Гортензія широколиста Сібілла / Мася | Hydrangea macrophylla Sibilla / Masja | Гортензия широколистная Сибилла / Мася

Код товару: 590
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 350 грн
Є в наявності

Гортензія широколиста Сібілла / Мася

Гортензия крупнолистная Сибилла / Мася

Hydrangea macrophylla Sibilla / Masja

 


Синоніми: гортензія макрофілла Сибілла, гортензія макрофілла Мася, Сибілла, Сибіла, Сібіла.

Походження / історія: згідно з однією з древніх легенд, в день, коли народився Будда, з неба посипалися квіти казкової краси. Тоді і з'явився на Землі квітка Аудзісай, як називають японці гортензію. Навіть сьогодні для японських буддистів Аудзісай - священна квітка, яка вирощується в храмах. З листя гортензії готується традиційний чай, званий «Амача». Він є божественним і ритуальним напоєм у буддистів, які вважають, що він має магічну силу і захищає від злих духів.

В Європі гортензія з'явилася у XVIII столітті. З походженням назви «гортензія» пов'язана романтична історія. У 1767 році, здійснюючи навколосвітню подорож на кораблі, французький лікар і натураліст Філібер Коммерсон побачив в одній з азіатських країн - чи то Китаї, то чи Японії - невідому раніше рослину. Квітучий кущ настільки вразив його красою, що відважний дослідник назвав знахідку на честь своєї коханої, Гортензії Барреове, яка супроводжувала його в небезпечній і довготривалій експедиції, одягнувши чоловіче вбрання.

Опис: гортензія Сибілла - невеликий, розлогий, вертикально зростаючий листопадний кущ з ефектними, кулястими, глянцевими і великими (діаметром 15-30 см) суцвіттями. Залежно від кислотності ґрунту, квіти у гортензії можуть мати відтінки від фіолетового до темно-рожевого. Рослина погано переносить пересихання ґрунту. На зиму потрібно укриття.

Гортензія крупнолиста Сибілла стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактний, широко вертикальний кущ.

Висота / діаметр: кущ, що досягає у висоту 1-1,3 м при такому ж діаметрі.

Швидкість зростання: гортензія Мася відноситься до швидко зростаючих рослин.

Цвітіння: з липня по вересень рясно цвіте великими кулястими суцвіттями, в діаметрі 15-30 см. Складається з окремих, дуже великих квіточок, які мають 3-5 пелюсток, діаметром 2,5-6 см.

У нейтральному середовищі квіти мають темно-рожеві або червоні відтінки, в кислому - синьо-фіолетові. Цвіте на пагонах минулого року.

Пагони: торішні здерев'янілі, пагони поточного року - зелені.

Листя: у гортензії яйцеподібні, зазубрені по краях, темно-зелені, блискучі, дуже декоративні.

Коренева система: неглибока, розгалужена, утворює кореневі нащадки, завдяки цьому нерідко сильно розростається в ширину.

Ставлення до світла: місце для посадки гортензії бажано обирати в півтіні. Також може рости і на сонці.

Вид ґрунту: надає перевагу вологому, дренованому ґрунту, не переносить вапняного. Вона може рости як на кислих, так і на слаболужних ґрунтах.

Застосування: використовується поодиноко, для створення деревно-кущових груп, в композиціях, живоплотів і як контейнерна рослина. Флористи використовують суцвіття гортензій для виготовлення квіткових композицій.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6б - при належному догляді абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити Гортензію широколисту Сибілла / Мася в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд». 

 

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Ціна: Кількість:
15-20см 15-20см 350 грн
-
+
Від 350 грн

Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Купити саджанці до 80 см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовано вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Висаджувати гортензію потрібно з горщика не заглиблюючи кореневої шийки. Після посадки необхідно полити і розпушити ґрунт. До початку вегетації робиться обрізка, (важливо зробити правильну обрізку), так як квіткові бруньки закладаються на кінцях торішніх пагонів, вирізаємо тільки дуже густі пагони або обрізаємо їх підмерзлі кінці. Окислюється ґрунт будь-якими шляхами.

Доцільна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (червоний, білий, молодий) торф, бажано сфагнумовий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Ровенська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку потрібно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому близькому лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники  традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт).

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами.

Полив: гортензія - вологолюбна рослина, поливати її влітку потрібно рясно (30-50 л води під кожну дорослу рослину) і регулярно - два рази на тиждень при сухій погоді і один раз, якщо був дощ.

Обрізка: якщо необхідно вкоротити пагони для створення ландшафтного дизайну або цього вимагає певний сорт, то сміливо беріть секатор. Також необхідно стежити за збереженням пагонів і вчасно видаляти пошкоджені або відмерзлі частини. Найкраще провести обрізання торішніх пагонів ранньою весною. Протягом року, при необхідності можна підправляти тільки молоду поросль.

Догляд: полягає в періодичних поливах, підгодівлі і розпушуванні ґрунту. Крім цього, регулярно прибирають сухі суцвіття, що стимулює появу нових - в наступному році.

Нерідко гортензія вимагає підв'язки для підтримки суцвіть.

Вимагає укриття на зиму для збереження торішніх бруньок.

При обрізанні навесні треба обов'язково зберігати старі бруньки, які будуть давати нові пагони з безліччю квітів.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см.

Шкідники і хвороби: необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою, хлорозом і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Гортензія широколиста Сібілла / Мася

Гортензия крупнолистная Сибилла / Мася

Hydrangea macrophylla Sibilla / Masja

 


Синоніми: гортензія макрофілла Сибілла, гортензія макрофілла Мася, Сибілла, Сибіла, Сібіла.

Походження / історія: згідно з однією з древніх легенд, в день, коли народився Будда, з неба посипалися квіти казкової краси. Тоді і з'явився на Землі квітка Аудзісай, як називають японці гортензію. Навіть сьогодні для японських буддистів Аудзісай - священна квітка, яка вирощується в храмах. З листя гортензії готується традиційний чай, званий «Амача». Він є божественним і ритуальним напоєм у буддистів, які вважають, що він має магічну силу і захищає від злих духів.

В Європі гортензія з'явилася у XVIII столітті. З походженням назви «гортензія» пов'язана романтична історія. У 1767 році, здійснюючи навколосвітню подорож на кораблі, французький лікар і натураліст Філібер Коммерсон побачив в одній з азіатських країн - чи то Китаї, то чи Японії - невідому раніше рослину. Квітучий кущ настільки вразив його красою, що відважний дослідник назвав знахідку на честь своєї коханої, Гортензії Барреове, яка супроводжувала його в небезпечній і довготривалій експедиції, одягнувши чоловіче вбрання.

Опис: гортензія Сибілла - невеликий, розлогий, вертикально зростаючий листопадний кущ з ефектними, кулястими, глянцевими і великими (діаметром 15-30 см) суцвіттями. Залежно від кислотності ґрунту, квіти у гортензії можуть мати відтінки від фіолетового до темно-рожевого. Рослина погано переносить пересихання ґрунту. На зиму потрібно укриття.

Гортензія крупнолиста Сибілла стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: компактний, широко вертикальний кущ.

Висота / діаметр: кущ, що досягає у висоту 1-1,3 м при такому ж діаметрі.

Швидкість зростання: гортензія Мася відноситься до швидко зростаючих рослин.

Цвітіння: з липня по вересень рясно цвіте великими кулястими суцвіттями, в діаметрі 15-30 см. Складається з окремих, дуже великих квіточок, які мають 3-5 пелюсток, діаметром 2,5-6 см.

У нейтральному середовищі квіти мають темно-рожеві або червоні відтінки, в кислому - синьо-фіолетові. Цвіте на пагонах минулого року.

Пагони: торішні здерев'янілі, пагони поточного року - зелені.

Листя: у гортензії яйцеподібні, зазубрені по краях, темно-зелені, блискучі, дуже декоративні.

Коренева система: неглибока, розгалужена, утворює кореневі нащадки, завдяки цьому нерідко сильно розростається в ширину.

Ставлення до світла: місце для посадки гортензії бажано обирати в півтіні. Також може рости і на сонці.

Вид ґрунту: надає перевагу вологому, дренованому ґрунту, не переносить вапняного. Вона може рости як на кислих, так і на слаболужних ґрунтах.

Застосування: використовується поодиноко, для створення деревно-кущових груп, в композиціях, живоплотів і як контейнерна рослина. Флористи використовують суцвіття гортензій для виготовлення квіткових композицій.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 6б - при належному догляді абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

Купити Гортензію широколисту Сибілла / Мася в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд». 

 

Посадка: перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Купити саджанці до 80 см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовано вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Висаджувати гортензію потрібно з горщика не заглиблюючи кореневої шийки. Після посадки необхідно полити і розпушити ґрунт. До початку вегетації робиться обрізка, (важливо зробити правильну обрізку), так як квіткові бруньки закладаються на кінцях торішніх пагонів, вирізаємо тільки дуже густі пагони або обрізаємо їх підмерзлі кінці. Окислюється ґрунт будь-якими шляхами.

Доцільна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (червоний, білий, молодий) торф, бажано сфагнумовий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Ровенська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку потрібно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому близькому лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники  традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт).

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами.

Полив: гортензія - вологолюбна рослина, поливати її влітку потрібно рясно (30-50 л води під кожну дорослу рослину) і регулярно - два рази на тиждень при сухій погоді і один раз, якщо був дощ.

Обрізка: якщо необхідно вкоротити пагони для створення ландшафтного дизайну або цього вимагає певний сорт, то сміливо беріть секатор. Також необхідно стежити за збереженням пагонів і вчасно видаляти пошкоджені або відмерзлі частини. Найкраще провести обрізання торішніх пагонів ранньою весною. Протягом року, при необхідності можна підправляти тільки молоду поросль.

Догляд: полягає в періодичних поливах, підгодівлі і розпушуванні ґрунту. Крім цього, регулярно прибирають сухі суцвіття, що стимулює появу нових - в наступному році.

Нерідко гортензія вимагає підв'язки для підтримки суцвіть.

Вимагає укриття на зиму для збереження торішніх бруньок.

При обрізанні навесні треба обов'язково зберігати старі бруньки, які будуть давати нові пагони з безліччю квітів.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см.

Шкідники і хвороби: необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою, хлорозом і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі;
Форма росту Розлогі; Кулясті;
Висота рослини 1-1,5м;
Діаметр дорослої рослини 1-1,5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений; Темно-зелений;
Колір крони восени Зелений; Темно-зелений;
Колір квітів Рожевий; Фіолетовий;
Декоративні квіти Квітучі рослини; Тривале цвітіння;
Період цвітіння Липень; Серпень; Вересень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Регулярний полив;
Умови навколишнього середовища Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Стійкість до дорожньої солі; Потребує захисту від вітру; Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 6 зона (-23,3°С - 17,8°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Природні пейзажні парки; Східні сади; Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Середній (1-2м);
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь;
Потреба у догляді Висока;
Потреба укриття на зиму Постійне укриття взимку агротканиною від морозу; Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Гортензія крупнолиста Сібілла / Мася | Гортензия крупнолистная Сибилла / Мася | Hydrangea macrophylla Sibilla / Masja