Елеагнус Еббінге | Элеагнус Эббинге | Elaeagnus × submacrophylla / Elaeagnus × ebbingei
Елеагнус Еббінге
Элеагнус Эббинге
Elaeagnus × submacrophylla / Elaeagnus × ebbingei
Синоніми: Лох Еббінге, Oleaster, Silverberry, Chalef d`Ebbinge, лох напіввеликолистий, лох субвеликолистий, елеагнус напіввеликолистий, елеагнус субвеликолистий.
Опис сорту: Декоративний, в українських кліматичних умовах напів вічнозелений кущ. Гібрид між Elaeagnus macrophylla та Elaeagnus pungens. Глянцеве листя з контрастною темно-зеленою верхньою стороною і м'яким сірим покриттям знизу виглядає неймовірно ефектно протягом усього року. Відмінно переносить суворі зими та посуху, ставши чудовим вибором для живоплотів або декоративних посадок. Elaeagnus ebbingei не лише прикрасить ваш сад, а й додасть йому екзотичного вигляду завдяки своїй здатності адаптуватися до різних кліматичних умов!
Походження / Історія: Вперше описаний як природний гібрид у 1909 році Каміллем Серветтазом під назвою Eleagnus submacrophylla (Елеагнус напіввеликолистий). У 1929 році, не знаючи про роботу Серветтаза, нідерландський садівник Саймон Доренбос, який займав пост директора Департаменту парків у Гаазі, висадив насіння декількох сортів елеагнусів, зокрема E. macrophylla та E. pungens, які росли поруч один з одним. Після виявлення, на його думку, нового гібриду Доренбос описав і назвав його на честь нідерландського ботаніка J.W.E. Ebbinge. Так Eleagnus submacrophylla отримав ще одну назву – Elaeagnus ebbingei. Пізніше, після перевірки департаментом ICN (Міжнародний кодекс номенклатури для водоростей, грибів і рослин), було встановлено, що згідно з ботанічними правилами пріоритету правильною назвою для цього гібриду буде Eleagnus submacrophylla. Отже, підсумовуючи цю заплутану історію, правильною ботанічною назвою є Eleagnus × submacrophylla, оскільки її раніше описав Камілль Серветтаз, і відповідно, вступили в дію правила ботанічного пріоритету. Назва Elaeagnus × ebbingei вважається нелегітимною, хоча й досі залишається популярною серед садівників.
Є також дуже цікаві відомості щодо другої назви роду – «лох», яка має слов’янське коріння. У слов’янських народів ця назва закріпилася за представниками цього роду, зокрема за Elaeagnus angustifolia (лох вузьколистий). Це слово могло мати давнє походження та означати рослину з колючками або з плодами, схожими на ягоди. Цікаво, що наші пращури також використовували слово «лох» щодо інших рослин. Наприклад, іноді так називали обліпиху, яка теж має колючки та ягідні плоди. Тож можна сказати, що в народній ботаніці «лох» – це узагальнена назва для колючих кущів із плодами, подібними до ягід.
Латинська назва Elaeagnus походить від давньогрецького ἔλαια (elaia – «олива») та ἄγνος (agnos – «чистий», «священний»). Це пов’язано з тим, що листя деяких видів Elaeagnus нагадує листя оливи.
Форма: Кущ розлогої або округлої форми
Розмір: У дорослому віці досягає 2-3 м у висоту та 1,5-2м в ширину.
Швидкість росту / сила росту: Річний приріст 20-30 см.
Листя: Овальне або еліптичне, верхня сторона глянцева, темно-зелена, нижня- сріблясто-сіра. В умовах України вважається напівлистопадним або листопадним залежно від кліматичних умов конкретної місцевості.
Квіти: Дрібні, кремово-білі з жовтуватим відтінком, мають солодкий аромат.
Цвітіння: Жовтень -листопад.
Запилення: Самозапильний.
Плоди: Їстівні, овальні, сріблясті або темно-помаранчеві, іноді з червоними або коричневими відтінками, залежно від дозрівання. Дозрівають листопад - початок грудня. Мають кисло-солодкий смак. Їх можна вживати свіжими або використовувати для приготування варення, желе та компотів.
Світло: Для росту потребує світлу та добреосвітлену ділянку. Може рости в напівтіні. У тіні приріст суттєво знижується, а декоративність майже зникає.
Ґрунт: Добре дренований. Адаптується до різних типів ґрунту,може витримувати бідне на поживні речовини середовище. Для кращої сили росту, стійкості до хвороб, закладки плодів, перед посадкою бажано додати субстрат, перегній, компост, біогумус, добрива. На важких глинистих ґрунтах потрібно організувати належний дренаж за допомогою піску.
Коренева система: Мичкувата з сильним розгалуженням. Потрібен ґрунт з лужною або слабокислою реакцією - рівень РН 5,5-8.
Застосування у ландшафті: Завдяки густій кроні та середньому темпу росту рослина широко застосовується для створення зеленої огорожі, що добре захищають від вітру, пилу та сторонніх поглядів. Підходить для приморських районів. Можна використовувати для міського озеленення, адже рослина стійка до забрудненого повітря. Відмінно переносить обрізку для формування топіарних форм. Можна використовувати на схилах для укріплення. Відмінно поєднується з рослинами, які квітують для створення акценту.
Кліматична зона України: 7 зона (-17,7°С - 12,3°С); південь Криму і гирло Дунаю. Для високогір’я Карпат і північно-східних областей не морозостійка, тому в молодому віці обов’язкове укриття. Для центральної України бажаний захист білою агротканиною від морозів, суховіїв, тимчасових ранніх весняних і пізніх осінніх заморозків.
Купити Елеагнус Еббінге в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Додатково: | Ціна: | Кількість: |
0,5-3л | 15-20см | 10-15см | 2 |
NEW
|
175 грн |
- + |
Посадка: Перед посадкою необхідно обрати сонячне місце на вашій ділянці. Лунку для посадки зазвичай копають вдвічі більшу, ніж розмір кореневої системи саджанця. Яму заповнюють сумішшю субстрату, компосту або біогумусу.
Кореневу шийку важливо не заглиблювати - так ви зможете запобігти підгниванню коріння. Зону навколо рослини, потрібно мульчувати, щоб зберегти вологу і знизити температуру влітку і підвищити взимку.
Полив: У перші роки після посадки необхідно забезпечити регулярний полив. Але не допускайте застою води. Найкраще поливати рослину ввечері, щоб унеможливити перегрів ґрунту в жаркий період. Також не допускайте пересихання ґрунту. Для підтримки оптимального рівня вологості потрібно регулярно перевіряти стан ґрунту біля кореневої системи.
Обрізка: Формуючу та санітарну обрізку рекомендовано проводити ранньою весною: видаляють пошкоджені, застарілі та відмерлі гілки. Влітку допускається формуюча обрізка, якщо потрібна корекція форми (наприклад ви формуєте топіар кулю, конус тощо). Омолоджуючу обрізку проводять раз на 3-4 роки видаляючи старі гілки).
Укриття на зиму: Молоді саджанці необхідно вкривати агроволокном. У дорослому віці морозостійкість рослини збільшується. Для захисту кореневої системи взимку, радимо, мульчувати рослини сосновою корою.
Добриво / захист: Висаджені рослини потребують внесення мінеральних добрив. Формуємо і культивуємо пристовбурні кола, додаємо біогумус, компост.
Всі рослини розсадника Проксіма забезпечені добривами пролонгованої дії європейської якості на 2-3 місяці. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.
Захист від бур'янів: Регулярна культивація пристовбурного кола, у боротьбі з однорічними і багаторічними бур'янами застосовують гербіциди як суцільної дії на основі гліфосату (наприклад Ураган Форте, Раундап), так і вибіркові, призначені для захисту окремих культур. Їх використовують в період до, або після цвітіння за умови захисту культури.
Хвороби елеагнуса в Україні: Борошниста роса, іржа, коренева гниль.
Шкідники елеагнуса в Україні: Попелиця, щитівка, борошнистий червець, тля, павутинний кліщ.
Профілактика від хвороб і шкідників: Для профілактики хвороб, спалахів грибкових інфекцій та превентивної боротьби зі шкідниками рекомендуємо використовувати наші сезонні набори для профілактичної обробки крон рослин: Набір 1,2,3,4 з детальними інструкціями доступні в продажу на сайті та в садовому центрі в с. Жорнівка, також відправляємо поштою.
Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І перших, і других потрібно знищувати до їх широкого розповсюдження.
Ґрунтові шкідники: В наш час найбільшу небезпеку в ґрунті становлять такі ґрунтові шкідники як личинка хруща, совки, довгоносика, дротяника. Пошкоджує коріння також ведмедка і різні комахи, коренева тля, медяниці. Крону і грунт навколо рослини треба захистити, обробивши їх діючою речовиною тіаметоксам (Актара, Октант), або препаратами, на основі діючої речовини імідаклоприд (пролонговані таблетки Ініціатор, Престиж / Байєр, український Антихрущ). Обробка засобами захисту здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону.
Елеагнус Еббінге
Элеагнус Эббинге
Elaeagnus × submacrophylla / Elaeagnus × ebbingei
Синоніми: Лох Еббінге, Oleaster, Silverberry, Chalef d`Ebbinge, лох напіввеликолистий, лох субвеликолистий, елеагнус напіввеликолистий, елеагнус субвеликолистий.
Опис сорту: Декоративний, в українських кліматичних умовах напів вічнозелений кущ. Гібрид між Elaeagnus macrophylla та Elaeagnus pungens. Глянцеве листя з контрастною темно-зеленою верхньою стороною і м'яким сірим покриттям знизу виглядає неймовірно ефектно протягом усього року. Відмінно переносить суворі зими та посуху, ставши чудовим вибором для живоплотів або декоративних посадок. Elaeagnus ebbingei не лише прикрасить ваш сад, а й додасть йому екзотичного вигляду завдяки своїй здатності адаптуватися до різних кліматичних умов!
Походження / Історія: Вперше описаний як природний гібрид у 1909 році Каміллем Серветтазом під назвою Eleagnus submacrophylla (Елеагнус
...Характеристики |
|
Висота дорослих рослин | 1,5-3м; |
Тип рослини | Кущі; Напіввічнозелені; |
Форма росту | Розлогі; Кулясті; |
Діаметр дорослої рослини | 1,5-2м; |
Щільність крони | Щільна крона, яка створює тінь; |
Колір крони | Темно-зелений; |
Колір крони восени | Темно-зелений; |
Колір квітів | Білий; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; |
Період цвітіння | Жовтень; Листопад |
Світло | Сонце; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Помірний полив; |
Умови навколишнього середовища | Берег моря; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі; Рослини для стримування вітру; Витримує контейнерне вирощування; |
Кліматична зона України | 7 зона (-17,7°С - 12,3°С); |
Кислотність грунту / РН | Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Кладовища; Зелені арки; Альтанки, перголи, берсо; Акценти / солітери; |
Рослина для живоплоту | Високий /стіна (2-5м); |
Особливості рослини | Декоративність листя; Зимова декоративність плодів; Медонос; Корм для пташок взимку; Їстівні плоди; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; Зима; |
Потреба у догляді | Низька; |
На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!
Елеагнус Еббінге | Элеагнус Эббинге | Elaeagnus × submacrophylla / Elaeagnus × ebbingei