Кипарисовик Лавсона Імбріката Пендула | Chamaecyparis lawsoniana Imbricata | Pendula Кипарисовик Лавсона Имбриката Пендула
Кипарисовик Лавсона Імбріката Пендула
Chamaecyparis lawsoniana Imbricata Pendula
Кипарисовик Лавсона Имбриката Пендула
Синоніми: кипарисовик пониклий Імбріката Пендула, кипарисовик плакучий Імбріката Пендула, Імбриката Пендула.
Походження / історія: Батьківщиною кипариса Лавсона є північно-західна Америка, від Орегону до північної Каліфорнії. Вперше він був виявлений американцями європейського походження поблизу Порт-Орфорда, штат Орегон, і був представлений на садівничому ринку в 1854 році. Його описав шотландський ботанік Ендрю Мюррей (1812-1878) і названий на честь іншого шотландського ботаніка і торговця Чарльза Лоусона (1795-1795). 1873), який прославився імпортом нових видів рослин з Америки до Британії. Цей кипарис був одним із його відкриттів. Це витривале вічнозелене хвойне дерево з м’якою хвоєю, схожою на луску.
Сорт кипарисовика Imbricata Pendula виник як саджанець, селекціонований у 1930 році розплідником R. E. Harrison Nursery, Палмерстон, Нова Зеландія, але лише в 1959 році дерево було представлене на ринку. Спочатку вважалося, що його дуже важко розмножувати, тому його масово не вирощували, допоки Дон Тіз, (Монблан, Австралія) не повернули до нього увагу людей.
Опис сорту / переваги: Кипарисовик лавсона Імбріката Пендула без перебільшення можна вважати одним з найкрасивіших і мальовничих сортів кипарисовика. Відрізняється він злегка ажурною кроною з довгих ниткоподібних пагонів, які навесні спочатку ростуть вгору, але з часом сильно звисають до землі. У старих екземплярів ущільнюється нижня частина крони, а верхня частина залишається дуже ажурною і рідкісною.
Форма: вічнозелене хвойне дерево зі звисаючими гілками, що формують широко конічну форму крони, яка іноді може бути злегка куполоподібною.
Розмір: Імбріката Пендула через 20-50 років може досягати висоти 5-8 метрів, з шириною близько 2,5-4 метра. Через 10 років воно досягає приблизно 2 метра висоти і 1 метр ширини.
Швидкість зростання / сила росту: помірні темпи росту - близько 20-30 см на рік.
Пагони: пагони і гілочки тонкі, слабо розгалужені, інтенсивно зелені, звисають.
Корінь: поверхневий, густо розгалужений.
Хвоя: луската, 0,2-0,4 см довжиною, гладка, блискуча, строката, блакитно-зелена, м’яка на дотик.
Плоди: здерев'янілі шишки (0,8 см), округлі, темно-коричневі.
Світло: кипарисовик надає перевагу сонячним, захищеним від вітру місцям, хоче може рости в півтіні.
Волога: кипарисовик потребує регулярного поливу, особливо в перші роки, для створення міцної кореневої системи. Після закріплення набуває певної стійкості до посухи. У півтіні або в легкій тіні вимоги до вологи зазвичай нижчі.
Ґрунт: Chamaecyparis Lawsoniana Imbricata Pendula процвітає на добре дренованих ґрунтах і може переносити різні типи ґрунтів, включаючи піщані, суглинні або глинисті ґрунти. Віддає перевагу слабокислому або нейтральному pH.
Застосування: Кипарисовик Імбрикта Пендула - ідеальний елемент саду в сучасному або східному стилі. Завдяки високій декоративності рекомендується висаджувати на відкритих місцях. Прекрасно вписується в композиції з іншими кипарисами або туями, з приглушеним забарвленням хвої, скоріше в зелених і блакитних відтінках. Підходить для середніх і великих садів.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5б - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Кипарисовик лавсона Імбріката Пендула в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСІМА.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
→
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Додатково: | Ціна: | Кількість: |
5л | 140-160см | 30-40см | 6 |
NEW
|
4050 грн |
- + |
Посадка: для того, щоб кипарисовик добре ріс і розвивався, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий/садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. Найголовніше в посадці Кипарисовика Сільвер Глобус - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якого є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в Українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Луцька, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібленою корою сосни звичайної та хвойного гілля, зібраного в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого та завезеного ґрунту за допомогою аналізів у лабораторії. У межах Київської області у нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.
Весна – літо NPK + ME (N-азот, F-фосфор, K-калій – набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) – більше азоту, наприклад: NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули.
Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задеревеніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кола, або зробивши 2-4 невеликі отвори у ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, або водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3г пролонгованих, тривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким же способом. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив із підвищеним вмістом калію (осінні). З весни до осені крім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до вашої бакової суміші стимуляторів та мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус краще змінює структуру легких ґрунтів та «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид).
Полив: регулярний, помірний.
Обрізка: рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені і сухі гілки, а також кінчики примерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підгодувати Кипарисовик, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.
Догляд: потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Гарному розвитку дерев і чагарників, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку компостом і корою зверху. Перші декілька років радимо вкривати на зиму тіньовкою.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (травневий жук, совка тощо) ми використовуємо препарати на основі імідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік через кожні 30-40 днів, починаючи з квітня по жовтень, або раз на рік однією гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer, Німеччина).
Хвороби і шкідники: необроблений кипарисовик може пошкоджуватися такими шкідниками як павутинний кліщ та щитівка. Від надмірної вологи коріння кипарисовика страждає від кореневої гнилі, тому так важливо робити дренаж.
Позакореневі обробки по кронах: починаючи з квітня до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. До складу кожного з чотирьох комплектів входять різні інсектицид, фунгіцид, добрива, стимулятор, прилипач, інструкція з використання із зазначеним терміном застосування. Ми використовуємо препарати лише всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer та Syngenta. Добрива Італія чи Іспанія. Склад комплектів змінюється щорічно в результаті аналізу сезонних шкідників. Комплект на рік із чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акції. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше, ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою в нашому інтернет-магазині.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури.
Кипарисовик Лавсона Імбріката Пендула
Chamaecyparis lawsoniana Imbricata Pendula
Кипарисовик Лавсона Имбриката Пендула
Синоніми: кипарисовик пониклий Імбріката Пендула, кипарисовик плакучий Імбріката Пендула, Імбриката Пендула.
Походження / історія: Батьківщиною кипариса Лавсона є північно-західна Америка, від Орегону до північної Каліфорнії. Вперше він був виявлений американцями європейського походження поблизу Порт-Орфорда, штат Орегон, і був представлений на садівничому ринку в 1854 році. Його описав шотландський ботанік Ендрю Мюррей (1812-1878) і названий на честь іншого шотландського ботаніка і торговця Чарльза Лоусона (1795-1795). 1873), який прославився імпортом нових видів рослин з Америки до Британії. Цей кипарис був одним із його відкриттів. Це витривале вічнозелене хвойне дерево з м’якою хвоєю, схожою на луску.
Сорт кипарисовика Imbricata Pendula виник як саджанець, селекціонований у 1930 році розплідником R. E. Harrison Nursery, Палмерстон, Нова Зеландія, але лише в 1959 році дерево було представлене на ринку. Спочатку вважалося, що його дуже важко розмножувати, тому його масово не вирощували, допоки Дон Тіз, (Монблан, Австралія) не повернули до нього увагу людей.
Опис сорту / переваги: Кипарисовик лавсона Імбріката Пендула без перебільшення
...На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!
Кипарисовик Лавсона Імбріката Пендула | Chamaecyparis lawsoniana Imbricata | Pendula Кипарисовик Лавсона Имбриката Пендула