Дуб австрійський/турецький
Quercus cerris
Дуб австрийский/турецкий
Ареал: поширений в Південній і Центральній Європі, Західній Азії.
Синоніми: дуб сірий, дуб кошенільний, кверкус.
Походження/історія: в перекладі з латинської Дуб (Quercus), "quer" - "гарний" і "cuez" - "дерево"
Опис сорту: дуб австрійський – могутній та витривалий велетень. Листопадне дерево з широкою округлою формою крони, темно-зеленим, продовгуватим з глибоко вирізаними лопатями, блискучим листям, яке до осені набуває жовто-коричневого інколи червонуватого кольору, зазвичай листя тримається на дереві до весни. Але розпускається трішки пізніше ніж у звичайного дуба.
Форма: велике, листопадне дерево з широкою округлою формою крони (див. фото).
Розмір: у висоту доросле дерево може досягти 20м та 10-15м в діаметрі.
Листя: вузьке, продовгувате (6-12см), чергове, з глибоко вирізаними лопатями, блискуче, зверху темно-зелене, знизу сіро-зелене, восени набуває жовто-коричневого інколи червонуватого кольору.
Кора: ребристі пагони частково борозенчасті, повстяні, оливково-зеленого або коричневого кольору, стара кора товста, чорно-бурого кольору.
Плоди: жолуді розміром 3см, циліндричної форми, загострені, шапочки щетинисті це відрізняє його від інших сортів. Дозрівають на наступний рік після їх появи.
Коренева система: глибока, стрижнева, з віком стрижневе-мичкувата.
Світло: Quercus cerris краще розвивається на сонячних місцях, але може рости і в півтіні.
Вологість: гарно себе почуває на зволожених ґрунтах, тому для збереження вологи краще одразу замульчувати пристовбурне коло.
Ґрунт: дуб зовсім не вибагливий але більше полюбляє вологий, легкий, багатий поживними речовинами, дренований, лужний або слабо кислий ґрунт.
Застосування: дуб турецький використовується в парковій архітектурі, для створення великих садів, місць відпочинку на приватних ділянках, для озеленення вулиць і скверів міст. Ландшафтними дизайнерами і садівниками цінується за його декоративність протягом усього року і морозостійкість. Дуже добре витримує міські умови.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія УКРАЇНИ (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).
Купити Дуб австрійський в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
→
Посадка: для того, щоб дуб австрійський добре ріс, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних, удобрити поживними речовинами (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Але найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, з березня по грудень - навіть у самі спекотні дні літа. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус.
Догляд: полягає в розпушуванні пристовбурних кіл, мульчуванні, поливі, санітарній обрізці.
Полив: при посадці дуб рясно поливають і мульчують. Полив необхідно повторити через 5-7 днів - при 2-3 кратному поливі з'єднуються ґрунтові капіляри, посадковий ком не відділяється від решти ґрунту і зберігається постійно у вологому стані. Перший рік не можна допускати щоб ґрунт під саджанцем пересихав.
Обрізка: необхідно проводити ранньою весною до початку вегетації. Потребує лише санітарної обрізки.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області в нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.
Весна - літо NPK+ME (N-азот, F-фосфор, K-калій - набір комплексних добрив з ME-мікроелементами) - більше азоту, наприклад NPK 20.10.10, NPK 20.20.20, або подібні формули.
Восени – калійні добрива NPK+ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 грам на 1л придбаного вами контейнера, або 1грам, на кожні 10см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кола, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз навесні 2-3 грами пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10см висоти, таким самим способом. Також, якщо у вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації. Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид).
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Хвороби та шкідники: необроблену рослину може уражати борошниста роса, антракноз (плямистість листя), гали, гусінь, жуки довгоносики, тля, пильщики.
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т.д) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік через кожні 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня. Для цього потрібно проштрикнути арматурою ґрунт на 5-10см вглибину і від стовбура потрібно відступити теж 5-10см та залити в кожен зроблений отвір 50мл розчину. Якщо для цієї процедури обрали Актару то потрібно розчинити її в пропорції 1г(актари) на 1л води.
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіциди загальної дії Ураган Форте або Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури.
Дуб австрійський/турецький
Quercus cerris
Дуб австрийский/турецкий
Ареал: поширений в Південній і Центральній Європі, Західній Азії.
...
Характеристики |
|
Тип рослини | Дерева; |
Форма росту | Одностовбурні дерева; Пірамідальні та конусовидні; |
Висота рослини | 15-20м; |
Діаметр дорослої рослини | 8-12м; |
Щільність крони | Щільна крона, яка створює тінь; |
Колір крони | Темно-зелений; |
Колір крони восени | Коричневий; Жовтий; |
Світло | Сонце; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Посухостійкі; |
Умови навколишнього середовища | Піщані сухі бідні ґрунти; Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Надмірна загазованість та міські умови; Стійкість до дорожньої солі; Рослини для стримування вітру; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Природні пейзажні парки; Акценти / солітери; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; |
Потреба у догляді | Низька; |