Клен гостролистий Глобозум | Acer platanoides Globosum | Клен остролистный Глобозум

Код товару: 226
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 6400 грн
Є в наявності

Клен гостролистий Глобозум

Клён остролистый Глобозум 

Acer platanoides Globosum

 

Синоніми: клен платановидний Глобозум, клен гостролистий кулястий, клен платаноподібний кулястий, клен платанолистий Глобозум, клен звичайний Глобозум, клен звичайний кулястий.

Опис: клен гостролистий Глобозум - невелике листопадне дерево, як правило щеплене на штамбі, утворює симетричну, сильно розгалужену, щільну, кулясту крону, що зберігається без формуючої обрізки. З віком крона стає більш плоскою.

Клен гостролистий Глобозум стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: листопадне, невелике, як правило, прищеплене на штамбі дерево, яке без обрізки утворює кулясту крону.

Висота / діаметр: висота дерева залежить від висоти щеплення. У Київській області висотою до 6 м, діаметр крони 5 - 6 м.

Швидкість зростання: повільно зростаюче дерево. Річний приріст у висоту і ширину до 15 см.

Цвітіння: цвіте до розпускання листя (у квітні-травні) запашними, жовтувато-зеленими квітками, зібраними в щитовидні суцвіття. Квітучі дерева дуже декоративні. Дане дерево є медоносом.

Плоди: у вересні дозрівають великі, коричневі крилатки, які розташовані під прямим кутом або майже горизонтально.

Листя: у клена гостролистого Глобозум протилежне, глянцеве, насичено зелене, велике до 18 см, п'ятилопатеве з дугоподібними розрізами по краях, листя. Ефектне осіннє забарвлення - інтенсивно-жовте, часто з червонуватим відтінком.

Коренева система: рослина має стрижневу кореневу систему з великою кількістю тонких коренів у верхніх шарах ґрунту.

Ставлення до світла: на сонячних ділянках крона більш декоративна по густоті, за формою і кольором.

Вид ґрунту: невимогливий, виносить усі ґрунти, від слабокислих до лужних. Чутливий клен до засолення ґрунту. Не переносить застою води і близький рівень стояння ґрунтових вод.

Застосування: клен гостролистий Globosum стійкий до міських умов. В густій кроні цього клена охоче гніздяться птахи. Сорт рекомендується, в основному, для озеленення вулиць і площ, дворів, на дитячих майданчиках, шкільних садах, в садах при медичних установах, музеях і виставкових залах. Прекрасно виглядає він і окремо, як декоративний елемент невеликого саду. Рекомендується в якості акцентної рослини в деревно-кущових групах.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютна морозостійкість на всій території України.

Купити Клен гостролистий Глобозум в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Штамб: Обхват стовбура: Ціна: Кількість:
45л 260-280см 60-80см 210см 10-12см 6800 грн
-
+
ком 260-280см 50-60см 210-220см 10-12см 6400 грн
-
+
45л 280-300см 60-80см 210см 12-14см 7200 грн
-
+
ком 280-300см 80-100см 200-210см 16-18см 8200 грн
-
+
Від 6400 грн

Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д.

Полив: недавно висадженому клену потрібен частий полив. Навіть після того як рослина зміцніє і підросте, вона потребуватиме систематичного поливу, особливо в літні місяці. Навесні і восени поливають 1 раз в 4 тижні, а в літній період - 1 раз в 7 днів. Слід врахувати, що якщо забарвлення листя у деревця стане блідо-зеленим, то це говорить про те, що ґрунт перезволожений. Якщо рослина відчуває нестачу води, то у нього поникне листя.

Після поливу бажано проводити розпушування поверхні, ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами».

Обрізка: клен Глобозум потребує тільки санітарної стрижки, під час якої слід видаляти всі підмерзлі, травмовані, висохлі або постраждалі від захворювань і шкідників гілки і стебла. Ще потрібно вирізати всю кореневу поросль. При бажанні можна зробити вкорочення стебел, які стирчать в різні боки, видалити пагони, що ростуть усередину крони. Формуючу стрижку проводити не треба, так як природна куляста форма клена і без цього дуже приваблива.

Догляд: добре відгукується на підживлення. Рекомендується строго дотримуватися встановлених норм внесення добрив, уникаючи підвищення концентрації ґрунтового розчину.

У посушливі періоди потрібен полив.

Обрізки не потребує, тільки санітарна стрижка.

Перші роки після посадки потрібні розтяжки або опори до повного вкорінення.

Перші 1-2 роки після посадки на зиму бажано обмотувати стовбур мішковиною або іншим матеріалом.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрат робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку – 2 - 3 л, дерево з великою кроною - більш 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Шкідники і хвороби: необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Клен гостролистий Глобозум

Клён остролистый Глобозум 

Acer platanoides Globosum

 

Синоніми: клен платановидний Глобозум, клен гостролистий кулястий, клен платаноподібний кулястий, клен платанолистий Глобозум, клен звичайний Глобозум, клен звичайний кулястий.

Опис: клен гостролистий Глобозум - невелике листопадне дерево, як правило щеплене на штамбі, утворює симетричну, сильно розгалужену, щільну, кулясту крону, що зберігається без формуючої обрізки. З віком крона стає більш плоскою.

Клен гостролистий Глобозум стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: листопадне, невелике, як правило, прищеплене на штамбі дерево, яке без обрізки утворює кулясту крону.

Висота / діаметр: висота дерева залежить від висоти щеплення. У Київській області висотою до 6 м, діаметр крони 5 - 6 м.

Швидкість зростання: повільно зростаюче дерево. Річний приріст у висоту і ширину до 15 см.

Цвітіння: цвіте до розпускання листя (у квітні-травні) запашними, жовтувато-зеленими квітками, зібраними в щитовидні суцвіття. Квітучі дерева дуже декоративні. Дане дерево є медоносом.

Плоди: у вересні дозрівають великі, коричневі крилатки, які розташовані під прямим кутом або майже горизонтально.

Листя: у клена гостролистого Глобозум протилежне, глянцеве, насичено зелене, велике до 18 см, п'ятилопатеве з дугоподібними розрізами по краях, листя. Ефектне осіннє забарвлення - інтенсивно-жовте, часто з червонуватим відтінком.

Коренева система: рослина має стрижневу кореневу систему з великою кількістю тонких коренів у верхніх шарах ґрунту.

Ставлення до світла: на сонячних ділянках крона більш декоративна по густоті, за формою і кольором.

Вид ґрунту: невимогливий, виносить усі ґрунти, від слабокислих до лужних. Чутливий клен до засолення ґрунту. Не переносить застою води і близький рівень стояння ґрунтових вод.

Застосування: клен гостролистий Globosum стійкий до міських умов. В густій кроні цього клена охоче гніздяться птахи. Сорт рекомендується, в основному, для озеленення вулиць і площ, дворів, на дитячих майданчиках, шкільних садах, в садах при медичних установах, музеях і виставкових залах. Прекрасно виглядає він і окремо, як декоративний елемент невеликого саду. Рекомендується в якості акцентної рослини в деревно-кущових групах.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютна морозостійкість на всій території України.

Купити Клен гостролистий Глобозум в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д.

Полив: недавно висадженому клену потрібен частий полив. Навіть після того як рослина зміцніє і підросте, вона потребуватиме систематичного поливу, особливо в літні місяці. Навесні і восени поливають 1 раз в 4 тижні, а в літній період - 1 раз в 7 днів. Слід врахувати, що якщо забарвлення листя у деревця стане блідо-зеленим, то це говорить про те, що ґрунт перезволожений. Якщо рослина відчуває нестачу води, то у нього поникне листя.

Після поливу бажано проводити розпушування поверхні, ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами».

Обрізка: клен Глобозум потребує тільки санітарної стрижки, під час якої слід видаляти всі підмерзлі, травмовані, висохлі або постраждалі від захворювань і шкідників гілки і стебла. Ще потрібно вирізати всю кореневу поросль. При бажанні можна зробити вкорочення стебел, які стирчать в різні боки, видалити пагони, що ростуть усередину крони. Формуючу стрижку проводити не треба, так як природна куляста форма клена і без цього дуже приваблива.

Догляд: добре відгукується на підживлення. Рекомендується строго дотримуватися встановлених норм внесення добрив, уникаючи підвищення концентрації ґрунтового розчину.

У посушливі періоди потрібен полив.

Обрізки не потребує, тільки санітарна стрижка.

Перші роки після посадки потрібні розтяжки або опори до повного вкорінення.

Перші 1-2 роки після посадки на зиму бажано обмотувати стовбур мішковиною або іншим матеріалом.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрат робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку – 2 - 3 л, дерево з великою кроною - більш 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Шкідники і хвороби: необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Дерева;
Форма росту Одностовбурні дерева; Щеплені на штамбі; Кулясті;
Висота рослини 3-7м;
Діаметр дорослої рослини 3-5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Жовтий;
Колір квітів Жовтий;
Декоративні квіти Квітучі рослини;
Період цвітіння Квітень; Травень;
Світло Сонце; Тінь; Напівтінь;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі;
Кліматична зона України 4 зона;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Алейні дерева для міст і ЖК; Акценти / солітери;
Особливості рослини Медонос;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Клен гостролистий Глобозум | Клен остролистный Глобозум | Acer platanoides Globosum