Тис ягідний ТОПІАР Куля (штамб) | Taxus Baccata Topiar Ball (shtamb) | English Yew Topiary Ball (stam)

Модель: 1397
NEW
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 2100 грн
Є в наявності

Тис ягідний ТОПІАР Куля (штамб)

Taxus Baccata Topiar Ball (shtamb)

English Yew Topiary Ball (stam)


Синоніми: Тис англійський, тис звичайний, тис негній-дерево.

Походження / історія: тис ягідний походить із Британії, особливо він поширений в Англії та Уельсі, де тис є звичайним явищем в ландшафті. До початку третього тисячоліття ландшафтні архітектори і садівники України з побоюванням дивилися на огорожі з цієї рослини, але відвідавши закордонні країни з ідентичним кліматом, ми з захопленням відкрили для себе тис ягідний не як лісову породу, а як чудову рослину для стрижки, топіару та бонсаю. В Україні тис ягідний більше 1000 років згадується як «негний дерево», саджали його при вході в будинок чи на подвір’я для захисту від пристріту, наговору і інших чорних сил. Хрести-обереги з тиса ягідного оберігали родини, села, міста. Український сволок (головна балка, під стелею) з тиса, як основна деталь перекриття, використовувався як оберіг і для боротьби з епідеміологічними інфекціями.

Форма: вічнозелений стрижений топіар у формі кулі на штамбі.

Розміри: висота і ширина топіару регулюється обрізкою. Кожний тисовий топіар можна неодноразово обрізати до того самого розміру та форми, або можна дозволити йому вирости до більшої висоти та/або ширини, обрізаючи нове зростання приблизно на п’ять сантиметрів вище від попередньої точки обрізки щороку або кожні два роки. Найкращий час для обрізання топіарі - літо, бажано на початку. Більшість фахівців рекомендують обрізати їх у червні, коли листя міцніше та пружніше.

Швидкість зростання / сила росту: річний приріст близько 20-40 см.

Кора: тонка, червоно-коричнева, на старих стовбурах сіро-коричнева, луската.

Хвоя: голчаста, темно-зелена, двостороння, довгаста, поступово загострена, 1-3 см довжиною.

Квіти: рослина дводомна. Чоловічі квітки - жовті головки, жіночі квітки непомітні. Цвіте в березні-квітні.

Світло: дуже тіньовитривалий.

Плоди: червоні, м'ясисті ягоди, довжиною 6-7 мм і 3,5 мм шириною.

Коріння: дуже глибокі, густо-розгалужені, з великою кількістю тонких коренів.

Ґрунт: віддає перевагу свіжим або вологим, багатим поживними речовинами, вапняним ґрунтам, хоча в цілому невибагливий і добре росте навіть на помірно сухих, бідних, слабокислих ґрунтах, погано переносить сильно кислі ґрунти.

Особливості: морозостійкий, але не сприймає сухих, сонячних місць, може постраждати в суворі зими, але тим не менш добре відростає, найбільш тіньовитривала рослина з усіх європейських рослин, любить підвищену вологість повітря, виносить кореневий тиск інших дерев, міський клімат, вітростійкий, живе від 400 до 600 років.

Застосування: рослини тиса (Taxus baccata) є класичними та універсальними вічнозеленими хвойними рослинами, відомими своїм темно-зеленим глянцевим листям, характерною формою та стійкістю. Ці рослини ідеально підходять для посадки в різних місцях, у тому числі в садах, як живоплоти, підстрижені та фундаментні рослини, і навіть у великих горщиках на внутрішніх двориках або терасах. Вони добре підходять для традиційного, англійського стилю кантрі та формального саду. Їх також можна використовувати в натуралістичних ландшафтах і лісах. Що стосується рослин-компаньйонів, тис чудово виглядає з іншими вічнозеленими рослинами, такими як самшит, падуб і ялівець. Вони також добре поєднуються з весняно-квітучими кущами, такими як азалії та рододендрони. Завдяки гарному листю, універсальності та витривалості тисові рослини обов’язково стануть відмінною рисою будь-якого саду, а за нашими доступними цінами вони є чудовою ціною.

Топіар тиса Куля  можна вирощувати в контейнерах або в землі. Рослини в контейнерах потребують підживлення гранулами добрива з повільним вивільненням, звичайним гранульованим добривом або рідким кормом. Топіарні форми, вирощені в землі, будуть добре рости з меншим доглядом, ніж топіарні Taxus у контейнерах або кашпо.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Тис ягідний ТОПІАР КУЛЯ ШТАМБ в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

 

Доступні варіанти
Контейнер/ком: Висота: Діаметр крони: Штамб: Додатково: Ціна: Кількість:
ком20кг 65см 35см 30см
NEW
2100 грн
-
+
Від 2100 грн

Посадка: Taxus baccata буде добре рости і розвиватися, якщо його правильно посадити, перед посадкою звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Немає необхідності використовувати дорогі добрива, можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80 см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина, яка викопується нами на продаж з комом, гарантовано вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини, що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), а також рослини, вирощені на півдні і заході України, інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Тис гарно росте на свіжих або вологих, багатих поживними речовинами, вапняних ґрунтах, хоча в цілому невибагливий і добре росте навіть на помірно сухих, бідних, слабо кислих ґрунтах; не витримує сильно кислі ґрунти.

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермикультур і т.д. Тис з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: помірний, регулярний.

Обрізка: топіарні форми тиса ягідного можна тримати на певній висоті і надавати потрібну форму. Рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старе, пошкоджене і сухе гілля, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити тис, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань. Регулярне обрізання топіарних форм тису не потрібне, але його можна обрізати та формувати на початку літа, коли новий ріст змінює колір з яскраво-зеленого на темно-зелений. Тис часто починає другий ріст у середині сезону. Щоб зберегти їх охайний вигляд, їх також можна знову обрізати в середині-кінці серпня. 

Догляд: тис ягідний потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.

Хвороби і шкідники: необроблену рослину тиса може пошкодити павутинний кліщ, мінуюча міль, тля, щитівка. Щоб захистити рослину від шкідника, навесні проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій: трахемікозное в'янення (фузаріоз), іржа, всихання гілок, альтернаріоз, буре шютте (пліснява хвойних порід), нектріоз кори гілок необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс , Радоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Тис ягідний ТОПІАР Куля (штамб)

Taxus Baccata Topiar Ball (shtamb)

English Yew Topiary Ball (stam)


Синоніми: Тис англійський, тис звичайний, тис негній-дерево.

Походження / історія: тис ягідний походить із Британії, особливо він поширений в Англії та Уельсі, де тис є звичайним явищем в ландшафті. До початку третього тисячоліття ландшафтні архітектори і садівники України з побоюванням дивилися на огорожі з цієї рослини, але відвідавши закордонні країни з ідентичним кліматом, ми з захопленням відкрили для себе тис ягідний не як лісову породу, а як чудову рослину для стрижки, топіару та бонсаю. В Україні тис ягідний більше 1000 років згадується як «негний дерево», саджали його при вході в будинок чи на подвір’я для захисту від пристріту, наговору і інших чорних сил. Хрести-обереги з тиса ягідного оберігали родини, села, міста. Український сволок (головна балка, під стелею) з тиса, як основна деталь перекриття, використовувався як оберіг і для боротьби з епідеміологічними інфекціями.

Форма: вічнозелений стрижений топіар у формі кулі на штамбі.

Розміри: висота і ширина топіару регулюється обрізкою. Кожний тисовий топіар можна неодноразово обрізати до того самого розміру та форми, або можна дозволити йому вирости до більшої висоти та/або ширини, обрізаючи нове зростання приблизно на п’ять сантиметрів вище від попередньої точки обрізки щороку або кожні два роки. Найкращий час для обрізання топіарі - літо, бажано на початку. Більшість фахівців рекомендують обрізати їх у червні, коли листя міцніше та пружніше.

Швидкість зростання / сила росту: річний приріст близько 20-40 см.

Кора: тонка, червоно-коричнева, на старих стовбурах сіро-коричнева, луската.

Хвоя: голчаста, темно-зелена, двостороння, довгаста, поступово загострена, 1-3 см довжиною.

Квіти: рослина дводомна. Чоловічі квітки - жовті головки, жіночі квітки непомітні. Цвіте в березні-квітні.

Світло: дуже тіньовитривалий.

Плоди: червоні, м'ясисті ягоди, довжиною 6-7 мм і 3,5 мм шириною.

Коріння: дуже глибокі, густо-розгалужені, з великою кількістю тонких коренів.

Ґрунт: віддає перевагу свіжим або вологим, багатим поживними речовинами, вапняним ґрунтам, хоча в цілому невибагливий і добре росте навіть на помірно сухих, бідних, слабокислих ґрунтах, погано переносить сильно кислі ґрунти.

Особливості: морозостійкий, але не сприймає сухих, сонячних місць, може постраждати в суворі зими, але тим не менш добре відростає, найбільш тіньовитривала рослина з усіх європейських рослин, любить підвищену вологість повітря, виносить кореневий тиск інших дерев, міський клімат, вітростійкий, живе від 400 до 600 років.

Застосування: рослини тиса (Taxus baccata) є класичними та універсальними вічнозеленими хвойними рослинами, відомими своїм темно-зеленим глянцевим листям, характерною формою та стійкістю. Ці рослини ідеально підходять для посадки в різних місцях, у тому числі в садах, як живоплоти, підстрижені та фундаментні рослини, і навіть у великих горщиках на внутрішніх двориках або терасах. Вони добре підходять для традиційного, англійського стилю кантрі та формального саду. Їх також можна використовувати в натуралістичних ландшафтах і лісах. Що стосується рослин-компаньйонів, тис чудово виглядає з іншими вічнозеленими рослинами, такими як самшит, падуб і ялівець. Вони також добре поєднуються з весняно-квітучими кущами, такими як азалії та рододендрони. Завдяки гарному листю, універсальності та витривалості тисові рослини обов’язково стануть відмінною рисою будь-якого саду, а за нашими доступними цінами вони є чудовою ціною.

Топіар тиса Куля  можна вирощувати в контейнерах або в землі. Рослини в контейнерах потребують підживлення гранулами добрива з повільним вивільненням, звичайним гранульованим добривом або рідким кормом. Топіарні форми, вирощені в землі, будуть добре рости з меншим доглядом, ніж топіарні Taxus у контейнерах або кашпо.

Кліматична зона / зона морозостійкості: 5а - абсолютно вся територія України (5a - 7b) від Закарпаття (5b - 6b) до Луганська (5a-5b) і Криму (6a-7b).

Купити Тис ягідний ТОПІАР КУЛЯ ШТАМБ в Києві за низькими цінами можна в розсаднику рослин ПРОКСІМА.

Читати більше про посадку, полив, догляд, добриво, захист, відгуки - нижче - під фото, а також в розділі «Посадка і догляд».

 

Посадка: Taxus baccata буде добре рости і розвиватися, якщо його правильно посадити, перед посадкою звільнити ґрунт від бур'янів, особливо багаторічних. Немає необхідності використовувати дорогі добрива, можемо використовувати чорнозем або будь-який здоровий гумусовий темний луговий / садовий ґрунт. Купити саджанці до 80 см краще купити в Україні (акліматизовані) в пластиковому контейнері з пролонгованими добривами і професійними субстратами. Рослини більших розмірів краще ростуть в ґрунті, тому вирощуються в розсаднику Проксіма в полях київської області. Рослина, яка викопується нами на продаж з комом, гарантовано вкорінювалась в полі, загартовувалась, стриглась, доглядалась в розсаднику не менше 1-2 років, тому наші комовані рослини найбільш пристосовані для викопки і пересадки на нове місце. Саджанці розсадника Проксіма кліматично пристосовані для абсолютно всієї території України. Рослини, що імпортуються з західної Європи (Польщі, Італії, Голландії, Німеччині і т.д), а також рослини, вирощені на півдні і заході України, інколи менш пристосовані для примхливого українського клімату. . Тис гарно росте на свіжих або вологих, багатих поживними речовинами, вапняних ґрунтах, хоча в цілому невибагливий і добре росте навіть на помірно сухих, бідних, слабо кислих ґрунтах; не витримує сильно кислі ґрунти.

Мінеральні добрива: біля пристовбурних кіл розсипаємо 3 г на 1 кг уявного кому збалансованими NPK + Ме (з мікроелементами) навесні - азотними, влітку - фосфорними, серпень - вересень - калійними добривами. Регулярні позакореневі обробки мінеральними органічними добривами з прилипачем з підкисленою водою, наприклад Valagro (Плантафол, Мегафол), вермикультур і т.д. Тис з вдячністю відгукується на внесення мінеральних і органічних добрив. На території бідних піщаних ґрунтів (українське Полісся, в тому числі велика частина Київської області) рекомендуємо підсипати компост (отриманий з відходів городу, саду, кухні) або старий органічний гумус. Органіка значно поліпшує структуру «легких» ґрунтів і «запускає» вічний природний двигун ґрунтових бактерій. Внаслідок чого хробаки від сусідів самі мігрують до вас і запустять ланцюгову реакцію вічного органічного двигуна. Прийшов час позбавлятися від диких згубних радянських звичок знищення (підкорення) природи на благо людини. Доцільніше сортувати відходи, як в Європі, піклуючись про майбутні покоління.

Полив: помірний, регулярний.

Обрізка: топіарні форми тиса ягідного можна тримати на певній висоті і надавати потрібну форму. Рекомендуємо на початку весни провести санітарну обрізку, видаливши старе, пошкоджене і сухе гілля, а також кінчики підмерзлих пагонів. Після обрізки необхідно підживити тис, обробити фунгіцидом. Це забезпечить рівномірне відростання нових пагонів, захистить від грибкових захворювань. Регулярне обрізання топіарних форм тису не потрібне, але його можна обрізати та формувати на початку літа, коли новий ріст змінює колір з яскраво-зеленого на темно-зелений. Тис часто починає другий ріст у середині сезону. Щоб зберегти їх охайний вигляд, їх також можна знову обрізати в середині-кінці серпня. 

Догляд: тис ягідний потребує регулярного поливу, видалення бур'янів, розпушування ґрунту. Ні в якому разі не допускати заростання / задерніння пристовбурного кола бур'янами або «якісними газонами» - це найпоширеніша помилка садівника-початківця. Доброму розвитку дерев і кущів, особливо на легких ґрунтах, сприяє мульчування спочатку перегноєм або компостом і корою зверху.

Хвороби і шкідники: необроблену рослину тиса може пошкодити павутинний кліщ, мінуюча міль, тля, щитівка. Щоб захистити рослину від шкідника, навесні проводять профілактичне обприскування інсектицидами (Актара, Енжіо, Актеллік). Щоб захистити рослину від хвороб і грибкових інфекцій: трахемікозное в'янення (фузаріоз), іржа, всихання гілок, альтернаріоз, буре шютте (пліснява хвойних порід), нектріоз кори гілок необхідно обробляти рослини фунгіцидами (Скор, Свитч, Максим, Ордан, Хорус, Квадріс , Радоміл Голд і т.д). Безумовно, краще, щоб «діагноз» ставив фахівець. Але, як правило, сучасний садівник за допомогою інтернету, може самостійно ідентифікувати ворога і правильно обрати методи і засоби захисту рослин.

Ґрунтові шкідники: на сьогоднішній день хрущ (травневий жук), совка є найбільш небезпечними ґрунтовими шкідниками. При посадці замочуємо коріння або протруюємо всю рослину розпилювачем. Проливаючи в ґрунт, обов'язково забезпечуємо контакт інсектициду з коренем, відповідно до інструкції на куплений препарат. Рекомендуємо Актару (діюча речовина - тіаметоксам) розводимо 1гр/л, і український препарат Антихрущ Люкс (діючі речовини - імідаклоприд + біфентрин + ацетаміприд) 10мл на 5л води. Кількість використовуваного розчину залежить від препарату, дози та, безумовно, розміру рослини. Обробку по кроні, і внесення в ґрунт починаємо з кінця квітня і повторюємо 1 раз в 40 днів до кінця вересня. Краще 1 раз на місяць проводити профілактичні обробки, ніж лікувати, коли шкідник розмножується і «доїдає» рослину. Приклад - війна садівників українців з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватяні» однофамільці - кремлівські окупанти «колоради», ненажерливі і лізуть в чужі сади. Перші і другі повинні знищуватися до розповзання на великі території.

Захист від бур'янів: для знищення однорічних та багаторічних бур'янів застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Препарат вносять за умови захисту культури. Кращий період введення для широколистих бур'янів - від фази 2 справжніх листків до фази цвітіння, однорічні злакові - фаза 2-3 листків, багаторічні злакові - при висоті 10-12см. Всі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево - 1л, дерево середнього віку - 2-3л, дерево з великою кроною - більше 3л.

Дякуємо компанії Syngenta за інформаційне сприяння.

Читати більше
Написати відгук
Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
Останні відгуки

Тис ягідний ТОПІАР Куля (штамб) | Taxus Baccata Topiar Ball (shtamb) | English Yew Topiary Ball (stam)