Платикодон великоквітковий Астра Блю | Платикодон крупноцветковый Астра Блю | Platycodon grandiflorus Astra Blue

Модель: 1515
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Платикодон великоквітковий Астра Блю

Платикодон крупноцветковый Астра Блю

Platycodon grandiflorus Astra Blue

 

Синоніми: широкодзвіночок, Платикодон карликовий Астра Блю, Платикодон Астра Блу.

Походження / історія: відносяться до роду сімейства Дзвоникових - багаторічні трав'янисті рослини з квітками у вигляді великих широких дзвіночків, які в природі найчастіше зустрічаються на лісових галявинах, узліссях і кам'яних схилах Далекого Сходу, Східної Сибіру, а також Кореї, Китаю і Японії.

Назву квітка платикодон отримала від з'єднання двох грецьких слів: platys, що означає «рівний, широкий» і kodon - «дзвін». У культурі платикодон великоквітковий вирощується з 1872 року, але широка популярність до нього прийшла лише на початку XX століття.

Опис: платикодон Астра Блю - компактний (близько 20 см у висоту), багаторічний кущ з яйцевидним, гладким, сизо-зеленим листям. З прикореневої розетки листя, піднімаються численні, облиствлені, прямі, гладкі пагони, розгалужені від самого основи. Квітка має ідеальну форму дзвоника і відрізняється великими розмірами, що в поєднанні з тонким, витонченим стеблом надає йому особливої чарівності. Дорослий багатостебловий кущ цвіте з липня і майже до кінця серпня світло-фіолетовими квітами, на стадії бутона нагадуючи китайський ліхтарик. У розкритому стані, схожі на правильну п'ятикутну зірку. В осінній період на зміну квітам, листя набуває золотавих відтінки.

Платикодон великоквітковий Астра Блю стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Габітус: вертикальний.

Форма: розлогий кущ.

Висота / діаметр: платикодон Астра Блю піднімається у висоту до 20-25 см.

Швидкість зростання: відноситься до швидко зростаючих рослин.

Цвітіння: в середині липня з'являються великі, дзвоникоподібні, ніжно фіолетові квіти діаметром до 6-8 см. Розкриваючись, нагадують п'ятикутну зірку зі злегка загостреними пелюстками і контрастними, з яскраво-синіми прожилками. Мають специфічний аромат, але дуже ніжний і приємний.

Листя: рослина прокидається навесні пізно. Формуючись в гарний кущик, створюють прикореневу розетку, з якої піднімаються численні облиствлені пагони, прямі, гладкі, розгалужені від самої основи з яйцеподібним або подовженим, вузьким листям сизувато-зеленого кольору, з дрібнозубчастими краями. Восени набуває спочатку лимонного, а потім жовтого з багрянцем забарвлення, що тримається до заморозків.

Коренева система: платикодон великоквітковий володіє добре розвиненою, вертикальною, але при цьому тендітною кореневою системою. Для рослини надзвичайно шкідливий застій вологи, який здатний викликати загнивання.

Ставлення до світла: для посадки платикодона бажано обирати сонячні ділянки, але може рости і в півтіні.

Вид ґрунту: кущ буде добре рости і розвиватися на ділянках з пухким, багатим, добре дренованим і не дуже вологим ґрунтом. Ідеальним для рослини буде суглинок з нейтральною реакцією, в складі якого буде невелика кількість піску.

Застосування: в ландшафтному дизайні широкодзвоники використовують в якості окремого акценту, ефектного фону для інших квітів, в змішаних посадках одного сорту, але різного забарвлення. Дуже добре підходять квіти для зрізання і складання букетів.  Їх можна висаджувати вздовж будинків і альтанок, створюючи цікаві композиції з півоніями та іншими багатолітниками. Ця декоративна квітка шикарно виглядає в горщиках, розміщених на підвіконнях.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютна морозостійкість на всій території України.

Купити Платикодон великоквітковий Астра Блю в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Від 0 грн

Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3гр на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами.

Полив: у дорослому віці платикодон великоквітковий може переносити спеку і сухість. Під час поливу потрібно розпушити ґрунт і позбутися від бур'янів.

Обрізка: широкодзвіночок зростає в вертикальному напрямку, тому потрібно регулярно проводити обрізку. Декілька разів на рік необхідно прищипувати пагони. Якщо стебло сильно виросло вгору, то потрібно підв'язати його, щоб зберегти гарний вигляд рослини. Як тільки квітки починають в'янути, їх обрізають. Це дозволить збільшити тривалість цвітіння нових.

Догляд: оскільки платикодон рослина багаторічна, восени його наземну частину зрізують до рівня поверхні, а ділянку на зиму мульчують торфом, перегноєм, тирсою, сухим листям або ялиновим гіллям. Якщо зима очікується безсніжна, клумбу мульчують будь-якими рослинними залишками: сіном, сухими листям, хвоєю, торфом.

Хвороби і шкідники: найчастіше рослину вражає гниль, появі якої сприяє надлишок вологи. Якщо Ви виявили загнивання, потрібно розпушити ґрунт і зменшити полив. Якщо цього буде недостатньо, видалити з ділянки сильно уражені екземпляри, а решту обробити фунгіцидом. Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Платикодон великоквітковий Астра Блю

Платикодон крупноцветковый Астра Блю

Platycodon grandiflorus Astra Blue

 

Синоніми: широкодзвіночок, Платикодон карликовий Астра Блю, Платикодон Астра Блу.

Походження / історія: відносяться до роду сімейства Дзвоникових - багаторічні трав'янисті рослини з квітками у вигляді великих широких дзвіночків, які в природі найчастіше зустрічаються на лісових галявинах, узліссях і кам'яних схилах Далекого Сходу, Східної Сибіру, а також Кореї, Китаю і Японії.

Назву квітка платикодон отримала від з'єднання двох грецьких слів: platys, що означає «рівний, широкий» і kodon - «дзвін». У культурі платикодон великоквітковий вирощується з 1872 року, але широка популярність до нього прийшла лише на початку XX століття.

Опис: платикодон Астра Блю - компактний (близько 20 см у висоту), багаторічний кущ з яйцевидним, гладким, сизо-зеленим листям. З прикореневої розетки листя, піднімаються численні, облиствлені, прямі, гладкі пагони, розгалужені від самого основи. Квітка має ідеальну форму дзвоника і відрізняється великими розмірами, що в поєднанні з тонким, витонченим стеблом надає йому особливої чарівності. Дорослий багатостебловий кущ цвіте з липня і майже до кінця серпня світло-фіолетовими квітами, на стадії бутона нагадуючи китайський ліхтарик. У розкритому стані, схожі на правильну п'ятикутну зірку. В осінній період на зміну квітам, листя набуває золотавих відтінки.

Платикодон великоквітковий Астра Блю стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!

Габітус: вертикальний.

Форма: розлогий кущ.

Висота / діаметр: платикодон Астра Блю піднімається у висоту до 20-25 см.

Швидкість зростання: відноситься до швидко зростаючих рослин.

Цвітіння: в середині липня з'являються великі, дзвоникоподібні, ніжно фіолетові квіти діаметром до 6-8 см. Розкриваючись, нагадують п'ятикутну зірку зі злегка загостреними пелюстками і контрастними, з яскраво-синіми прожилками. Мають специфічний аромат, але дуже ніжний і приємний.

Листя: рослина прокидається навесні пізно. Формуючись в гарний кущик, створюють прикореневу розетку, з якої піднімаються численні облиствлені пагони, прямі, гладкі, розгалужені від самої основи з яйцеподібним або подовженим, вузьким листям сизувато-зеленого кольору, з дрібнозубчастими краями. Восени набуває спочатку лимонного, а потім жовтого з багрянцем забарвлення, що тримається до заморозків.

Коренева система: платикодон великоквітковий володіє добре розвиненою, вертикальною, але при цьому тендітною кореневою системою. Для рослини надзвичайно шкідливий застій вологи, який здатний викликати загнивання.

Ставлення до світла: для посадки платикодона бажано обирати сонячні ділянки, але може рости і в півтіні.

Вид ґрунту: кущ буде добре рости і розвиватися на ділянках з пухким, багатим, добре дренованим і не дуже вологим ґрунтом. Ідеальним для рослини буде суглинок з нейтральною реакцією, в складі якого буде невелика кількість піску.

Застосування: в ландшафтному дизайні широкодзвоники використовують в якості окремого акценту, ефектного фону для інших квітів, в змішаних посадках одного сорту, але різного забарвлення. Дуже добре підходять квіти для зрізання і складання букетів.  Їх можна висаджувати вздовж будинків і альтанок, створюючи цікаві композиції з півоніями та іншими багатолітниками. Ця декоративна квітка шикарно виглядає в горщиках, розміщених на підвіконнях.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 4 - абсолютна морозостійкість на всій території України.

Купити Платикодон великоквітковий Астра Блю в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшій колекції декоративних рослин для українського клімату.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».


Посадка: щоб саджанець добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт.

Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа.

Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Мінеральні добрива: біля пристовбурових кіл розсипаємо 3гр на 1 кг уявного кома збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами.

Полив: у дорослому віці платикодон великоквітковий може переносити спеку і сухість. Під час поливу потрібно розпушити ґрунт і позбутися від бур'янів.

Обрізка: широкодзвіночок зростає в вертикальному напрямку, тому потрібно регулярно проводити обрізку. Декілька разів на рік необхідно прищипувати пагони. Якщо стебло сильно виросло вгору, то потрібно підв'язати його, щоб зберегти гарний вигляд рослини. Як тільки квітки починають в'янути, їх обрізають. Це дозволить збільшити тривалість цвітіння нових.

Догляд: оскільки платикодон рослина багаторічна, восени його наземну частину зрізують до рівня поверхні, а ділянку на зиму мульчують торфом, перегноєм, тирсою, сухим листям або ялиновим гіллям. Якщо зима очікується безсніжна, клумбу мульчують будь-якими рослинними залишками: сіном, сухими листям, хвоєю, торфом.

Хвороби і шкідники: найчастіше рослину вражає гниль, появі якої сприяє надлишок вологи. Якщо Ви виявили загнивання, потрібно розпушити ґрунт і зменшити полив. Якщо цього буде недостатньо, видалити з ділянки сильно уражені екземпляри, а решту обробити фунгіцидом. Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд).

Необроблені  рослини можуть пошкодитися павутинним кліщем і щитівкою, антракнозом (плямистість листя), борошнистою росою і попелицею. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. Саджаючи, замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт, обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару ( діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1 г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючі речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10 мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини.

Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.

Читати більше

Характеристики

Тип рослини Кущі;
Форма росту Розлогі; Кулясті;
Висота рослини 0,2-0,5м;
Діаметр дорослої рослини 0,2-0,5м;
Щільність крони Рихла крона, яка пропускає світло;
Колір крони Зелений;
Колір крони восени Жовтий;
Колір квітів Фіолетовий;
Декоративні квіти Квітучі рослини;
Період цвітіння Червень; Липень; Серпень;
Світло Сонце; Напівтінь;
Вимоги до поливу Помірний полив;
Умови навколишнього середовища Витримує контейнерне вирощування;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Кислотність грунту / РН Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток);
Особливості рослини Медонос;
Сезон декоративності Літо;
Потреба у догляді Низька;
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Платикодон великоквітковий Астра Блю | Платикодон крупноцветковый Астра Блю | Platycodon grandiflorus Astra Blue