Сосна гірська Міні Мопс (штамб) | Pinus mugo Mini Mops (shtamb) | Сосна горная Мини Мопс (штамб)

Код товару: 1900
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Сосна гірська Міні Мопс (штамб)

Pinus mugo Mini Mops (shtamb)

Сосна горная Мини Мопс (штамб)

 

Форма: штамб, форма відібрана від відомої карликової сосни «Mops». Росте у два рази менш сильно, більш округла. Форма крони приплюснуто-куляста. Вічнозелений, розпростертий, подушкоподібний карликовий кущ з коротким, спрямованим назовні густим гіллям.

Швидкість зростання: зростає дуже повільно. Річний приріст у висоту 2 см, в ширину 3 см. До 10 років висота 40см.

Колір хвої: темно-зелені.

Пагони: світло-зелені.

Ставлення до світла: світлолюбна, в тіні росте дуже погано, може засохнути. Виносить міський клімат, промислові викиди. Добре переносить стрижку, вітростійка. Морозостійка, Від снігопадів не страждає.

Ґрунт: невимоглива до ґрунтів. Зростає на всіх помірно сухих, сухих або вологих, навіть бідних поживними речовинами ґрунтах, від кислих до лужних, чутлива до ущільнення ґрунту.

Шкідники: не пошкоджується.

Посадка: саджанці Сосни Міні Мопс краще купити в горщику, вирощені в Україні. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа.

Застосування: рекомендується для одиночних посадок, для мініатюрних садів, рокаріїв, альпінаріїв, змішаних і невеликих чистопородних груп. Ідеальний сорт для кам'янистих садів та як на штамбі або садів мініатюр, для маленьких контейнерів.

Кліматична зона: 4 абсолютна морозостійкість на всій території України.

Купити Сосну гірську Міні Мопс в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, мульчування хвойних - з фото в розділі "Посадка, догляд".


Від 0 грн

Посадка: Для того, щоб Сосна гірська Міні Мопс добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці бажано в пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами (рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи), після посадки вона гарантовано приживається. Найголовніше у висадці сосни - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому хвойному лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганців.

Підготовка рослин на штамбі до зими: Штамб досить чутливий до сильних морозів. Навколо коренів споруджують горбок з землі. Пагони прищепленої частини зрізують до 15-20 см, і вкривають агроволокном або мішковиною. Штамб також необхідно обмотати в кілька разів і закріпити укривний матеріал широкими смужками тканини. Вкривають їх по-різному: Оскільки найслабше місце у хвойних - місце щеплення, то його необхідно укрити матеріалом і обв'язати мотузками. В цьому випадку рослина без проблем переживе зиму. Ще однією проблемою може бути обламування крони штамба через велику кількість снігу, що скупчився на ній. Щоб цього уникнути, по периметру можна поставити металеві стрижні та натягнути сітку. Весь сніг буде накопичуватися на її поверхні. Невеликі крони штамбових можна повністю обмотати покривним матеріалом. Пам'ятайте, що вкривати в основному потрібно молоді рослини, надалі вони зможуть зимувати з мінімальним захистом.

Мінеральні добрива: Біля прикореневих кіл розсипаємо 3гр на 1кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультури та ін. Сосна гірська Міні Мопс з вдячністю відгукується на внесення мінеральних та органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробачки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини». Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: Помірний, регулярний.

Обрізка: Рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені та сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити сосну, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: Потребує полив, видалення бур'янів, санітарну стрижку, обприскування крони, кореневого і позакореневого підживлення. Щоб крона зберігала привабливий зовнішній вигляд, важливо регулярно зрізати молоді пагони, які змінюють характерну для штамба форму. Це ті гілки, які пробиваються поверх плакучою кроною або виступають за межі круглої форми. При належному освітленні число таких варіантів не повинно бути більше ніж 5-10% від загальної маси. В цілому суть обрізки полягає в тому, щоб видаляти відмерлі, хворі, старі гілки або ті пагони, які в небажаному напрямку. Необхідно періодично підрізати та верхню частину пагонів, щоб вони краще гілкувалися.

Хвороби та шкідники: Для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи та засоби захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем, щитівкою. Навесні та повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д).

Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр / л, або український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці та внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі та лізуть в чужі сади. І перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - понад 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Сосна гірська Міні Мопс (штамб)

Pinus mugo Mini Mops (shtamb)

Сосна горная Мини Мопс (штамб)

 

Форма: штамб, форма відібрана від відомої карликової сосни «Mops». Росте у два рази менш сильно, більш округла. Форма крони приплюснуто-куляста. Вічнозелений, розпростертий, подушкоподібний карликовий кущ з коротким, спрямованим назовні густим гіллям.

Швидкість зростання: зростає дуже повільно. Річний приріст у висоту 2 см, в ширину 3 см. До 10 років висота 40см.

Колір хвої: темно-зелені.

Пагони: світло-зелені.

Ставлення до світла: світлолюбна, в тіні росте дуже погано, може засохнути. Виносить міський клімат, промислові викиди. Добре переносить стрижку, вітростійка. Морозостійка, Від снігопадів не страждає.

...

Сосна гірська Міні Мопс (штамб)

Pinus mugo Mini Mops (shtamb)

Сосна горная Мини Мопс (штамб)

 

Форма: штамб, форма відібрана від відомої карликової сосни «Mops». Росте у два рази менш сильно, більш округла. Форма крони приплюснуто-куляста. Вічнозелений, розпростертий, подушкоподібний карликовий кущ з коротким, спрямованим назовні густим гіллям.

Швидкість зростання: зростає дуже повільно. Річний приріст у висоту 2 см, в ширину 3 см. До 10 років висота 40см.

Колір хвої: темно-зелені.

Пагони: світло-зелені.

Ставлення до світла: світлолюбна, в тіні росте дуже погано, може засохнути. Виносить міський клімат, промислові викиди. Добре переносить стрижку, вітростійка. Морозостійка, Від снігопадів не страждає.

Ґрунт: невимоглива до ґрунтів. Зростає на всіх помірно сухих, сухих або вологих, навіть бідних поживними речовинами ґрунтах, від кислих до лужних, чутлива до ущільнення ґрунту.

Шкідники: не пошкоджується.

Посадка: саджанці Сосни Міні Мопс краще купити в горщику, вирощені в Україні. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися в Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі цілий рік. Найбільша перевага купівлі рослин в горщику в тому, що їх можна висаджувати, без додаткових добрив, з березня по грудень – навіть у найспекотніші дні літа.

Застосування: рекомендується для одиночних посадок, для мініатюрних садів, рокаріїв, альпінаріїв, змішаних і невеликих чистопородних груп. Ідеальний сорт для кам'янистих садів та як на штамбі або садів мініатюр, для маленьких контейнерів.

Кліматична зона: 4 абсолютна морозостійкість на всій території України.

Купити Сосну гірську Міні Мопс в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, мульчування хвойних - з фото в розділі "Посадка, догляд".


Посадка: Для того, щоб Сосна гірська Міні Мопс добре росла, перед посадкою рекомендуємо звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці бажано в пластиковому контейнері з пролонгованими (довгограючими) добривами (рослина не викопується з неминучим пошкодженням кореневої системи), після посадки вона гарантовано приживається. Найголовніше у висадці сосни - ретельна підготовка субстрату для посадки, незмінним складником якої є кислий верховий (рудий, білий, молодий) торф, бажано сфагновий торф з рівнем рН, що не перевищує 4,5. Винятком є індивідуальні особливості кислотності ґрунтів в українському заболоченому Поліссі (Житомирська, Рівненська), де трапляються ділянки з кислим середовищем. На решті території України кислий природний ґрунт - велика рідкість. Тому лужні ґрунти в обов'язковому порядку необхідно підкислювати. Це можна зробити за рахунок мульчування навколо пристовбурного кола рослини подрібненою корою сосни звичайної та хвойного відпаду, зібраного у будь-якому хвойному лісі та органікою з кислою реакцією. Для підкислення ґрунту українські садівники традиційно використовують садову сірку, лимонну, ортофосфорну кислоту, акумуляторну рідину (електроліт). У Донецькій і Луганській областях України наші клієнти використовують розведену рідину з шахтарських каганців.

Підготовка рослин на штамбі до зими: Штамб досить чутливий до сильних морозів. Навколо коренів споруджують горбок з землі. Пагони прищепленої частини зрізують до 15-20 см, і вкривають агроволокном або мішковиною. Штамб також необхідно обмотати в кілька разів і закріпити укривний матеріал широкими смужками тканини. Вкривають їх по-різному: Оскільки найслабше місце у хвойних - місце щеплення, то його необхідно укрити матеріалом і обв'язати мотузками. В цьому випадку рослина без проблем переживе зиму. Ще однією проблемою може бути обламування крони штамба через велику кількість снігу, що скупчився на ній. Щоб цього уникнути, по периметру можна поставити металеві стрижні та натягнути сітку. Весь сніг буде накопичуватися на її поверхні. Невеликі крони штамбових можна повністю обмотати покривним матеріалом. Пам'ятайте, що вкривати в основному потрібно молоді рослини, надалі вони зможуть зимувати з мінімальним захистом.

Мінеральні добрива: Біля прикореневих кіл розсипаємо 3гр на 1кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермікультури та ін. Сосна гірська Міні Мопс з вдячністю відгукується на внесення мінеральних та органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (Українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус з компостного гною. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробачки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи «на благо людини». Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: Помірний, регулярний.

Обрізка: Рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старі, пошкоджені та сухі гілки, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити сосну, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань.

Догляд: Потребує полив, видалення бур'янів, санітарну стрижку, обприскування крони, кореневого і позакореневого підживлення. Щоб крона зберігала привабливий зовнішній вигляд, важливо регулярно зрізати молоді пагони, які змінюють характерну для штамба форму. Це ті гілки, які пробиваються поверх плакучою кроною або виступають за межі круглої форми. При належному освітленні число таких варіантів не повинно бути більше ніж 5-10% від загальної маси. В цілому суть обрізки полягає в тому, щоб видаляти відмерлі, хворі, старі гілки або ті пагони, які в небажаному напрямку. Необхідно періодично підрізати та верхню частину пагонів, щоб вони краще гілкувалися.

Хвороби та шкідники: Для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослини, необхідно визначити шкідника. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи та засоби захисту рослин. Необроблені рослини можуть пошкоджуватися павутинним кліщем, щитівкою. Навесні та повторно влітку проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік, Матч). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Радоміл Голд і т.д).

Ґрунтові шкідники: На сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр / л, або український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, підлив по кореневій шийці та внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі та лізуть в чужі сади. І перші та другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12 см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3 л, дерево з великою кроною - понад 3 л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Читати більше