Флокс шилоподібний Скарлет Флейм | Флокс шиловидный Скарлет Флейм | Phlox subulata Scarlet Flame
Флокс шилоподібний Скарлет Флейм
Флокс шиловидный Скарлет Флейм
Phlox subulata Scarlet Flame
Синоніми: повзучий флокс, флокс Червоне полум'я, флокс Багряне сяйво.
Походження / історія: в 1737 р. Карл Лінней, шведський природодослідник і ботанік, дав рослині назву "флокс". У перекладі з грецької мови означає "полум'я". Цікава легенда пояснює цю назву. Під час морських подорожей Одіссей і його супутники - аргонавти спускалися в царство бога Аїда, тримаючи в руках запалені смолоскипи. А вибравшись з жахливого підземелля, вони кинули смолоскипи додолу, проте полум'я не згасло, а в пам'ять про сміливість і мужність людей проросло, і перетворилося в яскраві квіти.
Незважаючи на те, що назва флокс грецьке, ці рослини були привезені в 18 столітті з Америки: однорічний флокс з Техасу, багаторічний з Канади. А назву "шилоподібний" флокс отримав через форму листя - вузьку, жорстку, загострену, схожу на маленькі "шильця".
Опис: флокс шилоподібний Скарлет Флейм - багаторічна трав'яниста рослина, що утворює вічнозелені, яскраві і щільні килимки. Лежачі стебла густо вкриті тісно сидячим дрібним, вузьким, гострим і твердим листям, довжиною до 2,5 см. З ранньої весни і до морозів вони навіть під снігом зберігають свою зелень.
Цей сорт, мабуть, найяскравіший з усіх шиловидних флоксів. А під час цвітіння, в кінці травня - на початку червня, килими шиловидних флоксів щільно усипані яскраво-рожевими квіточками. Хоча у сланких флоксів вони невеликі, але їх цвітіння настільки рясне, що під суцільним покривом майже не видно зелені.
На відміну від сорту Мак Данієлс Кюшон цей сорт має більш насичене забарвлення квітів.
Флокс шилоподібний Скарлет Флейм стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!
Форма: сланка багаторічна рослина.
Висота / діаметр: до 10 см заввишки і 20 см в діаметрі.
Швидкість зростання: середньозростаюча рослина.
Цвітіння: в травні-червні, на тлі листя з'являються яскраві квітки з рожевими пелюстками навколо темно-червоної серединки, діаметром близько 2,5 см, мають приємний аромат. За сприятливих умов, в серпні - вересні, цей сорт може зацвісти повторно, але не так рясно.
Листя: зелене, вузьке, загострене, жорстке, до 2 см завдовжки, густо покриває пагони.
Коренева система: у флоксів розгалужена, залягає неглибоко, досягає глибини 10-20 см. Так само міжвузля можуть пускати коріння і укорінятися на вологому ґрунті. Таким чином, кущі ґрунтопокривного флокса розростаються в ширину, займаючи поступово все більше місця.
Ставлення до світла: для посадки флокса Скарлет Флейм бажано обирати сонячні ділянки.
Вид ґрунту: добре росте на рихлому, бідному, сухому, дренованому з нейтральною кислотністю ґрунті. Не виносить застою вологи.
Застосування: флокс шилоподібний Скарлет Флейм чудово підходить для посадки на альпійських гірках, в щілинах між камінням, на кам'янистих терасах, в міксбордері. Дуже добре виглядає на сонячних схилах, підпірних стінках, ефектні килими яскравих барвистих плям на газоні з флоксів.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютна морозостійкість на всій території України.
Купити Флокс шилоподібний Скарлет Флейм в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.
Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .
Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.
Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Досить посадити молоді рослини на відстані 25-30 см одна від одної, і через 1-2 роки флокси утворюють суцільний килим. Щоб прискорити цей процес, слід розкласти і направити стебла в потрібному напрямку, а потім пришпилити їх до ґрунту або присипати землею: однією з особливостей флокса шиловидного є швидке зростання його пагонів (за 2-3 роки вони виростають в довжину до 40 см) і їх укорінення в місцях розгалуження.
Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами.
Полив: посухостійкий і не виносить застою вологи, але в спекотні і посушливі періоди потребує помірного поливу.
Обрізка: обрізки не потребує.
Догляд: зводиться до прополки, поливу і підживлення: перед цвітінням, в період активного росту рослин, бажано підгодувати їх азотно-калійними добривами, а в середині літа - внести повне мінеральне добриво.
Рослини старше п'яти років слід омолоджувати, для того щоб вони були густішими.
Хвороби і шкідники: на жаль, флокси хворіють і пошкоджуються шкідниками. У них ті ж хвороби, що й у інших квітів, і ті ж шкідники. Основні захворювання - грибні та вірусні. Часто ми самі винні в появі захворювань: не дотримуємося правил агротехніки, не займаємося профілактикою.
Необроблені рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).
Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.
Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.
Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.
Флокс шилоподібний Скарлет Флейм
Флокс шиловидный Скарлет Флейм
Phlox subulata Scarlet Flame
Синоніми: повзучий флокс, флокс Червоне полум'я, флокс Багряне сяйво.
Походження / історія: в 1737 р. Карл Лінней, шведський природодослідник і ботанік, дав рослині назву "флокс". У перекладі з грецької мови означає "полум'я". Цікава легенда пояснює цю назву. Під час морських подорожей Одіссей і його супутники - аргонавти спускалися в царство бога Аїда, тримаючи в руках запалені смолоскипи. А вибравшись з жахливого підземелля, вони кинули смолоскипи додолу, проте полум'я не згасло, а в пам'ять про сміливість і мужність людей проросло, і перетворилося в яскраві квіти.
Незважаючи на те, що назва флокс грецьке, ці рослини були привезені в 18 столітті з Америки: однорічний флокс з Техасу, багаторічний з Канади. А назву "шилоподібний" флокс отримав через форму листя - вузьку, жорстку, загострену, схожу на маленькі "шильця".
Опис: флокс шилоподібний Скарлет Флейм - багаторічна трав'яниста рослина, що утворює вічнозелені, яскраві і щільні килимки. Лежачі стебла густо вкриті тісно сидячим дрібним, вузьким, гострим і твердим листям, довжиною до 2,5 см. З ранньої весни і до морозів вони навіть під снігом зберігають свою зелень.
Цей сорт, мабуть, найяскравіший з усіх шиловидних флоксів. А під час цвітіння, в кінці травня - на початку червня, килими шиловидних флоксів щільно усипані яскраво-рожевими квіточками. Хоча у сланких флоксів вони невеликі, але їх цвітіння настільки рясне, що під суцільним покривом майже не видно зелені.
На відміну від сорту Мак Данієлс Кюшон цей сорт має більш насичене забарвлення квітів.
Флокс шилоподібний Скарлет Флейм стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!
Форма: сланка багаторічна рослина.
Висота / діаметр: до 10 см заввишки і 20 см в діаметрі.
Швидкість зростання: середньозростаюча рослина.
Цвітіння: в травні-червні, на тлі листя з'являються яскраві квітки з рожевими пелюстками навколо темно-червоної серединки, діаметром близько 2,5 см, мають приємний аромат. За сприятливих умов, в серпні - вересні, цей сорт може зацвісти повторно, але не так рясно.
Листя: зелене, вузьке, загострене, жорстке, до 2 см завдовжки, густо покриває пагони.
Коренева система: у флоксів розгалужена, залягає неглибоко, досягає глибини 10-20 см. Так само міжвузля можуть пускати коріння і укорінятися на вологому ґрунті. Таким чином, кущі ґрунтопокривного флокса розростаються в ширину, займаючи поступово все більше місця.
Ставлення до світла: для посадки флокса Скарлет Флейм бажано обирати сонячні ділянки.
Вид ґрунту: добре росте на рихлому, бідному, сухому, дренованому з нейтральною кислотністю ґрунті. Не виносить застою вологи.
Застосування: флокс шилоподібний Скарлет Флейм чудово підходить для посадки на альпійських гірках, в щілинах між камінням, на кам'янистих терасах, в міксбордері. Дуже добре виглядає на сонячних схилах, підпірних стінках, ефектні килими яскравих барвистих плям на газоні з флоксів.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютна морозостійкість на всій території України.
Купити Флокс шилоподібний Скарлет Флейм в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.
Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .
Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.
Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Досить посадити молоді рослини на відстані 25-30 см одна від одної, і через 1-2 роки флокси утворюють суцільний килим. Щоб прискорити цей процес, слід розкласти і направити стебла в потрібному напрямку, а потім пришпилити їх до ґрунту або присипати землею: однією з особливостей флокса шиловидного є швидке зростання його пагонів (за 2-3 роки вони виростають в довжину до 40 см) і їх укорінення в місцях розгалуження.
Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами.
Полив: посухостійкий і не виносить застою вологи, але в спекотні і посушливі періоди потребує помірного поливу.
Обрізка: обрізки не потребує.
Догляд: зводиться до прополки, поливу і підживлення: перед цвітінням, в період активного росту рослин, бажано підгодувати їх азотно-калійними добривами, а в середині літа - внести повне мінеральне добриво.
Рослини старше п'яти років слід омолоджувати, для того щоб вони були густішими.
Хвороби і шкідники: на жаль, флокси хворіють і пошкоджуються шкідниками. У них ті ж хвороби, що й у інших квітів, і ті ж шкідники. Основні захворювання - грибні та вірусні. Часто ми самі винні в появі захворювань: не дотримуємося правил агротехніки, не займаємося профілактикою.
Необроблені рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).
Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.
Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.
Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.
Характеристики |
|
Тип рослини | Грунтопокривні рослини; Вічнозелені; |
Форма росту | Сланкі; |
Висота рослини | 0.1-0.2м |
Діаметр дорослої рослини | 0,2-0,5м; |
Щільність крони | Рихла крона, яка пропускає світло; |
Колір крони | Зелений; |
Колір крони восени | Зелений; |
Колір квітів | Рожевий; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; |
Період цвітіння | Травень; Червень; |
Світло | Сонце; |
Вимоги до поливу | Посухостійкі; |
Умови навколишнього середовища | Піщані сухі бідні ґрунти; Надмірна загазованість та міські умови; Витримує контейнерне вирощування; |
Кліматична зона України | 4 зона; |
Кислотність грунту / РН | Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Кладовища; Природні пейзажні парки; Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Альтернатива газону; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; |
Потреба у догляді | Низька; |
Флокс шилоподібний Скарлет Флейм | Флокс шиловидный Скарлет Флейм | Phlox subulata Scarlet Flame