Айва яблуковидна Олена | Олена Айва яблуковидная | Елена Cotonium malum Olena

Модель: 1397
NEW
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 135 грн
Є в наявності

Айва яблуковидна Олена

Айва яблуковидная Елена

Cotonium malum Olena


Синоніми: Айва яблуневидна Олена, Айва яблукоподібна Олена, золотисте яблуко, квітове яблуко, хеномелес, гутей, армуд.

Запилювачі: самозапильний сорт айви.

Походження / історія: сорт української селекції .

Опис сорту: Айва Олена - плодова форма айви садової, плоди якої схожі на яблука. В плодоношення вступає на 2-3 рік після посадки, повноцінно плодоносить на 4-5 рік. Урожайність висока - 40-60 кг плодів високої якості з 1 дорослого дерева. Плоди великі, соковиті і дуже ароматні.

Форма: дерево з широко пірамідальною кроною. Залистяність висока. Скелетні гілки злегка колінчасті, товсті.

Розмір: досягає висоти близько 3-3,5 м.

Швидкість зростання / сила росту: слаборосле дерево; в перші роки ріст активний, після вступу в плодоношення - сповільнюється.

Листя: зелені з легким жовтим відтінком, середньої величини, злегка морщинисті, в формі "човника", опушені знизу.

Квітки: поодинокі, великі, блідо-рожеві з великими овальними пелюстками.

Час цвітіння: травень-червень. 

Плоди: айва починає плодоносити на 3-4 рік після посадки. Плоди досить великі, масою 230-280 грам, яблуковидної форми. Шкірка яскравого жовтого кольору (див. фото), тонка, з легким опушенням, що зникає на момент повного дозрівання плодів. М'якоть світло-кремова, дрібнозерниста, середньої щільності, соковита, кисло-солодка, дуже ароматна. Знімна зрілість плодів настає наприкінці серпня -на початку вересня.

Збереження плодів: урожай слід збирати після повного дозрівання плодів, коли вони стають яскраво-жовтого кольору, практично без опушення і легко знімаються з гілки. Період зберігання складає від 35 до 60 днів. Оптимальна температура зберігання + 1,5 ... + 2 ° С, плоди можуть вражатися підшкірною плямистістю. Транспортабельність відмінна.

Ставлення до світла / інсоляція: світлолюбна рослина, в тіні не цвіте і може загинути.

Ґрунт: до ґрунту айва невибаглива, проте високі показники врожаю спостерігаються на багатьох легких суглинках з високою органікою.

Переваги: регулярне плодоношення і висока врожайність (40-60 кг з одного дерева), морозостійкість, високі якісні характеристики плодів. Айва вирізняється своєю декоративністю. Золотисті яблучка широко використовуються в кулінарії - для приготування компотів, варення, джемів, мармеладу, цукатів, вина, лікерів. Завдяки своїм корисним властивостям айва використовується у фармакології, косметології.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Криму (6a - 7b).

Купити Айву яблуковидну Олена в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд» ↓↓↓

 

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
г.к. 140-160см 10-20см
NEW
135 грн
-
+
Від 135 грн

Посадка: висаджують айву Олена навесні або восени в період спокою. Найкращим варіантом місця для посадки буде відкрита місцевість з південного боку. Розмір лунки залежить від розміру саджанця: не менше 30 см в глибину і до 45-90 см в ширину. Для опори молодої рослини вбиваємо в центр ями кілочок. Спочатку заповнюємо яму шаром глини, потім на третину решти глибини родючим ґрунтом. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляної грудки, і встановлюємо в яму. Якщо у Вас саджанець з голим коренем, тоді на дні лунки робимо невеликий земляний горбок і розподіляємо на ньому зволожене коріння донизу. Засипаємо простір, що залишився, землею, злегка утрамбовуємо і поливаємо - на одне деревце не менше 2 відер води. Підвязуємо садженець до опори та мульчуємо пристовбурні кола товстим шаром перегною або торфу.

Вид грунту / грунту: до ґрунтових умов айва мало вибаглива, переносить засолення, близьке залягання ґрунтових вод. Високий урожай айва дає на важкому суглинистому, багатому поживними речовинами ґрунті. На більш легких ґрунтах (супіщаних, піщаних) врожайність падає. Дерево потребує періодичних підкормок за допомогою органічних і мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній з компостованого гною, або компост з кухонних і садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, велика частина Київської області). Органіка поліпшує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно пора забути згубні радянські уявлення про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як роблять це в Європі, тим самим проявляючи турботу про своє майбутнє.

Полив: достатня кількість вологи в ґрунті позитивно впливає на ріст і плодоношення айви. Перший полив здійснюють перед цвітінням. Він необхідний для зав'язування плодів і гарного приросту. Особливо це важливо ранньою весною в період посухи. Другий полив припадає на середину червня, а наступні два-три здійснюються в період до вересня. Полив молодих дерев слід призупинити до кінця серпня, для того щоб могли добре визріти їх пагони.

Обрізка: основна обрізка айви проводиться навесні до початку сокоруху. Необхідно видалити і знищити всі висохлі та хворі гілки. Якщо рослина доросла, то воно потребує омолоджуючої і проріджувальної обрізки. Айві до п'ятирічного віку необхідна щорічна формуюча обрізка. У серпні слід провести прищіпку решти швидкозростаючих стебел. Восени, в період спокою (коли дерево скине все листя), айві знадобиться лише проріджуюча і санітарна обрізка.

Хвороби і шкідники: серед хвороб найбільш поширені плодова гниль, парша, бактеріальний опік, борошниста роса, чорний рак, кореневий рак, бура плямистість листя, цитоспороз, фузаріоз, а з шкідників - білан, яблунева плодожерка, кільчастий шовкопряд, непарний шовкопряд, тля.

Добриво / захист: висаджені дерева потребують внесення мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в перший рік в середині травня, вдруге - в середині червня. Це благотворно впливає на формування крони за рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молоде дерево в перший рік росте дуже швидко, тоді в наступному році азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не зашкодити процесу формування плодів, добриво азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною або компосту позитивно впливає на розвиток дерев.

Щоб захистити дерево від різних хвороб і шкідників важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів - Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період росту плода -Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збору врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Всі вище згадані препарати можна поєднувати без обмежень і без ризику зниження їх ефективності. Необхідна кількість робочого розчину для молодого дерева - 1л, дерева середнього віку - 2-3 л, дерева з великою кроною - більше 3 л.

У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти айви вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. Проте слід захистити кору дерева від зайців на висоту 120см.

У разі, якщо Ви купили імпортні саджанці плодових дерев з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який вбереже шийку і місце щеплення від обмерзання. Навесні дерево слід розкрити.

Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.

Ґрунтові шкідники: в наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ (рос. – майський жук). Крону дерева треба захистити, обробивши її Актарою або іншим препаратом, в складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.

Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Айва яблуковидна Олена

Айва яблуковидная Елена

Cotonium malum Olena


Синоніми: Айва яблуневидна Олена, Айва яблукоподібна Олена, золотисте яблуко, квітове яблуко, хеномелес, гутей, армуд.

Запилювачі: самозапильний сорт айви.

Походження / історія: сорт української селекції .

Опис сорту: Айва Олена - плодова форма айви садової, плоди якої схожі на яблука. В плодоношення вступає на 2-3 рік після посадки, повноцінно плодоносить на 4-5 рік. Урожайність висока - 40-60 кг плодів високої якості з 1 дорослого дерева. Плоди великі, соковиті і дуже ароматні.

Форма: дерево з широко пірамідальною кроною. Залистяність висока. Скелетні гілки злегка колінчасті, товсті.

Розмір: досягає висоти близько 3-3,5 м.

Швидкість зростання / сила росту: слаборосле дерево; в перші роки ріст активний, після вступу в плодоношення - сповільнюється.

Листя: зелені з легким жовтим відтінком, середньої величини, злегка морщинисті, в формі "човника", опушені знизу.

Квітки: поодинокі, великі, блідо-рожеві з великими овальними пелюстками.

Час цвітіння: травень-червень. 

Плоди: айва починає плодоносити на 3-4 рік після посадки. Плоди досить великі, масою 230-280 грам, яблуковидної форми. Шкірка яскравого жовтого кольору (див. фото), тонка, з легким опушенням, що зникає на момент повного дозрівання плодів. М'якоть світло-кремова, дрібнозерниста, середньої щільності, соковита, кисло-солодка, дуже ароматна. Знімна зрілість плодів настає наприкінці серпня -на початку вересня.

Збереження плодів: урожай слід збирати після повного дозрівання плодів, коли вони стають яскраво-жовтого кольору, практично без опушення і легко знімаються з гілки. Період зберігання складає від 35 до 60 днів. Оптимальна температура зберігання + 1,5 ... + 2 ° С, плоди можуть вражатися підшкірною плямистістю. Транспортабельність відмінна.

Ставлення до світла / інсоляція: світлолюбна рослина, в тіні не цвіте і може загинути.

Ґрунт: до ґрунту айва невибаглива, проте високі показники врожаю спостерігаються на багатьох легких суглинках з високою органікою.

Переваги: регулярне плодоношення і висока врожайність (40-60 кг з одного дерева), морозостійкість, високі якісні характеристики плодів. Айва вирізняється своєю декоративністю. Золотисті яблучка широко використовуються в кулінарії - для приготування компотів, варення, джемів, мармеладу, цукатів, вина, лікерів. Завдяки своїм корисним властивостям айва використовується у фармакології, косметології.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) і Криму (6a - 7b).

Купити Айву яблуковидну Олена в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд» ↓↓↓

 

Посадка: висаджують айву Олена навесні або восени в період спокою. Найкращим варіантом місця для посадки буде відкрита місцевість з південного боку. Розмір лунки залежить від розміру саджанця: не менше 30 см в глибину і до 45-90 см в ширину. Для опори молодої рослини вбиваємо в центр ями кілочок. Спочатку заповнюємо яму шаром глини, потім на третину решти глибини родючим ґрунтом. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляної грудки, і встановлюємо в яму. Якщо у Вас саджанець з голим коренем, тоді на дні лунки робимо невеликий земляний горбок і розподіляємо на ньому зволожене коріння донизу. Засипаємо простір, що залишився, землею, злегка утрамбовуємо і поливаємо - на одне деревце не менше 2 відер води. Підвязуємо садженець до опори та мульчуємо пристовбурні кола товстим шаром перегною або торфу.

Вид грунту / грунту: до ґрунтових умов айва мало вибаглива, переносить засолення, близьке залягання ґрунтових вод. Високий урожай айва дає на важкому суглинистому, багатому поживними речовинами ґрунті. На більш легких ґрунтах (супіщаних, піщаних) врожайність падає. Дерево потребує періодичних підкормок за допомогою органічних і мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній з компостованого гною, або компост з кухонних і садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, велика частина Київської області). Органіка поліпшує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно пора забути згубні радянські уявлення про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як роблять це в Європі, тим самим проявляючи турботу про своє майбутнє.

Полив: достатня кількість вологи в ґрунті позитивно впливає на ріст і плодоношення айви. Перший полив здійснюють перед цвітінням. Він необхідний для зав'язування плодів і гарного приросту. Особливо це важливо ранньою весною в період посухи. Другий полив припадає на середину червня, а наступні два-три здійснюються в період до вересня. Полив молодих дерев слід призупинити до кінця серпня, для того щоб могли добре визріти їх пагони.

Обрізка: основна обрізка айви проводиться навесні до початку сокоруху. Необхідно видалити і знищити всі висохлі та хворі гілки. Якщо рослина доросла, то воно потребує омолоджуючої і проріджувальної обрізки. Айві до п'ятирічного віку необхідна щорічна формуюча обрізка. У серпні слід провести прищіпку решти швидкозростаючих стебел. Восени, в період спокою (коли дерево скине все листя), айві знадобиться лише проріджуюча і санітарна обрізка.

Хвороби і шкідники: серед хвороб найбільш поширені плодова гниль, парша, бактеріальний опік, борошниста роса, чорний рак, кореневий рак, бура плямистість листя, цитоспороз, фузаріоз, а з шкідників - білан, яблунева плодожерка, кільчастий шовкопряд, непарний шовкопряд, тля.

Добриво / захист: висаджені дерева потребують внесення мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в перший рік в середині травня, вдруге - в середині червня. Це благотворно впливає на формування крони за рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молоде дерево в перший рік росте дуже швидко, тоді в наступному році азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не зашкодити процесу формування плодів, добриво азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною або компосту позитивно впливає на розвиток дерев.

Щоб захистити дерево від різних хвороб і шкідників важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів - Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період росту плода -Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збору врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Всі вище згадані препарати можна поєднувати без обмежень і без ризику зниження їх ефективності. Необхідна кількість робочого розчину для молодого дерева - 1л, дерева середнього віку - 2-3 л, дерева з великою кроною - більше 3 л.

У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти айви вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. Проте слід захистити кору дерева від зайців на висоту 120см.

У разі, якщо Ви купили імпортні саджанці плодових дерев з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який вбереже шийку і місце щеплення від обмерзання. Навесні дерево слід розкрити.

Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами кращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.

Ґрунтові шкідники: в наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ (рос. – майський жук). Крону дерева треба захистити, обробивши її Актарою або іншим препаратом, в складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх широкого розповсюдження.

Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують в період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати, що використовуються, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва дерева Айва;
Висота дорослих рослин 1,5-3м;
Запилення рослини Самозапильна;
Плоди Великі; Тривале зберігання;
Сезон плодоношення Ранній;
Смакові якості Кисло-солодкі;
Тип рослини Плодове дерево;
Форма рослини Розлога;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Айва яблуковидна Олена | Олена Айва яблуковидная | Елена Cotonium malum Olena