Горобина тюрингська Фастігіата | Sorbus thurigiaca Fastigiata | Рябина тюрингская Фастигиата
Горобина тюрингська Фастігіата
Sorbus thurigiaca Fastigiata
Рябина тюрингская Фастигиата
Синоніми: горобина тюрингська колоновидна.
Походження / історія: рід Sorbus включає більше 200 видів дерев і кущів, що мають декоративну цінність, в основному за рахунок яскравих плодів (червоних, помаранчевих, рожевих або темно-синіх). Екстракти плодів, суцвіть, листя, стебел і кори горобини володіють багатьма цінними поживними і лікувальними властивостями. Плоди горобини містять органічні кислоти, фенольні кислоти, флавоноїди, антоціани, дубильні речовини і багато інших з'єднань. Горобини декоративні протягом всього року, своїми шкірястим яскраво-зеленим листям. На початку літа вони вкриваються кремовими, ароматними суцвіттями, а в осінній період листя набуває приголомшливих багряних відтінків, від жовтого і помаранчевого. Взимку ж дерево прикрашено розкішними гронами важких блискучих червоних ягід. Горобина тюрингська - це гібрид рослин з роду Горобина, а саме горобини Арія і горобини звичайної. Вперше сорт був описаний австрійським ботаніком Anton Joseph Kerner в 1896 році. А в продаж надійшов в 1907 році в розсаднику Backhouse, Англія.
Опис: горобина тюрингська Фастігіата - декоративне, листопадне, повільно зростаюче дерево, з компактною форму крони. Спочатку вона нагадує вузький конус, з віком стає більш розлогою, кулястою. Горобина тюрингская Фастігіата стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!
Форма: компактна, конічна, в старості ширша і яйцеподібна.
Висота / діаметр: дерево, що виростає до 5-7 м у висоту при діаметрі 2,5-3,5 м.
Швидкість зростання: повільно зростаюче дерево.
Цвітіння: цвіте в травні білими квітами, зібраними в великі щитки, котрі в кінці літа змінюються декоративними, великими, червоними, дуже декоративними плодами, які добре помітні в хащі великого світло-зеленого листя. Вони залишаються на дереві довгий час після опадання листя і можуть стати відмінним кормом для птахів.
Листя: великі, ланцетні, довжиною до 20 см, тильна частина листа покрита сірим пушком, а верхня забарвлена в темно-зелений колір. Восени фарбуються в яскраво-жовті або помаранчеві кольори, надаючи рослині чарівності і роблять крону набагато товстішою, ніж вона є насправді.
Пагони: молоді пагони злегка червонуваті, а в міру дорослішання рослини, стають сіро-зеленими.
Ставлення до світла: світлолюбна рослина, але може рости і в півтіні.
Вид ґрунту: горобина тюрингська Фастігіата краще росте і розвивається на родючих, добре дренованих і досить вологих ґрунтах.
Застосування: горобина, завдяки своїй невибагливості нерідко використовується при оформленні парків, громадських зелених зон, в умовах сильного забруднення повітря і поганого освітлення, а завдяки своїй стовпчастій формі вона ідеально підходить для обмежених просторів, наприклад, на вузьких вулицях.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).
Купити горобину тюрінгську Фастігіата в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Штамб: | Обхват стовбура: | Додатково: | Ціна: | Кількість: |
45л | 300-320см | 60-80см | 160-180см | 8-10см |
Акція
|
3500 грн |
- + |
45л | 320-340см | 60-80см | 160-180см | 10-12см |
Акція
|
4300 грн |
- + |
Посадка: не варто садити горобину поруч з розлогими, могутніми деревами - ці велетні закриватимуть дерево від сонячних променів, також поруч з ялівцем та кущами глоду. Ці культури страждають схожими хворобами, а тому здатні заразити один одного. Перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули. Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.
Полив: в поливі потребує тільки під час тривалої посухи. При цьому потрібно врахувати, що рослина потребує обов'язкові поливи в самому початку вегетаційного періоду і після висадки у відкритий ґрунт. По периметру пристовбурного кола рекомендується зробити канавки, в які і вливається вода під час поливу. На 1 дерево для одного поливу береться від 20 до 30 л води, при цьому кінцевий обсяг використаної рідини залежить від стану і складу ґрунту, а також від віку самої горобини.
Обрізка: проводять ранньою весною до набубнявіння бруньок. На молодих деревах слабо укорочують пагони на зовнішню бруньку і прибирають зламані або зайві гілки. Також рекомендується видаляти поросль і проводити санітарну обрізку.
Догляд: зводиться до своєчасного видалення порослі, яка часто утворюється біля кореневої шийки, і пагонів, що ростуть нижче місця щеплення, а також до поливу, добрива і розпушування ґрунту, формуванні крони і боротьбі зі шкідниками та хворобами. Так як горобина навесні досить рано і швидко починає рости, обрізку і підгодівлю посадок слід проводити в максимально ранні та стислі терміни. При цьому у молодих рослин вирізують слабкі і зламані пагони, найбільш довгі кілька вкорочують на зовнішню бруньку.
Хвороби і шкідники: горобина тюрингська є досить стійкою до дії шкідників. Однак, як і за іншими рослинами необхідно спостерігати і при перших ознаках захворювання, негайно приступати до лікування. Ця рослина пошкоджується наступним хворобам: антракноз, септоріоз, бура і сіра плямистості, борошниста роса, моноліоз, парша, іржа, некрози (чорний, нектріевий і цитоспоровий) і вірусна кільцева мозаїка. З шкідників: горобинова міль, білан, довгоносики, щитівки. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.
Горобина тюрингська Фастігіата
Sorbus thurigiaca Fastigiata
Рябина тюрингская Фастигиата
Синоніми: горобина тюрингська колоновидна.
Походження / історія: рід Sorbus включає більше 200 видів дерев і кущів, що мають декоративну цінність, в основному за рахунок яскравих плодів (червоних, помаранчевих, рожевих або темно-синіх). Екстракти плодів, суцвіть, листя, стебел і кори горобини володіють багатьма цінними поживними і лікувальними властивостями. Плоди горобини містять органічні кислоти, фенольні кислоти, флавоноїди, антоціани, дубильні речовини і багато інших з'єднань. Горобини декоративні протягом всього року, своїми шкірястим яскраво-зеленим листям. На початку літа вони вкриваються кремовими, ароматними суцвіттями, а в осінній період листя набуває приголомшливих багряних відтінків, від жовтого і помаранчевого. Взимку ж дерево прикрашено розкішними гронами важких блискучих червоних ягід. Горобина тюрингська - це гібрид рослин з роду Горобина, а саме горобини Арія і горобини звичайної. Вперше сорт був описаний австрійським ботаніком Anton Joseph Kerner в 1896 році. А в продаж надійшов в 1907 році в розсаднику Backhouse, Англія.
Опис: горобина тюрингська Фастігіата - декоративне, листопадне, повільно зростаюче дерево, з компактною форму крони. Спочатку вона нагадує вузький конус, з віком стає більш розлогою, кулястою. Горобина тюрингская Фастігіата стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!
Форма: компактна, конічна, в старості ширша і яйцеподібна.
Висота / діаметр: дерево, що виростає до 5-7 м у висоту при діаметрі 2,5-3,5 м.
Швидкість зростання: повільно зростаюче дерево.
Цвітіння: цвіте в травні білими квітами, зібраними в великі щитки, котрі в кінці літа змінюються декоративними, великими, червоними, дуже декоративними плодами, які добре помітні в хащі великого світло-зеленого листя. Вони залишаються на дереві довгий час після опадання листя і можуть стати відмінним кормом для птахів.
Листя: великі, ланцетні, довжиною до 20 см, тильна частина листа покрита сірим пушком, а верхня забарвлена в темно-зелений колір. Восени фарбуються в яскраво-жовті або помаранчеві кольори, надаючи рослині чарівності і роблять крону набагато товстішою, ніж вона є насправді.
Пагони: молоді пагони злегка червонуваті, а в міру дорослішання рослини, стають сіро-зеленими.
Ставлення до світла: світлолюбна рослина, але може рости і в півтіні.
Вид ґрунту: горобина тюрингська Фастігіата краще росте і розвивається на родючих, добре дренованих і досить вологих ґрунтах.
Застосування: горобина, завдяки своїй невибагливості нерідко використовується при оформленні парків, громадських зелених зон, в умовах сильного забруднення повітря і поганого освітлення, а завдяки своїй стовпчастій формі вона ідеально підходить для обмежених просторів, наприклад, на вузьких вулицях.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5 абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).
Купити горобину тюрінгську Фастігіата в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».
Посадка: не варто садити горобину поруч з розлогими, могутніми деревами - ці велетні закриватимуть дерево від сонячних променів, також поруч з ялівцем та кущами глоду. Ці культури страждають схожими хворобами, а тому здатні заразити один одного. Перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту. Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули. Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.
Полив: в поливі потребує тільки під час тривалої посухи. При цьому потрібно врахувати, що рослина потребує обов'язкові поливи в самому початку вегетаційного періоду і після висадки у відкритий ґрунт. По периметру пристовбурного кола рекомендується зробити канавки, в які і вливається вода під час поливу. На 1 дерево для одного поливу береться від 20 до 30 л води, при цьому кінцевий обсяг використаної рідини залежить від стану і складу ґрунту, а також від віку самої горобини.
Обрізка: проводять ранньою весною до набубнявіння бруньок. На молодих деревах слабо укорочують пагони на зовнішню бруньку і прибирають зламані або зайві гілки. Також рекомендується видаляти поросль і проводити санітарну обрізку.
Догляд: зводиться до своєчасного видалення порослі, яка часто утворюється біля кореневої шийки, і пагонів, що ростуть нижче місця щеплення, а також до поливу, добрива і розпушування ґрунту, формуванні крони і боротьбі зі шкідниками та хворобами. Так як горобина навесні досить рано і швидко починає рости, обрізку і підгодівлю посадок слід проводити в максимально ранні та стислі терміни. При цьому у молодих рослин вирізують слабкі і зламані пагони, найбільш довгі кілька вкорочують на зовнішню бруньку.
Хвороби і шкідники: горобина тюрингська є досить стійкою до дії шкідників. Однак, як і за іншими рослинами необхідно спостерігати і при перших ознаках захворювання, негайно приступати до лікування. Ця рослина пошкоджується наступним хворобам: антракноз, септоріоз, бура і сіра плямистості, борошниста роса, моноліоз, парша, іржа, некрози (чорний, нектріевий і цитоспоровий) і вірусна кільцева мозаїка. З шкідників: горобинова міль, білан, довгоносики, щитівки. Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.
Характеристики |
|
Тип рослини | Дерева; |
Форма росту | Одностовбурні дерева; Овальні та яйцеподібні; |
Висота рослини | 3-7м; |
Діаметр дорослої рослини | 3-5м; |
Щільність крони | Щільна крона, яка створює тінь; |
Колір крони | Зелений; |
Колір крони восени | Помаранчевий; Жовтий; |
Колір квітів | Білий; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; |
Період цвітіння | Травень; Червень; |
Світло | Сонце; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Посухостійкі; Помірний полив; |
Умови навколишнього середовища | Піщані сухі бідні ґрунти; Надмірна загазованість та міські умови; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; Рослини для нейтральних ґрунтів РН 6,5-7,2; Рослини для лужних ґрунтів РН 7,2-8,5 |
Використання в ландшафтному дизайні | Алейні дерева для міст і ЖК; Природні пейзажні парки; Акценти / солітери; |
Особливості рослини | Декоративність листя; Зимова декоративність плодів; Медонос; Корм для пташок взимку; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; Зима; |
Потреба у догляді | Низька; |
Горобина тюрингська Фастігіата | Sorbus thurigiaca Fastigiata | Рябина тюрингская Фастигиата