Магнолія Суланжа Джені | Magnolia Soulangiana Genie | Магнолия Суланжа Джени
Магнолія Суланжа Джені
Magnolia Soulangiana Genie
Магнолия Суланжа Джени
Синоніми: Магнолія гібридна Дженні, Магнолія Сулянжа Джені.
Походження / історія: Згідно з повір'ям варто тільки дівчині обійняти стовбур Магнолії, як вона незабаром зустріне свою кохану людину. Своєю назвою магнолія зобов'язана Шарлю Плюм'є, який назвав рослину в честь свого колеги П'єра Маньоля в 1703 році. Згодом «Маньоля» придбала сучасне звучання. В українських парках перші представники з'явилися в XVIII столітті. Магнолія Суланжа Джені - гібрид магнолії Суланжа і лілієцвітної Нігра отримана в результаті кропіткої роботи новозеландського селекціонера Вайтара Ванса Хупера. У 2011 році отримала свою першу нагороду в Німеччині на виставці International Plant. А в 2014 році була відзначена престижною премією Новозеландського інституту садівництва.
Опис сорту / переваги: Магнолія це аристократка рослинного світу, коли інші дерева тільки починають розпускатися, вона вже цвіте на всю, як нібито наказує: Помилуйтеся на мене! І дійсно є чим милуватися, її чудові, келихоподібні квітки у вигляді великих тюльпанів темно-рубінового кольору володіють тонким, ніжним ароматом і рясно покривають кущ ще до появи зелених листочків. Являє собою листопадний, компактний, розгалужений кущ з вузькою кроною, висотою 3м і діаметром 1.5м, самий морозостійкий серед темних сортів. Магнолія Джені, стане прекрасним доповненням у Вашій особистій колекції декоративних рослин!
Форма: Листяний кущ з вузькою кроною.
Розмір: Доросла рослина в 10 років має висоту 3м, діаметр 1.5м.
Швидкість зростання / сила росту: Близько 15-20см. за рік.
Пагони: Молоді пагони зеленого кольору, пізніше бурого відтінку, пружні (див. фото).
Листя: черешкове, еліптичне з загостреним кінчиком, зеленого кольору.
Квітки: келихоподібні, великі схожі на тюльпани, темно-рубінового кольору, мають ніжний аромат.
Цвітіння: Рясне цвітіння настає в квітні до появи листя і триває до травня. В кінці літа квітне повторно.
Світло: Магнолія Джені краще розвивається, коли сонце тільки півдня, а інша половина дня проходить в півтіні.
Волога: Полюбляє регулярний помірний полив.
Ґрунт: Магнолія Джені, краще зростає на родючому, добре дренованому, кислому ґрунті.
Застосування: Ця красуня широко використовується в озелененні парків, скверів та присадибних ділянок. Має гармонійний вигляд як в групових насадженнях, так і сольно посеред газону, створюючи своїм пишним і тривалим цвітінням романтичну атмосферу і стає об'єктом захоплення відвідувачів саду.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Магнолію Суланжа Джені в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Ціна: | Кількість: |
3л | 40-60см | 20-30см | 3р | 490 грн |
- + |
5л | 50-70см | 20-30см | 4р | 970 грн |
- + |
ком25кг | 100-120см | 30-40см | 6р | 3400 грн |
- + |
10-20л | 100-120см | 30-40см | 6р | 3410 грн |
- + |
Посадка: Для того щоб Магнолія Суланжа Джені добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними елементами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається.
Вимоги до ґрунту: Віддає перевагу свіжому, вологому, родючому, гумусовому, пухкому і супіщаному садовому ґрунту з кислою реакцією. Найголовніше в посадці магнолій, гортензій, рододендронів, азалій - ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, він же білий, він же «молодий») бажано сфагновий торф значенням кислотності PH не вище 4,5. За малим винятком індивідуальних особливостей кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де можуть траплятися ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всієї іншої території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Підкислити ґрунт навколо пристовбурного кола можна за рахунок мульчування подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі. Для підкислення ґрунту садівники-українці традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганців. На бідних піщаних ґрунтах Полісся, в тому числі і Київської області, рекомендуємо застосовувати перепрілий відстоявся органічний гумус, отриманий з гною або компосту. Органіка змінює структуру "легких" ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Прийшов час позбавлятися від згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Мінеральні добрива: Добриво Vila Yara призначене для догляду за деревами та кущами магнолії. Багатий склад добрива кислої реакції з вмістом магнію і бору забезпечує активне зростання рослини, сприяє утворенню сильних і здорових бруньок. Захищає від хлорозу (темні плями на листі), від якого страждають магнолії на переважно нейтральних ґрунтах України. Щоб убезпечити південні магнолії від ранніх осінніх заморозків, на всій території України, після серпня, ні в якому разі не використовуємо азотні добрива, які для теплої Європи вважаються «осінніми». Добриво також впливає на насичений колір і розмір бутонів магнолії і продовжує цвітіння. Регулярне використання добрива підвищує стійкість магнолій до хвороб і морозу. При застосуванні змішувати з ґрунтом не обов'язково. Застосовують з інтервалом близько 60 днів, два рази в період вегетації. Перше внесення проводиться в квітні / травні наступне в червні / липні. Добриво розсипаємо рівномірно навколо рослини (по зовнішній периферії крони), а потім ретельно поливаємо водою. Молоді насадження підгодовуємо ранньою весною (березень). Дозування для молодих насаджень: близько 30-40 г / м2. Старі насадження: 40-50 г / м2 (4-5 кг / 100м2), або на кожні 10см висоти магнолії по 5гр добрива рівномірно навколо пристовбурного кола. І не забувайте, що полоти і культивувати магнолію потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити поверхневе коріння.
Полив: Регулярний полив, не допускаючи пересихання ґрунту, частіше в спеку.
Обрізка: Видалення слабких і погано розвинених, пошкоджених морозом пагонів. Після обрізки добре відновлюється.
Догляд: Потребує видалення бур'янів, розпушування ґрунту, прополювання.
Хвороби і шкідники: Магнолія Джені може уражатися гусеницею бражника, павутинним кліщем, п'ядуном, попелицею, щитівкою, борошнистою росою. Для їх знищення використовуємо інсектициди (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Головне визначити шкідника (діагноз) для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д).
Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.
Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Магнолія Суланжа Джені
Magnolia Soulangiana Genie
Магнолия Суланжа Джени
Синоніми: Магнолія гібридна Дженні, Магнолія Сулянжа Джені.
Походження / історія: Згідно з повір'ям варто тільки дівчині обійняти стовбур Магнолії, як вона незабаром зустріне свою кохану людину. Своєю назвою магнолія зобов'язана Шарлю Плюм'є, який назвав рослину в честь свого колеги П'єра Маньоля в 1703 році. Згодом «Маньоля» придбала сучасне звучання. В українських парках перші представники з'явилися в XVIII столітті. Магнолія Суланжа Джені - гібрид магнолії Суланжа і лілієцвітної Нігра отримана в результаті кропіткої роботи новозеландського селекціонера Вайтара Ванса Хупера. У 2011 році отримала свою першу нагороду в Німеччині на виставці International Plant. А в 2014 році була відзначена престижною премією Новозеландського інституту садівництва.
Опис сорту / переваги: Магнолія це аристократка рослинного світу, коли інші дерева тільки починають розпускатися, вона вже цвіте на всю, як нібито наказує: Помилуйтеся на мене! І дійсно є чим милуватися, її чудові, келихоподібні квітки у вигляді великих тюльпанів темно-рубінового кольору володіють тонким, ніжним ароматом і рясно покривають кущ ще до появи зелених листочків. Являє собою листопадний, компактний, розгалужений кущ з вузькою кроною, висотою 3м і діаметром 1.5м, самий морозостійкий серед темних сортів. Магнолія Джені, стане прекрасним доповненням у Вашій особистій колекції декоративних рослин!
Форма: Листяний кущ з вузькою кроною.
Розмір: Доросла рослина в 10 років має висоту 3м, діаметр 1.5м.
Швидкість зростання / сила росту: Близько 15-20см. за рік.
Пагони: Молоді пагони зеленого кольору, пізніше бурого відтінку, пружні (див. фото).
Листя: черешкове, еліптичне з загостреним кінчиком, зеленого кольору.
Квітки: келихоподібні, великі схожі на тюльпани, темно-рубінового кольору, мають ніжний аромат.
Цвітіння: Рясне цвітіння настає в квітні до появи листя і триває до травня. В кінці літа квітне повторно.
Світло: Магнолія Джені краще розвивається, коли сонце тільки півдня, а інша половина дня проходить в півтіні.
Волога: Полюбляє регулярний помірний полив.
Ґрунт: Магнолія Джені, краще зростає на родючому, добре дренованому, кислому ґрунті.
Застосування: Ця красуня широко використовується в озелененні парків, скверів та присадибних ділянок. Має гармонійний вигляд як в групових насадженнях, так і сольно посеред газону, створюючи своїм пишним і тривалим цвітінням романтичну атмосферу і стає об'єктом захоплення відвідувачів саду.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Магнолію Суланжа Джені в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: Для того щоб Магнолія Суланжа Джені добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними елементами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Саджанці краще купити в пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами, так рослина не піддається викопуванню з неминучим пошкодженням кореневої системи і після посадки гарантовано приживається.
Вимоги до ґрунту: Віддає перевагу свіжому, вологому, родючому, гумусовому, пухкому і супіщаному садовому ґрунту з кислою реакцією. Найголовніше в посадці магнолій, гортензій, рододендронів, азалій - ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, він же білий, він же «молодий») бажано сфагновий торф значенням кислотності PH не вище 4,5. За малим винятком індивідуальних особливостей кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де можуть траплятися ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всієї іншої території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Підкислити ґрунт навколо пристовбурного кола можна за рахунок мульчування подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі. Для підкислення ґрунту садівники-українці традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганців. На бідних піщаних ґрунтах Полісся, в тому числі і Київської області, рекомендуємо застосовувати перепрілий відстоявся органічний гумус, отриманий з гною або компосту. Органіка змінює структуру "легких" ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Прийшов час позбавлятися від згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини, і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.
Мінеральні добрива: Добриво Vila Yara призначене для догляду за деревами та кущами магнолії. Багатий склад добрива кислої реакції з вмістом магнію і бору забезпечує активне зростання рослини, сприяє утворенню сильних і здорових бруньок. Захищає від хлорозу (темні плями на листі), від якого страждають магнолії на переважно нейтральних ґрунтах України. Щоб убезпечити південні магнолії від ранніх осінніх заморозків, на всій території України, після серпня, ні в якому разі не використовуємо азотні добрива, які для теплої Європи вважаються «осінніми». Добриво також впливає на насичений колір і розмір бутонів магнолії і продовжує цвітіння. Регулярне використання добрива підвищує стійкість магнолій до хвороб і морозу. При застосуванні змішувати з ґрунтом не обов'язково. Застосовують з інтервалом близько 60 днів, два рази в період вегетації. Перше внесення проводиться в квітні / травні наступне в червні / липні. Добриво розсипаємо рівномірно навколо рослини (по зовнішній периферії крони), а потім ретельно поливаємо водою. Молоді насадження підгодовуємо ранньою весною (березень). Дозування для молодих насаджень: близько 30-40 г / м2. Старі насадження: 40-50 г / м2 (4-5 кг / 100м2), або на кожні 10см висоти магнолії по 5гр добрива рівномірно навколо пристовбурного кола. І не забувайте, що полоти і культивувати магнолію потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити поверхневе коріння.
Полив: Регулярний полив, не допускаючи пересихання ґрунту, частіше в спеку.
Обрізка: Видалення слабких і погано розвинених, пошкоджених морозом пагонів. Після обрізки добре відновлюється.
Догляд: Потребує видалення бур'янів, розпушування ґрунту, прополювання.
Хвороби і шкідники: Магнолія Джені може уражатися гусеницею бражника, павутинним кліщем, п'ядуном, попелицею, щитівкою, борошнистою росою. Для їх знищення використовуємо інсектициди (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Головне визначити шкідника (діагноз) для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д).
Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини.
Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливість і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Характеристики |
|
Тип рослини | Дерева; Кущі; |
Форма росту | Пірамідальні та конусовидні; |
Висота рослини | 3-7м; |
Діаметр дорослої рослини | 2-3м; |
Щільність крони | Щільна крона, яка створює тінь; |
Колір крони | Зелений; Темно-зелений; |
Колір крони восени | Жовтий; |
Колір квітів | Бордовий; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; |
Період цвітіння | Квітень; Травень; |
Світло | Сонце; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Помірний полив; |
Умови навколишнього середовища | Потребує захисту від вітру; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Східні сади; Акценти / солітери; |
Особливості рослини | Ароматичні рослини; |
Сезон декоративності | Весна; |
Потреба у догляді | Середня; Висока; |
Потреба укриття на зиму | Укриття агротканиною від морозу лише в молодому віці; Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму; |
Магнолія суланжа Джені | Magnolia soulangiana Genie | Магнолия суланжа Джени