Троянда витка Симпатія | Роза плетистая Симпатия | Rosa climber Sympathie

Модель: 1492
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 80 грн

Троянда плетиста Симпатія (червона, 2-4м)

Роза плетистая Симпатия (красная, 2-4м)

Rosa climber Sympathie


Умовно, всі виткі троянди можна розділити на дві групи: клаймбери (лазячі плетисті троянди, назва походить від англійського climb - лазити, підніматися), вони утворюють жорсткі, товсті пагони, що не відрізняються особливою гнучкістю, та можуть досягати чотири метри у висоту; і рамблери (в'юнкі троянди, ramble - повзти, витися) з тонкими і гнучкими пагонами. Останні квітнуть лише один раз за сезон, але дуже рясно і восени дають своєрідні ягоди, які нагадують шипшину.

Синоніми: Троянда витка Симпатія, Троянда клаймбер Симпатія.

Походження / історія: Троянда Симпатія була створена у Німеччині в 1964 році Реймером Кордесом. З давніх-давен троянда вважалася королевою саду. Безліч сортів троянд вирощували в королівських садах, вони служили прикрасою приватних садиб багатих людей.

Опис сорту / переваги: троянда плетиста Симпатія відрізняється великими червоними махровими квітами з приємним ароматом, зібраними в букети по 3-10 шт на кінцях міцних витких пагонів. Троянда Симпатія досягає висоти близько 2-4 м і 1-2 м в діаметрі. Насичений колір квітів, приємний аромат та морозостійкість є основними перевагами цього сорту. Троянда витка Симпатія неодмінно стане окрасою Вашого саду.

Габітус: виткий, колючий кущ з довгими, товстими пагонами.

Розмір: доросла рослина досягає висоти близько 2-4 м і 1-2 м в діаметрі.

Швидкість зростання / сила росту: саджанці троянд сорту Симпатія швидко наростають.

Пагони: міцні, товсті, виткі, довгі, колючі.

Квіти: чашоподібної форми, махрові великі квітки (8-10 см), з приємним ароматом, мають насичений червоний колір, зібрані в букети по 3-7 шт.

Час цвітіння: рясне та безперервне цвітіння троянд сорту Симпатія розпочинається в червні та триває до перших морозів.

Листя: яйцевидної форми, темно-зеленого кольору, глянцеві, зазубрені по краях і з загостреною верхівкою, складні, зібрані по 5-9 шт на одному черешку.

Коренева система: глибока, розгалужена.

Світло: саджанці витких троянд Симпатія найкраще ростуть і цвітуть на сонячних, добре провітрюваних місцях, але захищених від сильних поривів холодного вітру і протягів.

Вологість: полюбляє вологі ґрунти. Не витримує посуху і застій води.

Ґрунт: троянда Симпатія хоч і невибаглива до ґрунту, однак краще зростає на слабо кислих, добре дренованих, свіжих, поживних ґрунтах.

Застосування: витка троянда Симпатія на ділянці додає особливого шарму та загадковості. Завжди хочеться дізнатись що ж там далі за цією квітучою аркою чи стіною яка так елегантно розділяє простір. Завдяки цій троянді можна прикрити старий або не гарний паркан. Висаджена біля альтанки така красуня  додає романтики та затишку. За допомогою різноманітних підпорок, шпалер для цієї «симпатяжки» можна створювати справжні фігурні шедеври.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Троянду плетисту Симпатія в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»


Від 80 грн

Посадка: при посадці витких троянд місце щеплення заглиблюють на 10 см. Саджанці висаджують на відстані 1 м один від одного, а від опори потрібно відступати 0,5 м. Щоб кущі троянди Симпатія добре росли, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні речовини (чорнозем або будь-яка здорова гумусова темна лугова / садова земля). Викопайте яму розміром 60 * 60 * 60см. Додатково скопайте дно ями, додайте компост, добре полийте. Замочіть коріння саджанців. Щоб заповнити недолік вологи, опустіть коріння саджанців (до кореневої шийки) на 2-3 години у воду або розчин будь-якого стимулятора росту (препарат готуйте відповідно з інструкцією). Глибину посадки визначте по зоні щеплення. Ця частина саджанця дуже цінна, оскільки вона містить всю генетичну інформацію про сорт. Потім яму з саджанцем потрібно засипати землею, заглиблюючи місце щеплення на 10 см. Щоб захистити кореневу шийку від перепадів температури, землю навколо рослини обережно втрамбувати. Посаджену троянду рясно полийте. Можна тим же розчином, що залишився після замочування саджанця. Намагайтеся не потрапляти на пагони, інакше рослина ризикує отримати сонячні опіки. У разі якщо після рясного поливу оголилося місце щеплення, потрібно засипати його землею. Заключний етап – мульчування посадки компостом, перегноєм або сухою землею. Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага покупки рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого перегною або компост, отриманий з відходів вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Черви самі від сусідів мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемось про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди.

Полив: в посушливу погоду троянда Симпатія потребує регулярного поливу. Не витримує високих ґрунтових вод.

Обрізка: для пишного цвітіння слід правильно формувати кущ. Найбільша кількість бутонів з'являються на 2-х і 3-х-річних пагонах. Однорічний приріст цвіте в другій половині літа і восени на верхівках. Тому регулярно вирізують тільки старі, більше 4 років, дрібні і хворі пагони. Відцвілі суцвіття - потрібно обрізати, це стимулює повторне цвітіння. У більшості сортів - пагони жорсткі, тому навесні або восени - молоді пагони минулого року не завжди вдається викласти горизонтально. Якщо гілки дуже товсті і жорсткі - то зручніше розташовувати їх віялоподібно по шпалері, стіни або огорожі. Навесні слід проводити формуючу обрізку, видаляючи слабкі пагони. Правильне формування витких троянд дає можливість замаскувати непривабливу стіну або опору.

Догляд: ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Стебла витких троянд слід міцно фіксувати до опори, щоб сильний вітер не зміг їх пошкодити. Металевий дріт для підв'язки використовувати не можна, тому що він врізається в ніжний пагін і завдає йому ушкодження. Оптимальний матеріал для підв'язки витких троянд - пластиковий шпагат. Під час вегетації троянд слід періодично перевіряти стан опор, щоб уникнути значного травмування куща під впливом сильного вітру. Відновлювати постраждалий кущ досить складно. На зиму потребує укриття. Утеплювати плетисті троянди на зиму можна двома способами: на опорі або на землі. Знімати з опори пагони троянд необхідно з крайньою обережністю, щоб не поламати їх. Пагони слід очистити від листя, при потребі - провести обрізку, видаляючи старі гілки, яким більше трьох років. Якщо загальна кількість пагонів близько 10, обрізку можна не проводити. Пагони зв'язуються і фіксуються в пригнутому положенні кілочками. Оптимальний варіант матеріалу для укриття - ялиновий лапник. Зверху закріплюється агроволокно.

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кому збалансовані NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотні, влітку - фосфорні, серпень-вересень - калійні. Необхідно проводити регулярні позакореневі обробки мінеральними і органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д. З комплексних мінеральних добрив прийняті до розгляду тільки ті, що не містять хлору. Вони помітно активізують біохімічні процеси, що протікають в рослинах, зокрема збільшують кількість великих бутонів в суцвіттях.

Хвороби і шкідники: через надмірну сухість, кущ може бути вражений борошнистою росою, антракнозом (плямистість листя), фітофторозом. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Також троянда може бути піддана атаці попелиці, брунькового кліща, щитівки або павутинного кліща, в результаті якого її листя починає згортатися. Головне визначити шкідника (поставити діагноз) для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослин. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Уражені листки необхідно обрізати і спалити. При пошкодженні рослини кліщами і листогризучими комахами, потрібно провести обробку будь-яким з дозволених інсектицидів - Конфідор, Актара та інші. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», знищивши все на окупованій території, вони лізуть в чужі здорові сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного ґрунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук), совка. З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Троянда плетиста Симпатія (червона, 2-4м)

Роза плетистая Симпатия (красная, 2-4м)

Rosa climber Sympathie


Умовно, всі виткі троянди можна розділити на дві групи: клаймбери (лазячі плетисті троянди, назва походить від англійського climb - лазити, підніматися), вони утворюють жорсткі, товсті пагони, що не відрізняються особливою гнучкістю, та можуть досягати чотири метри у висоту; і рамблери (в'юнкі троянди, ramble - повзти, витися) з тонкими і гнучкими пагонами. Останні квітнуть лише один раз за сезон, але дуже рясно і восени дають своєрідні ягоди, які нагадують шипшину.

Синоніми: Троянда витка Симпатія, Троянда клаймбер Симпатія.

Походження / історія: Троянда Симпатія була створена у Німеччині в 1964 році Реймером Кордесом. З давніх-давен троянда вважалася королевою саду. Безліч сортів троянд вирощували в королівських садах, вони служили прикрасою приватних садиб багатих людей.

Опис сорту / переваги: троянда плетиста Симпатія відрізняється великими червоними махровими квітами з приємним ароматом, зібраними в букети по 3-10 шт на кінцях міцних витких пагонів. Троянда Симпатія досягає висоти близько 2-4 м і 1-2 м в діаметрі. Насичений колір квітів, приємний аромат та морозостійкість є основними перевагами цього сорту. Троянда витка Симпатія неодмінно стане окрасою Вашого саду.

Габітус: виткий, колючий кущ з довгими, товстими пагонами.

Розмір: доросла рослина досягає висоти близько 2-4 м і 1-2 м в діаметрі.

Швидкість зростання / сила росту: саджанці троянд сорту Симпатія швидко наростають.

Пагони: міцні, товсті, виткі, довгі, колючі.

Квіти: чашоподібної форми, махрові великі квітки (8-10 см), з приємним ароматом, мають насичений червоний колір, зібрані в букети по 3-7 шт.

Час цвітіння: рясне та безперервне цвітіння троянд сорту Симпатія розпочинається в червні та триває до перших морозів.

Листя: яйцевидної форми, темно-зеленого кольору, глянцеві, зазубрені по краях і з загостреною верхівкою, складні, зібрані по 5-9 шт на одному черешку.

Коренева система: глибока, розгалужена.

Світло: саджанці витких троянд Симпатія найкраще ростуть і цвітуть на сонячних, добре провітрюваних місцях, але захищених від сильних поривів холодного вітру і протягів.

Вологість: полюбляє вологі ґрунти. Не витримує посуху і застій води.

Ґрунт: троянда Симпатія хоч і невибаглива до ґрунту, однак краще зростає на слабо кислих, добре дренованих, свіжих, поживних ґрунтах.

Застосування: витка троянда Симпатія на ділянці додає особливого шарму та загадковості. Завжди хочеться дізнатись що ж там далі за цією квітучою аркою чи стіною яка так елегантно розділяє простір. Завдяки цій троянді можна прикрити старий або не гарний паркан. Висаджена біля альтанки така красуня  додає романтики та затишку. За допомогою різноманітних підпорок, шпалер для цієї «симпатяжки» можна створювати справжні фігурні шедеври.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Троянду плетисту Симпатія в Києві за низькими цінами можна в розсаднику найбільшої колекції декоративних рослин для українського клімату PROXIMA.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд»


Посадка: при посадці витких троянд місце щеплення заглиблюють на 10 см. Саджанці висаджують на відстані 1 м один від одного, а від опори потрібно відступати 0,5 м. Щоб кущі троянди Симпатія добре росли, ґрунт перед посадкою повинен бути добре підготовлений, звільнений від бур'янів, особливо багаторічних, багатий на поживні речовини (чорнозем або будь-яка здорова гумусова темна лугова / садова земля). Викопайте яму розміром 60 * 60 * 60см. Додатково скопайте дно ями, додайте компост, добре полийте. Замочіть коріння саджанців. Щоб заповнити недолік вологи, опустіть коріння саджанців (до кореневої шийки) на 2-3 години у воду або розчин будь-якого стимулятора росту (препарат готуйте відповідно з інструкцією). Глибину посадки визначте по зоні щеплення. Ця частина саджанця дуже цінна, оскільки вона містить всю генетичну інформацію про сорт. Потім яму з саджанцем потрібно засипати землею, заглиблюючи місце щеплення на 10 см. Щоб захистити кореневу шийку від перепадів температури, землю навколо рослини обережно втрамбувати. Посаджену троянду рясно полийте. Можна тим же розчином, що залишився після замочування саджанця. Намагайтеся не потрапляти на пагони, інакше рослина ризикує отримати сонячні опіки. У разі якщо після рясного поливу оголилося місце щеплення, потрібно засипати його землею. Заключний етап – мульчування посадки компостом, перегноєм або сухою землею. Рослина добре реагує на внесення добрив. Всі рослини, придбані в розсаднику PROXIMA, забезпечені пролонгованими добривами з новітніми формулами кращих європейських виробників і можуть реалізовуватися у Вашому садовому центрі без додаткової підгодівлі протягом усього року. Але найбільша перевага покупки рослин в контейнері в тому, що їх можна висаджувати без додаткових добрив з березня по грудень - навіть в літню спеку. На бідних піщаних ґрунтах (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) радимо підсипати старий органічний гумус з компостованого перегною або компост, отриманий з відходів вашого саду, кухні, городу. Органіка поліпшує структуру "легких" ґрунтів і "запускає" природний вічний двигун ґрунтових бактерій. Черви самі від сусідів мігрують до вас і запускають ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Якщо ми навчимося його "обслуговувати", то забудемось про дорогі імпортні мінеральні добрива назавжди.

Полив: в посушливу погоду троянда Симпатія потребує регулярного поливу. Не витримує високих ґрунтових вод.

Обрізка: для пишного цвітіння слід правильно формувати кущ. Найбільша кількість бутонів з'являються на 2-х і 3-х-річних пагонах. Однорічний приріст цвіте в другій половині літа і восени на верхівках. Тому регулярно вирізують тільки старі, більше 4 років, дрібні і хворі пагони. Відцвілі суцвіття - потрібно обрізати, це стимулює повторне цвітіння. У більшості сортів - пагони жорсткі, тому навесні або восени - молоді пагони минулого року не завжди вдається викласти горизонтально. Якщо гілки дуже товсті і жорсткі - то зручніше розташовувати їх віялоподібно по шпалері, стіни або огорожі. Навесні слід проводити формуючу обрізку, видаляючи слабкі пагони. Правильне формування витких троянд дає можливість замаскувати непривабливу стіну або опору.

Догляд: ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Стебла витких троянд слід міцно фіксувати до опори, щоб сильний вітер не зміг їх пошкодити. Металевий дріт для підв'язки використовувати не можна, тому що він врізається в ніжний пагін і завдає йому ушкодження. Оптимальний матеріал для підв'язки витких троянд - пластиковий шпагат. Під час вегетації троянд слід періодично перевіряти стан опор, щоб уникнути значного травмування куща під впливом сильного вітру. Відновлювати постраждалий кущ досить складно. На зиму потребує укриття. Утеплювати плетисті троянди на зиму можна двома способами: на опорі або на землі. Знімати з опори пагони троянд необхідно з крайньою обережністю, щоб не поламати їх. Пагони слід очистити від листя, при потребі - провести обрізку, видаляючи старі гілки, яким більше трьох років. Якщо загальна кількість пагонів близько 10, обрізку можна не проводити. Пагони зв'язуються і фіксуються в пригнутому положенні кілочками. Оптимальний варіант матеріалу для укриття - ялиновий лапник. Зверху закріплюється агроволокно.

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кому збалансовані NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотні, влітку - фосфорні, серпень-вересень - калійні. Необхідно проводити регулярні позакореневі обробки мінеральними і органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол) і т.д. З комплексних мінеральних добрив прийняті до розгляду тільки ті, що не містять хлору. Вони помітно активізують біохімічні процеси, що протікають в рослинах, зокрема збільшують кількість великих бутонів в суцвіттях.

Хвороби і шкідники: через надмірну сухість, кущ може бути вражений борошнистою росою, антракнозом (плямистість листя), фітофторозом. Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Світч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс, Ридоміл Голд і т.д). Також троянда може бути піддана атаці попелиці, брунькового кліща, щитівки або павутинного кліща, в результаті якого її листя починає згортатися. Головне визначити шкідника (поставити діагноз) для того, щоб правильно обрати засіб захисту рослин. Як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин. Уражені листки необхідно обрізати і спалити. При пошкодженні рослини кліщами і листогризучими комахами, потрібно провести обробку будь-яким з дозволених інсектицидів - Конфідор, Актара та інші. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», знищивши все на окупованій території, вони лізуть в чужі здорові сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день в Україні немає більш небезпечного ґрунтового шкідника ніж хрущ (рос. – майский жук), совка. З середини квітня, побачивши першого летючого жука, ТЕРМІНОВО обробляємо крону Актарою або будь-яким з численних препаратів на основі імідаклоприду, наприклад Престиж (Байєр), Антихрущ, при цьому частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися в бік. Подібні обробки повторюємо кожні 40-50 днів сезону вегетації. Проливаємо в ґрунт згідно з інструкцією.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Читати більше

Характеристики

Висота дорослих рослин 3-5м
Групи і класи троянд Плетисті;
Особливості цвітіння Тривале цвітіння;
Діаметр дорослої рослини 2-3м;
Колір квітів Червоний;
Період цвітіння Червень; Липень; Серпень; Вересень; Жовтень;
Використання в ландшафтному дизайні Маленькі компактні сади (до 6 соток); Квітучі арки; Акценти / солітери;
Рослина для живоплоту Високий (2-3м);
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Троянда витка Симпатія | Роза плетистая Симпатия | Rosa climber Sympathie