Рододендрон / Азалія Гейша Ліла (фіолетова) | Rhododendron/ Azalea japonica Geisha Lila | Рододендрон/Азалия Гейша Лила (фиолетовый)
Рододендрон/Азалія Гейша Ліла (фіолетова)
Rhododendron/ Azalea japonica Geisha Lila
Рододендрон/Азалия Гейша Лила (фиолетовый)
Синоніми: Rhododendron japonica Geisha Lila, Azalea japonica Geisha Lila, Azalea japonica Hiroko, Azalea japonica Geisha Purple, Азалія Гейша Бузкова
Походження / історія: Японські азалії є дуже популярними рослинами в наших садах. В. Арендс, нащадок відомого Георга Арендса (1863-1952), який був ботаніком і садівником і відомий особливо своїми гібридами астильби, які отримали його назву як arendsii, слідував за його успіхом і виводив серію вічнозелених азалій під назвою GEISHA. Це було в 1960 році, коли він об’єднав 6 сортів: Харуко, Хіроко, Кадзуко, Куміко, Мічіко і Такако.
Опис: Невелика компактна вічнозелена азалія з прекрасними бузковими квітками пізньої весни. Глянцеве листя додає інтересу. Віддає перевагу нейтральному або кислому грунту в півтіні. Цвіте довго і подобається запилювачам. Рододендрон Гейша Ліла стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!
Форма: Низький, густий чагарник округлої форми. Має дуже компактний габітус, який легко формувати. Утворює невеликі подушечки.
Висота / діаметр: Висота 10 річної рослини складає близько 50 см та значно більший в ширину.
Цвітіння: Він дає велику кількість дрібних напівмахрових лілово-фіолетових квіток з гофрованими краями.
Час цвітіння: Розкриваються суцвіття з кінця квітня і цвітуть майже 3 тижні.
Листя: Листя мілке, блискуче, темно-зеленого кольору.
Коренева система: саджанець має плоску поверхневу кореневу систему, чутливу до ущільнення ґрунту, розпушування та затоплення.
Ставлення до світла: Ідеально підходить напівтінь або навіть затінена експозиція, захищена від вітрів.
Вид ґрунту: Пухкі, багаті гумусом, вологі, але добре дреновані, аеровані ґрунти.
Застосування: Вічнозелені азалії виробляють гобелен кольорів у квітні та травні і представлені в широкому діапазоні кольорів, зростання набагато компактніше, ніж у гібридних рододендронів, що робить ці рослини чудовим вибором для невеликих садів. Якщо простір дозволяє, їх можна дуже ефективно висаджувати в жирні групи і з поєднанням сортів. Вічнозелені азалії мають дрібне листя, що робить їх придатними для використання як привабливий квітучий топіар, а також лісові сади та бордюри.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 при належному догляді абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).
Купити Рододендрон/Азалія Гейша Ліла в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»
Посадка: найголовніше в посадці рододендронів, азалій, магнолій, гортензій - ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий він же білий він же «молодий») бажано сфагновий торф зі значенням кислотності PH не вище 4,5. За малим винятком індивідуальних особливостей кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Волинська, Рівненська) де можуть траплятися ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всієї іншої території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислити. Зробити це можливо біля пристовбурного кола можна за рахунок мульчування подрібненої кори сосни звичайної та хвойного відпаду, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.
Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули.
Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.
Полив: саджанець не повинен відчувати нестачі вологи, особливо в перший рік після посадки, але і надлишок вологи також не підходить цій рослині, краще поливати потроху, але постійно.
Обрізка: як тільки кущі рододендрона почнуть відцвітати, їх слід «почистити». Це означає, видалити всі відцвілі суцвіття. Особливо це стосується молодих рослин. Пишне цвітіння в наступному році буде лише в тому випадку, якщо кущі сконцентруються на утворенні квіток, а не насіння. У основи віддаленого суцвіття утворюється як мінімум 2 - 3 нових пагона. Якщо підходять умови перебування, то рододендрони ростуть швидко. Кращий час для корегуючої обрізки - відразу після цвітіння. На початку літа видаляють зайві паростки і довгі пагони, а також регулярно вирізують сухі і пошкоджені гілки. Кардинальну обрізку проводять тоді, коли рослина виросла занадто великою і втратила свою форму. Роблять це навесні. При цьому слід врахувати, що для рододендрона це рішуча міра. Він втрачає велику частину крони, яка створювала тінь для великого кореневого кома. Кардинальна обрізка всіх гілок куща на висоті 35-40 см від землі може призвести до загибелі рослини. Тому щоб процес оновлення куща протікав краще, рекомендується одну його половину обрізати в перший рік, а іншу - в другій.
Хвороби і шкідники: рослина може страждати від сильного перезволоження, незбалансованої підгодівлі, низької кислотності ґрунту, зимового фізіологічного осушення і сонячних опіків. Можуть пошкоджуватися псевдощитівкою, сірою гниллю рододендрона, трахеомікозним прив'яданням, грибковими захворюваннями (плямистостями, іржею) і хлорозом (гострий брак заліза і марганцю, який виникає при низькій кислотності ґрунту і проходить при правильному режимі підгодівлі). Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.
Рододендрон/Азалія Гейша Ліла (фіолетова)
Rhododendron/ Azalea japonica Geisha Lila
Рододендрон/Азалия Гейша Лила (фиолетовый)
Синоніми: Rhododendron japonica Geisha Lila, Azalea japonica Geisha Lila, Azalea japonica Hiroko, Azalea japonica Geisha Purple, Азалія Гейша Бузкова
Походження / історія: Японські азалії є дуже популярними рослинами в наших садах. В. Арендс, нащадок відомого Георга Арендса (1863-1952), який був ботаніком і садівником і відомий особливо своїми гібридами астильби, які отримали його назву як arendsii, слідував за його успіхом і виводив серію вічнозелених азалій під назвою GEISHA. Це було в 1960 році, коли він об’єднав 6 сортів: Харуко, Хіроко, Кадзуко, Куміко, Мічіко і Такако.
Опис: Невелика компактна вічнозелена азалія з прекрасними бузковими квітками пізньої весни. Глянцеве листя додає інтересу. Віддає перевагу нейтральному або кислому грунту в півтіні. Цвіте довго і подобається запилювачам. Рододендрон Гейша Ліла стане прекрасним доповненням Вашої колекції декоративних рослин!
Форма: Низький, густий чагарник округлої форми. Має дуже компактний габітус, який легко формувати. Утворює невеликі подушечки.
Висота / діаметр: Висота 10 річної рослини складає близько 50 см та значно більший в ширину.
Цвітіння: Він дає велику кількість дрібних напівмахрових лілово-фіолетових квіток з гофрованими краями.
Час цвітіння: Розкриваються суцвіття з кінця квітня і цвітуть майже 3 тижні.
Листя: Листя мілке, блискуче, темно-зеленого кольору.
Коренева система: саджанець має плоску поверхневу кореневу систему, чутливу до ущільнення ґрунту, розпушування та затоплення.
Ставлення до світла: Ідеально підходить напівтінь або навіть затінена експозиція, захищена від вітрів.
Вид ґрунту: Пухкі, багаті гумусом, вологі, але добре дреновані, аеровані ґрунти.
Застосування: Вічнозелені азалії виробляють гобелен кольорів у квітні та травні і представлені в широкому діапазоні кольорів, зростання набагато компактніше, ніж у гібридних рододендронів, що робить ці рослини чудовим вибором для невеликих садів. Якщо простір дозволяє, їх можна дуже ефективно висаджувати в жирні групи і з поєднанням сортів. Вічнозелені азалії мають дрібне листя, що робить їх придатними для використання як привабливий квітучий топіар, а також лісові сади та бордюри.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 6 при належному догляді абсолютно вся територія України (5а-7б) від Закарпаття (5б-6б) до Луганська (5а-5б) і Криму (6а-7б).
Купити Рододендрон/Азалія Гейша Ліла в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA - найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату.
Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»
Посадка: найголовніше в посадці рододендронів, азалій, магнолій, гортензій - ретельна підготовка кислого субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий він же білий він же «молодий») бажано сфагновий торф зі значенням кислотності PH не вище 4,5. За малим винятком індивідуальних особливостей кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Волинська, Рівненська) де можуть траплятися ділянки з кислим середовищем, в умовах практично всієї іншої території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислити. Зробити це можливо біля пристовбурного кола можна за рахунок мульчування подрібненої кори сосни звичайної та хвойного відпаду, які можна збирати в будь-якому прилеглому лісі і органікою з кислою реакцією. Перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур’яну, особливо багаторічного. Немає необхідності в дорогих добривах, ми можемо використовувати чорнозем або інший здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина яка викопується нами на продаж з комом гарантовановко вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), також рослини вирощені на півдні і заході України інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по листопад – навіть у найспекотніші дні літа. Як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого гною або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу.
Добриво, підживлення: перед застосуванням будь-яких добрив радимо ретельно дослідити склад Вашого і завезеного ґрунту за допомогою аналізів в лабораторії. В межах Київської області на нашому садовому центрі ми порадимо відповідальних постачальників родючого ґрунту.
Весна - літо NPK + ME (азот, фосфор, калій - набір комплексних добрив з мікроелементами) - більше азоту, наприклад 20.10.10, 20.20.20, або подібні формули.
Восени - калійні добрива NPK + ME. В умовах центральної України радимо азотні добрива використовувати не пізніше кінця липня. Таким чином, ми захищаємо рослину від пізньої вегетації, щоб молоді прирости встигли задерев'яніти до перших морозів.
Дозування: 1,5 г на 1 л придбаного Вами контейнера, або 1 г, на кожні 10 см висоти рослини. Вносимо шляхом змішування добрив з верхнім шаром ґрунту пристовбурного кільця, або зробивши 2-4 невеликі отвори в ґрунті поблизу рослини. Двічі на рік з інтервалом 4 тижні звичайними (гранульованими, чи водорозчинними), або всього один раз на навесні 2-3 г пролонгованих, довготривалих добрив на кожні 10 см висоти, таким самим способом. Також, якщо у Вас є крапельна система зрошування, надзвичайно ефективне внесення шляхом фертигації (спосіб внесення рідких добрив або пестицидів, одночасно із здійсненням зрошення або поливу). Восени бажано давати збалансований комплекс добрив з підвищеним вмістом калію (осіннє). З весни до осені окрім позакореневих обробок пестицидами не забуваємо про додавання до Вашої бакової суміші стимуляторів і мікроелементів. Особливо на піщаних бідних ґрунтах рекомендуємо застосовувати органічний гумус: перепрілий 2-4 річний перегній або компост. Біогумус найкраще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Для економії Вашого часу продуктивніше вносити добрива в ґрунтові отвори, додаючи протруйник (ґрунтовий інсектицид). Органічний гумус краще змінює структуру легких ґрунтів і «запускає» природний вічний двигун ґрунтових бактерій.
Полив: саджанець не повинен відчувати нестачі вологи, особливо в перший рік після посадки, але і надлишок вологи також не підходить цій рослині, краще поливати потроху, але постійно.
Обрізка: як тільки кущі рододендрона почнуть відцвітати, їх слід «почистити». Це означає, видалити всі відцвілі суцвіття. Особливо це стосується молодих рослин. Пишне цвітіння в наступному році буде лише в тому випадку, якщо кущі сконцентруються на утворенні квіток, а не насіння. У основи віддаленого суцвіття утворюється як мінімум 2 - 3 нових пагона. Якщо підходять умови перебування, то рододендрони ростуть швидко. Кращий час для корегуючої обрізки - відразу після цвітіння. На початку літа видаляють зайві паростки і довгі пагони, а також регулярно вирізують сухі і пошкоджені гілки. Кардинальну обрізку проводять тоді, коли рослина виросла занадто великою і втратила свою форму. Роблять це навесні. При цьому слід врахувати, що для рододендрона це рішуча міра. Він втрачає велику частину крони, яка створювала тінь для великого кореневого кома. Кардинальна обрізка всіх гілок куща на висоті 35-40 см від землі може призвести до загибелі рослини. Тому щоб процес оновлення куща протікав краще, рекомендується одну його половину обрізати в перший рік, а іншу - в другій.
Хвороби і шкідники: рослина може страждати від сильного перезволоження, незбалансованої підгодівлі, низької кислотності ґрунту, зимового фізіологічного осушення і сонячних опіків. Можуть пошкоджуватися псевдощитівкою, сірою гниллю рододендрона, трахеомікозним прив'яданням, грибковими захворюваннями (плямистостями, іржею) і хлорозом (гострий брак заліза і марганцю, який виникає при низькій кислотності ґрунту і проходить при правильному режимі підгодівлі). Весною та повторно влітку проводять профілактичне розпилення інсектицидів (Актара, Енжіо, Актеліклік, Матч). Для захисту рослин від хвороб та грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Обробки ЗЗР (засобами захисту рослин):
Ґрунтові шкідники: від ґрунтових шкідників (хрущ, совка і т. д ) ми використовуємо препарати на основі амідаклоприду, тіаметоксаму, тефлутрину три-чотири рази на рік на 30-40 днів, починаючи з початку квітня до жовтня, або раз на рік одною великою гранулою комплексного пролонгованого препарату Ініціатор (Bayer Німеччина).
Позакореневі обробки по кронам: починаючи з початку квітня і до середини осені спеціальними комплектами №1, №2, №3, №4. В склад кожного з чотирьох комплектів, входять різні інсектицид, фунгіцид, добриво, стимулятор, прилипач, інструкція по використанню з вказаним терміном застосування. Ми використовуємо препарати тільки всесвітньо відомих лідерів – виробників Bayer і Syngenta. Добрива Італія або Іспанія. Склад комплектів змінюється щороку в результаті аналізу наявних сезонних шкідників. Комплект на рік з чотирьох упаковок – це 14-16 препаратів пропонується нами по акційній ціні. Вартість комплекту препаратів на рік на 20% дешевше ніж купувати їх окремо. Комплекти можна придбати в садовому центрі Проксіма, або замовити з доставкою швидкою поштою в нашому інтернет-магазині.
Профілактика різних захворювань не завадить будь-якій рослині. А від нападу шкідників не застрахована жодна рослина, навіть сама стійка.
Характеристики |
|
Тип рослини | Кущі; Вічнозелені; Напіввічнозелені; |
Форма росту | Розлогі; Кулясті; |
Висота рослини | 0,5-1м; |
Діаметр дорослої рослини | 0,5-1м; |
Щільність крони | Щільна крона, яка створює тінь; |
Колір крони | Темно-зелений; |
Колір крони восени | Темно-зелений; |
Колір квітів | Фіолетовий; |
Декоративні квіти | Квітучі рослини; Тривале цвітіння; |
Період цвітіння | Травень; Червень; |
Світло | Тінь; Напівтінь; |
Вимоги до поливу | Помірний полив; Регулярний полив; |
Умови навколишнього середовища | Вологі і тимчасово підтоплювані ґрунти; Потребує захисту від вітру; |
Кліматична зона України | 6 зона (-23,3°С - 17,8°С); |
Кислотність грунту / РН | Рослини для кислих ґрунтів РН 4-6,5; |
Використання в ландшафтному дизайні | Маленькі компактні сади (до 6 соток); Маленькі компактні сади (до 6 соток); Сади на даху; Сади каменів/альпінарії/; Східні сади; Вересові і кислі сади; Акценти / солітери; |
Особливості рослини | Декоративність листя; |
Сезон декоративності | Весна; Літо; Осінь; Зима; |
Потреба у догляді | Середня; |
Потреба укриття на зиму | Постійне укриття взимку агротканиною від морозу;\ Бажане мульчування і утеплення коріння на зиму; |