Яблуня домашня Джонаголд Ерлі Квін зимова | Яблоня домашняя Джонаголд Эрли Квин зимняя | Malus domestica Jonagold Early Queen
Яблуня домашня Джонаголд Ерлі Квін зимова
Яблоня домашняя Джонаголд Эрли Квин зимняя
Malus domestica Jonagold Early Queen
Синоніми: Яблуня Бурекамп Ерлі Квін, Джонаголд Боерекамп, Jonagold Boerekamp “Early Queen”.
Запилювачі: Голден Делішес, Гала, Пінова, Чемпіон, Глостер, Еверест, Мелроуз, Сантана, Брейнбер. Сусідні дерева часто містять достатньо пилку для гарного зав’язування плодів.
Походження / історія: Ерлі Квін - мутант сорту Джонаголд. Jonagold Boerekamp 'Early Queen ®' був відкритий у 1986 році Дж. Боерекампом із Сомерен, Нідерланди. Відмінність від материнського сорту полягає в тому, що плодоношення настає на два тижні раніше.
Опис сорту: яблуня Джонаголд Ерлі Квін - зимовий сорт голландської селекції з червоними плодами відмінних смакових якостей. Характеризується високою зимостійкістю, середньою стійкістю до хвороб, раннім плодоношенням та високою врожайністю. Популярний промисловий сорт яблук. Починає плодоносити на 2 рік після посадки.
Форма: середньоросле дерево.
Розмір: яблуня Джонаголд Ерлі Квін досягає максимальної висоти 3,5-5 метрів та стільки ж в діаметрі.
Швидкість зростання: інтенсивне зростання в молодому віці, з часом уповільнюється.
Листя: темно-зеленого кольору, довгастої форми із загостреним кінцем.
Квітки: білого-рожевого кольору з ніжним ароматом, середнього розміру.
Час цвітіння: середньораннє, триплоїдне (пиляк низької якості). Потребує дерев-запилювачів.
Плоди: яблука сорту Jonagold Early Queen великого розміру (вага 200-250 г), округлої, злегка витягнутої форми. Забарвлення - жовто-зелене з насиченим червоним рум’янцем в жовтувату цяточку.Чим більше сонця, тим більша площа покриття рум’янцю. Присутній восковий наліт. М’якоть жовтувато-кремова, щільна, соковита. Яблука Джонаголд Ерлі Квін мають збалансований кисло-солодкий смак.
Збереження плодів: плоди достигають в середині жовтня, споживча стиглість настає з грудня по травень. Сорт підходить для тривалого зберігання, при цьому він не втрачає своїх споживчих якостей, тому є одним з популярних промислових сортів яблук.
Відношення до світла/інсоляція: краще росте на добре освітленому сонячному місці.
Грунт: яблуні краще ростуть на родючому, вологому, але добре дренованому грунті.
Використання: яблука сорту Джонаголд Ерлі Квін популярний промисловий сорт. Використовується для приготування різноманітних десертів, джемів, варення, соків. Яблука також можна консервувати або сушити для тривалого зберігання.
Кліматична зона/зона морозостійкості: 5 – абсолютно вся територія України (5a – 7b) від Закарпаття (5b – 6b) до Луганська (5a-5b) та Криму (6a-7b).
Купити Яблуню домашню Джонаголд Ерлі Квін в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.
↓↓↓Читати більше про посадку, полив, догляд, добрива, захист – нижче - під фото↓↓↓
→
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Ціна: | Кількість: |
г.к. | 160-180см | 10-20см | 1р | 90 грн |
- + |
5л | 180-200см | 20-30см | 2р | 135 грн |
- + |
Посадка: щоби Яблуня домашня Джонаголд Ерлі Квін добре росла і щедро плодоносила, місце для посадки має бути сонячним та захищеним від протягів. Саджанець з відкритою кореневою системою висаджуємо в ґрунт або навесні до розпускання бруньок, або восени до заморозків. Посадка контейнерних рослин можлива з березня до грудня. Земельну ділянку очищаємо від бур'янів, особливо багаторічних. Викопуємо яму глибиною близько 50 см і діаметром 60-80 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. У центрі для підпори молодого деревця встановлюємо посадковий кілок. Далі обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляної грудки. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями формуємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і розправляємо зволожене коріння. Засипаємо лунку родючою землею, трохи притоптуємо. Важливо, щоб коренева шийка знаходилася на 3-5 см вище за рівень землі. Для покращення збирання дощової води за допомогою земляного валика робимо пристовбурне коло. Рясно поливаємо, щоб земля достатньо просочилася вологою.
Вид ґрунту: яблуня віддає перевагу суглинистим або супіщаним грунтам. Головне, щоб грунт був пухким та поживним. При підвищеній кислотності необхідно заздалегідь проінформувати ділянку. Дерево потребує періодичного підживлення за допомогою органічних та мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній із компостованого гною, або компост із кухонних та садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, більшість Київської області). Органіка покращує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно настав час забути згубні радянські уявлення про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як це роблять у Європі, тим самим піклуючись про своє майбутнє.
Полив: полив яблуні Джонаголд Ерлі Квін особливо важливий у такі періоди: відразу після цвітіння, під час формування зав'язі, під час дозрівання врожаю, осінній полив. Об'єм води для однієї дорослої рослини становить до 5 відер води. Волога повинна проникнути в землю на глибину 40 см. Полив слід зменшувати або збільшувати з огляду на кількість природних опадів.
Обрізка: обрізка яблуні важлива для правильного формування крони, а також для видалення зламаних, сухих, хворих та обморожених гілок. До формуючої обрізки приступаємо на другий рік після посадки, коли дерево добре укорениться. Робимо це навесні до розпускання бруньок. Щорічне проріджування крони збільшує врожайність і запобігає появі хвороб та шкідників. Міцна та розлога крона спростить догляд за деревом та збирання врожаю. Осіння обрізка має санітарний характер, проводиться після скидання листя.
Хвороби та шкідники: дерево яблуні може уражатися такими хворобами, як парша, чорний рак, цитоспороз, борошниста роса, дірчаста плямистість, іржа, плодова гниль. Серед шкідників яблуні плодожерка, яблунева міль, попелиця, плодовий заболонник, листовертка, шовкопряд.
Добриво / захист: висаджені дерева потребують мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в середині травня, вдруге – у середині червня. Це благотворно впливає формування крони рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молоде дерево в перший рік росте дуже швидко, то наступного року азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не нашкодити утворенню плодів, добрива азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною чи компосту позитивно впливає на розвиток дерев. Щоб захистити дерево від різних хвороб та шкідників, важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів – Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період зростання плоду - Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збирання врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Усі вищезгадані препарати можна поєднувати без обмежень та без ризику зниження ефективності. Необхідна кількість робочого розчину для молодого дерева – 1л, дерева середнього віку – 2-3 л, дерева з великою кроною – понад 3 л. У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти яблуні вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. Але слід захистити кору дерева від зайців на висоту 120см. Якщо Ви купили імпортні саджанці плодових дерев з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який убереже шийку та місце щеплення від обмерзання. Весною дерево слід розкрити. Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами найкращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви можете висаджувати їх без додаткових добрив з березня по грудень – навіть у літню спеку.
Ґрунтові шкідники: у наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ. Крону дерева необхідно захистити, обробивши її Актарою чи іншим препаратом, у складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка проводиться з кінця квітня до вересня 1 раз на 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися убік. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується та «доїдає» рослину. Приклад – боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватні» однофамільці – кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть у чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх поширення.
Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними та багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують у період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.
Яблуня домашня Джонаголд Ерлі Квін зимова
Яблоня домашняя Джонаголд Эрли Квин зимняя
Malus domestica Jonagold Early Queen
Синоніми: Яблуня Бурекамп Ерлі Квін, Джонаголд Боерекамп, Jonagold Boerekamp “Early Queen”.
Запилювачі: Голден Делішес, Гала, Пінова, Чемпіон, Глостер, Еверест, Мелроуз, Сантана, Брейнбер. Сусідні дерева часто містять достатньо пилку для гарного зав’язування плодів.
Походження / історія: Ерлі Квін - мутант сорту Джонаголд. Jonagold Boerekamp 'Early Queen ®' був відкритий у 1986 році Дж. Боерекампом із Сомерен, Нідерланди. Відмінність від материнського сорту полягає в тому, що плодоношення настає на два тижні раніше.
Опис сорту: яблуня Джонаголд Ерлі Квін - зимовий сорт голландської селекції з червоними плодами відмінних смакових якостей. Характеризується високою зимостійкістю, середньою стійкістю до хвороб, раннім плодоношенням та високою врожайністю. Популярний промисловий сорт яблук. Починає плодоносити на 2 рік після посадки.
Форма: середньоросле дерево.
Розмір: яблуня Джонаголд Ерлі Квін досягає максимальної висоти 3,5-5 метрів та стільки ж в діаметрі.
Швидкість зростання: інтенсивне зростання в молодому віці, з часом уповільнюється.
Листя: темно-зеленого кольору, довгастої форми із загостреним кінцем.
Квітки: білого-рожевого кольору з ніжним ароматом, середнього розміру.
Час цвітіння: середньораннє, триплоїдне (пиляк низької якості). Потребує дерев-запилювачів.
Плоди: яблука сорту Jonagold Early Queen великого розміру (вага 200-250 г), округлої, злегка витягнутої форми. Забарвлення - жовто-зелене з насиченим червоним рум’янцем в жовтувату цяточку.Чим більше сонця, тим більша площа покриття рум’янцю. Присутній восковий наліт. М’якоть жовтувато-кремова, щільна, соковита. Яблука Джонаголд Ерлі Квін мають збалансований кисло-солодкий смак.
Збереження плодів: плоди достигають в середині жовтня, споживча стиглість настає з грудня по травень. Сорт підходить для тривалого зберігання, при цьому він не втрачає своїх споживчих якостей, тому є одним з популярних промислових сортів яблук.
Відношення до світла/інсоляція: краще росте на добре освітленому сонячному місці.
Грунт: яблуні краще ростуть на родючому, вологому, але добре дренованому грунті.
Використання: яблука сорту Джонаголд Ерлі Квін популярний промисловий сорт. Використовується для приготування різноманітних десертів, джемів, варення, соків. Яблука також можна консервувати або сушити для тривалого зберігання.
Кліматична зона/зона морозостійкості: 5 – абсолютно вся територія України (5a – 7b) від Закарпаття (5b – 6b) до Луганська (5a-5b) та Криму (6a-7b).
Купити Яблуню домашню Джонаголд Ерлі Квін в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.
↓↓↓Читати більше про посадку, полив, догляд, добрива, захист – нижче - під фото↓↓↓
Посадка: щоби Яблуня домашня Джонаголд Ерлі Квін добре росла і щедро плодоносила, місце для посадки має бути сонячним та захищеним від протягів. Саджанець з відкритою кореневою системою висаджуємо в ґрунт або навесні до розпускання бруньок, або восени до заморозків. Посадка контейнерних рослин можлива з березня до грудня. Земельну ділянку очищаємо від бур'янів, особливо багаторічних. Викопуємо яму глибиною близько 50 см і діаметром 60-80 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. У центрі для підпори молодого деревця встановлюємо посадковий кілок. Далі обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляної грудки. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями формуємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і розправляємо зволожене коріння. Засипаємо лунку родючою землею, трохи притоптуємо. Важливо, щоб коренева шийка знаходилася на 3-5 см вище за рівень землі. Для покращення збирання дощової води за допомогою земляного валика робимо пристовбурне коло. Рясно поливаємо, щоб земля достатньо просочилася вологою.
Вид ґрунту: яблуня віддає перевагу суглинистим або супіщаним грунтам. Головне, щоб грунт був пухким та поживним. При підвищеній кислотності необхідно заздалегідь проінформувати ділянку. Дерево потребує періодичного підживлення за допомогою органічних та мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній із компостованого гною, або компост із кухонних та садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, більшість Київської області). Органіка покращує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно настав час забути згубні радянські уявлення про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як це роблять у Європі, тим самим піклуючись про своє майбутнє.
Полив: полив яблуні Джонаголд Ерлі Квін особливо важливий у такі періоди: відразу після цвітіння, під час формування зав'язі, під час дозрівання врожаю, осінній полив. Об'єм води для однієї дорослої рослини становить до 5 відер води. Волога повинна проникнути в землю на глибину 40 см. Полив слід зменшувати або збільшувати з огляду на кількість природних опадів.
Обрізка: обрізка яблуні важлива для правильного формування крони, а також для видалення зламаних, сухих, хворих та обморожених гілок. До формуючої обрізки приступаємо на другий рік після посадки, коли дерево добре укорениться. Робимо це навесні до розпускання бруньок. Щорічне проріджування крони збільшує врожайність і запобігає появі хвороб та шкідників. Міцна та розлога крона спростить догляд за деревом та збирання врожаю. Осіння обрізка має санітарний характер, проводиться після скидання листя.
Хвороби та шкідники: дерево яблуні може уражатися такими хворобами, як парша, чорний рак, цитоспороз, борошниста роса, дірчаста плямистість, іржа, плодова гниль. Серед шкідників яблуні плодожерка, яблунева міль, попелиця, плодовий заболонник, листовертка, шовкопряд.
Добриво / захист: висаджені дерева потребують мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в середині травня, вдруге – у середині червня. Це благотворно впливає формування крони рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молоде дерево в перший рік росте дуже швидко, то наступного року азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не нашкодити утворенню плодів, добрива азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною чи компосту позитивно впливає на розвиток дерев. Щоб захистити дерево від різних хвороб та шкідників, важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів – Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період зростання плоду - Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збирання врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Усі вищезгадані препарати можна поєднувати без обмежень та без ризику зниження ефективності. Необхідна кількість робочого розчину для молодого дерева – 1л, дерева середнього віку – 2-3 л, дерева з великою кроною – понад 3 л. У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти яблуні вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. Але слід захистити кору дерева від зайців на висоту 120см. Якщо Ви купили імпортні саджанці плодових дерев з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який убереже шийку та місце щеплення від обмерзання. Весною дерево слід розкрити. Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами найкращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви можете висаджувати їх без додаткових добрив з березня по грудень – навіть у літню спеку.
Ґрунтові шкідники: у наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ. Крону дерева необхідно захистити, обробивши її Актарою чи іншим препаратом, у складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка проводиться з кінця квітня до вересня 1 раз на 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися убік. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується та «доїдає» рослину. Приклад – боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватні» однофамільці – кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть у чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх поширення.
Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними та багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують у період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.
Характеристики |
|
Видова назва дерева | Яблуня; |
Запилення рослини | Потребує запилювача; |
Плоди | Великі; Тривале зберігання; |
Сезон плодоношення | Пізній; |
Смакові якості | Кисло-солодкі; |
Тип рослини | Плодове дерево; |
Форма рослини | Розлога; |
Висота рослини | 3-7м; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
Яблуня домашня Джонаголд Ерлі Квін зимова | Яблоня домашняя Джонаголд Эрли Квин зимняя | Malus domestica Jonagold Early Queen