Черешня Джерело (чорна, рання) | Черешня Джерело (чёрная, ранняя) | Prunus avium Dzherelo
Черешня Джерело (чорна, рання)
Черешня Джерело (чорная, ранняя)
Prunus avium Dzherelo
Походження: черешня першою відкриває річний фруктовий сезон. З огляду на ту кількість вітамінів і мікроелементів, що містяться в плодах, черешня несе величезне значення для людського організму. Черешня Джерело - новий сорт черешні, який вивів досвідчений селекціонер Л. І. Тараненко шляхом схрещування сіянця Дроган і черешні сорту Валерій Чкалов.
Форма: дерево середніх розмірів з кулястою формою крони. Характеризується швидким ростом, особливо в молодому віці.
Підщепа: ВСЛ - це карликова підщепа для вишні та черешні. Дерево на цій підщепі набагато раніше дає свій перший урожай (на 2-3 роки), практично не вражається хворобами, має підвищену стійкість перед шкідниками. Прекрасно переносить найлютіші морози.
Листя: темно-зелені, подовжено-яйцевидної або еліптичної форми, пилчасті, зазубрені по краях. Живці завдовжки до 10 см.
Квітки: білі, мають медовий аромат, блюдцевидної форми, зібрані в суцвіття по 7-8 штук. У період цвітіння густо покривають гілки дерева.
Плоди: дозрівають ягоди черешні Джерело в кінці першої декади червня. Темно-червоні, майже чорні, серцеподібної форми, плоди важать приблизно 8г. Ягоди смачні і соковиті з невеликою кислинкою. Незважаючи на соковитість, плоди черешні мають хорошу транспортабельність. Урожайність черешні Джерело становить близько 70кг з одного дерева.
Ставлення до світла: черешня Dzherelo любить сонячні місця, але може рости і в півтіні.
Ґрунт: сорт не вимогливий до умов вирощування, добре розвивається на будь-яких ґрунтах.
Переваги: плоди Черешні ранньої Джерело в свіжому вигляді - дуже смачні ласощі як для дорослих, так і для дітей. Також черешню можна сушити, заморожувати, виготовляти компоти, джеми, варення, цукати. Плоди черешні - відомий стимулюючий, тонізуючий і загальнозміцнюючий засіб. Черешня Джерело може стати улюбленицею Вашої домашньої колекції фруктових дерев!
Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 - при належному догляді абсолютно вся територія УКРАЇНИ - (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a - 5b) та Крим (6a - 7b).
Купити Черешню Джерело в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.
↓↓↓ Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фото. ↓↓↓
Посадка: щоб черешня Джерело добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-яка здорова гумусована темна лугова / садова земля). Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Виймаємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляний ком (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожене коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптуємо. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більш родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола, для природного збору дощової води і рясно заливаємо декілька разів.
Вид ґрунту: як і всі інші рослини черешня добре відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною, або компост. Всі сорти черешень нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових дерев. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з добривами, так рослина не піддається викопці з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається. Також можна купити саджанці з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які відмінно приживаються.
Полив: черешня Dzherelo - вологолюбна рослина. Полив слід проводити 4-5 разів на місяць з розрахунку одне відро води на доросле дерево двічі в день (вранці і ввечері). Дуже важливий полив в період червень-липень: тоді відбувається дозрівання плодів, закладаються квіткові бруньки, що формують урожай майбутнього року. При близькому заляганні ґрунтових вод норми поливу коригуються.
Обрізка: дуже важливим фактором у вирощуванні черешні є грамотна обрізка, завдяки якій можна регулювати врожайність дерева, розмір плодів, цукристість, а також позбавити його від хвороб. При посадці гілки молодого саджанця черешні обрізають на третину. Це сприяє швидкій закладці крони. Обрізку черешні слід проводити щорічно до розпускання бруньок, приблизно в квітні місяці. Необхідно щорічно проріджувати крону дерева, це сприяє збільшенню врожаю і запобігає появі хвороб і шкідників. З молодих пагонів слід залишати тільки сильні і прямостоячі, а криві і слабкі слід видаляти. Формуйте крислату і добре освітлену крону, щоб до плоду можна було легко протягнути руку. Саме тому обрізайте гілки, що ростуть вертикально, даючи місце розвиватися боковим гілкам, але не більше ¼ від загальної маси гілок.
Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися сливовим пильщиком, товстоножкою, щитівкою, кльошами, а також такими хворобами, як плодова гниль, моніліоз, кокомікоз.
Добриво / захист: висаджені дерева черешні слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня, друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Гарному розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, попелиці, а також від такої хвороби як моніліальний опік слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - від моніліального опіку, гномоніоза застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Хорус + Швидкість. У фазі росту плоду (горішок) - від східної плодожерки, попелиці, молі, а також хвороб: молініоз, гнромоніоз застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. Обробку проводять через 7-8 днів після попередньої. У фазі росту плоду (перед дозріванням) - від попелиці, східної плодожерки і плямистості листя застосовують Енжіо або Актеллік. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. Після збирання врожаю від попелиці і таких хвороб, як плодова гниль, моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Хорус + Швидкість + Карате Зеон, знімають і знищують муміфіковані плоди. Обробку проводять через 18-24 дня після збору врожаю баковою сумішшю. У жовтні-листопаді від довгоносика, пильщика, кліща і від плямистості листя, клястероспоріозу слід зробити окопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внесення добрив.
Ґрунтові шкідники: необроблена рослина може пошкоджуватися совкою. У порівнянні з ненажерливою личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився найнебезпечнішого шкідника садових рослин України. З середини квітня, побачивши першого хруща, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в ґрунт з кінця квітня до вересня - 1 раз в 40-60 днів.
Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л. Всі матеріали, для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.
Черешня Джерело (чорна, рання)
Черешня Джерело (чорная, ранняя)
Prunus avium Dzherelo
Походження: черешня першою відкриває річний фруктовий сезон. З огляду на ту кількість вітамінів і мікроелементів, що містяться в плодах, черешня несе величезне значення для людського організму. Черешня Джерело - новий сорт черешні, який вивів досвідчений селекціонер Л. І. Тараненко шляхом схрещування сіянця Дроган і черешні сорту Валерій Чкалов.
Форма: дерево середніх розмірів з кулястою формою крони. Характеризується швидким ростом, особливо в молодому віці.
Підщепа: ВСЛ - це карликова підщепа для вишні та черешні. Дерево на цій підщепі набагато раніше дає свій перший урожай (на 2-3 роки), практично не вражається хворобами, має підвищену стійкість перед шкідниками. Прекрасно переносить найлютіші морози.
Листя: темно-зелені, подовжено-яйцевидної або еліптичної форми, пилчасті, зазубрені по краях. Живці завдовжки до 10 см.
...Характеристики |
|
Видова назва дерева | Черешня; |
Запилення рослини | Потребує запилювача; |
Плоди | Великі; |
Сезон плодоношення | Ранній; |
Смакові якості | Солодкі; |
Тип рослини | Плодове дерево; |
Форма рослини | Розлога; |
Висота рослини | 3-7м; |
Кліматична зона України | 6 зона (-23,3°С - 17,8°С); |
Черешня Джерело (чорна, рання) | Черешня Джерело (чёрная, ранняя) | Prunus avium Dzherelo