Яблуня домашня Мельба (літня) | Malus domestica Melba (summer) | Яблоня домашняя Мельба (летняя)

Код товару: 4573
На зовнішній вигляд саджанців впливає пора року, освітлення, формувальна стрижка і агрономія, тому отримана вами рослина може відрізнятись від зображень на фото. Подібна відмінність не є підставою для рекламацій. Реальні фото рослин ми регулярно викладаємо в нашій VIBER спільноті. Фото вашого замовлення можна отримати від наших співробітників.
Від 0 грн

Яблуня домашня Мельба (літня)

Malus domestica Melba (summer)

Яблоня домашняя Мельба (летняя)



Синоніми: Яблуня Мелба.

Запилювачі: Віста Белла, Джеймс Грив, Білий Налив. Сусідні дерева часто містять достатньо пилку для гарного зав’язування плодів.

Походження / історія: яблука сорту Melba були створені в 1898 році селекціонером Вільямом Тіреллом Макуном на Центральній експериментальній станції в Оттаві, Канада. Сорт був виведений шляхом схрещування яблука Макінтош і невідомого сорту. Яблука Мельба були випущені в продаж в 1924 році та завезені в Європу в середині 20-го століття, де сорт мав комерційний успіх. У 1947 році яблука Мельба були включені до Радянського державного реєстру і стали улюбленим сортом для комерційних господарств і садів. Сьогодні яблука сорту Мелба вирощують ферми та яблукові ентузіасти для продажу на фермерських ринках, у спеціалізованих бакалійних магазинах та супермаркетах у Сполучених Штатах, Канаді, Європі та Центральній Азії.

Яблука Мельба були названі на честь відомої оперної співачки 19 століття Неллі Мельби. Як відомо, селекціонер яблук Вільям Тіррелл Макун був шанувальником австралійської співачки і назвав сорт на її честь. Уродженка Австралії створила своє сценічне ім’я Мельба на честь свого рідного міста Мельбурн і була першою австралійкою, яка стала всесвітньо відомою музиканткою.

Опис сорту: Malus domestica Melba - це універсальний сорт яблук, що належить до родини Розоцвітих. Солодкі, ледь помітно кислуваті фрукти з’явилися на комерційних ринках наприкінці 19 століття і швидко стали популярними завдяки своєму смаку, привабливому зовнішньому вигляду та ранньому дозріванню. На додаток до комерційного вирощування, сорт часто культивується любителями яблук у садах по всьому світу, і він користується перевагою через стійкість до хвороб, невеликі розміри та високу врожайність, приносячи понад 20 кг плодів за один сезон. Яблуня Мельба також використовуються селекціонерами для культивування інших сортів  (за її допомогою створено понад 20 сортів яблук).

Форма: дерево з округлою формою крони.

Розмір: яблуня сорту Мельба досягає максимальної висоти 3,5-5 метрів та стільки ж в діаметрі.

Швидкість зростання: інтенсивне зростання молодому віці, а період плодоношення зростання уповільнюється.

Листя: темно-зеленого кольору, довгастої форми з загостреним кінцем.

Квітки: біло-рожевого кольору з ніжним ароматом, середнього розміру.

Час цвітіння: квітень; цвіте трохи раніше основного сезону цвітіння яблуні, але цвіте протягом тривалого періоду і є хорошим запилювачем багатьох інших сортів яблунь.

Плоди: яблука сорту Мельба — це плоди середнього або великого розміру, в середньому від 8 до 9 сантиметрів у діаметрі, середньою вагою 120-140 г, від округлої до конічної, злегка приплюснутої форми. Шкірка злегка ребриста, гладка, напівтонка, з жовто-зеленою основою, вкрита темно-червоними смугами та рум'янцем. На шкірці також багато біло-сірих чечевичок і воскового нальоту, що надає поверхні глянцевий маслянистий вигляд. М’якоть під шкіркою щільна, біла з блідо-рожевим і зеленим відтінками, хрустка, водяниста, дрібнозерниста, охоплює центральну серцевину, наповнену коричневими овальними насінням. Яблука Melba мають аромат, який нагадує суміш цукерок, полуниці та карамелі. М’якоть солодка, фруктова і гостра з тонкими кислинками.

Збереження плодів: цілі, немиті яблука Melba зберігаються від 1 до 2 місяців, якщо зберігати їх у ящику холодильника. Незважаючи на ранній термін дозрівання, плоди добре переносять транспортування і можуть зберігатися 4-6 місяців в прохолодному місці (холодильнику або льосі)

Відношення до світла/інсоляція: краще росте на добре освітленому сонячному місці.

Грунт: яблуні краще ростуть на родючому, вологому, але добре дренованому грунті.

Використання: яблука сорту Мельба чудово підходять для їх приготування як в сирому, так і вареному вигляді. Мають широкий спектр застосування в кулінарії.

Кліматична зона/зона морозостійкості: 5 – абсолютно вся територія України (5a – 7b) від Закарпаття (5b – 6b) до Луганська (5a-5b) та Криму (6a-7b).

Купити Яблуню домашню Мельба в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.

↓↓↓Читати більше про посадку, полив, догляд, добрива, захист – нижче - під фото↓↓↓

 

Від 0 грн

Посадка: щоби яблуня домашня Мельба добре росла і щедро плодоносила, місце для посадки має бути сонячним та захищеним від протягів. Саджанець з відкритою кореневою системою висаджуємо в ґрунт або навесні до розпускання бруньок, або восени до заморозків. Посадка контейнерних рослин можлива з березня до грудня. Земельну ділянку очищаємо від бур'янів, особливо багаторічних. Викопуємо яму глибиною близько 50 см і діаметром 60-80 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. У центрі для підпори молодого деревця встановлюємо посадковий кілок. Далі обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляної грудки. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями формуємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і розправляємо зволожене коріння. Засипаємо лунку родючою землею, трохи притоптуємо. Важливо, щоб коренева шийка знаходилася на 3-5 см вище за рівень землі. Для покращення збирання дощової води за допомогою земляного валика робимо пристовбурне коло. Рясно поливаємо, щоб земля достатньо просочилася вологою.

Вид ґрунту: яблуня віддає перевагу суглинистим або супіщаним грунтам. Головне, щоб грунт був пухким та поживним. При підвищеній кислотності необхідно заздалегідь проінформувати ділянку. Дерево потребує періодичного підживлення за допомогою органічних та мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній із компостованого гною, або компост із кухонних та садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, більшість Київської області). Органіка покращує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно настав час забути згубні радянські уявлення про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як це роблять у Європі, тим самим піклуючись про своє майбутнє.

Полив: полив яблуні особливо важливий у такі періоди: відразу після цвітіння, під час формування зав'язі, під час дозрівання врожаю, осінній полив. Об'єм води для однієї дорослої рослини становить до 5 відер води. Волога повинна проникнути в землю на глибину 40 см. Полив слід зменшувати або збільшувати з огляду на кількість природних опадів.

Обрізка: обрізка яблуні важлива для правильного формування крони, а також для видалення зламаних, сухих, хворих та обморожених гілок. До формуючої обрізки приступаємо на другий рік після посадки, коли дерево добре укорениться. Робимо це навесні до розпускання бруньок. Щорічне проріджування крони збільшує врожайність і запобігає появі хвороб та шкідників. Міцна та розлога крона спростить догляд за деревом та збирання врожаю. Осіння обрізка має санітарний характер, проводиться після скидання листя.

Хвороби та шкідники: дерево яблуні може уражатися такими хворобами, як парша, чорний рак, цитоспороз, борошниста роса, дірчаста плямистість, іржа, плодова гниль. Серед шкідників яблуні плодожерка, яблунева міль, попелиця, плодовий заболонник, листовертка, шовкопряд.

Добриво / захист: висаджені дерева потребують мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в середині травня, вдруге – у середині червня. Це благотворно впливає формування крони рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молоде дерево в перший рік росте дуже швидко, то наступного року азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не нашкодити утворенню плодів, добрива азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною чи компосту позитивно впливає на розвиток дерев. Щоб захистити дерево від різних хвороб та шкідників, важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів – Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період зростання плоду - Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збирання врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Усі вищезгадані препарати можна поєднувати без обмежень та без ризику зниження ефективності. Необхідна кількість робочого розчину для молодого дерева – 1л, дерева середнього віку – 2-3 л, дерева з великою кроною – понад 3 л. У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти яблуні вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. Але слід захистити кору дерева від зайців на висоту 120см. Якщо Ви купили імпортні саджанці плодових дерев з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який убереже шийку та місце щеплення від обмерзання. Весною дерево слід розкрити. Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами найкращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви можете висаджувати їх без додаткових добрив з березня по грудень – навіть у літню спеку.

Ґрунтові шкідники: у наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ. Крону дерева необхідно захистити, обробивши її Актарою чи іншим препаратом, у складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка проводиться з кінця квітня до вересня 1 раз на 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися убік. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується та «доїдає» рослину. Приклад – боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватні» однофамільці – кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть у чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх поширення.


Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними та багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують у період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Яблуня домашня Мельба (літня)

Malus domestica Melba (summer)

Яблоня домашняя Мельба (летняя)



Синоніми: Яблуня Мелба.

Запилювачі: Віста Белла, Джеймс Грив, Білий Налив. Сусідні дерева часто містять достатньо пилку для гарного зав’язування плодів.

Походження / історія: яблука сорту Melba були створені в 1898 році селекціонером Вільямом Тіреллом Макуном на Центральній експериментальній станції в Оттаві, Канада. Сорт був виведений шляхом схрещування яблука Макінтош і невідомого сорту. Яблука Мельба були випущені в продаж в 1924 році та завезені в Європу в середині 20-го століття, де сорт мав комерційний успіх. У 1947 році яблука Мельба були включені до Радянського державного реєстру і стали улюбленим сортом для комерційних господарств і садів. Сьогодні яблука сорту Мелба вирощують ферми та яблукові ентузіасти для продажу на фермерських ринках, у спеціалізованих бакалійних магазинах та супермаркетах у Сполучених Штатах, Канаді, Європі та Центральній Азії.

...

Яблуня домашня Мельба (літня)

Malus domestica Melba (summer)

Яблоня домашняя Мельба (летняя)



Синоніми: Яблуня Мелба.

Запилювачі: Віста Белла, Джеймс Грив, Білий Налив. Сусідні дерева часто містять достатньо пилку для гарного зав’язування плодів.

Походження / історія: яблука сорту Melba були створені в 1898 році селекціонером Вільямом Тіреллом Макуном на Центральній експериментальній станції в Оттаві, Канада. Сорт був виведений шляхом схрещування яблука Макінтош і невідомого сорту. Яблука Мельба були випущені в продаж в 1924 році та завезені в Європу в середині 20-го століття, де сорт мав комерційний успіх. У 1947 році яблука Мельба були включені до Радянського державного реєстру і стали улюбленим сортом для комерційних господарств і садів. Сьогодні яблука сорту Мелба вирощують ферми та яблукові ентузіасти для продажу на фермерських ринках, у спеціалізованих бакалійних магазинах та супермаркетах у Сполучених Штатах, Канаді, Європі та Центральній Азії.

Яблука Мельба були названі на честь відомої оперної співачки 19 століття Неллі Мельби. Як відомо, селекціонер яблук Вільям Тіррелл Макун був шанувальником австралійської співачки і назвав сорт на її честь. Уродженка Австралії створила своє сценічне ім’я Мельба на честь свого рідного міста Мельбурн і була першою австралійкою, яка стала всесвітньо відомою музиканткою.

Опис сорту: Malus domestica Melba - це універсальний сорт яблук, що належить до родини Розоцвітих. Солодкі, ледь помітно кислуваті фрукти з’явилися на комерційних ринках наприкінці 19 століття і швидко стали популярними завдяки своєму смаку, привабливому зовнішньому вигляду та ранньому дозріванню. На додаток до комерційного вирощування, сорт часто культивується любителями яблук у садах по всьому світу, і він користується перевагою через стійкість до хвороб, невеликі розміри та високу врожайність, приносячи понад 20 кг плодів за один сезон. Яблуня Мельба також використовуються селекціонерами для культивування інших сортів  (за її допомогою створено понад 20 сортів яблук).

Форма: дерево з округлою формою крони.

Розмір: яблуня сорту Мельба досягає максимальної висоти 3,5-5 метрів та стільки ж в діаметрі.

Швидкість зростання: інтенсивне зростання молодому віці, а період плодоношення зростання уповільнюється.

Листя: темно-зеленого кольору, довгастої форми з загостреним кінцем.

Квітки: біло-рожевого кольору з ніжним ароматом, середнього розміру.

Час цвітіння: квітень; цвіте трохи раніше основного сезону цвітіння яблуні, але цвіте протягом тривалого періоду і є хорошим запилювачем багатьох інших сортів яблунь.

Плоди: яблука сорту Мельба — це плоди середнього або великого розміру, в середньому від 8 до 9 сантиметрів у діаметрі, середньою вагою 120-140 г, від округлої до конічної, злегка приплюснутої форми. Шкірка злегка ребриста, гладка, напівтонка, з жовто-зеленою основою, вкрита темно-червоними смугами та рум'янцем. На шкірці також багато біло-сірих чечевичок і воскового нальоту, що надає поверхні глянцевий маслянистий вигляд. М’якоть під шкіркою щільна, біла з блідо-рожевим і зеленим відтінками, хрустка, водяниста, дрібнозерниста, охоплює центральну серцевину, наповнену коричневими овальними насінням. Яблука Melba мають аромат, який нагадує суміш цукерок, полуниці та карамелі. М’якоть солодка, фруктова і гостра з тонкими кислинками.

Збереження плодів: цілі, немиті яблука Melba зберігаються від 1 до 2 місяців, якщо зберігати їх у ящику холодильника. Незважаючи на ранній термін дозрівання, плоди добре переносять транспортування і можуть зберігатися 4-6 місяців в прохолодному місці (холодильнику або льосі)

Відношення до світла/інсоляція: краще росте на добре освітленому сонячному місці.

Грунт: яблуні краще ростуть на родючому, вологому, але добре дренованому грунті.

Використання: яблука сорту Мельба чудово підходять для їх приготування як в сирому, так і вареному вигляді. Мають широкий спектр застосування в кулінарії.

Кліматична зона/зона морозостійкості: 5 – абсолютно вся територія України (5a – 7b) від Закарпаття (5b – 6b) до Луганська (5a-5b) та Криму (6a-7b).

Купити Яблуню домашню Мельба в Києві за низькими цінами можна в розпліднику рослин PROXIMA.

↓↓↓Читати більше про посадку, полив, догляд, добрива, захист – нижче - під фото↓↓↓

 

Посадка: щоби яблуня домашня Мельба добре росла і щедро плодоносила, місце для посадки має бути сонячним та захищеним від протягів. Саджанець з відкритою кореневою системою висаджуємо в ґрунт або навесні до розпускання бруньок, або восени до заморозків. Посадка контейнерних рослин можлива з березня до грудня. Земельну ділянку очищаємо від бур'янів, особливо багаторічних. Викопуємо яму глибиною близько 50 см і діаметром 60-80 см. Розмір лунки залежить від розміру саджанця. У центрі для підпори молодого деревця встановлюємо посадковий кілок. Далі обережно виймаємо рослину з контейнера так, щоб зберегти цілісність земляної грудки. Якщо ж саджанець з голим коренем, тоді на дні посадкової ями формуємо невеликий земляний горбок, встановлюємо на нього рослину і розправляємо зволожене коріння. Засипаємо лунку родючою землею, трохи притоптуємо. Важливо, щоб коренева шийка знаходилася на 3-5 см вище за рівень землі. Для покращення збирання дощової води за допомогою земляного валика робимо пристовбурне коло. Рясно поливаємо, щоб земля достатньо просочилася вологою.

Вид ґрунту: яблуня віддає перевагу суглинистим або супіщаним грунтам. Головне, щоб грунт був пухким та поживним. При підвищеній кислотності необхідно заздалегідь проінформувати ділянку. Дерево потребує періодичного підживлення за допомогою органічних та мінеральних добрив. Рекомендуємо використовувати старий органічний перегній із компостованого гною, або компост із кухонних та садових відходів. Особливо це необхідно робити на бідних піщаних ґрунтах (Полісся, більшість Київської області). Органіка покращує якісні характеристики "легких" ґрунтів. Вже давно настав час забути згубні радянські уявлення про руйнування природи на користь людства, і розділяти відходи, як це роблять у Європі, тим самим піклуючись про своє майбутнє.

Полив: полив яблуні особливо важливий у такі періоди: відразу після цвітіння, під час формування зав'язі, під час дозрівання врожаю, осінній полив. Об'єм води для однієї дорослої рослини становить до 5 відер води. Волога повинна проникнути в землю на глибину 40 см. Полив слід зменшувати або збільшувати з огляду на кількість природних опадів.

Обрізка: обрізка яблуні важлива для правильного формування крони, а також для видалення зламаних, сухих, хворих та обморожених гілок. До формуючої обрізки приступаємо на другий рік після посадки, коли дерево добре укорениться. Робимо це навесні до розпускання бруньок. Щорічне проріджування крони збільшує врожайність і запобігає появі хвороб та шкідників. Міцна та розлога крона спростить догляд за деревом та збирання врожаю. Осіння обрізка має санітарний характер, проводиться після скидання листя.

Хвороби та шкідники: дерево яблуні може уражатися такими хворобами, як парша, чорний рак, цитоспороз, борошниста роса, дірчаста плямистість, іржа, плодова гниль. Серед шкідників яблуні плодожерка, яблунева міль, попелиця, плодовий заболонник, листовертка, шовкопряд.

Добриво / захист: висаджені дерева потребують мінеральних добрив. Спочатку азот вноситься в середині травня, вдруге – у середині червня. Це благотворно впливає формування крони рахунок сильних осінніх приростів. Якщо молоде дерево в перший рік росте дуже швидко, то наступного року азотне добриво використовуємо тільки на початку травня. Наступні два роки, щоб не нашкодити утворенню плодів, добрива азотом мінімізуємо. Мульчування за допомогою перегною чи компосту позитивно впливає на розвиток дерев. Щоб захистити дерево від різних хвороб та шкідників, важливо правильно використовувати хімічні препарати в залежності від стадії розвитку. Під час розпускання бруньок слід використовувати бакові суміші фунгіцидів + інсектицидів: Актара, Енжіо + Хорус. У фазі розпускання бутонів – Хорус + Енжіо. Під час опадання листя застосовують Енжіо або Актеллік + Хорус. У період зростання плоду - Актеллік + Хорус. Обробка здійснюється через 10-12 днів після попередньої. Після збирання врожаю застосовують Хорус. У жовтні-листопаді обкопують пристовбурні кола, закопують або спалюють опале листя, а також вносять добрива. Усі вищезгадані препарати можна поєднувати без обмежень та без ризику зниження ефективності. Необхідна кількість робочого розчину для молодого дерева – 1л, дерева середнього віку – 2-3 л, дерева з великою кроною – понад 3 л. У нашому інтернет-магазині всі представлені сорти яблуні вирощені в Україні, тому вони стійкі до морозів і не потребують укриття на зиму. Але слід захистити кору дерева від зайців на висоту 120см. Якщо Ви купили імпортні саджанці плодових дерев з Європи 6-9 зони, то їх обов'язково потрібно вкрити на зиму. Для цього навколо кореневої шийки формуємо невеликий горбок із землі або мульчі, який убереже шийку та місце щеплення від обмерзання. Весною дерево слід розкрити. Всі рослини з розсадника Проксіма забезпечені добривами найкращої європейської якості пролонгованої дії. Купуючи рослини в контейнері, Ви можете висаджувати їх без додаткових добрив з березня по грудень – навіть у літню спеку.

Ґрунтові шкідники: у наш час найбільшу небезпеку становить такий ґрунтовий шкідник, як хрущ. Крону дерева необхідно захистити, обробивши її Актарою чи іншим препаратом, у складі якого є імідаклоприд (Престиж / Байєр, Антихрущ). Обробка проводиться з кінця квітня до вересня 1 раз на 40-60 днів. Частина розчину обов'язково повинна потрапити на стовбур (10 см вище ґрунту) і кореневу шийку і не пролитися убік. Краще 1 раз на місяць робити профілактичні обробки, ніж вдаватися до лікування, коли шкідник розмножується та «доїдає» рослину. Приклад – боротьба садівників України з колорадськими жуками, які, як і їхні людські «ватні» однофамільці – кремлівські окупанти «колоради», ненаситні та лізуть у чужі сади. І від перших, і від других потрібно позбавлятися до моменту їх поширення.


Захист від бур'янів: у боротьбі з однорічними та багаторічними бур'янами застосовують гербіцид загальної дії Ураган Форте, Раундап. Його використовують у період до або після цвітіння за умови захисту культури. Всі препарати для зручності користувача однієї фірми - Syngenta.

Читати більше

Характеристики

Видова назва дерева Яблуня;
Висота дорослих рослин 3-7м;
Запилення рослини Потребує запилювача;
Плоди Середні;
Сезон плодоношення Середній;
Смакові якості Солодко-кислі;
Форма рослини Розлога;
Кліматична зона України 5 зона (-28,8°С - 23,4°С) вся Україна;
Відгуки (0)
0/ 5
Середній рейтинг товару
0
0
0
0
0

Перетяніть сюди фотографії

або натисніть

Визначити файли
Додавайте зображення в форматах .jpg, .gif, .png, розміром файла до 5 МБ
Якщо ваша ссилка вірна, тут ви побачете превю вашого відео

На жаль ще не було відгуків про цей товар. Будьте першим хто залишить відгук!

Яблуня домашня Мельба (літня) | Malus domestica Melba (summer) | Яблоня домашняя Мельба (летняя)