Хімонант ранній | Химонант ранний | Chimonanthus praecox

Код товару: 3483
NEW
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 800 грн
Є в наявності

Хімонант ранній

Химонант ранний

Chimonanthus praecox

 

Синоніми: Зимоцвіт ранній, Хімонант скороспілий, Хімонантус, Зимовий жасмин, Chimonanthus fragrans, зимівник, японский запашний перец, крижана квітка.

 Опис: Листопадний декоративний кущ. Цінується за раннє цвітіння та квіти, які мають солодкий пряний аромат. У той час, як більшість рослин відпочивають - Chimonanthus praecox радує око ніжними жовто-кремовими квітами з пурпуровою серединкою, наповнюючи сад неперевершеною феєрією.

Походження / Історія: Хімонант ранній родом з Китаю. У традиційних китайських садах рослина вже понад 1000 років займає особливе місце завдяки своєму цвітінню серед зими. Хімонант згадується у поезії та мистецтві як символ сили та надії. Традиційно гілочки зрізали, ставили у вази, щоб створити у приміщенні приємний аромат під  час зимових свят.
Вперше до Європи був завезений в 1766 році англійцями. Але є історичні дані які свідчать що хімонант завозився набагато раніше семітськими народами. Тому кущі хімонанта можна і зараз зустріти майже у всіх садах маврів в Іспанії, наприклад, в Альгамбрі. Сьогодні рослину цінують за здатність оживити сад у найсуворіший холодний період. Чимало ботанічних садів Великобританії, США та Японії відзначили нагородами місцевого рівня Chimonanthus praecox.

Форма: Компактна, розлога, витягнута у молодих рослин. З віком стає розкидистішою.

Розмір: У дорослому віці досягає висоти 2-3 м (до 4 м).  Діаметр крони дорослої рослини 1,5-2.5 м.  

Швидкість росту / сила росту: Помірна. В молодому віці за належного догляду  річний приріст може становити 20-30 см. З віком приріст прискорюється.

Листя: Зелене, ланцетоподібне, завдовжки до 20 см. Восени жовте або золотисте. 

Квіти: Чашоподібні або дзвоникоподібні з зовнішніми жовтими або світло-кремовими та внутрішніми темно-червоними або пурпуровими пелюстками, з дуже сильним солодко-пряним ароматом.

Цвітіння: Грудень-Березень. В південних регіонах України початок цвітіння припадає на кінець грудня початок січня, в центральних - січень - березень, в північних - березень.

Запилення: Сорт запилюється вітром та комахами.

Плоди: Сухі стручки з насінням всередині. Не їстівні, містять велику кількість алкалоїдів.

Світло: Сонце або півтінь. Витримує тінь, але не цвіте за таких умов. 

Ґрунт: Потребує родючий добре дренований, злегка нейтральний або слабокислий ґрунт з великою кількістю  органічних речовин. Молоді рослини потребують мульчування корою. РН  5,5-7.
Коренева система: Мичкувата, поверхнева, добре розгалужена. 

Застосування у ландшафті: Ідеальна рослина для створення зимового акценту в саду.  Відмінно виглядає  у поєднанні з іншими рослинами, що мають декоративне листя або квіти в інші сезони. Хімонант можна використовувати для створення живоплотів середньої висоти. Квіти на гілках додадуть привабливості у холодну пору року. Естетична привабливість рослини зберігається весь сезон.

Кліматична зона  України: 7 зона (-17,7°С - 12,3°С); південь Криму і гирло Дунаю. Для високогір’я Карпат і північно-східних областей не морозостійка, тому в молодому віці обов’язкове укриття. Для центральної України бажаний захист білою агротканиною від морозів, суховіїв, тимчасових ранніх весняних і пізніх осінніх заморозків.

Купити Хімонант ранній в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату. 

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Вік: Додатково: Ціна: Кількість:
40-50см 20-30см
NEW
800 грн
-
+
Від 800 грн

Посадка: Викопайте вдвічі більшу лунку, ніж  коренева система рослини. Додайте суміш субстрату, компосту або біогумусу. лунку навколо рослини після посадки необхідно рихлити та мульчувати. 

Полив: Помірний. Застою води не допускати. Найкраще поливати рослину ввечері, щоб унеможливити перегрів ґрунту в жаркий період. Не  допускайте пересихання ґрунту. Для підтримки оптимального рівня вологості потрібно регулярно перевіряти стан ґрунту біля кореневої системи.

Обрізка: У перші 2-3 роки після посадки рослину формують. Видаліть слабкі та пошкоджені пагони. У середині літа за потреби можна скоригувати форму куща. Кущ необхідно омолоджувати раз  у 3-4 роки видаляючи старі гілки. Завжди використовуйте продезинфіковані інструменти. 

Укриття на зиму: Молоді саджанці необхідно вкривати для захисту кореневої системи і пагонів. Мульчування пристовбурного кола збереже кореневу систему від холоду. Якщо температура опускається нижне -15°C рослину необхідно вкрити агроволокном. У дуже холодних  регіонах  пагони можна пригинати  до землі для зручнішого укриття.

Добриво / захист: Висаджені рослини потребують внесення мінеральних добрив. Формуємо і культивуємо пристовбурні кола, додаємо біогумус, компост.
Всі рослини розсадника Проксіма забезпечені добривами пролонгованої дії європейської якості на 2-3 місяці. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.

Хвороби хімонанта в Україні: Кореневі гнилі та грибкові інфекції. Для профілактики використовують фунгіциди.

Шкідники каліканта в Україні: Павутинний кліщ, попелиці, щитівка. Для боротьби використовують інсектициди

Профілактика від хвороб і шкідників: Для профілактики хвороб, спалахів грибкових інфекцій та превентивної боротьби зі шкідниками рекомендуємо використовувати наші сезонні набори для профілактичної обробки крон рослин: Набір 1,2,3,4 з детальними інструкціями доступні в продажу на сайті та в садовому центрі в с. Жорнівка, також відправляємо поштою.

Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І перших, і других потрібно знищувати до їх широкого розповсюдження.

Ґрунтові шкідники: В наш час найбільшу небезпеку для рослин в ґрунті становлять личинка хруща, совки, довгоносика, дротяника. Пошкоджує коріння також ведмедка і різні комахи, коренева тля, медяниці. Крону і грунт навколо рослини треба захистити, обробивши їх діючою речовиною тіаметоксам (Актара, Октант), або препаратами, на основі діючої речовини імідаклоприд (пролонговані таблетки Ініціатор, Престиж / Байєр, український Антихрущ). Обробка засобами захисту здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов’язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону.

Захист від бур’янів: Регулярна культивація пристовбурного кола, у боротьбі з однорічними і багаторічними бур’янами застосовують гербіциди як суцільної дії на основі гліфосату (наприклад Ураган Форте, Раундап), так і вибіркові, призначені для захисту окремих культур. Їх використовують в період до, або після цвітіння за умови захисту культури. 

Добриво/захист: Висаджені рослини потребують внесення мінеральних добрив. Формуємо і культивуємо пристовбурні кола, додаємо біогумус, компост.

Всі рослини розплідника Проксіма забезпечені добривами пролонгованої дії європейської якості на 2-3 місяці. Купуючи рослини в контейнері, Ви можете висаджувати їх без додаткових добрив з березня по грудень - навіть у літню спеку.

Хвороби хімонанта в Україні: Кореневі гнилі та грибкові інфекції. Для профілактики використовують фунгіциди.

Шкідники каліканта в Україні: Павутинний кліщ, попелиці, щитівка. Для боротьби використовують інсектициди

Профілактика від хвороб і шкідників: Для профілактики хвороб, спалахів грибкових інфекцій і превентивної боротьби зі шкідниками рекомендуємо використовувати наші сезонні набори для профілактичної обробки крон рослин: Набір 1,2,3,4 з детальними інструкціями доступні у продажу на сайті й у садовому центрі с. Жорнівка, а також відправляємо поштою. Жорнівка, також відправляємо поштою.

Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні однофамільці" - кремлівські окупанти "колоради", ненаситні і лізуть у чужі сади. І перших, і других потрібно знищувати до їхнього широкого поширення.

Ґрунтові шкідники: У наш час найбільшу небезпеку для рослин у ґрунті становлять личинка хруща, совки, довгоносика, дротяника. Пошкоджує коріння також капустянка і різні комахи, коренева попелиця, мідяниця. Крону і ґрунт навколо рослини потрібно захистити, обробивши їх діючою речовиною тіаметоксам (Актара, Октант), або препаратами, на основі діючої речовини імідаклоприд (пролонговані таблетки Ініціатор, Престиж/Байєр, український Антихрущ). Обробка засобами захисту здійснюється з кінця квітня по вересень 1 раз на 40-60 днів. Частина розчину обов'язково має потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік.

Захист від бур'янів: Регулярна культивація пристовбурного кола: у боротьбі з однорічними та багаторічними бур'янами застосовують гербіциди як суцільної дії на основі гліфосату (наприклад, Ураган Форте, Раундап), так і вибіркові, призначені для захисту окремих культур. Їх використовують у період до або після цвітіння за умови захисту культури.

Хімонант ранній

Химонант ранний

Chimonanthus praecox

 

Синоніми: Зимоцвіт ранній, Хімонант скороспілий, Хімонантус, Зимовий жасмин, Chimonanthus fragrans, зимівник, японский запашний перец, крижана квітка.

 Опис: Листопадний декоративний кущ. Цінується за раннє цвітіння та квіти, які мають солодкий пряний аромат. У той час, як більшість рослин відпочивають - Chimonanthus praecox радує око ніжними жовто-кремовими квітами з пурпуровою серединкою, наповнюючи сад неперевершеною феєрією.

Походження / Історія: Хімонант ранній родом з Китаю. У традиційних китайських садах рослина вже понад 1000 років займає особливе місце завдяки своєму цвітінню серед зими. Хімонант згадується у поезії та мистецтві як символ сили та надії. Традиційно гілочки зрізали, ставили у вази, щоб створити у приміщенні приємний аромат під  час зимових свят.
Вперше до Європи був завезений в 1766 році англійцями. Але є історичні дані які свідчать що хімонант завозився набагато раніше семітськими народами. Тому кущі хімонанта можна і зараз зустріти майже у всіх садах маврів в Іспанії, наприклад, в Альгамбрі. Сьогодні рослину цінують за здатність оживити сад у найсуворіший холодний період. Чимало ботанічних садів Великобританії, США та Японії відзначили нагородами місцевого рівня Chimonanthus praecox.

...

Хімонант ранній

Химонант ранний

Chimonanthus praecox

 

Синоніми: Зимоцвіт ранній, Хімонант скороспілий, Хімонантус, Зимовий жасмин, Chimonanthus fragrans, зимівник, японский запашний перец, крижана квітка.

 Опис: Листопадний декоративний кущ. Цінується за раннє цвітіння та квіти, які мають солодкий пряний аромат. У той час, як більшість рослин відпочивають - Chimonanthus praecox радує око ніжними жовто-кремовими квітами з пурпуровою серединкою, наповнюючи сад неперевершеною феєрією.

Походження / Історія: Хімонант ранній родом з Китаю. У традиційних китайських садах рослина вже понад 1000 років займає особливе місце завдяки своєму цвітінню серед зими. Хімонант згадується у поезії та мистецтві як символ сили та надії. Традиційно гілочки зрізали, ставили у вази, щоб створити у приміщенні приємний аромат під  час зимових свят.
Вперше до Європи був завезений в 1766 році англійцями. Але є історичні дані які свідчать що хімонант завозився набагато раніше семітськими народами. Тому кущі хімонанта можна і зараз зустріти майже у всіх садах маврів в Іспанії, наприклад, в Альгамбрі. Сьогодні рослину цінують за здатність оживити сад у найсуворіший холодний період. Чимало ботанічних садів Великобританії, США та Японії відзначили нагородами місцевого рівня Chimonanthus praecox.

Форма: Компактна, розлога, витягнута у молодих рослин. З віком стає розкидистішою.

Розмір: У дорослому віці досягає висоти 2-3 м (до 4 м).  Діаметр крони дорослої рослини 1,5-2.5 м.  

Швидкість росту / сила росту: Помірна. В молодому віці за належного догляду  річний приріст може становити 20-30 см. З віком приріст прискорюється.

Листя: Зелене, ланцетоподібне, завдовжки до 20 см. Восени жовте або золотисте. 

Квіти: Чашоподібні або дзвоникоподібні з зовнішніми жовтими або світло-кремовими та внутрішніми темно-червоними або пурпуровими пелюстками, з дуже сильним солодко-пряним ароматом.

Цвітіння: Грудень-Березень. В південних регіонах України початок цвітіння припадає на кінець грудня початок січня, в центральних - січень - березень, в північних - березень.

Запилення: Сорт запилюється вітром та комахами.

Плоди: Сухі стручки з насінням всередині. Не їстівні, містять велику кількість алкалоїдів.

Світло: Сонце або півтінь. Витримує тінь, але не цвіте за таких умов. 

Ґрунт: Потребує родючий добре дренований, злегка нейтральний або слабокислий ґрунт з великою кількістю  органічних речовин. Молоді рослини потребують мульчування корою. РН  5,5-7.
Коренева система: Мичкувата, поверхнева, добре розгалужена. 

Застосування у ландшафті: Ідеальна рослина для створення зимового акценту в саду.  Відмінно виглядає  у поєднанні з іншими рослинами, що мають декоративне листя або квіти в інші сезони. Хімонант можна використовувати для створення живоплотів середньої висоти. Квіти на гілках додадуть привабливості у холодну пору року. Естетична привабливість рослини зберігається весь сезон.

Кліматична зона  України: 7 зона (-17,7°С - 12,3°С); південь Криму і гирло Дунаю. Для високогір’я Карпат і північно-східних областей не морозостійка, тому в молодому віці обов’язкове укриття. Для центральної України бажаний захист білою агротканиною від морозів, суховіїв, тимчасових ранніх весняних і пізніх осінніх заморозків.

Купити Хімонант ранній в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату. 

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: Викопайте вдвічі більшу лунку, ніж  коренева система рослини. Додайте суміш субстрату, компосту або біогумусу. лунку навколо рослини після посадки необхідно рихлити та мульчувати. 

Полив: Помірний. Застою води не допускати. Найкраще поливати рослину ввечері, щоб унеможливити перегрів ґрунту в жаркий період. Не  допускайте пересихання ґрунту. Для підтримки оптимального рівня вологості потрібно регулярно перевіряти стан ґрунту біля кореневої системи.

Обрізка: У перші 2-3 роки після посадки рослину формують. Видаліть слабкі та пошкоджені пагони. У середині літа за потреби можна скоригувати форму куща. Кущ необхідно омолоджувати раз  у 3-4 роки видаляючи старі гілки. Завжди використовуйте продезинфіковані інструменти. 

Укриття на зиму: Молоді саджанці необхідно вкривати для захисту кореневої системи і пагонів. Мульчування пристовбурного кола збереже кореневу систему від холоду. Якщо температура опускається нижне -15°C рослину необхідно вкрити агроволокном. У дуже холодних  регіонах  пагони можна пригинати  до землі для зручнішого укриття.

Добриво / захист: Висаджені рослини потребують внесення мінеральних добрив. Формуємо і культивуємо пристовбурні кола, додаємо біогумус, компост.
Всі рослини розсадника Проксіма забезпечені добривами пролонгованої дії європейської якості на 2-3 місяці. Купуючи рослини в контейнері, Ви маєте можливість висаджувати їх без додаткових добрив з березня до грудня - навіть в літню спеку.

Хвороби хімонанта в Україні: Кореневі гнилі та грибкові інфекції. Для профілактики використовують фунгіциди.

Шкідники каліканта в Україні: Павутинний кліщ, попелиці, щитівка. Для боротьби використовують інсектициди

Профілактика від хвороб і шкідників: Для профілактики хвороб, спалахів грибкових інфекцій та превентивної боротьби зі шкідниками рекомендуємо використовувати наші сезонні набори для профілактичної обробки крон рослин: Набір 1,2,3,4 з детальними інструкціями доступні в продажу на сайті та в садовому центрі в с. Жорнівка, також відправляємо поштою.

Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні однофамільці» - кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть в чужі сади. І перших, і других потрібно знищувати до їх широкого розповсюдження.

Ґрунтові шкідники: В наш час найбільшу небезпеку для рослин в ґрунті становлять личинка хруща, совки, довгоносика, дротяника. Пошкоджує коріння також ведмедка і різні комахи, коренева тля, медяниці. Крону і грунт навколо рослини треба захистити, обробивши їх діючою речовиною тіаметоксам (Актара, Октант), або препаратами, на основі діючої речовини імідаклоприд (пролонговані таблетки Ініціатор, Престиж / Байєр, український Антихрущ). Обробка засобами захисту здійснюється з кінця квітня до вересня 1 раз в 40-60 днів. Частина розчину обов’язково повинна потрапити на стовбур (10см вище ґрунту) і кореневу шийку та не пролитися в сторону.

Захист від бур’янів: Регулярна культивація пристовбурного кола, у боротьбі з однорічними і багаторічними бур’янами застосовують гербіциди як суцільної дії на основі гліфосату (наприклад Ураган Форте, Раундап), так і вибіркові, призначені для захисту окремих культур. Їх використовують в період до, або після цвітіння за умови захисту культури. 

Добриво/захист: Висаджені рослини потребують внесення мінеральних добрив. Формуємо і культивуємо пристовбурні кола, додаємо біогумус, компост.

Всі рослини розплідника Проксіма забезпечені добривами пролонгованої дії європейської якості на 2-3 місяці. Купуючи рослини в контейнері, Ви можете висаджувати їх без додаткових добрив з березня по грудень - навіть у літню спеку.

Хвороби хімонанта в Україні: Кореневі гнилі та грибкові інфекції. Для профілактики використовують фунгіциди.

Шкідники каліканта в Україні: Павутинний кліщ, попелиці, щитівка. Для боротьби використовують інсектициди

Профілактика від хвороб і шкідників: Для профілактики хвороб, спалахів грибкових інфекцій і превентивної боротьби зі шкідниками рекомендуємо використовувати наші сезонні набори для профілактичної обробки крон рослин: Набір 1,2,3,4 з детальними інструкціями доступні у продажу на сайті й у садовому центрі с. Жорнівка, а також відправляємо поштою. Жорнівка, також відправляємо поштою.

Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні однофамільці" - кремлівські окупанти "колоради", ненаситні і лізуть у чужі сади. І перших, і других потрібно знищувати до їхнього широкого поширення.

Ґрунтові шкідники: У наш час найбільшу небезпеку для рослин у ґрунті становлять личинка хруща, совки, довгоносика, дротяника. Пошкоджує коріння також капустянка і різні комахи, коренева попелиця, мідяниця. Крону і ґрунт навколо рослини потрібно захистити, обробивши їх діючою речовиною тіаметоксам (Актара, Октант), або препаратами, на основі діючої речовини імідаклоприд (пролонговані таблетки Ініціатор, Престиж/Байєр, український Антихрущ). Обробка засобами захисту здійснюється з кінця квітня по вересень 1 раз на 40-60 днів. Частина розчину обов'язково має потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік.

Захист від бур'янів: Регулярна культивація пристовбурного кола: у боротьбі з однорічними та багаторічними бур'янами застосовують гербіциди як суцільної дії на основі гліфосату (наприклад, Ураган Форте, Раундап), так і вибіркові, призначені для захисту окремих культур. Їх використовують у період до або після цвітіння за умови захисту культури.

Читати більше

Характеристики

Висота дорослих рослин 1,5-3м;
Тип рослини Кущі;
Форма росту Розлогі;
Діаметр дорослої рослини 1,5-2м; 2-3м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Жовтий;
Колір квітів Жовтий;
Декоративні квіти Квітучі рослини;
Період цвітіння Березень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Надмірна загазованість та міські умови; Потребує захисту від вітру;
Кліматична зона України 7 зона (-17,7°С - 12,3°С);
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Природні пейзажні парки; Вересові і кислі сади; Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Високий /стіна (2-5м);
Особливості рослини Зимова декоративність плодів; Ароматичні рослини; Отруйні плоди;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька;
Відгуки (0)
0/ 5
Середній рейтинг товару
0
0
0
0
0

Перетяніть сюди фотографії

або натисніть

Визначити файли
Додавайте зображення в форматах .jpg, .gif, .png, розміром файла до 5 МБ
Якщо ваша ссилка вірна, тут ви побачете превю вашого відео

На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!

Хімонант ранній | Химонант ранний | Chimonanthus praecox