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розпліднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага покупки рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть влітку в спеку.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного грунтового шкідника ніж хрущ. З середини квітня, побачивши першого хруща, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актара або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - «колоради», дуже небезпечні і ненажерливі. І перші, і другі повинні оперативно знищуватися.
Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.
Абрикос Ананасовий Цюрупинський
Абрикос Ананасный Цюрупинский
Prunus armeniaca Ananasnyy Tsyurupyns'kyy
Синоніми:
...Характеристики |
|
Видова назва дерева | Абрикос; |
Запилення рослини | Самозапильна; |
Плоди | Середні; |
Сезон плодоношення | Середній; |
Смакові якості | Кисло-солодкі; |
Тип рослини | Плодове дерево; |
Форма рослини | Розлога; |
Висота рослини | 3-7м; |
Кліматична зона України | 6 зона (-23,3°С - 17,8°С); |
На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!