Ялина звичайна / європейська Купрессіна | Picea abies Cupressina | Picea abies Cupressina
Ялина звичайна / європейська Купрессіна
Ель обыкновенная / европейская Купрессина
Picea abies Cupressina
Синоніми: Ялина звичайна Купрессина.
Форма: форма щільно конусовидна, вузькоконічна.
Швидкість росту: відносно повільноростуча. Річний приріст близько 15 см. У віці 30 років висота сягає приблизно 8 м.
Колір хвої: яскраво-зелена.
Пагони: гілки прямі, жорсткі.
Ставлення до світла: добре росте як на сонці, так і в легкій тіні. Однак при хорошому освітленні крона стає густою і щільною, а в затінку рідшає.
Грунт, ґрунт: вимоги до грунту і вологи середні.
Шкідники: найбільш поширені - попелиця ялинова ситхинська небезпечний шкідник ялини колючої, ялини сербської та ялини ситхинскої. Попелиця - це зелена смокчуща комаха розміром всього 1-2 мм з червоними очами викликає появу жовтуватих плям на старій хвої, пізніше хвоя опадає. Червона та жовта галові попелиці висмоктують соки ялинової хвої навесні, в результаті чого на хвойних деревах утворюються шишкуваті, схожі на ананас галли. Уражені гілки відмирають. Бруднувато-білі до чорнуватих гусениці нічного метелика монашки, довжиною до 5 см, об'їдають хвою ялини повністю. Для захсту Вашої ялинки від шкідників рекомендується проводяити профілактичне обприскування інсектицидами навесні і повторно влітку (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Можливі хвороби: шютте звичайне, іржа, хлороз. Для лікування і профілактики можна застосовувати обробку фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець, але, як правило, сучасний садівник в силах самостійно ідентифікувати ворога і правильно вибрати методи та засоби захисту рослини за допомогою інтернету.
Посадка: саджанці ялини Купрессіна до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Перед посадкою контейнер з рослиною необхідно ретельно полити. Посадкова яма повинна бути більше контейнера приблизно в 1,5-2 рази. Коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі. Всі рослини, придбані в розпліднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть продаватися у Вашому садовому центрі без додаткового підживлення цілий рік. Але найбільша перевага покупки рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без покупки додаткового добрив, з березня по грудень - навіть у найспекотніші дні літа.
Застосування: вона буде добре виглядати як в одиночній посадці на газоні, так і в поєднанні з іншими хвойними, листяними, квітковими і трав'янистими культурами.
Кліматична зона: 4.
Купити Ялину звичайну Купрессіна в Києві за низькими цінами можна в розсаднику декоративних рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, мульчування хвойних - в розділі "Посадка, догляд".
Посадка: Перед посадкою контейнер з рослиною необхідно полити. Посадкова яма повинна бути більше контейнера приблизно в 1,5-2 рази. Коренева шийка повинна знаходитися на рівні землі. Найголовніше в посадці ялини звичайної / європейської Купрессіни - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рН не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кисла природа грунту - велика рідкість. Тому лужні грунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Для підкислення грунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У донецькій і луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганці. На бідних піщаних ґрунтах Полісся, в тому числі і київської області, рекомендуємо застосовувати перепрілий відстояний органічний гумус, отриманий з гною або компосту. Органіка змінює структуру "легких" грунтів і «запускає» природний вічний двигун грунтових бактерій. Черви самі мігрують від сусідів до вас і запускають ланцюгову реакцію. Якщо Ви навчитеся її підтримувати, то забудете про дорогі мінеральні добрива назавжди. Всі рослини, придбані в розпліднику PROXIMA забезпечені сучасними довготривалими добривами і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткового підживлення цілий рік. Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається.
Обрізка: Проводиться санітарна обрізка перед початком руху соку. Під обрізкою мається на увазі видалення сухих і пошкоджених гілок.
Догляд: Потребує поливу, видаленню бур'янів, поверхневої і санітарної стрижки, обприскування крони, кореневого і позакореневого підживлення.
Хвороби і шкідники: Найбільш поширені - попелиця ситхинська, шкідник ялини колючої, ялини сербської та ялини ситхинської. Попелиця - це комаха розміром Всього 1-2 мм з червоними очима викликає появу жовтих плям на старій хвої, пізніше хвоя опадає. Брудно білі гусениці нічного метелика монашки, довжиною до 5 см, об'їдають хвою, з'їдають повністю. Також павутинний кліщ. Головне визначити шкідника (діагноз) для того, щоб правильно вибрати засіб захисту рослин. Для захисту Вашої ялини від шкідників рекомендується обприскувати інсектицидами навесні і повторно влітку (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Навесні і повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і підібрати препарати, які допоможуть в захисті рослини. Краще раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і вже «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їх людські «ватні» родичі - кремлівські окупанти «колоради», дуже ненажерливі, і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до поширення на великі території.
Грунтові шкідники: Необроблене рослина може пошкоджувати совка. У порівнянні з ненажерливою личинкою травневого хруща, інші шкідники на доглянутій рослині зустрічаються рідко. За останні 10 років хрущ, особливо на багатих перегноєм, чистих від бур'янів ґрунтах, перетворився в найнебезпечнішого шкідника садових рослин України. Одна личинка хруща може за 1 день обгризти кореневу систему молодого 10-30 см саджанця, повністю його знищивши. З середини квітня, побачивши першого летитячого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище грунту) і кореневу шийку і не пролитися в сторону , Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в грунт згідно з інструкцією, також ефективна Актара. Обробка по кроні і підлив по кореневій шийці в грунт з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Актара 1гр на 1 л полив під корінь по 30-100 грам під рослину в залежності від розміру.
Ялина звичайна / європейська Купрессіна
Ель обыкновенная / европейская Купрессина
Picea abies Cupressina
Синоніми: Ялина звичайна Купрессина.
Форма: форма щільно конусовидна, вузькоконічна.
Швидкість росту: відносно повільноростуча. Річний приріст близько 15 см. У віці 30 років висота сягає приблизно 8 м.
Колір хвої: яскраво-зелена.
Пагони: гілки прямі, жорсткі.
Ставлення до світла: добре росте як на сонці, так і в легкій тіні. Однак при хорошому освітленні
...Характеристики |
|
Тип рослини | Кущі; Вічнозелені; |
Форма росту | Пірамідальні та конусовидні; Кулясті; |
Висота рослини | 1,5-3м; |
Діаметр дорослої рослини | 1,5-2м; |
Щільність крони | Щільна крона, яка створює тінь; |
Світло | Сонце; Напівтінь; |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Сади на даху; Вересові і кислі сади; |
Особливості рослини | Колючі рослини; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; Зима; |
Потреба у догляді | Низька; |
Потреба укриття на зиму | Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму; |
На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!
Ялина звичайна Баррі | Ельобыкновенная Барри | Picea abies Barryi