Слива колоновидна Імперіал (середня) | Слива колоновидная Империал (средняя) | Prunus domestica Imperial
Слива колоновидна Імперіал (середня)
Prunus domestica Imperial
Plum tree columnar Imperial
Слива колоновидная Империал (средняя)
Синоніми: Імперіал Епінез.
Запилювачі: Ренклод Альтана, Стенлі, Блюфрі.
Походження / історія: сорт колоновидної сливи Імперіал виведений французькими селекціонерами в 1870 році. Слива - улюблена квітка в Китаї. П'ять пелюсток сливи символізують: світ, довголіття, радість, добробут і удачу. Українські садівники вже встигли оцінити переваги цього компактного і дуже врожайного виду сливових дерев. Сорт сливи Імперіал вважається самою делікатесною з колонних слив.
Опис сорту: невелике деревце на підщепі Пуміселект (починає плодоносити вже на другий рік після посадки), має колоновидну форму у вигляді вузької піраміди з укороченими плодовими утвореннями, густо обростають з усього основного стовбура дерева. Українські садівники вже встигли оцінити цей компактний і дуже врожайний вид сливових дерев. Незважаючи на крихкий вид цієї рослини, слива колоновидна Імперіал здатна приносити досить великі і рясні врожаї, його деревина дуже міцна. Самим виграшним при посадці даного сорту є рясність плодоношення і компактність самого дерева. До того ж, за рахунок компактності дерева набагато полегшується як процес догляду за деревом, так і процес збору врожаю.
Форма: слива колоновидна Імперіал має один стовбур, при цьому у неї практично не розвинене бічне розгалуження. Крона складається з однорічних плодоносних гілочок і кільчаток, у зв'язку з чим вона виходить дуже компактною і малогабаритною, бічні гілки хоча і утворюються, але в дуже невеликій кількості.
Розмір: висота дерева досягає близько 2 метрів.
Швидкість зростання / сила росту: дерева інтенсивно ростуть в молодому віці, помірно - в період плодоношення.
Листя: середньої величини темно-зелені і блискучі, овальні, формою нагадують човник. Краї двояко пильчасті, підстава округле із загостреною верхівкою.
Квітки: середніх розмірів, білі, блюдцевидної форми (див. Фото) Сорт само безплідний, тому краще відразу висаджувати по сусідству дерева-запилювачі.
Час цвітіння: цвітіння раннє - перша декада травня, дуже рясне.
Плоди: надзвичайно смачні і великі (масою 55 г) сливи - найбільша перевага сорту Імперіал. Плоди округлої форми рожево-фіолетового кольору, іноді з більш темним відтінком. М'якоть золотисто-жовтого кольору, містить дуже ніжну структуру й велику кількість соку. Плоди знімають в середині серпня. Сорт слив Імперіал за смакові якості плодів гідно отримав найвищу оцінку у дегустаторів.
Ставлення до світла: сорт сливи колоновидної Імперіал надає перевагу сонячним місцям, але може рости і в затіненні. Не страждає від сильних вітрів і посухи.
Ґрунт: до ґрунту Prunus domestica Imperial не вимоглива, любить легкий родючий вологий ґрунт. Не любить близького залягання ґрунтових вод. Посухостійка, може переносити тривалу повітряну посуху спекотного літа.
Переваги: плоди сорту дуже великі і смачні, а за рахунок своєї товстої шкірки здатні транспортуватися на тривалі відстані. Скороплідний сорт Імперіал підходить для вирощування в промислових садах і на домашніх ділянках. Плоди цього сорту цінуються за високі десертні якості, вживаються в свіжому вигляді, а також для виробництва компотів, соків. А яким чудовим виходить з дитинства всіма улюблене сливове варення! Також здавна слива славиться своїми цілющими властивостями в народній медицині.
Морозостійкість: на перезволожених ґрунтах, особливо в понижених місцях, молоді пагони можуть пошкоджуватися морозами.
Кліматична зона / зона морозостійкості: 5В - абсолютно вся територія України від Закарпаття до Луганська і Криму.
Купити сливу колоновидну Імпперіал в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.
Більше опис про посадку, полив, догляд, добриво, захист - нижче - під фото.
Контейнер/ком: | Висота: | Діаметр крони: | Вік: | Ціна: | Кількість: |
г.к. | 160-180см | 20-30см | 1р | 240 грн |
- + |
Посадка: щоб слива колоновидна Імперіал добре росла, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні елементи (чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт). Рекомендується для поліпшення фізико-хімічного складу ґрунту переорювання з зеленим гноєм або додавання компосту. Ями повинні бути приблизно 60 см в діаметрі і глибиною від 30см, розмір диктує розмір саджанця. Перевалюємо рослину з тимчасового контейнера, не руйнуючи земляного кому (якщо рослина з голою кореневою системою, то на дно ямки насипаємо земляний горбок і розподіляємо по ньому зволожені коріння вниз). Засипаємо родючою землею, злегка притоптують. Немає необхідності купувати спеціальні субстрати. Чим більше родючий шар, тим менше доведеться вносити мінеральних добрив. Робимо пристовбурні кола з валиком, для природного збору дощової води і рясно заливаємо кілька разів.
Вид ґрунту: як і всі інші рослини відмінно відгукується на внесення органічних і мінеральних добрив. На бідних піщаних ґрунтах (українське полісся, в тому числі велика частина київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостного гною, або компост, отриманий з відходів Вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки самі від сусідів мігрують до Вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Навчаючись його "обслуговувати", забудемо про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди. Нерозумно удобрювати рослини нітратами, виловлюючи їх потім в організмі у вигляді нітритів і метгемоглобіну, що руйнують організм. Викидаючи органічні відходи в сміття, ми позбавляємо свої рослини кращих добрив. Прийшов час позбавлятися від паршивих радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини», і починати сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління. Всі сорти слив нашого інтернет-магазину вирощені в Україні, морозостійкі і не вимагають ніякого укриття на зиму, крім обов'язкового захисту кори від зайців на висоту 120см. Україна традиційно є найбільшим в східній Європі виробником плодових дерев, тому на 95% будьте впевнені, що куплений в Україні саджанець гарантовано морозостійкий. Наш садовий центр не продає імпортних плодових дерев. Якщо Ви придбали імпортні сорти плодових дерев, завезені з Європи (6-9 зона), то перед настанням перших заморозків їх необхідно захистити. Навколо кореневої шийки насипається невеликий горбок ґрунту або мульчі, який навесні необхідно буде розкрити, але взимку він захистить шийку і місце щеплення від підмерзання. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа. Можна купити рослини з голим коренем (ранньою весною чи пізньою осінню без листя), які також відмінно приживаються.
Полив: слива - вологолюбна рослина. Полив слід проводити 4-5 разів на місяць з розрахунку по одному відру води на доросле дерево двічі в день (вранці і ввечері). Дуже важливий полив в період з червня по липень: тоді відбувається дозрівання плодів (таким чином можна запобігти їх розтріскуванню), закладаються квіткові бруньки, що формують урожай майбутнього року. При близькому заляганні ґрунтових вод норми поливу коригуються.
Обрізка: обрізки колоновидна слива «Імперіал» практично не потребує, видаленню підлягають лише пошкоджені і зламані гілки. Центральний провідник обрізати не можна, щоб не отримати розгалужень (винятком є випадок, коли центральний провідник не дуже добре росте, його можна обрізати на 2-3 бруньки). Обрізаються тільки бічні гілки. Непотрібні для рослини якісні пагони зрізують, коли їх довжина сягає 15-20 см. З віком бічні гілки подовжуються. Навесні і після збору врожаю колоновидна слива виглядає як невисока пірамідальна «тополя», а в пік дозрівання плодів бічні гілки можуть звисати під вагою плодів і тому потребують іноді підпор. Ще ми рекомендуємо квітки в першому році висадки саджанця відщипувати - це дозволить деревцю вкоренитися і набратися сил.
Хвороби: необроблені рослини можуть пошкоджуватися сливовим пильщиком, сливовою товстоніжкою, щитівкою, кліщами, а також хворобами: плодова гниль, моніліоз, кокомікоз.
Добриво / захист: висаджені дерева слід відразу ж підгодувати мінеральними добривами. Перша порція азоту вноситься в перший рік в середині травня. Друга - в середині червня. Завдяки цьому, вже до осені утворюються потужні прирости, необхідні для утворення крони. Якщо ріст саджанців у перший рік занадто інтенсивний, на наступний рік азотне добриво обмежуємо, залишивши тільки травневе внесення, але вже на початку місяця. Щоб спровокувати плодоношення, на третій і четвертий рік удобрення азотом зводимо до мінімуму. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування перегноєм або компостом. Дуже важливо захистити Ваше деревце від різного виду хвороб і шкідників, які можуть завдати шкоди вашому врожаю. І найкращим способом цього захисту буде правильне вживання хімічних препаратів на різних стадіях розвитку. У фазі розпускання бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») з метою захисту від брунькового довгоносика, пильщика, щитівки, листогризучих гусениць, а також проти таких хвороб як кокомікоз, моніліоз, «кишеньки слив» слід застосовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо, Хорус. У фазі опадання пелюсток (95% опало) - для боротьби з листовійкою, попелицею, кліщами, сливовим пильщиком і сливовою товстоніжкою і проти хвороби моніліоз застосовують бакові суміші фунгіцидів і інсектицидів: Актеллік, Хорус, Енжіо. У фазі росту плоду (горішок) - проти сливової товстоніжки, пильщика, листовійки і хвороби моніліоз застосовують Актеллік і Хорус. Обприскування проводять через 7-8 днів після попереднього, а гілки, пошкоджені моніліозом вирізають і спалюють. У фазі росту плоду (перед дозріванням) - проти сливової та східної плодожерки, попелиці і проти хвороб: плямистості листя, плодової гнилі, кокомікозу застосовують Енжіо, Актеллік, Хорус + Скор, а також бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів. Обробку проводять через 12-14 днів після попередньої. Після збирання врожаю проти попелиці і хвороб: плодова гниль, моніліоз, кокомікоз застосовують препарати Енжіо, Свитч + Скор, знімають і знищують муміфіковані плоди. У жовтні-листопаді проти довгоносика, пильщика, кліща і хвороб: плямистості листя, клястероспоріозу слід зробити обкопування пристовбурних кіл, закопування або спалювання опалого листя, а також внесення добрив.
Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовними шкідниками. Побачивши першого жука (середина квітня) ТЕРМІНОВО потрібно обробляти крону Актарою або будь-яким з багатьох препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Prestige (Байер), Антихрущ. Водночас частина розчину повинна потрапити на кореневу шийку стовбура (10 см вище ґрунту). Подібні обробки потрібно повторювати кожні 40-50 днів. Саджаючи замочуємо коріння або протруюємо всю рослину обприскувачем. Проливаючи в ґрунт обов’язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актара( діюча речовина - тіаметоксам)розводимо 1г/л, і український препарат Антихрущ Люкс(діючи речовини –імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5 л води. Кількість застосування готового розчину залежить від препарату, дози і, безумовно, розміру рослини. Обробка по кроні, підлив по кореневій шийці і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз на 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли вбивця розмножується і "доїдає" рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські "ватяні" однофамільці - кремлівські завойовники "колоради", знищуючи все на захопленій території, лізуть до чужих здорових садів. Перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.
Захист від бур'янів: в період до або після цвітіння для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загального дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1 л, дерево середнього віку - 2 л, дерево з великою кроною - більше 3 л.
Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.
Слива колоновидна Імперіал (середня)
Prunus domestica Imperial
Plum tree columnar Imperial
Слива колоновидная Империал (средняя)
Синоніми: Імперіал Епінез.
Запилювачі: Ренклод Альтана, Стенлі, Блюфрі.
Походження / історія: сорт колоновидної сливи Імперіал виведений французькими селекціонерами в 1870 році. Слива - улюблена квітка в Китаї. П'ять пелюсток сливи символізують: світ, довголіття, радість, добробут і удачу. Українські садівники вже встигли оцінити переваги цього компактного і дуже врожайного виду сливових дерев. Сорт сливи Імперіал вважається самою делікатесною з колонних слив.
...
Характеристики |
|
Видова назва дерева | Слива; |
Запилення рослини | Потребує запилювача; |
Плоди | Великі; |
Сезон плодоношення | Середній; |
Смакові якості | Солодкі; |
Тип рослини | Плодове дерево; |
Форма рослини | Колоновидна; |
Висота рослини | 1,5-3м; |
Кліматична зона України | 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна; |
На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!
Слива колоновидна Імперіал (середня) | Слива колоновидная Империал (средняя) | Prunus domestica Imperial