Ялівець козацький Глаука | Juniperus sabina Glauca | Можжевельник казацкий Глаука

Код товару: 285
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Ялівець козацький Глаука

Можжевельник казацкий Глаука 

Juniperus sabina Glauca

 

Опис: ялівець козацький Глаука –вічнозелений, низький, розлогий хвойний кущ, крона якого швидко розростається в ширину, утворюючи щільні зарослі. Луската сіро-блакитна хвоя в зимовий період приємно здивує Вас бронзовим відтінком. Плодоносить ялівець синіми псевдо ягодами, які довго тримаються на гілках,не опадаючи, протягом всієї зими. Ягоди рослини є токсичними.

Ялівець козацький Глаука від ялівця Тамарисцифолія  відрізняється зростом та структурою хвої.

Ялівець козацький Глаука стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: сланкий розлогий кущ.

Висота / діаметр: висота - до 1,5 м, ширина - до 4 м.

Швидкість зростання: швидко розростається в ширину. У віці 10 років без формувальної стрижки досягає висоти близько 1 м і 1,5 м в діаметрі.  У молодому віці зростання рослини досить стримане, але з часом він стає досить експансивним і, розростаючись, швидко захоплює вільну територію. Щорічний приріст після 3-4-х років становить 30-40 см в ширину і 20-25см у висоту.

Хвоя: ялівець козацький Glauca має лускату і голкоподібну хвою, синьо-зеленого кольору, в зимовий період набуває бронзового відтінку.

Плоди: у даної рослини синюваті отруйні шишкоягоди.

Коренева система: juniperus sabina Glauca має глибоку і дуже потужну кореневу систему.

Ставлення до світла: висаджувати кущ краще на сонячних ділянках.

Вид ґрунту: він може прижитися в звичайному якісному садовому ґрунті, чи в сухому бідному, але краще ростиме в дренованому, водопроникному помірно поживному, пухкому і легкому ґрунті з нейтральною або слабокислою реакцією. Не переносить довгих застоїв води і підтоплень.

Фітонцідність: всі форми козацького ялівця мають високу фітонцідність - здатність рослини виділяти в невеликих дозах біологічно активні летючі речовини - фітонциди, що вбивають або пригнічують ріст і розвиток хвороботворних бактерій. У багатьох європейських країнах в законодавчому порядку наказано озеленювати ялівцями і туями медичні установи.

Застосування: ялівець козацький Глаука традиційно висаджується в якості нижнього ярусу великих ландшафтних композицій, використовується як ґрунтопокривна рослина на схилах, для формування живоплотів і ландшафтних композицій, рокарїїв і альпінаріїв. Також підходить для міських умов, озеленення житлових мікрорайонів і невеликих садів. Останнім часом поширена висадка низьких ялівців під кронами дорослих дерев, що дають мереживну тінь. Глаука цілком підходить для посадки в рабатках і міксбордерах.

Цей ялівець - один з найефектніших в поєднанні з декоративним мульчуванням ґрунту, кам'яною кладкою, кам'яною крихтою, великими валунами. Ялівець козацький можна використовувати для підкреслення краси доріжок і стежок.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

 Купити Ялівець козацький Глаука в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Від 0 грн

Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Мінеральні добрива: Біля пристовбурових кіл розсипаємо 3гр на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д.

Полив: потребує помірного поливу, особливо в спекотний і посушливий період.

Обрізка: обрізки ялівець козацький майже не потребує - найчастіше застосовують лише санітарну стрижку пошкоджених, сухих і хворих гілок. Можна формувати кущі в стилі бонсай, направляючи зростання гілок в потрібну сторону.

З урахуванням невеликого щорічного приросту гілки стрижуться всього на 1-2 см.

Догляд: догляд за ялівцем козацьким не складає особливих труднощів. Навесні слід вирізати сухі гілки. Важливо не забувати поливати кущі в періоди посухи, проводити обприскування. Після кожної прополки або поливу ґрунт навколо кущів необхідно розпушити.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрат робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку – 2 - 3 л, дерево з великою кроною - більш 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Шкідники і хвороби: для того, щоб правильно обрати засоби захисту рослин, необхідно визначити шкідника. Необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

 

Ялівець козацький Глаука

Можжевельник казацкий Глаука 

Juniperus sabina Glauca

 

Опис: ялівець козацький Глаука –вічнозелений, низький, розлогий хвойний кущ, крона якого швидко розростається в ширину, утворюючи щільні зарослі. Луската сіро-блакитна хвоя в зимовий період приємно здивує Вас бронзовим відтінком. Плодоносить ялівець синіми псевдо ягодами, які довго тримаються на гілках,не опадаючи, протягом всієї зими. Ягоди рослини є токсичними.

Ялівець козацький Глаука від ялівця Тамарисцифолія  відрізняється зростом та структурою хвої.

Ялівець козацький Глаука стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Форма: сланкий розлогий кущ.

Висота / діаметр: висота - до 1,5 м, ширина - до 4 м.

Швидкість зростання: швидко розростається в ширину. У віці 10 років без формувальної стрижки досягає висоти близько 1 м і 1,5 м в діаметрі.  У молодому віці зростання рослини досить стримане, але з часом він стає досить експансивним і, розростаючись, швидко захоплює вільну територію. Щорічний приріст після 3-4-х років становить 30-40 см в ширину і 20-25см у висоту.

Хвоя: ялівець козацький Glauca має лускату і голкоподібну хвою, синьо-зеленого кольору, в зимовий період набуває бронзового відтінку.

Плоди: у даної рослини синюваті отруйні шишкоягоди.

Коренева система: juniperus sabina Glauca має глибоку і дуже потужну кореневу систему.

Ставлення до світла: висаджувати кущ краще на сонячних ділянках.

Вид ґрунту: він може прижитися в звичайному якісному садовому ґрунті, чи в сухому бідному, але краще ростиме в дренованому, водопроникному помірно поживному, пухкому і легкому ґрунті з нейтральною або слабокислою реакцією. Не переносить довгих застоїв води і підтоплень.

Фітонцідність: всі форми козацького ялівця мають високу фітонцідність - здатність рослини виділяти в невеликих дозах біологічно активні летючі речовини - фітонциди, що вбивають або пригнічують ріст і розвиток хвороботворних бактерій. У багатьох європейських країнах в законодавчому порядку наказано озеленювати ялівцями і туями медичні установи.

Застосування: ялівець козацький Глаука традиційно висаджується в якості нижнього ярусу великих ландшафтних композицій, використовується як ґрунтопокривна рослина на схилах, для формування живоплотів і ландшафтних композицій, рокарїїв і альпінаріїв. Також підходить для міських умов, озеленення житлових мікрорайонів і невеликих садів. Останнім часом поширена висадка низьких ялівців під кронами дорослих дерев, що дають мереживну тінь. Глаука цілком підходить для посадки в рабатках і міксбордерах.

Цей ялівець - один з найефектніших в поєднанні з декоративним мульчуванням ґрунту, кам'яною кладкою, кам'яною крихтою, великими валунами. Ялівець козацький можна використовувати для підкреслення краси доріжок і стежок.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 - абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).

 Купити Ялівець козацький Глаука в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. .

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Мінеральні добрива: Біля пристовбурових кіл розсипаємо 3гр на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем, з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д.

Полив: потребує помірного поливу, особливо в спекотний і посушливий період.

Обрізка: обрізки ялівець козацький майже не потребує - найчастіше застосовують лише санітарну стрижку пошкоджених, сухих і хворих гілок. Можна формувати кущі в стилі бонсай, направляючи зростання гілок в потрібну сторону.

З урахуванням невеликого щорічного приросту гілки стрижуться всього на 1-2 см.

Догляд: догляд за ялівцем козацьким не складає особливих труднощів. Навесні слід вирізати сухі гілки. Важливо не забувати поливати кущі в періоди посухи, проводити обприскування. Після кожної прополки або поливу ґрунт навколо кущів необхідно розпушити.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрат робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку – 2 - 3 л, дерево з великою кроною - більш 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Шкідники і хвороби: для того, щоб правильно обрати засоби захисту рослин, необхідно визначити шкідника. Необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

 

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі; Грунтопокривні рослини; Вічнозелені;
Форма росту Розлогі; Сланкі;
Висота рослини 1-1,5м;
Діаметр дорослої рослини 3-5м;
Щільність крони Щільна крона, яка створює тінь;
Колір крони Зелений; Синій;
Колір крони восени Бронзовий; Зелений; Синій;
Світло Сонце;
Вимоги до поливу Посухостійкі; Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Піщані сухі бідні ґрунти; Сухі степи і луки; Надмірна загазованість та міські умови; Рослини для стримування вітру; Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 4 зона (34,4°С-28,9°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Природні пейзажні парки; Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Укріплення схилів; Вересові і кислі сади; Акценти / солітери;
Особливості рослини Ароматичні рослини; Корм для пташок взимку; Отруйні плоди;
Сезон декоративності Весна; Літо; Осінь; Зима;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Ялівець козацький Глаука | Можжевельник казацкий Глаука | Juniperus sabina Glauca