Бузина чорна Варієгата | Sambucus nigra Variegata | Бузина черная Вариегата

Код товару: 4567
NEW
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 120 грн
Є в наявності

Бузина чорна Варієгата

Sambucus nigra Variegata

Бузина черная Вариегата


Синоніми: Самбукус, Бузина строката, бозняк, буз, самбук, бездерево, Sambucus nigra Albomarginata, Sambucus nigra Albovariegata, Sambucus nigra Argenteomarginata, Sambucus nigra Marginata.

Походження історія: Чорна бузина - листопадний чагарник сімейства Жимолостевих. Греки та римляни вирощували її в лікувальних цілях і вважали священною рослиною, що охороняє будинок. Вважається, що латинська назва бузини “sambucus” безпосередньо пов'язана з самбукою - східним музичним інструментом, виготовленим з деревини цієї рослини. Бузина чорна росте в підліску листяних і мішаних лісів, по чагарниках, на лісових порубах, узбіччі лісових доріг, на узліссях. Поширена майже по всій Україні, особливо у правобережному і лівобережному Лісостепу, Закарпатті, Прикарпатті, Поліссі, рідше в Степу, в Криму і в Карпатах.

Опис сорту: Бузина чорна Variegata відрізняється красивим двоколірним листям. Листя насиченого зеленого кольору з широким кремово-жовтим краєм прикрашають кущ протягом усього вегетаційного періоду. На початку літа з'являються кремово-білі квітки , зібрані в плоскі суцвіття. Бузина — це чагарник, який відомий своїми блискучими, соковитими, чорними плодами. Бузина Варієгата не має особливих вимог і її легко вирощувати. Сорт стійкий до міського забруднення, невимогливий до грунту і місця розташування,  добре переносить низькі температури. Забарвлення листя буде більш інтенсивним на сонячному або напів затіненому місці. Щовесни його можна злегка обрізати для загущення і отримання компактної форми.

Форма: гіллястий кущ або невелике деревце.

Розмір: Бузина чорна може досягати висоти 3-5 метрів та діаметру 3-4 метра.

Темпи росту: річний приріст становить приблизно 50 см.

Листя: строкате, велике (довжиною приблизно 25 см), розсічене, складне з 5-7 яйцеподібно-еліптичних листочків.  Характерною особливістю листя є матово-зелений колір лопаті з кремово-білим краєм, що тьмяніє до білого.  З віком листки стають зеленими.

Квіти: білі, зібрані в плоскі зонтичні суцвіття. Квіти виділяють приємний мускатний аромат, що приваблює бджіл.

Період цвітіння: травень-червень.

Плоди:  ближче до осені, в серпні - вересні з'являються чорні плоди.  Плід дрібний, кулястий, стиглий - блискучий темно-синій і чорний, дуже соковитий. Ягоди містять вітаміни А, В і С, а також багато засвоюваного цукру і калію. Підходять для домашньої консервації.

Світло: Бузина Variegata надає перевагу сонячним або напівтінистим місцям. Золотисті або строкаті форми віддадуть перевагу захищеному місці на сонці, де вони можуть зберегти свій колір.

Ґрунт: цей сорт бузини не вимогливий до типу ґрунту, але краще росте на добре дренованих, родючих ґрунтах.

Полив: потребує помірного поливу, особливо у спекотні та сухі періоди.

Використання у ландшафті: цей чагарник доцільно використовувати як колірний акцент у всіх садах, у тому числі і в міських зелених насадженнях, оскільки він стійкий до забруднення повітря. Використовується в барвистих колірних комбінаціях для групових та солітерних посадок, а також може бути частиною живоплотів або міксбордерів. Його яскраве листя ефектно контрастує з зеленими та темно-зеленими рослинами, додаючи саду різноманітності та виразності. Також створює вражаючі колірні поєднання з кущами з пурпуровим або бордовим листям. Плоди бузини чорної варієгата мають кулінарні властивості, якщо їх приготувати, але можуть викликати захворювання, якщо їх їсти сирими або якщо вживати отруйні насіння.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b). 

Купити Бузину чорну Варієгата в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA. 

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»

 

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
30-40см 15-20см 3
NEW
1200 грн
-
+
Від 120 грн

Посадка: для того, щоб бузина чорна Варієгата добре росла, перед посадкою добре перекопайте ґрунт, видаліть бур'яни та додайте компост або перегній, якщо ґрунт бідний. Яма для посадки має бути у два рази ширшою та трохи глибшою, ніж кореневий ком землі, що оточує корені рослини у контейнері. Обережно помістіть рослину у яму так, щоб кореневий ком був на рівні з землею. Заповніть яму ґрунтом, обережно утрамбовуючи його довкола коренів. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. 

Догляд: включає кілька важливих аспектів: полив, обрізка, підживлення, які допоможуть забезпечити здорове зростання та рясне цвітіння цього красивого куща. Мульчування навколо основи рослини допоможе зберегти вологу в ґрунті, контролювати зростання бур'янів та захистити коріння від екстремальних температур.

Полив: відразу після посадки добре полийте рослину, щоб усунути повітряні кишені та забезпечити контакт коренів з ґрунтом і  важливо забезпечити регулярний полив протягом перших кількох тижнів після посадки. Бузина стійка до посухи після вкорінення, але протягом перших кількох років після посадки потребує регулярного поливу, особливо у спекотні та сухі періоди. Пізніше полив можна зменшити, особливо якщо клімат у вашій місцевості достатньо вологий.

Обрізка: необхідна для формування куща та стимулювання нового росту. Найкращий час для обрізки - кінець зими або рання весна, перед початком вегетаційного періоду. Можна видалити старі та пошкоджені гілки, а також провести легке проріджування, щоб покращити циркуляцію повітря в кроні.

Біогумус (вермикомпост від латинського «vermis» – «хробак») — це органічне, повністю екологічно чисте і найкраще з відомих добриво, вироблене шляхом переробки органічних відходів рослинництва і тваринництва популяціями дощового черв'яка. Біогумус призначений для активізації надходження до рослин поживних речовин, посилення діяльності ґрунтової мікрофлори, активізації в рослинах синтезу білків, вуглеводів і вітамінів, підвищення стійкості рослин до температур, зниження надходження в рослини радіонуклідів, важких металів і пестицидів, активізації росту і розвитку рослин. Біогумус можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.

Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули.

Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 грам на 1 л придбаного вами контейнера, або 1 грам, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). 

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі імідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Хвороби та шкідники: бузина чорна Варієгата досить стійка до хвороб та шкідників, але як і багато інших садових рослин, без профілактичних обробок може уражатися різноманітними хворобами та шкідниками: щитівки та попелиці, іржа та борошниста роса.

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Бузина чорна Варієгата

Sambucus nigra Variegata

Бузина черная Вариегата


Синоніми: Самбукус, Бузина строката, бозняк, буз, самбук, бездерево, Sambucus nigra Albomarginata, Sambucus nigra Albovariegata, Sambucus nigra Argenteomarginata, Sambucus nigra Marginata.

Походження історія: Чорна бузина - листопадний чагарник сімейства Жимолостевих. Греки та римляни вирощували її в лікувальних цілях і вважали священною рослиною, що охороняє будинок. Вважається, що латинська назва бузини “sambucus” безпосередньо пов'язана з самбукою - східним музичним інструментом, виготовленим з деревини цієї рослини. Бузина чорна росте в підліску листяних і мішаних лісів, по чагарниках, на лісових порубах, узбіччі лісових доріг, на узліссях. Поширена майже по всій Україні, особливо у правобережному і лівобережному Лісостепу, Закарпатті, Прикарпатті, Поліссі, рідше в Степу, в Криму і в Карпатах.

Опис сорту: Бузина чорна Variegata відрізняється красивим двоколірним листям. Листя насиченого зеленого кольору з широким кремово-жовтим краєм прикрашають кущ протягом усього вегетаційного періоду. На початку літа з'являються кремово-білі квітки , зібрані в плоскі суцвіття. Бузина — це чагарник, який відомий своїми блискучими, соковитими, чорними плодами. Бузина Варієгата не має особливих вимог і її легко вирощувати. Сорт стійкий до міського забруднення, невимогливий до грунту і місця розташування,  добре переносить низькі температури. Забарвлення листя буде більш інтенсивним на сонячному або напів затіненому місці. Щовесни його можна злегка обрізати для загущення і отримання компактної форми.

Форма: гіллястий кущ або невелике деревце.

Розмір: Бузина чорна може досягати висоти 3-5 метрів та діаметру 3-4 метра.

Темпи росту: річний приріст становить приблизно 50 см.

Листя: строкате, велике (довжиною приблизно 25 см), розсічене, складне з 5-7 яйцеподібно-еліптичних листочків.  Характерною особливістю листя є матово-зелений колір лопаті з кремово-білим краєм, що тьмяніє до білого.  З віком листки стають зеленими.

Квіти: білі, зібрані в плоскі зонтичні суцвіття. Квіти виділяють приємний мускатний аромат, що приваблює бджіл.

Період цвітіння: травень-червень.

Плоди:  ближче до осені, в серпні - вересні з'являються чорні плоди.  Плід дрібний, кулястий, стиглий - блискучий темно-синій і чорний, дуже соковитий. Ягоди містять вітаміни А, В і С, а також багато засвоюваного цукру і калію. Підходять для домашньої консервації.

Світло: Бузина Variegata надає перевагу сонячним або напівтінистим місцям. Золотисті або строкаті форми віддадуть перевагу захищеному місці на сонці, де вони можуть зберегти свій колір.

Ґрунт: цей сорт бузини не вимогливий до типу ґрунту, але краще росте на добре дренованих, родючих ґрунтах.

Полив: потребує помірного поливу, особливо у спекотні та сухі періоди.

Використання у ландшафті: цей чагарник доцільно використовувати як колірний акцент у всіх садах, у тому числі і в міських зелених насадженнях, оскільки він стійкий до забруднення повітря. Використовується в барвистих колірних комбінаціях для групових та солітерних посадок, а також може бути частиною живоплотів або міксбордерів. Його яскраве листя ефектно контрастує з зеленими та темно-зеленими рослинами, додаючи саду різноманітності та виразності. Також створює вражаючі колірні поєднання з кущами з пурпуровим або бордовим листям. Плоди бузини чорної варієгата мають кулінарні властивості, якщо їх приготувати, але можуть викликати захворювання, якщо їх їсти сирими або якщо вживати отруйні насіння.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b). 

Купити Бузину чорну Варієгата в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA. 

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»

 

Посадка: для того, щоб бузина чорна Варієгата добре росла, перед посадкою добре перекопайте ґрунт, видаліть бур'яни та додайте компост або перегній, якщо ґрунт бідний. Яма для посадки має бути у два рази ширшою та трохи глибшою, ніж кореневий ком землі, що оточує корені рослини у контейнері. Обережно помістіть рослину у яму так, щоб кореневий ком був на рівні з землею. Заповніть яму ґрунтом, обережно утрамбовуючи його довкола коренів. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. 

Догляд: включає кілька важливих аспектів: полив, обрізка, підживлення, які допоможуть забезпечити здорове зростання та рясне цвітіння цього красивого куща. Мульчування навколо основи рослини допоможе зберегти вологу в ґрунті, контролювати зростання бур'янів та захистити коріння від екстремальних температур.

Полив: відразу після посадки добре полийте рослину, щоб усунути повітряні кишені та забезпечити контакт коренів з ґрунтом і  важливо забезпечити регулярний полив протягом перших кількох тижнів після посадки. Бузина стійка до посухи після вкорінення, але протягом перших кількох років після посадки потребує регулярного поливу, особливо у спекотні та сухі періоди. Пізніше полив можна зменшити, особливо якщо клімат у вашій місцевості достатньо вологий.

Обрізка: необхідна для формування куща та стимулювання нового росту. Найкращий час для обрізки - кінець зими або рання весна, перед початком вегетаційного періоду. Можна видалити старі та пошкоджені гілки, а також провести легке проріджування, щоб покращити циркуляцію повітря в кроні.

Біогумус (вермикомпост від латинського «vermis» – «хробак») — це органічне, повністю екологічно чисте і найкраще з відомих добриво, вироблене шляхом переробки органічних відходів рослинництва і тваринництва популяціями дощового черв'яка. Біогумус призначений для активізації надходження до рослин поживних речовин, посилення діяльності ґрунтової мікрофлори, активізації в рослинах синтезу білків, вуглеводів і вітамінів, підвищення стійкості рослин до температур, зниження надходження в рослини радіонуклідів, важких металів і пестицидів, активізації росту і розвитку рослин. Біогумус можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.

Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули.

Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.

Дозування: 1,5 грам на 1 л придбаного вами контейнера, або 1 грам, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). 

Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі імідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).

Хвороби та шкідники: бузина чорна Варієгата досить стійка до хвороб та шкідників, але як і багато інших садових рослин, без профілактичних обробок може уражатися різноманітними хворобами та шкідниками: щитівки та попелиці, іржа та борошниста роса.

Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою поштою в нашому інтернет-магазині.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - більше 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Читати більше

Характеристики

Висота дорослих рослин 3-7м;
Тип рослини Кущі;
Форма росту Розлогі; Кулясті;
Діаметр дорослої рослини 3-5м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло;
Колір крони Зелений; Варієгатне, строкате листя (світлі вставки); Листя з світлою облямівкою;
Колір крони восени Зелений; Варієгатне, строкате листя (світлі вставки); Листя з світлою облямівкою;
Колір квітів Білий;
Декоративні квіти Квітучі рослини;
Період цвітіння Травень; Червень;
Світло Сонце;Напівтінь;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти;Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти;Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток);Природні пейзажні парки;Східні сади;Акценти / солітери;
Особливості рослини Декоративність листя;Зимова декоративність плодів;Їстівні плоди;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Бузина чорна Варієгата | Sambucus nigra Variegata | Бузина черная Вариегата